Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

elana
7. říj 2013

@matysikovad napsali Ti aspoň ten Utrogestan? 😒 Ležení je opravdu na nic, to už se dneska celkem ví 😝

petulaho
7. říj 2013

@antana123 díky,uvidíme🙂

matysikovad
7. říj 2013

@elana nn, utroš mi tentokrát nedali. zítra jdu na kontrolu, mám zatlačit? i v tomto týdnu se to ještě může?

elana
7. říj 2013

@matysikovad no právě...Koucký radí vysadit ho snad až někdy ve 34.tt nebo tak nějak, prostě v době, kdy už by se zas tak moc nestalo, kdyby se to pak celý uvolnilo a tradá. Tak se na to zeptej, za to nic nedáš...já ho prvně brala 17.tt-26.tt, v tom 26.tt měřil cčípek 44mm, tak mi ho dr. vysadil, že to fakt nemá cenu, ale byla bych ho brala dál.

matysikovad
7. říj 2013

@elana no já ho právě měla taky tehdy skoro 5 cm, tak zítra zakňourám na dr., doma mám ještě myslím 7 tobolek, mužu nasadit už dnes. stačí jednu večer?

cital
7. říj 2013

@elana @matysikovad Holky...vy berete utrouš i teď? On je fakt na všechno 😀. Já myslela, že jeho funkce s 1.trimestrem končí 🙂.

matysikovad
7. říj 2013

@cital no to já původně taky, ale minule mi v nemocnici napsali 2-0-2, ted bohužel ne..taky se žádné zázraky nedějí 😒 utroš je všelék 😉

janikana
7. říj 2013

@elana ahoj, taky ležím doma kvůli zkrácenému čípku. Doktor mi utrogestan dát nechtěl, i když jsem mu o něj říkala. Kolik se ho bere v tomto případě?

cital
7. říj 2013

@matysikovad Mám pocit, že utrogestan je trošku něco jako "placebo" efekt.

Holky těhule...jak je to s NT screningem? Kdy se na něj chodí (12-13tt)? A když ho nedělá moje dr. dá mi doporučení na nějakého jiného odborníka, nebo si to musím vykomunikovat sama?

matysikovad
7. říj 2013

@janikana ve tvém týdnu jsem měla 2 ráno, 2 večer zavádět

matysikovad
7. říj 2013

@cital já dostala na NT žídanku u mojí dr. do zařízení, kztré jsem si vybrala, s přesným tt dle utz a musela jsem si zavolat a objednat se

cital
7. říj 2013

@matysikovad A v jakém týdnu ti žádanku dala? Mám nervy, abychom to stihli! NT sreeninig se dělá ve 12-13tt, že ano?Moc děkuji 🙂.

matysikovad
7. říj 2013

@cital no nějak v 10tt, sestřička v prediku mi říká - jé to je na rychlo, můžete už za 14dní na 7 ráno? 🙂 ja to máš ty?

cital
7. říj 2013

@matysikovad Já nevím...já mám v tom úplně guláš už. Mě moje dr. řekla při min. kontrole, jestli náhodou nemám zájem o nadstandartní genetické testy + odběr krve. Že mě to bude stát 300 Kč. Jenže v té době jsem neměla tucha, že nějaký sreening existuje....Teď si říkám, jestli to není náhodou ono?! Co myslíš?

matysikovad
7. říj 2013

@cital tak to nevím, já tam měla na žádance napsané jen, že je to Genetické vyšetření v 1. trimestru

kolino
7. říj 2013

@terite Ahoj vdaná paní, moc gratuluji ke svatbě a přeji vám na společné cestě pevné zdravíčko a hlavně ať se Vám splní co si přejete ♥ těším se na fotečku, jsem moc ráda, že vše klaplo a co taťka dobrý? doufám, že jste měli tak krásné počasí jako my tady v sobotu. byl to moc pěkný den, sluníčko, zabarvené stromy takže fotky budou super!

ofina1
7. říj 2013

@cital v tom 11-13tydnu je to NT screening a je to hlavně na vývojové vady typu DW a Edvarsuv syndrom.takže se dělá šijové projasnění a nosní kustku.doktor ti dá žadanku a ty se tam objednáš u prvního syna to byl nadstandard a platili jsme 1700 tedka jsme nic neplatili

Holky dotaz dělali vám triple testy ?? Dělají se v 15 týdnu

cabalkova
7. říj 2013

@ofina1 Ja s prvním na triplech nebyla a nepujdu ani s druhym, budu doufat, ze NT vyjde negativni. Pokud by byl pozitivni, musea bych zvážit spis amnio nez triply.

elana
7. říj 2013

@cital "Mám pocit, že utrogestan je trošku něco jako "placebo" efekt." Souhlasím jen napůl - ano, většinou, ale pouze v I. trimestru, kdy ho doktoři předepisujou jak na běžícím pásu a obvykle úplně zbytečně. Naopak ale ve II. a zač. III. trimestru potvrzujou v posledních letech četné zahraniční studie, že je to jediná skutečná prevence předčasného porodu z důvodu nekompetence děložního hrdla.
@matysikovad já myslím že jsem vždycky četla, že stačí O-O-1, max. O-O-2. Já brala O-O-1.

cabalkova
7. říj 2013

@cital S tim NT je to tak, ze se v idealnim pripade chodi na krev v nejakem 10-11tt a pak v nejake 13tt na utz (s Tondikem jsem byla 13+6tt), moje dr na to ma akreditaci, takze jdu 15.rijna na tu krev (to budu 10+6tt) a zaroven se domluvime na ten utz, ten doufam, ze bude nejpozději do dvou tydnu po krvi: Uz se ma nej vylozene tesim, i když to dr nejspis bude muset hodne lovit, aby tam přes ty moje speky něco videl, s Tondikem me mordila dr v Podoli skoro hodinu, ale nakonec všechno domerila jak mela, za coz jsem ji byla neskonale vdecna, protože jsem na tu amnio nakonec nemusela.

terite
7. říj 2013

Holky, moc děkuji za gratulace. Hcg z dnešního odběru - 80 jednotek. Za týden ještě kontrolní odběr i UZ. Myslím, že to zvladnem bez revize. Počásko bylo v sobotu fakt pěkne i když dost zima. Nějaké fotky od rodiny mám, něco sem hodím. Zítra jsem ale na Slovensku, takže nestíhám. Teď píšu jen přes mobil. Jo a na hematolce jsem se domluvila, že priste budeme redit. Mudra si sice myslí, že to tím leidenem být nemůže, ale vyjde mi vstříc.

matysikovad
7. říj 2013

@ofina1 jj, já tripply měla

matysikovad
7. říj 2013

@elana děkuji 🙂

antana123
7. říj 2013

@matysikovad no měli i s odhadem váhy ale kdy přesně myslím že od 30-32tt se to dělá já jdu zatím na normální KO a asi až příště půjdu na velký

antana123
7. říj 2013

@matysikovad já měla utroš do 26tt může se až do toho 34tt sama dr. mi to říkala
@cital porad se s dr. chodí se od 12-14tt mám pocit
@ofina1 mě dělali v 16tt

matysikovad
7. říj 2013

@antana123 no mně docela vadí, že mě kontrolují jen čípek, navíc mám problémy, přesto si mě volají co 4 týdny, příjde mi to dost dlouho.jak často chodíš do poradny ty??

matysikovad
7. říj 2013

@cital takže jsem se dívala do průkajdy a na nt screeningu jsem byla ve 13+4 a ten den jsem měla jak krev, tak utz a platili jsme 1300,-

@ofina1 na tripplech jsem byla 18 něco tt, měla jsem na to 14 dní, prediko mi dalo jen rozptyl data, kdy jít

antana123
7. říj 2013

@matysikovad ted chodím co 3 týdny nevím ale kdy začnu chodit co 2 týdny
to je dost blbý že si tě volají tak pozdě 😒

antana123
7. říj 2013

@cital já měla NT takto: krev byla v 10+6tt a UTZ 13+0tt

ofina1
7. říj 2013

@matysikovad @antana123 aha tak yo nevím asi zavolam zitra k doktorovi ale asi to bere tak že pokud vyjde dobře ten první tak už nedává ty triply a na nt jste taky byly?
@cabalkova no my měli u Jiříka právě špatné ty triply a kvůli tomu jsem šla vlastě na plodivku,tan nevím