Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

verca1508
28. pro 2015

@ilonar Jj, to je hlavní, že je vše ok, je lepší navštívit odborníka, aby Tě uklidnil. Já jdu příští týden na prevenci jako každý rok, tak uvidíme, na jak dlouho tam pak nepůjdu 🙂 No,hele, užíváme si to jako nikdy Ti řeknu 🙂 a manžel mi říkal, že se mě snad začne bát 🙂, jak po tom prahnu už teď 🙂 A včera mi bylo tak nějak divně od žaludku a on si dělal srandu, že jsem už v tom 🙂

ilonar
29. pro 2015

Holky pomoc. Včera jsem se dověděla, že sestřenka čeká mimi (čtvrté). Dnes jsem se dozvěděla, že bratránek čeká mimi (první). Minulý týden další těhotenství od známých. Nějak to na mě padá ☹

verca1508
29. pro 2015

@ilonar Jé, Ty jo, nedivím se Ti. Ono v tomto případě by zase bylo lepší, kdyby o tom našem nezdaru někdo věděl a tyto zprávy by byly alespoň v počátku pro nás utajeny a dozvěděly bychom se to až někdy, kdy bychom samy z toho byly psychicky venku a třeba znovu těhotné, i třeba na začátku. Ale uvidíš, po vyvolávačce konečně ms přijde a budete se moct zase snažit, alespoň mně to teda hodně pomáhá.

elishka87
29. pro 2015

@ilonar Taky mám těhule a miminka všude kolem sebe a pořád jich přibývá. Na začátku prosince jsme přišli o miminko v 17.tt a přítelova babička mi dala k Vánocům digitální dětský teploměr!!!!!!!!!!!
Obávám se, že se musíme jen obrnět, abychom byly psychicky v pohodě a mohly si pak užívat to naše budoucí těhotenství... Ty 3 měsíce čekací doby jsou strašný! Mimča všude kolem a my se nemůžeme ani snažit

wendissek
29. pro 2015

@ilonar u nas je to stejný každý kolem nás ceka a nebo se to postupně dozvídáme ale preji jim to jinak bych se zbláznila

dany69
29. pro 2015

@ilonar zkus se zabavit.. vymýšlej blbosti, jenom aby si myslela na něco jiného.. to jediné mi trošku pomohlo, ale když jsem se dozvěděla o těhotenství kamarádky, tři dny jsem se budila s myšlenkou "ona bude mít dítě a já ne".. zní to hrozně a ještě horší bylo, se dát trochu do kupy.. ale pomáhá čas

ilonar
29. pro 2015

Sestřenka je úplně na začátku a nebojí se o tom mluvit, my jsme byli tak vyplašení a nikomu jsme se nesvěřili a stejně to špatně dopadlo. Všem se to podařilo a mně ne, to je moje hlavní myšlenka ☹ . Já jsem jinak optimista a všem to opravdu přeji, ale je toho nějak moc, jak kdyby mi někdo nahoře chtěl zavařit.

wendissek
29. pro 2015

@ilonar mela sem to stejný až me došlo zenmusim jit dal a co bylo to bylo vim ze ty dvě moje straty boli ale kdyz se tim budu porad zabývat tak se nedockam nikdy. Jedna žena mi poradila ze jsme jak zrdcadli to co nechceme se proti nam otočí a ja mela porad strach ze to druhy nedopadne a bude to stejný jako první ani sem se nemohla radovat jak sem se porad pozorovala a asi to byla pravda

xoriska
29. pro 2015

Tohle je hrozné, já mám kolem sebe to samé a kamarádku, který byla těhotná stejně jako já a už se chlábí bříškem a já si říkám, že bych ho už mohla mít také ... My to řekli hned , jelikož skoro všichn věděli, že chodíme do CAR a ted je teda zase hloupé když někam příjdu, tak na mě každý divně kouká a ptají se jak se cítím.. což mi teda vubec nedělá dobře,raději bych byla , kdyby se o tom nebavili vubec. Dnes mi volali z genetiky, že mají výsledky a vše negativní ! Takže naše miminko po genetické stránce zdravé jen ty kosti... ☹ Ale ted se snažíme jít opravdu dál a v unoru se pokusíme , třeba se to povede zase brzy...
Jinak jak to máte s váhou ? Já jsem od potratu nabrala za 2 týdny 2 kg a jsem z toho docela špatná, jelikož už po hormonech jsme měla 4 kg nahoře...

wendissek
29. pro 2015

@xoriska taky jaksi nabírá a to sem začala zase cvicit🙂

ilonar
29. pro 2015

@xoriska Já se láduju cukrovím, tak to jde taky nahoru. Od ledna zase začneme se zdravou stravou a víc pohybu, jinak budeme jak pašíci oba.

ilonar
29. pro 2015

Moc děkuju holky, jste hodné.

xoriska
29. pro 2015

@wendissek
@ilonar já právě jím pořád stejně a ještě mám rozvrtané zuby, takže jíst ani moc nemužu 🙂 , chodím pořád s dcerou ven a váha jde nahoru... No asi zkusím nějaké cvičení doma, permanentka do fitka se mi zatím obnovovat nechce.

verca1508
29. pro 2015

@xoriska No, moje kámoška, co mi svědčila na svatbě, tak otěhotněla asi jenom dva dny přede mnou, tak jsme spolu všechno řešily a teď si nějak nemáme co říct a je fakt, že já se teď nebavím v podstatě o svém soukromí, jenom tady s Vámi. Tak to je fajn ta genetika! Mám radost i za Tebe. Já se tedy radši vůbec nevážím, ale je fakt, že jsem nabrala asi celkem dost i za těch pár týdnů těhu a teď je po svátkách a já pozoruju, že mi padají kalhoty, snad poprvé v životě. Tak Ti přeju, aby to do února uteklo co nejrychleji a abyste se mohli co nejdříve radovat z malého štěstíčka.
JInak holky, už jenom 2 dny tohoto ošklivého roku a začneme všechny nanovo s novým rokem 2016, který bude pro nás všechny šťastný, musíme tomu věřit.

xoriska
29. pro 2015

@verca1508 Je to blbé, když je takhle v okolí někdo, kdo byl stejně těhotný, jelikož mi to pořád připomíná... Co bych dala za to, kdyby mi kalhoty padaly, já se nevejdu do ničeho. Už aby se ty hormony srovnaly ! Celkem se těším až ten nový rok začně a doufám, že pro nás všechny bude uspěšný ! 🙂

verca1508
29. pro 2015

@ilonar Heleď, já si myslím, že je to úplně jedno, jestli někde něco řekneš nebo ne. My jsme to taky řekli kvůli situaci v rodině a nakonec to nedopadlo, takže to na to vliv opravdu nemá. A nikdy nevíš, čím si ty ostatní prošli než se jim zadařilo. Jak já jsem byla smutná tady v práci, když jsem se dozvěděla o té těhu kolegyni a vidíš to, zítra ráno jde na revizi, další kamarádka potratila pár týdnů přede mnou. Akrorát je pravda, že o tom špatném každý nemluví a pak si všechny my tady myslíme, že jenom nám se to nepodařilo a proč a co děláme špatně nebo neděláme vůbec a měly bychom...... Chce to prostě všechno toto vytěsnit z hlavy. Já teda nevím čím to je, ale na to jakou já mám povahu, tak jsem se z toho vyhrabala opravdu hodně dobře a odsunula to v hlavě někam hodně do pozadí a jsem za to nesmírně ráda a manželovi se ulevilo ze všech nejvíc.

verca1508
29. pro 2015

@xoriska Já se právě taky na nový rok těším, asi jako nikdy! Beru to jako odrazový můstek a ta šestnáctka prostě šťastná pro nás všechny být musí. Zasloužíme si i přece nějakou tu dávku štěstí 🙂

janarichla
29. pro 2015

Ahoj holky, taky mam to same, kolem me same tehutele a vetsinou maji termin jako jsem mela ja. O vanocich jsme chodili na navstevy a vsichni kamaradi meho muze se asi stokrat ptali jestli taky nechceme miminko a takove ty dotazy... Ale prezila jsem, jsou horsi veci, i kdyz to mrzi. A pristi rok se nam urcite vsem bude darit o mnoho lip🙂

alicie_k
30. pro 2015

Ahoj holky, přeju pěkné mrazivé ráno 🙂
Jdu si trochu pro radu... Večer jsem začala špinit a vzápětí skoro hned i krvácet. Bylo to na návštěvě tak to bylo dost nepříjemné, tak rychlý nástup jsem ještě neměla... Podbřišek mě bolí jako při MS ale přijde mi to brzy, když revize byla 5.12. Měla jste to taky některá takto?

elishka87
30. pro 2015

@alicie_k já měla revizi 3.12. a čekám jim každým dnem, respektive dnes. Pokud budu mít cykly jako předtím... když jsem byla na kontrole v nemocnici, tak mi doktorka ukazovala, že mi tam dozrávají vajíčka a jeden folikul měl 20mm... a druhý den jsem zřejmě měla ovulaci, kterou mám asi kolem 17.dne (nějak vydedukováno, nedělám si testy, ani neměřím teplotu, spíš podle toho minulého těhotenství)... taky nejsem teď doma, tak mám s sebou zásobu, kdyby to vážně přišlo. Podbřišek mě pobolívá od včerejška

xoriska
30. pro 2015

@alicie_k mě v nemocnici říkali, že menstruace může dorazit klidně za 2-3 týdny takže je to urcite v pořádku, pokud to není jasně červená krev a nemáš velké bolesti, to by mohl být zánět dělohy

wendissek
30. pro 2015

@elishka87 ja mela taky 3.12 a už se nemůžu dočkat at dorazí snad dnes🙂

ilonar
30. pro 2015

A ja furt nic 😂 zitra devet tydnu od revize. Po te injekci z pondelka me obcas pichne v podbrisku,ale nic hrozneho. Mela by prijit max do 14 dnu. Po te revizi byva ovulace?

elishka87
30. pro 2015

@ilonar mně to řekla doktorka. I jak mi prohmatávala břicho a bolelo mě, tak mi řekla, že je to ovulací. Taky že prý je jedině dobře, že se tělo takhle rychle vzpamatovalo. Jen to dlouhé čekání, než se budeme moct snažit, mě teď štve. Poslední 2 dny to na mě zase dost padlo a nedovedu si představit, že se potkám třeba s přítelovým bratrancem, který s přítelkyní čekají dítě v lednu, neplánovaně, vyloženě nechtěně... ona o něm celou dobu mluví jak o nějakém vetřelci, co je jí na obtíž. Co já bych za to dala ☹

alicie_k
30. pro 2015

@elishka87 @xoriska Holky je to MS v plné parádě, pořád lítám měnit vložky, musela jsem si koupit ty tlusté a podbřišek pěkně bolí, bez prášku jsem to nedala. Na jednu stranu jsem ráda, jen jsem to nečekala tak brzy když se všude píše za 4-6 týdnů... To jsem ani nemohla mít ovulaci jak jsem si myslela. No, tak po novém roce můžeme zase zkoušet, věřím, že se nám to všem povede co jsme tady ☺

xoriska
30. pro 2015

@alicie_k Já jsem po porodu dcery krvácela šíleně 5 měsícu a to jsem jinak měla menstruaci za celý život , že bych to na ruou docházala spočítat a to jsem i tak spíš jen špinila... Bylo to hrozné v noci postel celá od krve a to jsem měla noční vložky , když jsem vstala , tak jsem cítila jak teče krev... Ale pak se to srovnalo, tak se neboj, je to po normální... Já jsem zvědavá taky zda vůbec do konce 6ti nedělí něco příjde , ale moc to nevidím, ted 18 dní po revizi mám hCG pořád v těle. 25.1. pokud MS nepříjde, tak mám přijít a podívají se na UZ ... Celkem tedy závidím, že i když brzy, tak ti menstruace dorazila.

alicie_k
30. pro 2015

@xoriska Já jsem na tu intenzitu krvácení i celkem zvyklá, ale tohle je přeci jen trošku jiné. Já jsem zase vždycky záviděla těm, kdo měly MS třeba 3 dny a jen lehce, to nikdy nebyl můj případ bohužel... A dnes jsem teda taky potkala spousty těhotných, až jsem si říkala, že to není možný že to přitahuju... Holky věřím že bude líp...

xoriska
30. pro 2015

@alicie_k No , asi si člověk nevybere, nejlepší by bylo něco normálního... Taky mám pocit, že ted jsou těhotní všichni a hlavně kamarádky , tak si pak vždy vzpomenu na to naše. Ono je asi nejhorší to, že se ted ještě nemužeme ani snažit , takže nezbvá než ty 4-6 týdnů ještě vydržet. Ale veřím , že brzy se všechny přesuneme do nějaké skupiny s očekáváním miminek ;)

elishka87
30. pro 2015

@xoriska @alicie_k Holky a budete čekat ty 3 měsíce? Já mám strach to zkusit dřív, aby se to zase nepo... říkám si, že by po tom velkém zákroku tělo nebylo připravené znovu začít... ale teda to čekání mi přijde strašný! Nejraději bych se někam na ty další 2 měsíce zahrabala! Před měsícem jsem z toho byla celá mimo, pak se to trochu zklidnilo, ale teď po těch Vánocích je to strašný! Vím, že miminko prostě strašně moc chci. To jsem věděla teda vždycky, ale jak jsme o něj přišli, tak o to je to silnější. Pořád myslím na ty holky kolem, co jsou těhotný... švagrová čerstvě po porodu, kolegyně čerstvě nastoupila na mateřskou, další v rodině vyloženě nechtěně těhotná, kamarádka těhotná, se kterou jsme měly rodit skoro stejně... jen si představím to bříško a je mi z toho strašně smutno ☹ Asi už zase potřebuju do práce, abych se nějak zaměstnala, nebo zešílím! Už aby bylo pondělí

xoriska
30. pro 2015

@elishka87 My ne, ale mě i řekli, že máme počkat jen těch 6-8 týdnů a pak to zkoušet doma sami. Já jsem byla po IUI, jelikož chodím do CAR. S dcerou jsem otěhotněla přirozeně ( prý zázrakem 🙂 ) po 2 letech bez MS a i po stimulaci jsem měla sliznici jen 3 mm. Moje babička i kamarádka otěhotněli ihned po 6ti nedělí, takže si nemyslím, že by někde mohl v tomhle smyslu být problém. On má na to opravdu každý lékař uplně jiný pohled a říká něco jiné. Já se řídím sama sebou. jelikož mi nic není , kontroly u lékaře taky zcela v pořádku i genetika, tak nemám moc důvod proč čekat 3 měsíce.