Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

cital
6. čer 2013

Holky, se mnou totálně cloumají hormony. Moc bych chtěla být zase těhotná. Nevíte jak tu touhu potlačit, zkouším všechno možné, ale hlava je hlava. Z ní to snad nedostanu.

petulaho
6. čer 2013

@matysikovad určitě bude všechno v pořádku:-*
@antana123 to já ne,top @maximka33🙂
@berusinka1 držím moc palce na výsledky,určitě bude HCG narostlé🙂UVIDÍŠ..HLAVU VZHŮRU,BUDE DOBŘE🙂

petulaho
6. čer 2013

@cital to ti nevymizí🙂jen pokud by se déle nedařilo,tak otupíš....ale určitě se co nevidět zadaří a budeš těhulka😉

kacernice
6. čer 2013

@berusinka1 Přeju ať dušík sílí a brzy máš dálnice

Holky já to dostanu asi hodně brzo, protože už druhý den slaboulince špiním ☹ Jinak se máme celkem fajn, jen Nikča žárlí, dělá naschvály a vzteká se. No musíme to přežít 😝 Tomášek je úžasnej a já nemám čas se ani nasnídat. Za ten týden lítání jsem zhubla 3 kila 😅 dobrá odtučňovácí kůra 😀 😀

terite
6. čer 2013

@nessik: Ahoj, to je mi moc líto. Vím, jak je ten den, kdy MS přijde, strašný. Pohřbená naděje. Už zase! Jak dlouho se snažíte? Vidím, žes měla MA stejně jako já letos v lednu. A bereme i stejné pilule (b-komplex a femibion). Já už to dobírám, tak si říkám, že zkusím něco jiného, co ty?
@berusinka1: My chceme fotku!!! 🙂 Nějak to vymysli a vyfoť. A dneska ráno jsi testila zase? Jsem si tak říkala, že už tady dlouho nebyla fotečka s testem. To nám nemůžeš udělat, že ji sem nedáš. A myslím, že @antana123 měla ze začátku čárečku taky slabou.

Holky, včera jsem si objednala Gynex. Mám ho už v lékárně k vyzvednutí, tak se tam musím stavit. Kdy a jak se to bere? Jen v některých fázích cyklu nebo stále?

terite
6. čer 2013

@kacernice: Tak jak je, maminko? Dětí plný dům, co? 😀 Jaká byla první noc s Tomáškem?

@cital: Vím, jak ti je, taky bych už moc moc chtěla být zase těhotná. Je to skvělý pocit a mně se teď zdá, že nic jiného nemá na světě moc smysl. Všem okolo moc moc miminka přeju, ale být jimi stále obklopena je vážně těžké. Už teď se bojím víkendu - jedeme k mé rodině a budeme slavit mé narozeniny (budu mít v pondělí 31) a bude tam i brácha se švagrovou. Mají 4měsíčního chlapečka a brácha je pekelně pyšnej, že má po holčičce i syna. Budu moc závidět ☹

cital
6. čer 2013

@petulaho Zlati, tos mě moc nepotěšila 🙂, ale asi máš pravdu. Práce jak na lesy, každý víkend v tahu a na miminko myslím neustále. Je třeba naučit se větší trpělivosti.

terite
6. čer 2013

@berusinka1: Už jsem dočetla, že jsi testila a pak šla i na HCG, tak držím palce a hned pak napiš, jsme zvědavé.
Tak jsem si holky říkala, že když se ty čárečky množí, že by jednou mohla nastat situace, že tady budou už všichni těhu a to bychom se pak ale asi musely přestěhovat do jiné diskuze 😀 Já vím, že to asi nebude, ale představa je to hezká..

cital
6. čer 2013

@terite Nic jiného opravdu nemá smysl. Nějak mě přestalo všechno poslední dobou bavit. A to mě docela dostt štve 😠 . Zlati, já tě chápu s tím víkendem. Mě už teď děsí fakt, že jdu za měsíc na svatbu, kde bude nevěsta v 6. měsíci, kamarádka s 3 měsičním miminem, další kamarádka ve 4 měsíci. Jejda vlastně, my s manželem budem jediný netěhotný-bezdětný pár. Nejradši bych se někde zahrabala. Musíme se hold proti tomu obrnit, jiná cesta není ☹.

cital
6. čer 2013

@kacernice Čekáme fotečku toho malého bobečka 😉 !

matysikovad
6. čer 2013

@terite Tery 3xdenně tak 5 gtt, pokud je to pro tebe akutní, a před použitím 21 promíchat, je to kapátko-nakapeš si bud do trošky vody, nebo rovnou na lžičku, ale je to hodně cítit pendrekem🙂 jo a půl hodiny před jídlem nebo až půl hodiny po jídle.21 dní v kuse a 7 dní pauzaa

terite
6. čer 2013

@matysikova: Dani, co je to 5gtt? Ta pauza má být v době MS?

matysikovad
6. čer 2013

@terite aha 😀 5 kapek 😉 a neee, pauzu jsem dělala prostě po 21 dnech nezávisle na cyklu

terite
6. čer 2013

@matysikovad: ok, děkuji 😀 Tak já na ten gynek vlítnu a uvidíme.

maximka33
6. čer 2013

@cital Proti tomu se moc nedá bojovat, moc tě chápu.. ale je fajn zkusit jiné věci, které ti taky přinesou radost, něco tvořit, zařizovat, cestovat, potkávat se s lidma, cokoliv, co tě baví. nebo je možnost teď právě změnit práci, to ti tak zaměstná hlavu, že ani nebudeš vědět, kde ti stojí 🙂

maximka33
6. čer 2013

@kacernice No jo, pro Nikinku je to asi šok, bylo to tak náhlé, neměla čas se na to psychicky připravit. i děti to potřebují. ale určitě i na ni budeš mít čas, aby se necítila odstrčená. nebo jestli můžeš, pozvi babičky, ať má zábavu a ty trochu víc klidu. kilča jdou dolů jo, to závidím 🙂 jinak třetí asi hned neplánujete, že?

maximka33
6. čer 2013

@terite já si gynex kapala 7 kapek 3x denně a s tím 21x protřepat. pauzu jsem ani nestihla 🙂 ale někde jsem četla, že pauza má být po 3 měsících, to by ti asi tak akorát vyšlo to balení. jo a s těmi narozkami, je dobré dělat to, co v těhu nemůžeš - pít, mít náladičku, jíst plesnivé sýry a tatarák 🙂 prostě si užívat jinak, pak až to nebudeš moct, tak ti to nebude tak líto 🙂 jo a taky spousta sportů, třeba i nebezpečných, lítání a tak 🙂

maximka33
6. čer 2013

holky, tak jsem se vrátila z poradny, a nemám nic moc zprávy. Jako žádné jobovky a tak, ale těch horších zpráv je víc než těch lepších.. dělala mi velký ultrazvuk, mimčo mělo ruce před obličejem, tak obličej nemohla zkontrolovat. tak za dva týdny další pokus (ale ve 20tt to bylo v pořádku). Mám prý míň plodové vody.. tak to taky bude hlídat. s tím se asi nedá moc dělat.. no a taky mám tvrdší dělohu, tak si musím koupit magnezium. To alespoň vysvětluje, proč se poslední dny cítím tak špatně, břicho mě tak nějak tlačí, je těžké, ono to asi bude to tvrdnutí. no a už vím, co mě tlačí pod pravým žebrem, naštěstí to není hlavička jako u Martínka, jen zadeček, tohle miminko je už správně nachystáno na porod. no snad bude líp.

terite
6. čer 2013

@maximka33: Ten gynex vypadá na hotový zázrak, asi bych se měla hned sebrat a jít ho do lékárny vyzvednout 😀 Já se snažím si těch v těhu zakázaných věcí užívat - dáváme si s mým trochu vínka skoro pořád a o víkendu dáme šáňo. Hermelínky já také moc ráda (i když toho tuku tam 😒 ) a na dovči jsem sjížděla na raftu divokou vodu. Ale víš jak - bez problémů bych to všecho hned vyměnila za těhu zákazy 😵

Zprávy z KO nic extra ale ani žádná hrůza. Snad to to magnezium spraví. Je síla, jek to letí. Si pamatuju, jak jsi tady psala, že začínáš 24tt a že kdyby něco, tak budou mimi už zachraňovat. No a teď už jsi 32tt. Se ani nenaděješ a bude to tady! 🙂

ofina1
6. čer 2013

@nessik ach jo to je mi tak lito ja te budu nasledovat za par dni.je to na nic ale zase jsem si rikala,ze aspoň pojedeme na dovcu

@kolino br tak jsem to mela taky zanedbané a pak nervy vytahat je to strasne neprijemne a hlavne v tehu ale pak snad budes mit klid a kdy na to jdes a kdy te pustí.

maximka33
6. čer 2013

@terite Jj máš pravdu, letí to. ale ještě mi zbývají asi necelé dva měsíce (furt si myslím,ž e to bude dřív) a už teď se necítím moc dobře.. to si u prvního nepamatuju.. jinak Gynex můžu jen a jen doporučit 🙂

cital
6. čer 2013

@maximka33 Zlati já jsem v totální slepé uličce, už docela dlouho. 350 km od rodiny, od přátel, .... práci změnit nemůžu (kvůli finančním závazkům) a vím, že pokud bych to udělala tak v mém oboru nic lepšího neseženu. Zařizovat byt, dům nemůžu, jelikož bydlíme prozatím v podnájmu, máme v plánu se někdy stěhovat do jiného města. Ani psa si nemůžu pořidit. Prostě mazec. Už mi z toho dost hrabe, už to fakt nedávám. Dneska jsme se ještě totálně pohádala ke všemu s manželem. Mám opravdu hodně zájmů, ale takových, že u nich můžu přemýšlet ☹. V práci mám toho teď strašně moc. Hlava zabavená je, ale prostě to nejde, nemyslet na to.... Jelikož to miminko byla taková moje velká naděje na změnu v životě, která tak blbě skončila. Tak jsem se vypsala a je mi lépe 🙂.

maximka33
6. čer 2013

@cital Jj tak to je složitější. jen z vlastní zkušenosti vím, že je to prostě psychika. u mně ani u manžela jiný zdr. problém nebyl. prostě psychický blok, velké tlačení na pilu. a nepomohlo ani to, že jsem po rodičáku nastoupila do práce. a co se třeba začít učit nový jazyk nebo začít něco nového? Psa mi muž taky nedovolil, ale budem mít číču 🙂

terite
6. čer 2013

Jak to tady tak čtu, tak si říkám, že jste holky asi všechny vdané, že? Všechny zmiňujete manžela. Že bych byla jediná svobodná tady? Já vím, že to celkem na věci nic nemění, jen mě to tak napadlo. Nebo je tady ještě někdo další s partnerem "na psí knížku"?

cital
6. čer 2013

@maximka33 Já si nedokážu ani představit, že by se dlouho nedařilo, to by mě asi položilo... My nemůžeme mít ani kočku, ani rybičky, křečky nic.... Hodně cestujeme. Jazyk...no to jsem zkoušela, ale v mém případě je to jen vyhození peněz a ani bych na to neměla čas. Fakt nevím....musím hold vydržet a doufat 😉 .

cital
6. čer 2013

@terite My jsme vlastně novomanželé od února 🙂. To máš jedno, hl. že vám to klape 😉 . Já se vdávala jen z toho důvodu, že jsem nechtěla, aby dítě mělo jiné jméno než má maminka.

maximka33
6. čer 2013

@terite co vím, tak Eva má taky přítele.

petulaho
6. čer 2013

@kacernice jéé tak snad to Nikolku brzy přejde😉držte se🙂
@cital jojo moje slova...mě to čekání naučilo velké trpělivosti...opravdu...a vím že se nic nedá uspěchat a vše se děje tak,.jak má...jinak to mi povídej,všude kolem děti a my nic...o víkendu jsem měla oslavu narozenin a začala se mě ptát už i moje babička☹ chjo....chápu že nejde zaměstnat hlavu úplně,ale zase ber jako pozitivum,že se můžete snažit hned,mě to vždycky komplikovala nějaká léčba...☹
@maximka33 ještě pár týdnů vydržet a může ven🙂

@terite já se vdávala v září,jInak jsem spolu před svatbou žili taky 3,5roku jen tak🙂ale přesně jako @cital jsme chtěli být rodina i papírově a patřit k sobě prostě oficiálně...🙂

terite
6. čer 2013

No, já bych se svatbě nebránila taky. Jednak jako oficialita kvůli jménu atd. A jednak by to mohlo úžasně odlákat mou pozornost k jiným věcem a nemyslela bych tolik na těhu. Už jsem to doma naznačila, tak snad to můj zlatý pochopil a ledy se pohnou 😀

cital
6. čer 2013

@petulaho Už jsi v moci doktorů a oni tě teďkom dají do kupy, nasadí léčbu a povede se. Donosíš zdravé miminko. Vím to! Ale táhne se to vidˇ. Ano zlato, já to beru jako velké +, že se můžeme snažit hnedka a že jsem v pořádku, ale i tak mám strach jestli otěhotním, jestli donosím....atd.