Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
23. črc 2010

@fram no manža může furt, ale mě už to pak nebaví a hlavně už mě to někdy i bolí ☹ víš jako kdyby to tělo bylo unavené, jako když dlouho nic neděláš a pak 3dny zasebou sexuješ tak mě bolí podbřišek 😝

fram
23. črc 2010

@jahudka80 tak to u nás nehrozí, bývá doma maximálně 2 dny, někdy 3 😀

jahudka80
23. črc 2010

@fram 😀 ten můj je doma furt, tedy každou noc 😀 😀 😀

natulaaa
24. črc 2010

Dobré ránko holky 🙂 ,já mám dneska užasné ráno,od pul šesté nespím,suosed mi tu pod oknem spravoval traktor a když jsem ho zavřela,tak zase doma dusno 😠 😠 ,no nádherné probuzení 😠

MV no s tou kolegyni to nebudu ani komentovat ,protože bych se musela hned na...t, a tchýně nooo............ tak raději nic 😠

Jinak my teda se sexíkem problém nemáme 😵 😵 a ani mě nic nebolí,tak my mužem furt 😵 😵 😵

jahudka80
24. črc 2010

@natulaaa Dobré ráno, no já dnes spala jak šípková Růženka, a malá spí asi ještě teď 🙂 hodím tabulku a jdu poklidit a udělat snídani. 😉

jahudka80
24. črc 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................už jsou //

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................55DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................40DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................39DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................34DC
jahudka80(30let,kys.listová)...............................................................................................................25DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................25DC
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................22DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 22DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................12DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)........................................................12DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)..........................................................................................11DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................11DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ) ...................................................................................9DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................7DC
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..................................................................................6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................2DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a

jahudka80
24. črc 2010

No myslím že se ještě dnes přesunu na konec tabulky 😀 tak já jdu něco dělat, manža odjel pryč 😒 U nás od večera leje a leje teplota jen 15C 😠

natulaaa
24. črc 2010

jéé já už jsem 2dc,toto letí 😀 😀 😀
u nás pršelo v noci,ted už néé,ale je syrovo a zataženo,ale my budeme dneska malovat terasu,tak nám toto počasí i vyhovuje,protože když je vedro,tak na te terase je snad nejhuuř

jahudka80
24. črc 2010

@natulaaa no mě pořád nic, toto trvá 😀 ani nešpinim 😒 kde se courá. No trošku jsem včera nebrala optimismu a dnes si říkám hlavně abyses podle toho řídila 😀 hlavně že můžu sem, tady pokecám a je mi hned líp. dám sem fotečku dortu co jsem pekla jo??

jahudka80
24. črc 2010

dortík pro maminku k narozeninám 🙂 😉

breberuska
24. črc 2010

Ahojky holky! moc vás zdravím! Jahud, jak se mrška ještě nerozjela, tak nic není ztracené, ne?dortík máš pěkňučký, to si smlsnete🙂
že by tento měsíc nebyly ždné //, to není moc optimistické ☹

lucie.krajcarova
24. črc 2010

ahojky, Jahůdko, dortík moc krásnej!
breberuško, ty bereš femigard, jsem se dočetla z tabulky. kdy jsi s ním začala? a taky kdy po potratu ti přišla první MS?

jahudka80
24. črc 2010

@breberuska , děkujííí dalo to práce nechtěl mi zhoustnout krém tak jsem do něj večer strouhala piškoty 😀 nene já myslím že je to konečná tepl.klesla přesně jako minulej měsíc tak se to zítra rozjede i v grafu- tedy v kalendáři to mají tak poznačeno. Těhotná fakt nejsem, sice jsem měla ráno dobrou náladu ale už jsem si pobulela zas mm.

@lucie.krajcarova Snad bude i chutnat, já si místo knedlo ,zela ,vepřa dala k obědu talíř melounu, protestní- stejně chci zhubnout tak co 😠 😝

lucie.krajcarova
24. črc 2010

jahůdko, a ty nemusíš vařit pro manžu? já vařím hlavně o víkendu a více, a pak to s mrňousem jíme i v týdnu 😝 mně vaření moc neba. ale zase teplé jídlo za den mít musím, synáček taky, takže takhle to jde.

breberuska
24. črc 2010

luci, začala jsem hned po návratu z nemocnice, a MS mi dorazila po 33 dnech, takže docela dobré. Další po 26 a příští týden jí čekám ve středu nebo ve čtvrtek, tak uvidíme...ale nemusla by 😨

mv
24. črc 2010

@jahudka80 dortík parádní!! 😵
Manžel drží od včera melounovou dietu, tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží. 😀

Jsem to tak počítala a koncem příštího týdne bych už mohla dostat mrchu,třeba.Vždy jsem měla takřka pravidělně po 28dnech, tak snad se mi to moc nerozhodí.By člověk neřekl, jak se na ni může i těšit.Pak si skáknu k mudrovi na kontrolu a doufám, že bude vše o.k.
V červnu jsme kvůli těhu museli zrušit dovolenou, tak jsme si objednali na konec září Kanáry.Tak to je tak jedinej světlej bod, na kterej se v dohledný době těším. 😵
Původně jsem si myslela, že do jara nebudu chodit ani na folikulometrii a necháme vše být, ale zase si říkám, že chci vědět, zda dozrávají folikuly i bez clostylu .Na jaře vyrazíme na umělý,tak ať mám přehled, co a jak v poslední době bylo.

mv
24. črc 2010

Jsem tady četla případy, že na první porevizní mrchu holky čekaly i půl roku.Moje kámoška tenkrát 9 měsíců.To by mě kleplo. 😠

fram
24. črc 2010

Ahoj holky,
vrátila jsem se z nákupů, nechala jsem v Tescu skoro 2000,- 😅 ale kromě nedůležitých věcí jako prášek na praní, aviváž, toaleťák... mám i rifle a plavky. Při zkoušení plavek jsem se málem rozplakala nad hrošíkem 😠 No co, každej nemůže být Twiggy. Jahud , ten tvůj dortík - mňáám, ale po těch plavkách si na podobný dobroty můžu nechat zajít chuť ☹
@breberuska tipuju, že ta tvoje mrška nedorazí,někdo to musí prolomit a nahlásit // 😉
@mv jůů, Kanáry, taky bych si dala říct 🙂 Třeba se tam zadaří a domů už poletíš 2 v 1 🙂
@lucie.krajcarova já jsem tenhle víkend sama, tak si uvařím maximálně těstoviny s tuňákem, abych se nepředřela 😀

mv
24. črc 2010

@fram dobrý nákup. 😵
Já si zase dnes pokoupila dřevěné větší květináče, byly za 50%, tak to tam nenechám.A teď přemýšlím, zda je ještě osázet, či nechat až na jaro až budeme mít trošku upravenej terén kolem domu.Do tohohle "blátova", co máme se mi nechce nic parádit.
Asi bych se měla připojit k manžovi a dietění,do ničeho se nevejdu a nakupovat nové nemám ani náladu.
A na dovču letíme i se synátorem, takže týden bez. ☹ 😠 Nikdy nechce být ani chvíli sám o dovolené, a že už jsme kolikrát vymýšleli neskutečný věci. 😀 Nevím, jestli mu to nedocvakne, či co.

lucie.krajcarova
24. črc 2010

breberko, takže po 32 dnech od potratu jo? to je dobré. asi si ten femigard obstarám hned.. protože se prsávě bojím, že by mi jinak MS nepřišla zrovna brzo.. po Martínkovi jsem to dostala až po 9 měsících..

martasl
24. črc 2010

ahoj.taky je u nás pěkně hnusně.celou noc pršelo a byla bouřka,dnes teda,,jen "prší,ale je taky docela chladno.byla jsem si vyzvednout holku na tábor a zítra odjíždějí k sestře do Orlové.na 2 týdny.takže pokud manžel nebude jezdit dom,tak budu doma sama,prostě tak jako vždycky.

jahud-ty pěkařko!! 😀 dort je hezkej,hned bych si dala.ale já jna pečení nejsem.no vaření taky moc nedám.chutnal mamince??

pe_t
24. črc 2010

Ahoj, můžu se přidat? Pročítám zoufale diskuse a narazila jsem na femigard. Luci: já mám dnes 9 dnů od revize ( zamlk.těhu 13 tt) 😢 a femigard si lupam 3xdenně od úterka . Takže hned čtvrtý den po . A taky piju kontryhel - 2xdenně hrníček nalačno ráno a večer (to kvůli růstu sliznice) a beru listovku.Jsem plná nadějí, že uslyším třeba od dr.po šestinedělí a první MS ,že jsem už uvnitř v pořádku a mohli bychom začít.. 😕 Mám pocit, že musí uběhnout nejmíň sto let.... 😲

lucie.krajcarova
24. črc 2010

ahoj pe_t, vítej. tak to děláš úplně stejně jako já.. jen jsem nevěděla, jestli mám začít rovnou, když si máme dát aspoň tři měsíce pauzu... a musíš na kontrolu fakt až za šest týdnů? mě řekli do 14 dnů... to bude příští týden....

breberuska
24. črc 2010

mv, tak dovolená bude určitě super, odpočineš si a načerpáš síly na nové snažení 😉
fram, tak já nevím s těma // krom toho, že jsem nafouklá jak žaba, dneska jsem celé odpoledne prospala (a mohla bych i déle) a bolí mně už tak 3 dný v pravém podbříčku (taková tupá blest 😒) a občas v kříži mi fakt lautr nic není, takže ačkoliv bych si to přála, moc šancí si nedávám ☹ zítra jedeme na dovolenou a nejvíce mně štve, že až tu mrchu ve středu dostanu, nebudu se vám tady moct vybrečet 😠
lucie, tak zkus tak zkus ten femigard a kontryhel, určitě tím nic nepokazíš!
pet, vítej,... 😉
holky, já byla na kontrole tak po 14 dnech.

pe_t
24. črc 2010

Luci taky mám jít za 14 dnů - což je příští týden v pátek. Jen jsem myslela, že jako mě dr. prohlídne a v podstatě se akorát dozvím, že hojení pokračuje. To šestinedělí a po 1 MS ( předpokládám tedy že si mě po ní dr. pozve ) bude mít asi zásadnější význam v tom smyslu, že by snažilkování už mohlo být aktuální....Holky i kdesi psaly, že jim lékař řekl 3Ms a jak byly po 1MS na kontrole řekl, že je už vše v pořádku a mohou začít. Myslím, že to bylo na rodině .cz .Tak proto píšu, že kontr.ta pozdější bude asi zásadnější. Bylo by to po tom všem ted to nejkrásnější, co bych od dr.slyšela 🙂 no uvidíme. Doufám, že mi kontryhelový čajík a femigard pomůžou k rychlejšímu vyhojení. Jo a teď jsem četla na serveru ONA v poradně gyn. Mudr. Šulce ( teda myslím, že se tak jmenoval), větu, kterou tam mimo jiné napsal v jedné odpovědi ( podotýkám, že taky v odpovědích se drží 3MS)- že děloha je prakticky během šestinedělí vyhojená.....tak nevím. Pokud nejsou žádné komplikace, záněty a nic a bylo by vše O.K. tak proč? Kvůli psychickému srovnání? 😕 jsem z lékařů rozpačitá. Někdo radí klidně po 1MS, někdo po 3MS... 😒

mv
24. črc 2010

@breberuska Tak si krásně užijte dovolenou, třeba si to mrcha rozmyslí a nebude vám ji kazit. 😉
@lucie.krajcarova Mě, co si pamatuju řekli, že se mám nahlásit do 14 dní u svého gynekologa,ale ten měl v tu dobu dovču.Tak půjdu až doufám že po první mrše.Snad dorazí už brzy.Ale nevím,vždy mě už týden předem tak moc bolely prsa a teď vůbec nic.

Jinak jsem dneska koukala, jak puk, co stojí dnes pánská ochrana.Já ji naposled kupovala asi před 18 lety.... 😀
Tak snad večer nevytuhnu.. 😉

breberuska
24. črc 2010

pet, já bych řekla podle sebe kvůli té psychice a kvůli dobrému uzavření čípku (spíš bych řela, že se kryjí, kdyby se případné rychlé otěhotnění neudrželo, aby jim ženské nekladly vinu). Někomu může trvat déle, než se mu obnoví ovulka a začne mu pěkně růst sliznice, já jsem první MS měla taky slabší a druhou "normální". Ale u každého je to určitě jiné a každý doktor má ke všemu jiný názor 😒 uvidíš na té kontrole.

mv
24. črc 2010

@pe_t Mě k tomu řekla kámoška, co dělá na gynekologii v nemocnici,ať určitě ty 3 měsíce vydžíme , i když budu po kontrole v pořádku.Že je sice největší šance, že hned otěhotním, ale s tím se i zvyšuje pravděpodobnost nějakého dalšího průseru.
Ale to je asi hodně individuální.Někdo otěhotní hned po první MS a v pohodě a někdo po půl roce a stejně to nedopadne.
My určitě vydržíme do října,už jen kvůli té dovolené. 😉 Nebudu zase další stornovávat.

fram
24. črc 2010

@martasl já jsem teď taky pořád sama, protože kluk celý prázdniny cestuje s manžou. Ale mě to tolik neva, docela si to užívám, že nic nemusím. Jen ta ovulka bez sexíku mě štve ☹ 😠
@pe_t vítej , držím palečky, ať jsi co nejdříve psychicky i fyzicky v pořádku a můžete se znovu snažit. Já byla na kontrole po 14dnech a pak už mě dr. nezvala. Taky mi řekla počkat 3 měsíce, ale málokdo je dodrží 😉
@mv pánská ochrana 😀 😀 😀 tak tu už nepotřebujeme hooodně dlouho 😀 😀 Kdoví, jestli bych to ještě uměla navlíknout 😀
@breberuska my odjíždíme na dovču 7.8., dostat to mám 9.-11.8., takže taky paráda. ☹ 😠 Celá dovolená zkažená.

breberuska
24. črc 2010

fram, já už jsem si aj říkala, že bych ráno testla, ale jsem teprve 10 DPO a stejně by tam bylo prd, takže jsem pro testík stejně nedošla🙂tudíž mi nezbyde než čekat, protože i kdybych to nakrásně příští týden nedostala, manža odmítne hledat lékárnu kvůli takové zbytečnosti 😉 a okomentuje to slovy typu - vydrželo to do teď, vydrží to i domů 😠