Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kolino
6. lis 2012

Ahoj holky,
dlouho jsem se neozvala....ale od příštího týdne na vás budu mít více času! dostala jsem v práci výpověď, po měsíci a půl co jsem tam pracovala...no tak jsem to doma obrečela, tak dlouho jsem práci zháněla (však si možná některé pamatujete jak jsem to tu řešila) a když našla tak zase konec....ach jo kdy už se na mě to štěstí usměje!!!! 😒

fineva
6. lis 2012

@pavlina26 moje kamaradka taky otehotnela hned po prvni MS, kterou mela behem sestinedeli. A ma zdrave miminko.
Me Dr urcite rekne aspon 3 mesice od revize, ale ja to nevydrzim :-d
Preju ti moc, aby se ti to povedlo jeste tento cyklus.

pavlina26
6. lis 2012

@kolino to je mi líto... 😒 ...ale tak třeba se najde nějaká lepší práce! Tohle byla určitě jen nějaká přechodná etapa k tomu, aby se objevilo něco přesně pro Tebe 😉

pavlina26
6. lis 2012

@fineva děkuju!! 🙂 taky se už toho testíkování nemohu dočkat...tenhle cyklus nějak blbnu nebo co 😀...to bude tim, že bych to moc chtěla dát příteli k narozkám- kéž by 🙂 moc si to přeje (i já) 🙂... Já právě taky znám pár žen, které otěhotněly po šestinedělí a v pohodě donosily i porodily. Tak třeba Ti to taky vyjde 😉

turcice
6. lis 2012

@pavlina26 Pavlí já si totaké přála aby to vyšlo v tom září kdy jsme měly výročí svatby 😉 a vyšlo to 😉 a příznaky jsem neměla vůbec žádné 😉 Jinak dušík byl 26DC

turcice
6. lis 2012

@fykyska zlatíško moje...ale ale..jestli tě to utěší..někdy mám tyhle stavy také jak mi je mizerně a říkám si zda to vůbec zvládnu když ted jsem jako mrtvola..ale bude líp holka moje...cítím to v kostech 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pavlina26
6. lis 2012

@turcice tak myslíš, že mám raději ještě s tím testíkováním počkat, abych nebyla zbytečně zklamaná? 😕 teda hlavu bych si kvůli tomu netrhala, kdyby to nevyšlo, už jsem si zvykla, ale přeci jen mě to bude asi zase mrzet, když nic...znáš to

turcice
6. lis 2012

@pavlina26 jsi dnes 24DC????tak ve čtvrtek testni..a to bude kolik dní cca po ovulce???

fineva
6. lis 2012

@haaappy Musim s Tebou vic nez souhlasit, teda zazila sis toho teda hodne, hlavne to dlouho cekani a nakonec zase nic.
Moc me to mrzi, ale libi se mi Tvuj pristup. Ja mela dve neuspesny tehu, jednou konec ve 21tt, druhe minuly tyden revize ve 13tt. Taky se ale snazim jit dal, a tesim se, ze potreti to uz musi vyjit. Preji hodne stesti!!

fineva
6. lis 2012

@haaappy ano, nebo se mrkni na, jak porodit a nezblaznit se :-d

pavlina26
6. lis 2012

@turcice zítra 24, jestli dobře počítám, tak po ovu už 14 dní, ale možná raději do toho pátka počkám, třeba to do té doby dostanu a ušetřim testík 😉

haaappy
6. lis 2012

@fineva Děkuju a Tobě taky hodně štěstí! Teda, holka, máš to ale pech, to je vážně šílené. Zažila jsi určitě moc bolesti a trápení. Já se utěšovala tím, že to bylo teprve v začátcích... ale Ty, to jsi teda moc statečná, máš můj obdiv! 😉 Musíme všechny věřit, že se na nás štěstí taky usměje. A co nás nezabilo, to nás jedině posílilo 😵

terulin
6. lis 2012

@fykyska No já jsem z prahy 4, ale jsem super v ježdění kamkoliv. Jen s časem je to blbý, takže by nejlepší byl fakt příští čtvrtek, protože tenhle víkend máme celo-rodinnou akci, což vyžaduje přípravu a ještě zítra jedu na celý den do budějovic, kvůli práci 😖 . Ale dojedu fakt kamkoliv. Si řekni! Kdyžtak mi písni kdy a kde, třeba se přidá i některá další. Zajdem třeba na nějakej dortík, nebo někam. Co holky?!?

eva518
6. lis 2012

@terulin Jéé, holky, hned bych s váma šla. Na dotík. Na pokec. 🙂
@kolino To je mi líto, že jsi zase bez práce. Sotva se někde člověk trochu zabydlí, už aby zase šel.. To není možné. Přeju ti, abys brzo našla jinou a lepší práci 😉

fineva
6. lis 2012

@haaappy jo, rikala jsem si, co jsem komu udelala. Ale na karmu asi neverim, proste blba nahoda. Do tretice je to snad uz mala pravdepodobnost, oba to byly rozdilne pripady, ne dva zamlkle potraty, takze ted uz to bude dobry.
Ty ted planujes nove snazeni?

eva518
6. lis 2012

@matysikovad Dani, nic si z toho nedělej. Já mám dokonce dvě kamádky s odstupem jedna jen 14 dní a druhá měsíc od mého minulého těhu a s jednou z nich jsem se po potratu letos v červnu asi třikrát viděla a řeknu ti, že přesto, že jsem jim to přála, tak mě to strašně dělalo zle 😖 Nejhorší bylo, že mi pravidelně posílala sms z kontrol. Nebylo tam nic kromě toho, jak dopadli, ani blbá věta jak se máš, nebo nechceš někam zajít, nic... Vůbec si to neuvědomovala, že mi to tak ubližuje. Už má 6 dní chlapečka, ale já jsem ho ještě neviděla, protože nejsem v Olomouci a popravdě řečeno, než budu mít trochu pocit, že je miminko v pohodě, tak nevím, jestli budu mít na to, se jít podívat. ☹ S tou druhou jsem se radši ani nepotkala...
Nikdo za to nemůže, člověk nebrečí 24 hodin denně, ale ta přímá konfrontace s rostoucím pupíkem je děsivá.. Takže úplně chápu. Napiš jí, že se necítíš dobře a nevyčítej si to. Je to úplně normální.

fineva
6. lis 2012

@pavlina26
no uvidime, kdyz se zacnem snazit. zatim je to jeste vsechno dost brzo o tom premyslet....ono se to taky nemusi hned povest...
tedaaa, to by byl super darek, testik dat do fotoramecku nebo do male krabicky... ale je fakt, ze by to byl tak velky dar, ze by ani nepotreboval zabalit 😀

eva518
6. lis 2012

@fineva Můžu se zeptat? Jak to, že jsi o miminko přišla až ve 21tt? Já jsem byla na nervy už od 10tt, kdy se mému dr. nezdál ultrazvuk a potvrdilo se to hrozných peripetiích až v 15tt. Vy jste měli gentiku v pořádku? Nezlob se za osobní otázku, jen mě to taky zajímá, vzhledem k tomu, že teď prožívám třetí pokus..

fykyska
6. lis 2012

@terulin No já jsem chcípák chcíplej kdybych tak mohla jezdit 😖 Ze 4 jo - já bydlela na Opaťáku 😉 ale jižák je velkej to je fáákt 😉
Dohodnem se určitě 😎 😎 😎 A dortík jééé noo dortík haminy papiny 😕 😵 😵

pavlina26
6. lis 2012

@fineva kdyby to nevyšlo, mám ještě poukaz na masáže a parfém 🙂 ale tohle by bylo stejně nejlepší 🙂...
hezký večer 🙂

fykyska
6. lis 2012

@terulin A bude še šlehaškou - joooo a s ovocíčkem joooo a nebo pohár jóoo pošleme jim do břicha zmrzlinovej pohár se šlehaškou a joooo s griliášem jooo a bude tam hromada tý dobrý šlehašššky a pravý zmrzliny jooo a pak se z toho poserem 😀 😀 😀 😀

a nebo budeme blízat zmrzlinů jooo teto @terulin nějakou ovocnou a nebo točenou jooo 😵 😀 😀 😀

@turcice citíš to v kostech jo 😀 😀 😀 no ze mě už se stal bezpáteřní březí červ 😀 😀 já už žadný kosti nemám jsem naprosto dutáá 😀 😀

fykyska
6. lis 2012

@kolino Nééé nežíkej dostala vyhazova to je mi líto 😒 to sou vocasovééé - neboj bude dobře - bude dalšíí jooo 😵 😵 😵

haaappy
6. lis 2012

@fineva Hele, já říkám, že "lidé se nemění, příběhy se neopakují". Takže máš pravdu, byla to jen blbá náhoda a příště to už bude naprosto v pořádku 🙂
Já přečkám šestinedělí, vyčláme menses a jdem do toho znova. Náš doktor, kterému naprosto věřím a považuji ho za velkého odborníka, tvrdí, že není nač čekat, pokud nejsou nějaké vážné komplikace a pokud se na to budem cítit, máme od něj zelenou 😵 Tak uvidíme,necháme se překvapit, kdy si k nám miminko najde opět cestu 🙂

fineva
6. lis 2012

@eva518 Genetika nam vysla uplne ukazkova. Vsechno v poradku, oba uplne zdravi atd.
miminku byla zjistena tezka vyvojova vada.
Rekli nam, ze se to stava a ze je to nestastna nahoda, ze by se to znova nemelo stat, ze pravdepodobnost je mensi ne z 1%.

fineva
6. lis 2012

@haaappy snad nam ty MS prijdou jeste behem toho sestinedeli, kdyz si to tak hezky planujem a vsechno bysme chteli nejradsi hned. Ja to vidim podobne, snad mi doktor nerekne, at pockam pul roku nebo tak.

haaappy
6. lis 2012

Hmmm, jsem zvědavá, kdy ms dorazí 😝 Ve čt a v út jdu na kontrolu, tak snad bude vše OK. Už teď piju kontryhel, červené vínko a beru mateří kašičku, tak snad sliznice pěkně roste a ms se nikde toulat nebude. Ale víš jak, nemá cenu to nijak uspěchat. Až to bude, tak to bude. My už čekali tak dlouho, že mě nějaký ten týden/měsíc vůbec nemůže rozhodit 😀

kolino
6. lis 2012

@pavlina26 Děkuji za podporu 😵

@eva518 přesně jak píšeš sotva jsem si zvykla, tak si můžu jít zase hledat novou práci!

@fykyska 😀 ty tvoje hlášky ty dobijou snad i mrtvého 😀 celý den jen chodím a brblu a jen tvojich pár slov a já se směju!

Kdyby aspoň PIŠKOTEK SE ZAVRTÁVAL!!!! 😔 HNED BY BYLO VESELEJI 😅

fykyska
6. lis 2012

@kolino No ženo cožpak už si viděla že se piškot dá zavrtat 😀 😀 😀 neéééé no nééééé pikotýýýý nevrtáááj pikotýýýý musíš namočit do ,,mlííčka" 😎 😅 a oni pak nasáknou a vyrostou 😀 😀 😀

Jsem ráda, že jsem ti zvedla náladu - no zřejmě to bude tím že mi hrabe vidiš ja ji zvedla tobě mě ji zvedla @terulin - možná taky trošku ta vidina ty šlehašky na zmrzlincéé 😀 😀 to víš jsem si myslela že dneska budu zase trénovat skok do rakve a ono stačí asi 4 té zvracení v řadě jedna teplá sprcha a říkat si jak jsem krásná a těhotná 😀 😀 a je dobře 😅

m_artasek
6. lis 2012

Ahojky kecalky, konečně Vás jdu pozdravit. Dnes jsem byla na kontrole, fazolka je tam, kde má být, znovu mi sestřička pustila trochu krve žilou na HCG a 22.11. znovu na kontrolu k paní doktorce a pokud bude srdíčko, tak mě zpět předá mému doktorovi.

Zdravím nové příchozí, je to těžký, co teď prožíváte, ale bude líp, i když se Vám to teď vůbec nezdá. Čas je nejlepší lékař. Určitě se brzy přidáte se svými // a pak zdravými miminky. 🙂

maylis
6. lis 2012

Ahoj holky, rozhodla jsem se vám napsat svůj příběh, třeba někomu pomůže, povzbudí ... V březnu jsem byla na revizi - zamlklé těhu, bylo to po roce a půl snažení a potom, co jsem konečně přemluvila přítele, že nemám čas na nic čekat, že bezdětná být nechci. Protože rok a půl nic, šla jsem do Iscare, ale podruhé už jsem tam nedošla, protože jsem našla dvě čárky. Z těch jsem se ale radovala jen dva měsíce ... Snažila jsem se být statečná, ale cítila jsem to jako selhání. Každopádně pozitivní zjištění bylo - že umím otěhotnět, i když to blbě dopadlo. K otěhotnění mi zřejmě pomohla jóga a kapky od paní Podhorné (otěhotněly po nich i dvě mé kamarádky), mužskou variantu užíval i přítel (řekla jsem mu, že je to na klouby🙂). Po revizi jsem si říkala, že už není na co čekat, zamířím přímo na cíl 🙂 Protože se trochu zabývám astrologií a potřebovala jsem nějak zkrátit to děsný čekaní na první ms, tak jsem se obrátila na astrologa Baudyše, který se zabývá i metodou Eugena Jonáše na výpočet početí. Když dneska čtu ten dopis, co jsem mu napsala, je plný zoufalství ... Ale i vypsat se z toho mi pomohlo. Na odpověď jsem sice chvíli čekala, ale pak jsem dostala velkou vzpruhu i stručné vysvětlení, proč to napoprvé nevyšlo. Dostala jsem termíny ideálních dnů k početí i s 90% určením jestli to bude kluk nebo holka a hlavně mi napsal - to co se stalo, už se nebude opakovat. A to mě postavilo na nohy. Pila jsem pak taky kontryhel, užívala kapky gynex, chodila jsem běhat. Nechtěla jsem ale nikoho vidět, návštěvy jsem odmítala, hlavně ty s dětmi, chtěla jsem se věnovat sobě a příteli, snažila jsem se hýčkat 🙂. Termín, který jsem si pak vybrala, mi vyšel zázračně na dobu ovulace, nějak se mi i posunula poslední ms, aby to tak bylo - zvláštní. A - teď jsem těhotná a termín mám v květnu. Vím, že sice ještě nemám vyhráno, ale naprogramovala jsem se, že to dobře dopadne, i díky astrologii 🙂 Výpočet stojí asi jako NT screening a já nelituju, že jsem to zaplatila. Hvězdy by totiž měly pohlídat i to, aby těhotentsví proběhlo dobře a mimi bylo zdravé 🙂 A ještě dodám, že už je mi 38, takže rozhodně vy mladší neházejte flintu do žita! A mě prosím držte palce a já vám dám vědět jak to nakonec hvězdy opravdu zařídily 🙂