Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

matysikovad
22. bře 2013

@eva518 jááj, nebudeš 😉 kamarádka bya taky onehdy a měla hruzu, že bude mít dia jídlo, protože mimísek chce jen a jen sladké, prej se tím cpe vrchem spodem a cukrovku neměla, dokonce jí moc chutnal i ten ogtt sajrajt 😉 tak se nebooj, to bude dobrééé 🙂 budeš pokračovat v klídečku v ládování se sladkým 😉

petulaho
22. bře 2013

@matysikovad však ono se podaří,stejně si psala,že na to vnitřně ještě nejsi připravená ne?ale neboj gynex dělá zázraky....😉v dubnu mě čeká biopsie dělož.sliznice(zjistí schopnost uhnízdění embrya),jestli to není příčina potratů a v květnu hysteroskopie...potom mě prý budou mít v nemocnici pod dohledem a dle výsledků vyš.nasadí případnou terapii-asi hormony a možná i léčbu té mé trombofilie,kterou nikdo nechtěl řešit....

matysikovad
22. bře 2013

@petulaho pááni, ale začalo se to pěkně hýbat, že? tolik vyšetření, snad už bude u vás jenom dobře 🙂 po gynexu se cítím i psychicky moc dobře, srovnaně, už né jako totální blázen 🙂 tak bych možná už i připravená byla 😉

petulaho
22. bře 2013

@matysikovad ono to půjde,uvidíš...no my už máme za sebou hodně vyš.ale nikde skoro nic nenašli-jen tu trombofilii...ale 3xpotratit bezdůvoně se mi nějak nezdá a nedokážu se s tím smířit,,...proto do toho pořád štourám a chci samozřejmě co nejvíc předejít tomu,aby už se to neopakovalo...

matysikovad
22. bře 2013

@petulaho to musí být stejně hrozné ☹ po jaké době se ti vždycky podařilo otěhotnět? vem si, že jsem potratila jesnou a byla jsem pomalu na blázinec ☹

nessik
22. bře 2013

@petulaho mne teď nově taky zjistili mutaci jsem homozygot pro MTHFR a homozygot pro PAI 1, aniž jsem to věděla, tak jsem odnosila 2 děti, ale taky jsem 2x potratila. Prý když otěhotním, tak mi nasadí anopyrin na ředění krve a pošlou mě na hematologii a zřejmě si budu píchat heparin. Já doufám, že to byla příčina a že pokud ještě otěhotním, že už to dopadne, protože víckrát bych to asi psychicky nedala.

fykyska
22. bře 2013

😎 BRÝ DEN 😅 😎

matysikovad
22. bře 2013

@fykyska brej den 🙂

petulaho
22. bře 2013

@nessik v to také doufám,že už o bude ok...u nás obou...
@matysikovad první potrat je nejhorší,pak už jsi taková otupělá,tím ale nechci říct že by to bylo jednodušší,spíš se s tím naučíš žít...ale bolí to hrozně moc....

fykyska
22. bře 2013

@matysikovad 😕 😅 😅 tady jedna těhu koule 😀

herbie
22. bře 2013

Ahojky tak mam po egg retrieval a nakonec mame 13 vajicek o vikendu nas budou informovat co a jak a embryo transfer bude asi ve stredu uz se tesim 😉

matysikovad
22. bře 2013

@fykyska nazdar těhu koule 😀 už 34 tt , to snad není ani možný, jak toto letí!! už máš sbaleno?

matysikovad
22. bře 2013

@herbie 13 vajíček je krásná úroda 🙂

nessik
22. bře 2013

@matysikovad Dani ahoj, máš se? Taky jsem najela na gynex, snad mi pomůže.
@herbie krásná úroda, držím pěsti 😵
@fykyska je to možné, vždyť ty za chvilku rodíš 😵

herbie
22. bře 2013

Jj Jsem za to rada ani Nevis jak 🙂

matysikovad
22. bře 2013

@nessik ahoj nessíčku, mám se pořád stejně, u nás nic nového. stále na stejném a mrtvém bodě.
Holky, přemýšlela jsem, jestli je to normální, když jsem jednou otěhotněla a to jsem si ani ovulace nehlídala, vubec jsem ani nevěděla, co jsou to folíky a že mám nějaou děložní sliznici, natož že se dá měřit bazální teplota a teď ?? když to všechno vím, stejně je mi to k prdu, těhotnět mi nejde.....
tak to doufám, že ti pomůže. mi pomohl srovnat psychickou stránku, jsem nohem vyrovnanější. po gynekologické stránce nevím, ale těhu určitě nejsem, na mě to nemělo tenhle zázračný účinek. třeba potřebuje víc času a zadaří se nám příští měsíc. jak dlouho ho bereš ty?

antana123
22. bře 2013

@petulaho super že po tom pátráš 🙂doufám že se to pak někam hne
@herbie super úroda 🙂
@fykyska jj krásný tt 🙂

antana123
22. bře 2013

@matysikovad Dančo myslím že čím víc o tom víme tím hůř to jde ☹

fykyska
22. bře 2013

@matysikovad No jejda - už mám hotové všechno 😉 jen ten koš prádla co na mě kouká z postýlky ne a ne vyžehlit 😀

fykyska
22. bře 2013

@nessik
@antana123
Nóóó holky už to tak bude za chvilku ze mě vyleze jedna žížala 😀 zlobivááá 😀

nessik
22. bře 2013

@matysikovad já to beru 2 dny, totálně se mi rozhodil cyklus. Neboj to dáme 😉 No, já teď řeším ty svoje trombofilní mutace, teď když to vím, tak mám ještě větší nervy ☹ No, co se dá dělat, musíme bojovat.

nessik
22. bře 2013

@fykyska už se těším na fotečky berušky malé 😵 To je pro mě vždycky takové povzbuzení a naděje, když je nové miminko 🙂

matysikovad
22. bře 2013

@petulaho to je stejně hruza ☹ nemělo by se to stávat, hlavně, že se to pořádně došetřuje a další těhu už budeš mít podchycené a nebude se to nikdy opakovat

@fykyska tak manželovi žehličku do ruky ať se činí 😉
@antana123 že joo? taky mám ten pocit ☹ ale hlavu vzhuru, jednou to musí sednout i na nás 😉

@nessik jasné, to dáme 🙂 😀 no já ti řeknu za 6 dní, jaký mám po gynexu cyklus 🙂 snad tento bude krátký jako vždycky, když ovuluje levý vaječník 🙂 nebo uvidííí 😠 😠

eva518
22. bře 2013

@matysikovad Danuš, já to měla stejně - poprvé jsem otěhotněla úplně "naslepo" - prostě jsem čekala, že to musí jednou vyjít a nic neřešila a pak po potratu jsem teprve zjistila, jak vůbec tělo funguje, protože jsem chtěla být těhotná co nejdřív znovu.. To bude dobré, neboj. Šlo to jednou, půjde i podruhé.
@petulaho moc držím palce - tolik vyšetření vás (spíš tebe) čeká, to se určitě pohne. Chápu, že nechceš přistoupit na tvrzení, že se to stává. Držím palce.
@nessik ahoj. Vydrž s gynexem dýl, 2 dny nic nejsou. Mě se teda protáčely panenky z té chuti, ale také jsem ho před druhým těhu užívala a na mě měl teda hlavně psychický vliv.

eva518
22. bře 2013

Jinak holky, skypovala jsem s kamarádkou - je stejně stará jako já. je už od ledna na neschopence, byla dokonce skoro měsíc v nemocnici se zánětem břicha a dopadlo to tak, že jí museli vzít jeden vejcovod a druhý je prý neprůchodný.. Naštěstí vaječníky jí nechali - to se prý také uvažovalo, že jí seberou ☹ no hnus.. je mi jí tak líto, kecaly jsme spolu skoro tři hodiny. Aby toho nebylo málo, týden před tím, než ji pustili domů, se s ní do nemocnice přišel rozejít chlap, se kterým byla skoro rok. prý jí ještě den předtím psal a volal, jak to spolu zvládnou a maloval budoucnost a pak přišel a dal jí takovou ránu... Bych mu dala nejradši přes hubu - tohle udělat, když je člověk na tom tak špatně.. Fakt kretén!

martinakl
22. bře 2013

@eva518 Ja to mela stejne.. Nikdy mi sladky nechutnalo, az v tehu. Tak jsem si to vylozene uzivala a modlila se, at nemam cukrovku 😀 Nastesti nemela. Ale ta chut na sladky se me, bohuzel, jeste nepustila 😀 Ted zeru snad jeste vic nez v tehotenstvi...

martinakl
22. bře 2013

@eva518 Jezis, to je teda fakt vul!! Ti chlapi opravdu nekdy nepremysli ☹ ☹

nessik
22. bře 2013

@eva518 no, ta chuť je hnusná, myslím, že aby to mělo účinky, tak se to musí brát minimálně měsíc až dva. No, snad mě to taky srovná psychicky.
@matysikovad cyklus bude určitě normální, koukala jsem na grafík, ovulace podle mě buď 14. nebo 15. den 😉 a třeba se fakt zadařilo, co ty víš 🙂, snažili jste se pěkně (to jsou ty hvězdičky, ne?)

matysikovad
22. bře 2013

@nessik jj, to jsou ty hvězdičky ( já se chtěla snažit ještě víc, ale manžel to jaksi nechápal 🙂 a vím, že se nezadařilo, cítila bych to vnitřně🙂 😉

@eva518 škoda, že to člověk chce všechno vědět, kdyby to tak nebylo, mohla jsem dál blaženě žít snažit se 😉

jdu chrnět, dali jsme si s chlapem vanu a sklínku šampaňského a nějak mi to vážně nesedlo....je mi na blinkání ☹ dobrou holky

petulaho
22. bře 2013

@antana123 děkuju moc
@matysikovad snad ano,uvidíme....
@eva518 děkuji moc....
holky jste zlatíčka....