Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

camiben
21. únor 2013

Děkuju moc holky! Časem to přebolí.....já vím....

camiben
21. únor 2013

@antana123 Tak to mě taky moc mrzí....... Snad se nám dušičky brzo zahojí....

antana123
21. únor 2013

@camiben čas to spíš zmírní tohle byl můj druhý potrat a nezapomněla sem do ted spíš to ten čas zmírní ale nikdy nezapomeneš

camiben
21. únor 2013

To máš pravdu.......úplně zapomenout se nedá. Já jen už chci mít po té revizi......nevím, proč musím čekat až do pondělí.....doktor říkal, že šance je téměř nulová, že by se to ještě mohlo chytit......už bych to chtěla mít za sebou....

maximka33
21. únor 2013

@zuza15 čaj si klidně dej a pokud máš ten utrogestan, tak taky. já ho brala hned po IUI a jak to vyšlo, tak taky a až do zač. druhého trimestru, protože jsem špinila a v prvním trimestru to hodně pomáhá, to nic moc doporučuji.
@camiben já byla po revizi 14 dní doma, doktorka by mě nechala i déle.. je to na přání..
@jahudka80 jahůdko, věř tomu, že to vyjde. a víra tvá tě uzdraví. fakt, každý úsměv se ti vrátí, člověk se tomu nesmí poddat. všechno bude (až na tu moji holčičku..)

mircisek
21. únor 2013

@camiben Četla jsem článek, že zamlklý potrat je pro ženu jeden z nejhorších zážitků (nepočítali do toho "potraty-porody" v pokročilejším těhu). Dozvíš se, že miminko nebude, vybrečíš se a jdeš na revizi a to každou srazí ještě víc na dno. Prostě jakoby ten proces je natahovanej. 😢 😢 😢 😢

zuza15
21. únor 2013

@maximka33 já zatím te utrogestan nemám....musím počkat až mi v úterý vezme krev na hcg...a pak se vše uvidí...ráno odběry a odpoledne budu vědět výsledky....

ganina
21. únor 2013

nezpufej tivot jde dal a budes mit mimc urcite jeste 10.. ja vim lehce se to rika, ale prece nemuzes si rict zivot mi skoncil, me hrozilo ze v 7 mesici pujdu na potrat porad vychazelo ze mam mico vady. umim si predstavit jak se citis. pokud mas dobryho partnera nastartuje ti naladu a zivot pujde dal

zuza15
21. únor 2013

@mircisek přesně tak...to jsem prožila za sebou 2x...je to děs..časem to přebolí,ale člověk dokáže stále na to myslet a když vidím ty těhotné maminky nebo miminka...je mi i do breku a mám z toho husí kůži...

matysikovad
21. únor 2013

Nooo takže nové značky i bez mého zavinění stojí 500 Kč, jsem tak nasranááá! počítáme každou korunu a ted tohle ??? 😠 😠

@camiben je mi to líto, takové věci by se prostě stávat neměli ☹
@zuza15 úplně mi to připomíná mě ☹ jak vidím těhulu nebo už maminku s kočárkem, tak si hned říkám, ted už jsem mohla mít broučínka doma .... hned zaháním slzy.... ☹

Holky včera se mě ptala sanitářka a doktor, jak se mají ty těhu kamarádky ( kolegyně z práce ), jestli za nima jezdím. a v kolikátém prej jsou měsíci a jestli už mají velké břicha a kdy budou mít termín ? to jim to fakt nedochází?? a už nikdy nedojde???? 😠 😠 😠 😢 😢 😢

maximka33
21. únor 2013

@matysikovad to mě mrzí, to bylo fakt drahý.. no a co na to říct, asi si to paní neprožila a nechápe. ale je fajn to říct, že se ti o tom nechce mluvit, že na to nejsi připravená..

camiben
21. únor 2013

@mircisek Já se té revize moc bojím......moje první narkóza byla, když mi v lednu odsávali vajíčka a nebylo mi po ní vůbec dobře..... Nejhorší je pro mě představa, že na tom stejném sále, kde mi embryjka zaváděli, mi budou dělat i tu revizi.... Snažím se na to nemyslet......ale od úterka mi je po každém jídle na zvracení a jak jsem sama doma, tak je to těžké.....

aagnes
21. únor 2013

ahojte holky, tak jsme dojeli. Vše se vyvíjí dobře. Když doktor docela delší dobu najížděl na srdíčko, tak jsem měla ještě větší strach než před tím, protože mlčel celou dobu. Nakonec řekl, že je to v pořádku, že odpovídáme tomu týdnu. Schválně mě řekl, že minule jsme říkali, že je to holka, tak jsem se lekla a řekla mu, že kluk a on se začal smát, že mě zkoušel zda si to budu pamatovat. Jsem čučela, že si mě pamatuje po měsíci, když tam chodí těhule jedna za druhou jak na běžícím pásu. Tak za měsíc znovu, ale to se musím objednat po telefonu.
Řekl, že když výjde dobře krev v 16tt, tak je potřeba to sledovat dál, že se to stále vyvíjí. Já si fakt asi úplně přes celý těhu neoddychnu 😖 Ale jinak jsem ráda, že je v pořádku 🙂

maximka33
21. únor 2013

@aagnes to je super, zas ti spadl kousek kamene ze srdce 🙂

aagnes
21. únor 2013

@maximka33 jo to jo, další kousek 🙂

matysikovad
21. únor 2013

@maximka33 a pochybuju, že někdy připravená budu. je to furt dokola. ted už mě to tak nebolí, ale když jsem se vrátila po neschopence do práce, tak se mě furt všichni ptali a říkali mi, ještě že holky jsou v pořádku. jasně, já jsem taky ráda, že se jejich mimina mají k světu, ale proč mi to pořád připomínat?? stačí, že jsem si takovou hruzu musela prižít ☹

panebože, je to 4 měsíce a já jsem z toho pořád špatná ☹ pochybuju, že to bude někdy lepší ☹

jo holky, co říkáte na naši těhulu Lupmici 88? Lucka nám ani nestihla ( nebo nechtěla 🙂 ) rozšířit řady // 😝, byla by tam dalšííí krásná // 😉 😉

maximka33
21. únor 2013

@matysikovad jo o Lumpici vím taky 🙂

ofina1
21. únor 2013

Ahoj holky 🙂dneska je to přesně měsíc od revize ☹ od rána na to myslím a pořád dokola se mi to vrací ☹ ach jo ☹
asi vždy bude v srdíčku velká díra ☹ ale musíme jít dál ..........

@camiben vítám tě u nás ☹ a moc mě mrzí co se ti stalo ☹ nikdo se nemůže vcítit více do tvých pocitů jak my tady ☹ mě doktor řekl že miminku netluče srdíčko v pátek a v pondělí jsem šla na revizi - byl to hrozný víkend ☹ jsem jsem ležela a brečela ten zákrok nějak nebolí , ale ta prázdnota co zůstane v srdíčku je hrozná ☹ a jak dlouho se snažíte?

@matysikovad týjo lidi jsou svině- to muselo být na objednávku někomu se ty značky hodily a nejvíce naštve, že to musíš zaplatit grrr ☹
já nechápu, že té ženské to nedochází !!! že je ti to líto a bolí tě to když se ptají na někoho známého který je těhotný u chlapa bych to ještě trochu chápala, ale u ženské ????
musí to být lepší !!!! až budeš těhu tak se ta bolest zmírní a budeš se radovat s miminka !!!!!
@aagnes supééér zprávičky !!!!! se ti nedivím, že jsi se bála to se budeme bát už asi vždycky a hlavně když doktor mlčí a nic neříká to je nejhorší ☹

ofina1
21. únor 2013

holky prosím jako jste měli první porevizní ms? já to nemám moc silné tak nevím jestli je to v pořádku ????? normálně jsem to měla vždy první 2 dny dost silné tak nevím .......

camiben
21. únor 2013

@ofina1 Děkuju! Snažíme se rok a půl....... Měli jsme obrovskou radost, že se to povedlo a teď............

antana123
21. únor 2013

@aagnes tak super že je vše ok 🙂
@camiben je to hrozný ☹ nám se povedlo na 25cyklus ☹taky jsme měli radost ☹

antana123
21. únor 2013

@matysikovad hele ten kdo to nezažije nikdy nepochopí .....

matysikovad
21. únor 2013

@aagnes jééé paráda! to je dobře, že je všechno v naprostém pořádku 🙂

antana123
21. únor 2013

@ofina1 hele já nejsem po revizi ale když sem byla na revizi před rukama tak tu další po revizi sem měla slabší a zůstalo mi to tak až do porodu a po porodu sem jí měla zase strašně silnou

matysikovad
21. únor 2013

@ofina1 první jsem měla úplně normální, bez nějakých bolestí a změn .... ale druhá hrůůza! křeče bolest slzy...děs a trvala bezmála 14 dní 😠 😖

matysikovad
21. únor 2013

@antana123 já vím, že když si to ty baby nezažijou, tak to nechápou, ale trochu soucitu by neuškodilo ☹ ve finále mě kolikrát dorazí, když jim řeknu, že nevím, že mě to bolí, tak mi na to odpovijou, že se musím přemoct, fakt pipky....

antana123
21. únor 2013

@matysikovad 😠 😠 😠 krávy
na to nezapomeneš já na mého prvního andělíčka vzpomínám do ted a to by mu bylo už 7 let člověk nikdy nezapomene a na tohohle taky nezapomenu ☹

mircisek
21. únor 2013

@aagnes Super! Myslela jsem na Tebe.
@matysikovad Dani, někomu to prostě nedochází a někomu to nepřijde ani jako ztráta. Od kamarádka přítelkyně musela jít po scrfeeningu na revizi, protože mimi mělo kombinavaný vady a ona se s tím vypořádala úplně v pohodě a on se s tím nemohl srovnat. Někdo je holt tvrďák. 😒

mircisek
21. únor 2013

@camiben To, že Ti bylo blbě po narkóze, zkus nahlásit. Třeba Ti udělají jinej koktejl. Oni to umí, ale většinou se ani neptají.

kolino
21. únor 2013

@winterska Ahojky! budeš mámou určitě! pěvně věřím ,že se všechny dočkáme, jen hold si každá musíme jinak počkat! 🙂 kurec ,ale ty už ses načekala.....jen běžte na iui zkoušejte to! je to ta levnější varianta i když úspěšnost není velká ,ale někomu stačí 1. a vyjde to a někomu vyjde 6. ,ale vyjde! já už se nemůžu dočkat až půjdeme do 2. pokusu!!! Ten jen čekám až mi cysta zmizí. A ty stimuluješ closíkem nebo injekcemi na iui?