Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ninan2
14. pro 2014

@daisyjane Ahoj, co som citala tak po revizi nie je vobec nejaka vyssia sanca zeby sa to malo opat zopakovat... ak nie je dostatocne velka sliznica tak sa to vajicko neuhniezdi hned na zaciatku a ostatne je zas len na nahode... takze toho by som sa moc nebala. MS urcite spoznas, to budes mat viac dni silnejsie krvacanie, teraz co spinis to sa stale len docistuje maternica po revizi... Ono tazko je sa na netesit na ocakavane tehotenstvo 🙂 ale je pravda ze radsej to oznamovat az po tom 1. trimestri. Ja som to povedala len par blizkym kamaratkam, rodine nastastie vobec, chceli sme teraz na Vianoce... som rada, ze to s nimi teraz nemusim rozoberat, pripadne pocuvat ako ma lutuju a pod. V dalsom tehotenstve urcite budem vo vacsom strese... hoci to prve som mala uplne bez problemov. Aj preto ma to teraz dost soklo, vobec som to necakala, hlavne ked uz babo malo aj srdiecko na predoslej poradni. Ja som nastastie co sa tyka hormonov uz myslim uplne v pohode... nemam uz ani HCG k moci, robila som si v piatok test, lebo vraj niekedy aj dva mesiace este moze byt v tele... Rodicov si moc nevsimaj a daj sa hlavne do pohody 🙂 Ved idu Vianoce a mas maleho ktory ta potrebuje 🙂

daisyjane
14. pro 2014

@ninan2 Promiň, nevěděla jsem, že se tě to tak čerstvě také týká. Nenašla jsem tě totiž zapsanou ve zdejší tabulce. V kolikátém týdnu se ti to stalo a jak dlouho jsi těď po potratu? Už se znovu snažíte, když máš nulové HCG? A děkuji za tip, musím si také udělat testík.
My těhu oznámili doma asi až v 11. týdnu. V 8. mi doktor také našel srdíčko, tak jsme chtěli rodiče potěšit. Měla jsem pořád všechny příznaky - zvracení, únava, velmi dobrý čich, proto mě také ani nenapadlo, že je něco špatně. Jediné, co přešlo, byla citlivost prsou, ale to jsem přikládala konci trimestru. Bohužel kontrola na konci 12. týdne ukázala, že miminko nežije v podstatě celou tu dobu od poslední prohlídky.
Nyní jsme s malým zase u rodičů manžela. Ani tady se nevyhnu radám do života. Chápu, že se snaží pomoci, ale berou to bohužel za špatný konec. Snad už se mnou na to téma mluvit nebudou.

Přeji ti, ať jsi v pořádku.. Snad budem všechny, co jsme tady, zase brzy těhulky.. !!

ninan2
15. pro 2014

@daisyjane Ahoj, v pohode... Nastastie uz som celkom OK aj psychicky, snazim sa mysliet pozitivne a hlavne dufam ze uz coskoro zas otehotniem, teraz to bolo uz na 2. pokus 🙂 Pomaha mi aj dcerka, je to urcite celkovo lepsia situacia ako keby som ju vobec nemala... Ja som mala revizi presne ped mesiacom v 10tt, srdiecko vraj prestalo bit len par dni pred kontrolou. Takze nastastie sa na to prislo takmer okamzite, na dalsi den som uz aj bola v nemocke.

elennka
15. pro 2014

@tsterinka já jsem jedla rohlíky (ideálně den staré), suchary, piškoty, dětské výživy... a hlavně bez coly (aspon 2dc denně) jsem jídlo nedávala vůbec...
měla jsem za 14 dní 5 kg dole

verunka_korunka
16. pro 2014

Tak holky, dneska ráno dorazila 3.porevizní MS, takže přibližně na silvestra začne další snažení B-)

daisyjane
16. pro 2014

@ninan2 Tak já mám ten neciltivější test ještě ducha. Sice je slabej, ale nepřehlídnutelnej, tak to odhaduju ještě na těch 10 jednotek. Ve čtvrtek jdu k doktorovi, ale on mi nikdy v těhu krev na hcg nebral, mám si o to raději říct? To je dobře, že ti na to přišli brzo. Mrzí mě, že už jsem mohla být dávno měsíc po zákroku a znovu se snažit. Vzali mě na zákrok ještě další čtyři dny od zjištění zamlklého těhu a doktorka konstatovala, že se čípek vůbec neotevírá, prostě jako by tělo vůbec netušilo, že se něco děje. Dokonce mám v propouštěcí zprávě napsáno, že i děloho byla velká tak, jako by se nic nestalo. Taky jsem měla už břuch jak jiné v půlce těhu. Ale to jsem měla už i v prvním.

daisyjane
16. pro 2014

@verunka_korunka Jé, to je super. Moc vám to přeju a těším se, že taky začnem. My asi až v půlce ledna. Snad nám to doktor po kontrole co nejdřív dovolí...

daisyjane
16. pro 2014

@verunka_korunka S tím sportem, ten mi řekli 2-3 týdny po zákroku, ale všem jsem opakovala, že mám doma syna, jestli lítání kolem něj nevadí a říkali, že ne. No takže sice necvičím to, co bych ráda, protože sport je zakázán, ale už mám za sebou každodenní několikakilometrové nošení dvanáctikilové zmítající se zátěže, pobíhání, dobíhání, poskakování, zvedání. Několik kopanců do břicha a podobně. Ať žije ten můj dráček, ale ještě že ho mám. Myslím, že tedy zátěž po zákroku jsem nedodržela, snad to bude v pořádku, protože to opravdu jinak nešlo. Na druhou stranu mám trochu strach, protože jiné tu píšou, že špinili po zákroku jen pár dní a já to mám nyní 13 dní od MA a špinit jsem zatím nepřestala. Tak snad to není z té námahy.
Co se týče sexu, manžel je celou dobu od zákroku pracovně pryč. Tak uvidíme, co mi řekne na kontrole lékař. Když dovolí, tak třeba opatrně s manžou zkusíme, jak se mi za pár dní vrátí.

lucinka58
17. pro 2014

@tsterinka Ahojky holky, tak já mám od neděle nasazenej utrogestan 3-0-3 a naštěstí krvácení taky přestalo. Včera jsem vyfasovala těhotenskou průkazku - mimčo je prostě bojovník 🙂 Jsme v půlce 11 týdnu, takže mě doktorka říkala, že už se snad nic nepodělá a že by to mohlo být dobrý 🙂 Moc tomu věřím, když tak na něj koukám na fotečce na ultrazvuku, tak si moc přeju ho mít v červenci v náručí 🙂

tsterinka
17. pro 2014

@lucinka58 ahojky,tak já byla bez špinění necelé 2 dny,včera se to opět vrátilo a bylo to víc než předtím a ještě mě k tomu trošku pobolívalo bříško,tak dnes jedu k dr.Tak snad to nebude nic vážného a všechno dobře dopadne ☹

lucinka58
17. pro 2014

@tsterinka Určitě to bude v pořádku, ale určitě k dotrorce šupajdi. A Ty jsi na neschopence, že jo? Tak hlavně klidovej režim, ať je všechno v pořádku. Drž se a napiš mi jak Ti je. Pa

ninan2
17. pro 2014

@daisyjane Ahoj, doktora sa na to HCG radsej spytaj, ale je to urcite uplne normalne, to moze trvat este par tyzdnov kym bude nula... Hlavne aby bol v poriadku ultrazvuk (ten nech Ti urcite spravi). To hej, stastie ze sa na to prislo tak skoro. Ten krcok som aj ja mala uplne tuhy, ono ze to trva bezne 4-6 tyzdnov kym by sa pustil samovolne potrat. Brucho som veru tiez uz mala dost velke, ako minule v nejakom 5. mesiaci 😀 Teraz cakam kedy konecne pride MS (pripadne nepride, kedze spavame spolu a bez ochrany 😀)

tsterinka
17. pro 2014

@lucinka58 tak jsem dostala injekci a pokud to neustane,tak zítra nástup do nemocnice ☹ ,jinak mimísek je v pořádku a důvod špinění nezjištěn

lucinka58
17. pro 2014

@tsterinka Já jsem to taky měla tak. Neboj, po injekci se to zmírní. Hlavně doma jen lež a nic nedělej. Ono to bude dobrý 🙂

mmonika87
17. pro 2014

@tsterinka A kolikátý jsi týden těhotenství? Já jsem vlastně od 4. týdne do 9. špinila minimálně obden. Dostala jsem Duphaston a brala jsem ascorutin. Ale měla jsem teda hematom, který naštěstí zmizel. Moc držím palce, aby bylo miminko v pořádku.

donia
17. pro 2014

@tsterinka myslim na tebe a drzim palce. Tak se zitra ozvi jak je to s tebou.

janetoty
18. pro 2014

Milé ženy, všem vám přeji, aby jste se brzy také dočkaly takového pokladu 😉

tsterinka
18. pro 2014

ahoj holky,tak špinění ustalo.Jsem už 9 týden.To co mi včera píchnul bych potřebovala častěji.Dlouho jsem se tak dobře a hodně nenajedla jako včera 😀 A to spaní,no nádhera 🙂

nessik
18. pro 2014

@donia kočenko, jak je? nějak jsem neměla čas Tě sledovat, jak jsi na tom?

tsterinka
18. pro 2014

teda teď jsem se na sebe pořádně podívala do zrcadla a 😕 já vypadám,jak před porodem,jsem pořád nafoukla i ráno,měly jste to taky tak?

donia
18. pro 2014

@nessik ani se neptej, posledni mesic jsem si prosla peklem. Zacali jsme 13.11. stimulovat na IVF a tim to take vse zacalo. Ja tu stimulaci strasne spatne snasela, mela jsem silene navaly a vyskakoval mi vysoko uz tak vysoky tlak. Prasky nezabiraly. Cele 3 tydny jsem prolezela s hadrem na hlave, mezitim byla 3x na pohotovosti, 2 dny v nemocnici a 2x zachranku doma. Odber mi delali bez narkozy, protoze rekli, za s takovym tlakem se boji me uspat. No proste jsem si to vyzrala se vsim vsudy. Teprve tento tyden zacinam jaks taks fungovat. Tim padem se muselo mrazit, protoze ze zdrav. duvodu nebyl prenos mozny. Ted musim min. 1-2 mesice pockat, aby se mi srovnal ten tlak a pak kdo vi. Ten tlak je v tehu strasny strasak, takze premyslim zda vubec do neceho jeste jit. Takze se mnou asi tak ☹
Doufam, ze u tebe lepsi.

nessik
18. pro 2014

@donia ale ne, chuděrko, to je mi moc líto. Moc doufám, že se dáš brzy dohromady, aby ti mohli dát mrazáčka. Bude to dobré, uvidíš. Hlavně se dej dohromady, jsme ještě mladice a to jedno mimi dáme 😵 Tla se srovná, jen hezky odpoíčívej, musí to být záhul na nervy. U mě nic, MS čekám cca za týden a určitě dojde. beru teď ještě léky na imunitu, u kterých se nemá těhotnět, takže po MS pořádně začneme 🙂

mmonika87
18. pro 2014

@tsterinka Já jsem také jako nafouklá už od nějakého 7-8.týdne. Bříška už si každý všimne 🙂

daisyjane
18. pro 2014

@ninan2 Ahoj. Tak jsem po kontrole, můj doktor doporučuje po MS, ale klidně můžem bez ochrany už teď, protože jsem pěkně zahojená. Sliznice zatím nižší a neviděl dominantní folikul. Tak mám asi cyklus posunutý a ještě neovuluji. Ale kdyby se prý čirou náhodou zadařilo, tak to nevadí. Tělo si prý poradí samo, buď se to uchytí i v nižší sliznici a bude to v pořádku, nebo holt za měsíc. Takže si tělo řekne samo. Jsem tak šťastná. Bohužel jsem si od rodičů z návštěvy přivezla bacil, takže si dávám do neděle kurýrování a snad na Vánoce proběhne snažení. Jsem tak šťastná... 🙂

lucinka58
18. pro 2014

@tsterinka Ahojky, já jsem od počátku taky nafouklá jak meloun 🙂 Ale nevadí mi to. Nafoukly se mě i prsa, takže je to něco k něčemu. A co Ti píchli? Agolutin? A dali ti i něco dalšího? Drž se, opatruj se a hlavně se nestresuj!!! Moc nám oboum držím palce, ať jsme v pohodě 🙂

ninan2
18. pro 2014

@daisyjane super, mne povedal to iste takze sme na tom rovnako 🙂 Ja uz mam inak 36 dni od revizi, na MS to zatial vobec nevyzera, bude to teda zrejme dost dlhy cyklus, ale to sa dalo cakat, hormony su urcite dost rozhadzane este... Tak dalsie snazenie (ovulka) az po novom roku bude niekedy. Hadam bude rok 2015 stastny a plodny 🙂

bartkat
18. pro 2014

Holky zjišťovala jste někdo jak dlouho po kyretazi máte pozitivní tt?
Byla jsem na ni v 7tt, dnes je to 14 dni a test má // žádném duch ale docela síla čára

tsterinka
18. pro 2014

@mmonika87 🙂
@lucinka58 dnes už ne,ale zítra hodím foto.Doufám že mě nikdo nebude urážet 😀 pichli mi agolutin kalcium a to třetí nevím co bylo
také nám moc držím palce 🙂

nessik
18. pro 2014

@bartkat minimálně 3 týdny čára, ne duch.

ninan2
18. pro 2014

@bartkat mesiac po revizi v 10tt test negativny...