Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terulin
23. říj 2012

@eva518 @ladydi Můj tatínek (kterej dělá doma vše se stejným nasazením jako maminka) začal vždycky když se blížil čas nějakýho velkýho úklidu lepit po bytě papírky s nápisem: " BORDEL V BYTĚ ZDRAVÉ DÍTĚ!" , "NEJZDRAVĚJŠÍ DĚTI ROSTOU NA KÁHIRSKÉM SMETIŠTI!" apod.... takže u nás velký úklidy vymřeli a každej občas něco uklidí, nebo umyje a většinou je doma krásně čisto, ale hlavně když to vadí muži, tak ať si vezme kýbl a hadr. jinak všechno co nehnije, počká!!!

leeena_4
23. říj 2012

@eva518 já na začátku těhotenství měla regulérní MS bolesti více, než týden 😉. někdo se ti v děloze zabydluje, roztahují se vazy, to je normální 😉

eva518
23. říj 2012

@leeena_4 Děkuju. Jsi hodná. Já vím, plaším, ale nejsem si jistá, kolik dní po termínu MS jsem, protože jsem měla dvakrát 31 DC a ten poslední měsíc asi díky stresu 33. A dnes jsem 33DC, tak mě ty bolesti vyděsily. Vždyť @axonka taky měla // před MS a pak to dostala. Ale budu se snažit myslet pozitivně.

haaappy
23. říj 2012

@terulin
@ladydi
@eva518 Holky, děkuju za Vaše názory! Budu to brát, že to k tomu holt patří 😝 Nehroutím se, život jde dál a my budem bojovat! Díky a ať se vám všem daří 😵

terulin
23. říj 2012

@haaappy Tobě taky

turcice
23. říj 2012

@eva518 Ahojky Evičko 😉 moc díky..nervozita sílí,ale doufám ,že je vše v pořádku 😉 .Jinak být tebou jdu na PN...Jo a hoď sem fotečku testíku 😉
@terulin Teri...já si myslím že bys alespon na krev měla jít jak hezky hcg stoupá 😉 a první utz tak za 14dni cca 😉 a nechceš také nafotit fotečku s testíkem??? 😉

turcice
23. říj 2012

@maximka33 díky za držení palečků 😉 no uvidím jak se dohodneme s Dr.,ale asi ano 😉

m_artasek
23. říj 2012

@turcice Věřím, že jsi nervózní, ale určitě bude vše v pořádku. Mě pořád trošku pobolívá v podbříšku, tak jsem zvědavá, zda na mě // vykouknou. Chci testnout příští středu a ve čtvrtek ráno jdu na krev.

mircisek
23. říj 2012

@ladydi Vykašli se na okna Vašík už má méně místa a když se budeš natahovat, tak se prý může omotat pupeční šňůra kolem krčku.

terulin
23. říj 2012

@turcice Nafotím, hned jak najdu foťák už týden ho potřebuju a nevím kde je.... No já právě moc k doktorovi nechci, protože mě na utz požene hned a já zas nechci vidět ten jeho problémový pohled. Teď by s tím stejně nic nedělal, ale příští týden už půjdu.

eva518
23. říj 2012

@turcice Držím palečky. Fotku snad přidám, ale nemám kabel od mobilu do PC, tak to nemám jak stáhnout.. Já jsem nakonec zůstala doma - vzala jsem si volno, protože v práci je víc než půlka lidí marod a roznáší bacily 😖 Takže počkám asi do pátku, pondělí nějak přežiju a v úterý půjdu k dr. Dal ti tvůj Dr.Utrogstan? A jestli jo, od kolikátého dne jsi ho měla? Váhám jen nad tím, jestli nejít o něco dřív, aby mi ho napsal. Minule jsem ho měla asi od 20.dne od početí.

luuc_2012
23. říj 2012

@ladydi ahoj holka vyprdni se na okna, raději bych někoho poprosila aby to udělal. Taky jsem říkala že bych je potřebovala umýt a protože bydlíme až v pátém patře tak si to sama netroufnu. Tomík mi slíbil že když u toho budu a řeknu mu co a jak tak že je umyje a hlavně nebude muset lezt po židly jako já a dosáhne tam ze země 😀 tak zkus manžela taky přemluvit aby ti pomohl a nenápadně by je pak umyl celé sám, dělá to přece pro svou rodinu.Já tohle nechápu, ty chlapy s předpotopními názory, taky jsem mela takové přítele, ale pak jsem poznala Tomáše a začala ho trénovat hned od začátku a na to že je maminky mazánek (jedináček) tak doma dost pomáhá, musím ho občas vyhnat od pc a říct mu co má udělat, ale udělá to.Je hodný a občas i říká nech to uděláme to spolu nebo já to udělám, polož to, od začatku těhu mě nenechá nic nosit, i košík s vypraným prádlem mi odnese k sušáku.Proto tě lituji, ja bych takového chlapa doma nesnesla. A s tím kotlem by měl u mě dlouho na talíři. Občas si Tom stěžuje že je pod pantoflem, ale jen z legrace před kamarády. Já se tomu směju, protože vím že to tak není jen chce aby ho politovali, má prostě kamoše kteří jsou rádi že mají vůbec holku a bydlí ještě u rodičů.V tomhle je vyspělejší že se dokáže postarat hlavně o sebe i o mě.I když musím říct že velké rozhodování a určité věci rád přenechává na mě, je ve znamení vah a to je dost znát, ale mě to většinou vyhovuje, až na případy kdy chci aby se rozhodnul úplně sam, nesnesla bych doma nějakého diktátora který by mi řekl tak a tak a já bych musela vyšlapovat, to je můj tátá a můžu řict že dnes ho vidím jednou za měsíc a stačí mi.

turcice
23. říj 2012

@eva518 Evi,utrogestan jsem dostala cca ve4tt,takže vlastně hned od začátku ho mám,zavádím ráno a večer 😉 To je dobře že sis vzala volno 😉

turcice
23. říj 2012

@ladydi ach jo,chlapi jsou fakt někdy na zabití 😒 každej má fakt něco 😒 někdy bych je já osobně přetrhla 😀

winterska
23. říj 2012

@haaappy ahoj, já jsem špinila po zamlklém těhu ještě 3 týdny.. drž se 🙂

terulin
23. říj 2012

Tak jsem Vám holky podlehla a objedala jsem se na kontrolu a pan doktor dneska objednává sám a rozhodně nebyl rád, že volám po 3 měsících a ne až po půl roce!!!

luuc_2012
23. říj 2012

@terulin od toho tam pan doktor je, aspon budeš mít jistotu !

eva518
23. říj 2012

@terulin Terezko, nic si z toho nedělej, každý dr.říká něco jiného. Ten můj mi říkal, že 3 měsíce jsou rozumné, ten, od kterého jsem odšla, protože jsem se chtěla stěhovat pryč mi to řekl také, takže neboj. Kašli na něho, je to chlap a neví, jaké to je.
Jinak já jsem se teda taky přeobjednala z úterý na tento pátek, takže v 9.45 jdu tam. Bojim, bojim.

terulin
23. říj 2012

@luuc_2012 Já pořád žiju v naivní představě, že pan doktor má být milej... A byl hrozně milej přesně do okamžiku, když zjistil, že prevence má být až v dubnu a že chci přijít, protože se domnívám, že jsem těhotná... V tom jako bych ho kopla do holeně se do mě pustil: jak jako těhotná, jak přesně dlouho jste těhotná, jak si to jako představujete být těhotná, víte vy vůbec, že to teprv málo přes 3 měsíce od kyretáže!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A jak že nevíte jak přesně dlouho jste těhotná, že asi 6 dní zpoždění!!!!!!!!!!!!! - no tak 2.11 uvidím, jestli mě nepraští hned při průchodu mezi dveřma 😀

terulin
23. říj 2012

@eva518 No on mi řekl 6 měsíců, v nemocnici řekli hned po 6ti nedělí, kamarád táty (gynekolog z apolináře) řekl 2-3 měsíce a strejda, kterej je gynekolog řekl počkat na srovnání cyklu na původní délku, popř. jinou a pravidelnou... Ten můj taky prý říkal 3 měsíce, ale pak jeho žena 2 x za sebou potratila a od té doby radí 6 měsíců (ale to vím od strejdy, kterej se dělí o ordinaci s jeho tatínkem) - jsem špión... Takže uvidím, když to dopadnedobře mám pravdu já, když špatně, tak on (ale fandim sobě).

luuc_2012
23. říj 2012

@terulin no ten byl teda příjemný,bych mu asi praštila s tím telefonem. 2.11. už si nic pamatovat nebude, ale snad bude příjemnější, je to přece jen tvoje věc a když se na to cítíš tak v tom nevidím problém, tak budu držet palečky aby to klaplo a aby ti řekl dobrou zprávu!!!

terulin
23. říj 2012

@luuc_2012 V dobrou zprávu doufám, ale tak nějak se trochu připravuju i na špatnou (teda manžel mě připravuje na to, že to může být i jinak než v pohodě), ale jestli bude špatná zpráva, tak mi jí asi pan doktor omlátí o hlavu. No, co teď to nezměním a ani měnit nic nechci!

veruska007
23. říj 2012

@happyfrog80 kdyz jsem byla driv tehu a delala si testy, tak jsem mivala pidi ducha az 12.den

luuc_2012
23. říj 2012

@terulin to je rozhodně lepší si připustit i tu špatnou zprávu i když to bolí, ale budeme všichni doufat že to dopadne dobře a budeme s tebou. Za to riziko to podle mě stojí, šla bych do toho taky. Oni to doktoři nemůžou pochopit, on neví jak ti je a čím si procházíš, možná jeho žena si tím prošla, ale on se do tebe neumí vžít a v dnešní době jsou nekteří doktoři dost necitlivý a nechápavý.Nikdy nezapomenu na Dr. Ptáčkovou ta mě přijímala na revizi a celou dobu se ke mě chovala jako bych si to nechala vzít sama od sebe a né proto že musím. Její přístup mě dodnes straší, hlavně když jdu poprvé k nějakému dr. Taky ten pocit budu mít až půjdu rodit. Místo aby mě podržela a řekla něco milého i když v té chvili ti to stejne moc nepomuze, ale aspon vidis ze to tomu cloveku neni jedno, tak se na me jen podivala, kdyz jsem se rozbrecela a rekla at jdu na pokoj že prijde sestra.Ta setrička mě hodně pomohla a jsem ji za to vděčná.Její slova mě trošku uklidnily a díky ní jsem cítila pak ulevu že mi vlastně pomůžou

eva518
23. říj 2012

@terulin Hm, tak to nevím, co by řekl mě.. Já jsem našla // v pátek a přeobjednala jsem se tak, že jdu hned po týdnu, co jsem to zjistila a de facto to bude teprve cca 5 dní od vynechání. Sestřička se mě ptala, jestli mám potíže, ale řekla jsem to ne, ale minule jsem měla předepsaný utro.,tak raději bych chtěla dřív a ona jistě, hned se podívám, kdy vás můžeme vzít. Tak snad jsem udělala dobře. Aspoň mi vezmou krev, že jo.

terulin
23. říj 2012

@luuc_2012 Děkuju, počkáme,uvidíme, v nejhorším doktora vyměníme 😉

veruska007
23. říj 2012

@ladydi Ja bych teda okna nemyla... ted jsem potratila vecer pote, co jsem dopoledne s manzelem nasazovala tezke domovni dvere. Sice jsem se rozcilovala, ze nema rozum, ze jsem tehotna, ale taky nedal pokoj... a ted si sebemensi selhani nepriznava, nic... no. Toz tak.

terulin
23. říj 2012

@eva518 To je jasný, tady taky nejde o nic jen, že jsem z něj nervózní.... vezmou krev a budou nás hlídat. No, já měla pocit, že čekal, že mu povím: Jsem těhotná od minulé středy, 5ti hodin a 32 minut odpoledne a bude to kluk pane doktore. 😀 😀 😀 😀

eva518
23. říj 2012

@terulin No, tak to jsme na tom podobně, i když já se snažím spíš myslet pozitivně, ale ten strach tam prostě je a možnosti jsou jen dvě - buď to bude dobrý nebo ne. Ale myslím, že nejsi hazardér. Nám řekli v nemocnici aspoň 3 měsíce pauza, můj Dr.taky s tím, ať přítel taky jí listovku (tu teda víceméně jedl - snažil se, i když občas zapomínal), tak to už přece není takový rozdíl, čekat třeba další dva měsíce, pokud jsi fit. Podívej, kolik holek tady otěhotnělo během 3-4 měsíců po revizi a jejich miminka se mají k světu 😉 Budu držet palce.

terulin
23. říj 2012

@eva518 Děkuju.