Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

janarichla
24. pro 2015

Taky preju krasne svatky a vsechno nejlepsi do Noveho roku holky, at je o tisic procent lepsi a na stoprocent uspesnejsi... 🙂

janarichla
25. pro 2015

Ahoj holky, slysely jste uz o jonasove metode? http://beta.centrumjonas.com/cs

ilonar
25. pro 2015

Holky já už to chci dostat 😢 budu muset na injekci asi.

dvoracek
25. pro 2015

@ilonar ja uz ted vyhlizim druhou.ale je mi to prd platne kdyz mam stejne zakaz.jo a nervuje me silene ze jsem zacla nabirat na vaze.ale skokove.vubec to nechapu,nejim mouku bilou,byla jsem asi teprv petkrat cvicit a jde to nahoru po pul kilech.tak snad je to jen nejake zavodneni pred MS.jo a po potratu mi zacaly dost padat vlasy ale uz je to snad lepsi.treba to dostanes uz ted,nesmis se nervovat,pak to mozna fakt neprijde.

janarichla
26. pro 2015

@ilonar ahoj kolik uz to je dni od revize?

janarichla
26. pro 2015

@dvoracek to pribirani bude urcite hormonama, neboj to se podda, nez se da telo dohromady. Mi taky zacaly silene padat vlasy, ale pod stromeckem sem mela vitaminy, tak snad pomuzou...

ilonar
26. pro 2015

@janarichla ve stredu to bude osm tydnu ☹ ja se snad ani nenervuji,jinak mame pohodu,jen marne vyhlizim.

alicie_k
27. pro 2015

@janarichla Já jsem si nechala vypočítat plodné dny podle Jonáše hned nějak po revizi když jsem byla hodně smutná a zoufalá. Dnes bych si za to nafackovala 🙂 Ale uvidíme 🙂

xoriska
27. pro 2015

Já bych se těch injekcí neděsila a klidně šla na ní. jelikož jsem menstruaci neměla skoro nikdy, tak mi i rovnou lékař řekl, že pokud za 6 týdnu po revezi nedostanu MS , at rovnou příjdu, že udělají UZ a podle toho bud píchnout injekci a nebo se domluvíme na dalším postupu 🙂 . Než jsem otěhotněla, tak jsem jí dostala také abychom mohli začít stimulovat , sice dorazila až po 2 týdnech od podání agolutinu a špinila jsem jen 3 dny , ale i tak jsem otěhotněla po prvním IUI. Takže pokud do 25.1. nepříjde , hned jdu do centra a uvidím... A lékař mi i říkal , že velmi záleží, po jak dlouhé době vyprchají všechny těhotensk hormony z těla, muže to trvat 2-3 týdny a poté nastaává klasický cyklus tedy 28-35 dní nebo pokud jste měli běžně delsí tak + tolik dní a do té doby by měla MS dorazit, ale chce to určitě po 6ti týdnech zkontrolovat na UZ aby sliznice rostla a neudělali se srusty...

ilonar
27. pro 2015

@xoriska Já ne že bych se té injekce děsila, jen mám nějak zafixováno, že když mi to vyvolají, tak by pak to těhotenství kvůli tomu nemuselo klapnout, že to bude jako uměle vyvolané a nepřipravené. Ale nedá se nic dělat, zítra zkusím zavolat na gyndu. Ať je to klidně opožděné zabržděné, jen ať nejsou nějaké jiné problémy.

xoriska
27. pro 2015

@ilonar já jsem příklad toho, že to tak opravdu není u dcery dva roky bez MS a vyšlo to hned a přirozeně, teď 7 měsíců bez MS a hned poté jsem otěhotněla z IUI 🙂 ono pokud jsi nedostala teď menstruaci, tak se pravděpodobně jednalo o anovulacni cyklus takže chybí hormony které by tu menstruaci zpustily, ale po revizi to není nic neobvyklé 🙂

ilonar
27. pro 2015

@xoriska Aha a když mi MS vyvolají injekcí, tak bude následovat ovulační cyklus? Asi hloupá otázka co 😀 já bych právě řekla, že jsem ovulaci měla tři týdny po revizi, ale kdo ví. A jak jsi na tom ty, je to lepší?

xoriska
27. pro 2015

@ilonar tak nějak mi to vysvětlovali, že nemám menstruaci, jelikož se mi neprodukuji hormony k ovulaci a normálně ji nemám, pak nedochází k odloučení sliznice.... Ale těžko říct určitě to chce zkontrolovat ultrazvukem aby se vidělo jak sliznice narostla. U mě celkem dobré, zítra čekám výsledky z genetiky a v únoru se můžeme začít snažit. Dva cykly zkusíme přirozeně a jinak opět IUI 🙂

ilonar
27. pro 2015

@xoriska Tak to jsou dobré zprávy 🙂

xoriska
27. pro 2015

@ilonar Ano , to mi udělalo radost. Ted samozřejmě zálěží jak dopadne ta genetika, ale snad bude vše v pořádku... 🙂 Tak držím palce, at to dopadne dobře a je to jen změna po té revizi

arielka222
28. pro 2015

Holky tak se taky přidávám do klubu. Týden před vánoci jsme zjistili že jsem těhotna. Bohuzel na štědrý den sem začala krvácet tak sme jeli na pohotovost ale mimi odešlo v 5.tydnu :( nevíte za jak dlouho to můžeme zkusit znovu? Podařilo se to někomu hned další měsíc? Jsem z toho nestastna a bojim se te to podruhé bude to samé. ..

xoriska
28. pro 2015

@arielka222 odešlo přirozeně? Pokud si neměla revizi, tak můžete hned. Je mi to líto, ale ber to tak, že miminko když odešlo, tak nebylo zdravé...

arielka222
28. pro 2015

@xoriska odešlo přirozene jen zítra jdu ještě na krev jestli jsou hcg nulove. Mé nejvíc štve že me to tak dostalo, přitom to byla zatím jen 2mm dutinka..:(

xoriska
28. pro 2015

@arielka222 tak to určitě můžete hned pokud to bylo tak brzy a vyřešilo se vše samo. Ono to bolí vždycky ať je to takhle brzy a nebo později, ale přejde to. Já přišla o miminko v 15 tt a teď po dvou týdnech už to vidím úplně jinak 🙂

arielka222
28. pro 2015

@xoriska to me moc mrzi, to musí byt strasne. Na druhou stranu je lepší asi, ze to tak dopadne než aby pak bylo mimi nemocné. Tak doufám, že se nám všem doufajicim brzy poštěstí mit nějakého toho broučka brzy doma 🙂

dany69
28. pro 2015

@arielka222 já jsem taky spontánně potratila a snažit jsme se mohli hned po první ms.. ale vím, že to někdo zkouší hned a ani na ms nečeká.. 😉

arielka222
28. pro 2015

@dany69 no Já prave nevím jestli se jako MS bere to krvácení ted? a nebo počkat na leden? Chtěli by jsme samozřejmě co nejdřív začít..

dany69
28. pro 2015

@arielka222 ty jsi hodně na začátku, tak bych brala za ms to krvácení teď.. já potratila v 9tt takže jsem čekala na další

ilonar
28. pro 2015

@arielka222 Je mi to líto, ale je to ten nejlepší způsob, jakým se to mohlo stát. Kdybys bývala netestovala, ani bys nezjistila, že jsi těhu a vypadalo by to pouze jako opožděná menstruace. Takto končí mnoho těhotenství a většinou o tom nemáme tušení. A určitě můžete hned, pokud se budeš cítit i po psychické stránce, jen se snaž na to moc neupínat a být v klidu. Pak se určitě podaří. 🙂

ilonar
28. pro 2015

Tak děvčátka, dnes jsem byla na gyndě kvůli té opožděné MS, tak mě prohlédla a vše je v pořádku, jen sliznici se nechce růst, že je to prý běžné po té revizi. A jestli můžu být těhotná.. tak říkám, že spíš ne, že sice techtle bylo, ale pochybuji, že by byla ovulace tak pozdě. A jestli vůbec byla. Píchli mi injekci Agolutin myslím a do týdne max do 14 dní by měla dorazit. A pokud nedorazí, mám udělat test. Ale to jsem v klidu. Spadlo ze mě to očekávání a dnes jsem si to pojistila 😀 a pak hurá na věc 😉

ilonar
28. pro 2015

Jo a je to teď okolo mě samá těhule nebo narozené miminko. Myslím, že mě tam nahoře někdo pěkně zkouší, kolik vydržím, ale držím 😵

verca1508
28. pro 2015

@ilonar Ahoj, tak hlavně, že víš na čem jsi, tak ať mrška brzy dorazí ať můžete začít. A s těmi dětmi a těhulemi to znám, ale jak jsem už dříve psala o té kolegyni, o které jsem se dozvěděla, že čeká, hned co jsem se vrátila do práce, tak ta nakonec dle všeho taky skončí jako my, tak jsme to dneska řešily. No a jinak my sme už teda začali, nevím teda kdy bude ovulace, tak to radši pojišťujeme už teď 🙂

nikinovak
28. pro 2015

Ahoj, mluvila jsem dneska se svou doktorkou a ta říkala, ať počkám na první menstruaci po té revizi a začneme to zkoušet zase znova, ať zbytečně nečekám 🙂 Jinak je to teprve 10 dnů od revize, ale doma už byly techtle 🙂 akorát muž z toho byl nějakej nervózní :D

ilonar
28. pro 2015

@verca1508 jojo,jsem rada,hlavne taky ze na ultrazvuku bylo vse ok. Tak drzim palce a uzivejte si to 😉

ilonar
28. pro 2015

@nikinovak my vydrzeli ctyri tydny 😉, ms sama neprisla,tak dnes vyvolavacka. Tak at ti prijde ms co nejdriv!