Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

donia
12. říj 2014

@nessik Ahojky 😉 Ja ovulaci nesleduji, kdyz je to stejne bez ucelu, ale dle bolesti na vajecnicich jsem ji uprostred cyklu vypozorovala. Prvni porevizni MS prisla 5-ty tyden a ted pristi tyden cekam druhou.
Ty uz tomu nechavas volny prubeh ted? Proto to sledovani ovulace? 😀

nessik
12. říj 2014

@donia právě že už tomu nechci nechávat volný průběh, ale chci se snažit v plodné dny. A štve mě, že se mi ten asi cyklus rozhodil. Jako podle teplot ovulace asi bude, ale mnohem později, než obvykle. Tak nevím, co se mnou je?

donia
12. říj 2014

@nessik vydrz, urcite dorazi 🙂

nessik
12. říj 2014

@donia já vím, měla bych být trpělivá, ale nejsem, snažíme se už 2 roky a už to moc nedávám.

donia
12. říj 2014

@nessik ja vim, je to tezke 😢 ja radim a utesuju a pritom take pocitam dny co kdy je a bude..

verunka_korunka
12. říj 2014

@nessik taky se mi ovu v červenci posunula asi o 20 dnů, myslím, že za to mohl kontryhel, tak se ho teď po revizi bojím užívat... Ale ten cyklus se zadarilo... Takže pěkně čekej na ovu, dočkáš se.

nessik
12. říj 2014

@verunka_korunka já začala užívat fertilityblend, to je jediná změna, kterou mám. Už ho asi brát nebudu, chci zpátky svoje 28 denní cykly.
Ten kontryhel jsem kdysi brala taky a špinila jsem po něm, už se ho taky bojím pít. A jak ty se cítíš? Kdy se budete snažit?

berusinka1
13. říj 2014

@nessik Ahoj,mne na z pravidel není cyklu pomohl nosifolva utrogestan, třeba s kontryhelem jsem mela naopak špatný zkusenosti,ale každý na to reaguje jinak, já jsem mela po revizi zpocatku cyklus pravidelný,SLE PSK se mi to taky rozhazelo.

nessik
13. říj 2014

@berusinka1 bojím se, aby se s takovýma cyklama dalo otěhotnět. Dneska se objednám do CAR, ať se mnou něco udělají....ale já tak strašně nechci na IVF ☹

verunka_korunka
13. říj 2014

@nessik 🙂 cítím se docela dobře, od té doby, co jsem šla do práce. To mi hodně pomohlo... A snažit se mužem až po 3. porevizni menstruaci... Zatím jsem neměla ani jednu, takže to vidím až na leden.... Ale pořád váhám... V prosinci si chceme dát dlouhou dovolenou, tak to možná pokusím a necháme v prosinci volný průběh a v lednu už nanovo s ovu testama a teplotou.
S tím kontryhelem a praskání... Jsem přemýšlela, jestli nám to nedělá záměrně to natažení cyklu, kvůli dorůstají sliznice. Třeba ji máme malou a musí dorůst... Ale doktora jsem se na svou hypotézu neptal ☹ já ho hlavně musím vyměnit.

berusinka1
13. říj 2014

@nessik tak vždycky to nemusí skončit IVF,neboj,ale třeba Ti doporučí nějaké léky a bude to🙂

veveruska8
13. říj 2014

Ahoj holky ve stredu to bude tyden co jsem po revizi v 10tt. Srdícko nam nebilo a nevyvijeli jsme se :( chci se jen zeptat... Nedelalo se nekomu spatne treba v praci nebo v krame? Vcera jsme byli s muzem nakoupit a udelalo se mi tak zle...buseni srdce a mzitky, nevnimala jsem vubec nic. Mamca mi tvrdí ze je to uzkost a psychika... tak nevím. Kazdopadne se zacnem snazit po druhe MS

kifsepixam
13. říj 2014

@veveruska8 Mrzí mě to, že tě to taky potkalo....myslím si, že to je psychika, ale přeci jenom i klasické šestinedělí, organismus musí nabrat síly. Taky mi tak bývalo, potratila jsem v 21. tydnu, srdicko prestalo bit. Drz se a odpočívej, chce to vice klidu ted!!!!

veveruska8
13. říj 2014

@kifsepixam Jiziis tak to me moc mrzí... Asi mas pravdu telo si prochazí velkou zmenou. Nikdy predtim jsem nebyla v nemocnici natoz pod narkozou. Ja moc obdivuji lidicky jako tebe 🙂 Jsem optimista,ale tohle jsem jaksi neustala.... a kdyz muj muz mi je oporou..preci jen tu muzu napsat pocity kdyz vím ze nejsem jedina . Jinak moc gratuluji 🙂 Verim ze mas u sebe andilka ktery te chrani i to malicke 🙂 dnes nastupuji do prace tak se uvidí jestli to ustojím maximalne sebou seknu :D

kifsepixam
13. říj 2014

@veveruska8 No tak v praci se opatruj, fakt je to zahul a telo se musí vzpamatovat a o psychice ani nemluve....Drz se!!!! Neboj se nic, brzo se zase budes radovat, i když strach uz bude vždycky...ja se hodne bojim i ted...nebylo jednoduche to zvladnout, včera to byl presne rok a není dne, kdy bych si nevzpomněla, včera jsem si i hodne poplakala a jen toho našeho soukromého andelicka prosila, at ted to všechno dobře dopadne.....zivto je fakt svina a clovek se musí často poprat s vecmi, které byc nikdy nepredpokladal, ze se muzou zrovna mu stat....drzte se doma, bude zase dobře!!!!

nessik
13. říj 2014

@veveruska8 je mi moc líto, co tě potkalo ☹ Myslím, že je to únava spojená se stresem ze ztráty miminka, navíc hormony v šestinedělí...jedno s druhým, ono se to zase spraví. Klidně se vypovídej, vyplač, oni ti chlapi to berou jinak, já měla včera hroznou krizi a manžel mi vynadal, prý co brečím, že to zase půjde, tak jsem mu řekla, že je mu to jedno a pohádali jsme se.
@verunka_korunka já bych teda to určitě na dovolené zkusila. Mně všichni řekli, že můžeme už po první MS, chtěla jsem teda čekat na druhou, ale čekat nebudu, neboť to už nedávám psychicky. Vždycky jsem poslušně čekala několik měsíců a stejně to dopadlo špatně, takže teď už čekat nebudu.
@berusinka1 doufám, že ne. Volala jsem do CAR, tak mám doběhnout 2-3 DC na hormonální profil a 12-13 DC na folikulometrii, no, vzhledem k tomu, že jsem 16 DC a ovu nikde, tak se pěkně načekám. Kéž by se povedlo a nemusela jsem tam vůbec ☹

donia
13. říj 2014

@nessik neboj, IVF je kdyz nejde otehotnet, s cimz ty problem nemas. Takze te spis vsemozne vysetri a je fajn, ze budes mit treba imunologii, genetiku a tak. Urcite by nejdriv zkouseli IUI, to je setrnejsi.

m4yu
13. říj 2014

Ahoj holky prisla sem o mimi v 18+1tt chtěla jsem s ezeptat kdy prisla MS po revizy+ porod nebo revizy???hlidaly ste dote doby OVU???ja cekam mesic an MS a pripada mi to jako rok :(

verunka_korunka
13. říj 2014

@nessik no ale já měla 2 revize po sobe s 13 denním odstupem ☹ tak nevím jestli můžu. Ale na druhou stranu, když to nebude připravené, tak se nechytne 😉 jo a na dovolené se malinko bojím abych si neprivezla nějakou nemoc... Budem se muset naočkovat na břišní tyfus a raději i vzteklině... Chceme jet asi Vietnam a Kambodžu.
A jestli se můžu zeptat, kolikátý to mas neúspěch, že ti dělají hormonální profil? Já jsem taky chtěla a doktor mi řekl, že až po třech neúspěšných těhotenstvích. Ale na to se mi čekat teda nechce a jsem ochotná si to i sama zaplatit.

verunka_korunka
13. říj 2014

@m4yu já měla sice jen v 14tt ale doktorka říkala 4-6tydnu od revize první MS. Taky čekám... A snad dojde později ať můžu do termálů 😉

donia
13. říj 2014

@m4yu To je mi moc lito ☹ Vzdycky si rikam, ze do 12tt, tedy prvni trimestr se to tak nejak proste stava a bohuzel bych rekla stale vice, ale uz takhle pozdeji, jako treba ty, to me desi, ze se to fakt muze stat kdykoli 😒
Ja zacala mesic po revizi spinit a 5-ty tyden jsem dostala klasickou MS (ani slabsi, ani silnejsi, proste u me klasika jak jsem byla zvykla). Ovu jsem neresila, kdyz to bylo bezduvodne, ale podle priznaku co jsem zaregistrovala na tele, tak bych rekla, ze byla jak mela.

donia
13. říj 2014

@verunka_korunka me treba hormonalni profil delali hned jako soucast vstupnich vysetreni, bez ohledu na nejaky predesly uspech ci neuspech. Ale je fakt, ze my to resime pres CAR, tak mozna proto.
Na druhou stranu muj gyn. neni zrovna zastance HP, tvrdi, ze se stejne vetsinou na nic neprijde, ze je to vesmes zbytecne. Tak ja nevim..

nessik
13. říj 2014

@verunka_korunka no, za poslední skoro 2 roky už potřetí a taky jednou mezi dětma ☹ Na profil jsem měla jít v červenci, ale to jsem otěhotněla....to mi přijde hrozné, že ti řekl, že až po 3 neúspěších.

ddanda
13. říj 2014

@m4yu já jsem po zamlklém potratu, revize byla v 9tt, tak nevím jestli to může být stejné jako u tebe, ale já jsem ms dostala 5 týdnů po revizi. už mám za sebou i druhou a ta přišla po 26ti dnech.

veveruska8
13. říj 2014

@kifsepixam tak jsem to dnes v praci ustala docela dobre....jen vylet do kramu mi opet neudelal dobre zase to buseniii a chvenííí ja snad skoncím na psycharne :( jak rikas zivot je fakt svina... ale je pravda ze placem si hodne ulevíme.. Ja vím na tohle se neda zapomenout jak to clovek jednou prozije nikdy nezapomene!!! Prosím opatruj se 🙂 a mysli pozitivne 🙂 jak rikas bude dobre 🙂 😉

veveruska8
13. říj 2014

@nessik dekuji ti moc.... urcite ano... jen nechapu to ze se mi strasne chce plakat ale nejde mi to....ukapne mi jen slza a proste nic víc.....prijde mi jako ze mi stale nic nedochazíí? Ja teda muzu rict, ze ani nevím co by muj muz na to rekl snazím se pred nim byt silna.. Snazím se na to nemyslet,ale to proste nejde... a to jsem optimista! Zivot je opravdu kruty a zvlaste kdyz pak na ulici vidite nektere osoby ktere maji pupky..cigaro v puse a jeste nekdy i lahev!! To mi naskakuje husina...vrrrrr Preji hodne stestícka a hodne trpelivosti ono nam to pujde..musime se hodit do klidu 🙂 🙂

donia
14. říj 2014

@veveruska8 On ten naval emoci chodi vzdy ve vlnach, asi jak pracuji hormony, takze je normalni, ze nebrecis a pak zase by sis vyplakala oci. Ja jsem dnes presne 2 mesice od revize a zapomenout nejde. Ty prvni dny to bylo stridave, ze to dam, pak zase slzy. Vadilo mi chodit na mista kde jsem byla jako tehule, imtimni dotyky a tak. Ale to tak proste je. I ted si obcas rikam v kolikatem tt bych byla a jake by to asi bylo, ze bych citila pohyby. No takhle nesmi clovek uvazovat. Proste se bohuzel stalo, nikdo to nezmeni a musime koukat dopredu a tesit se, ze zase bude lepe.

kifsepixam
14. říj 2014

@m4yu Já zažila bohužel taky před rokem i porod, v 21tt....první MS přišla po 32 dnech a pak už chodila po 28-30 dnech a po čtvrté MS jsme se začli snažit znovu a hned to vyšlo...já už to nechtěla nechat náhodě, takže jsem si pozjišťovala co šlo a nechala se vyšetřit na vše možný, takže jsem čekala na výsledky, nezjistilo se nic...drž se, je mě tě moc líto, je to hrozný.....

m4yu
14. říj 2014

@kifsepixam ja du v patek k doktorovi a jsem zvedva co mi rekne ale vidim to tak na ukonceni nemocenske a na to ze pujdu na UP..ja du pristi mesic na hematologoii tak se zeptam i tam

veveruska8
14. říj 2014

@m4yu Je mi moc lito co zazívas ☹ bude zase dobre 🙂 bud s lidma kteri te podporí a maji te radi !!! Musíme to vsichni zvladnout a prelstít tu bolest... Drzím palecky at je ti lepe 🙂 🙂 opatruj se