Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

natulaaa
28. črc 2010

holky mocděkuju,hernajs přece mi ten nahoře musí dopřát aspon jednoho prdolku,víc si ani nepřeju,aspon to jedno,aby jsme měli 😔 😔

natulaaa
28. črc 2010

@lucie.krajcarova já myslím,že to holky pijou do ovulky shruba od ms

mv
28. črc 2010

@lucie.krajcarova já se ale vůbec nezlobím, jen jsem to nepochopila, proč by neměl být otec. 😉

mv
28. črc 2010

@natulaaa můžu se optat, jak dlouho vám od první návštěvy CARU trvalo,než jste se dostali k tomu IVF.Nemám představu, jak dlouho trvají všechna vyšetření.Chceme jít po zimě do CARU, tak abych měla představu, kdy by se mohlo něco začít dít.

mv
28. črc 2010

@lucie.krajcarova no jo, ale já bych se chtěla donuti i k jiné aktivitě, než jen chodit do práce, ale tááák zoufale se mi do ničeho nechce a nic mě nebaví. 😠 ☹ Jak to překonat???

natulaaa
28. črc 2010

@mv no asi takhle,já byla na první konzultaci 15června a tam nám řekli,že až dostanu ms,byla jsem tehdy v pulce cyklu,tak jsem měla začít baštit HA,některé kliniky to nedávají ale a HA se bere 21 dní,pak je ms a už začínáš píchat,já to měla ale odloženo o jeden cyklus z duvodu ,že mi našli sníženou funkci štítky,jinak bych už píchala,takže když to shrnu,od první návštěvy je do dvou měsícu po všem a pokud nedají Hak,tak do měsice.
A co se týče vyšetření,tak prolaktin a štítku mi brali tam při první návštěvě a ted jsem byla na krev ještě 2,3,dc taky na nějaké hormony a to je vše,jinak spermio a to všechno se dělá tam,ale pokud je vážný problém se spermio,tak ještě posílají na urologii a případně se to léčí,tak v takových případech nevím,jak se to protáhne,ale my nemuseli nikde,tak je to v pohodě

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Natulko, moc na tebe budu myslet!!!! tak to zkus nějak protlačit, že už byste rovnou chtěli IVF. a chtěla bys dvě embrijka?
moje ségra brala měsíc antikoncepci, pak jí vzali vajíčka a za pár vrátili dvě embrijka do dělohy!!!!!!! bylo to rychlé!!!!
A našili u vás nějakou příčinu?

Mv, chápu tě, pokud chodíš do práce, pak se ještě musíš postarat o rodinu a stejně toho času není moc. ale třeba číst si po večerech hezkou knihu, to by se mi taky líbilo. v telce stejně nic není!!!! a furt lepší než strávit večer před tv nebo pc.. u nás to tak včera bylo.. manžel hrál hru na pc a já byla na druhém pc.. pokud by to tak mělo být dnes, odcházím si do ložnice číst 😀

jindruna
28. črc 2010

Ahoj holky
nezlobte se že vám sem tak lezu,chodím vás už nějakou dobu číst a zaujalo mě to jak taky psala natula to o těch ovu a těhutestech.Chtěla bych se natul zeptat na Tvůj názor.Jsem 26DC,ovulační test jsem měla pozitivní 17.7.Teplota mi zatím neklesá tak jako jindy,těhu test jsem měla dnes ráno s velice slaboučkým duchem a tak jsem si udělala i ovutest a tam je druhá čárka pěkně vidět.Mohlo by jít o těhu????
Díky za odpověď

jahudka80
28. črc 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................už jsou //

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................59DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................43DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................38DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................29DC
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................26DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).................................................................................................. 26DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................16DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)........................................................16DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)..........................................................................................15DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................15DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................................14DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ) ...................................................................................13DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................11DC
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..................................................................................10DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................6DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka80 (30let, kys.listová, kontryhel, Mojžíšová)...................................................................5DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...................................................................................3DC

natulaaa
28. črc 2010

@jindruna ahojky takže jindru,17 byl pozitivní ovu,tak ovulka nastalo do 48 dohin maximálně,takže dneska budeš 11,12 DPO a pokud máš ovu testík krásný,tak by to mohlo znamenat těhu 😵 😵 ,záleží jak je silný,nemužeš hodit fofo? 😀 ,ale je tady bohužel i to riziko,že někomu stoupá LH před mrchou,takže ono ty ovu testy nám to na 100% neřeknou,ale být tebou,tak zkusím těhu každopádně,všechny těhulky na emiminu co byly těhu,tak měly krásnou na ovu,ale některé bohužel i netěhulky,někomu to lh ruzně kolísá i před ms,takže let pro TT,na 11,12 by ti už mohl ukázat dušíka 😵 😵 😵

natulaaa
28. črc 2010

omlouvám se za překlepy 😀 😀 mám nové nehty udělané a nějak s nima neumím psát 😀 😀 😀 ,doufám,že si zvyknu,mám problém i spláchnout,nebo si zapnout knoflík 😵 😵

natulaaa
28. črc 2010

@lucie.krajcarova ano taky si necháme dvě,tam je ta pravděpodobnost vyšší,jinak my jsme relativně v pořádku,manža má spermio ukázkový,pan dr mu řekl,že je kanoon 😀 😀 😀 a já kvuli te velke cystě,asi si to četla,přišla o vaječník a vejcovod a ta cysta mi utlačila i ten druhý vejcovod,a ten je teda špatně pruchodný,ale druhý vaječník je naštěstí ok a ted jsem si volala na výsledky HP a mám je nižší jako minule 😵 😵 😵 ,minule jsem měla vyšší fsh a to znamená,že muj vaječník je lenivější a tudíš bych u stimulky nemusela nastimulovat moc vajíček,tak jsem z toho byla celá na nic,ale kleslo mi to,tak jsem štastná jak blecha juchuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀
Takže u nás je problém v potrubí 😀 😀 😀 😀 ,jak tomu říkám jáá,Tak my s ním vydrbem a obejdeme ho 😀 😀 😀 ,takže díky bohu žádný závažný zdravotní problém nemáme,fungujeme oba dva 😵 😵

jindruna
28. črc 2010

@natulaaa díky za odpověď,takže nakoupím další citlivější těhu testy a dám vědět.Na tom ovu to není jako při poz.ovulce,ale vidět je pěkně.Bolí mě v kříži a prsa víc než jindy-byla bych šťastná jak blecha,za měsíc se vdávám,byl by to krásnej svatební dar.
Vypátrali mě tu holky co jsem na uzamčeném tématu a asi mi to dají pěkně sežrat,že jsem se nepochlubila, minulý měsíc jsem měla slabou čárečku na těhu testu,ale nakonec jsem to dostala.tak jsem je nechtěla hned plašit a zjistila jsem jak jste tady na tom stím testěním a tak jsem šla pro radu 😀
Jinak mám taky nové nehtíky,tak to chápu-ale nějak se mi odfukujou

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Natula, tak to je fajn 🙂 u ségry zas byly líný spermie, ale taky to obešli 🙂
Jindruno, vám to teda jde, na každém testu //. jen aby to nebylo moc brzo.. má se testovat až 5. týden...

jindruna
28. črc 2010

@lucie.krajcarova neřekla bych // na těhutestu duch,ale hodně slaboučký a na ovu slušná čárka,která nemusí nic znamenat-jak psala natula.Vím že je to brzo,ale copak se to dá vydržet?? 😀

natulaaa
28. črc 2010

@jindruna tak počkej počkej,ty máš už na TT druhou slabou? 😕 😕 ,tak v tom případě bych to viděla hoodně nadějně 😵 😵
@lucie.krajcarova no ještě že žijem v této době,že už jsou takové metody 😵 😵

jindruna
28. črc 2010

@natulaaa no duch,ale tak slaboučký,že jsem právě ještě šáhla po tom ovutestu,klidně to mohl být jen kanálek,ale byl v limitu.Počkám co se ukáže zítra.Jen mě překvapilo,že mám bolesti v kříži,které normálně mám až když to dostanu a nebo těsně před a píchá mě v podbřišku.Nic nevymyslím,nezbívá jen čekat jak to bude vypadat zítra. 😕

natulaaa
28. črc 2010

@jindruna no jasné,já vím,některé testy dělají jakoby takové falešné dušíky,ale to spíš po limitu,jak do nich pak ještě hodinu čučíme 😀 😀 .Ale pokud byla do limitu,tak by to mělo být ok,zítřek rouhodne,měla by sílet,Držím palce 😵 😵

jindruna
28. črc 2010

@natulaaa Díky moc

daniela699
28. črc 2010

Ahoj holky 😀 vy se mi budete smat. 😀 Ja jsem z toho cela paf a nejak to jeste nemuzu pobrat. Sla jsem dneska rano do nemocnice, tak si tam sedim tu obvyklou hodinu a neco v cekarne a pak teda na prijem. Doktorka rika, ze me ani nebude prohlizet, ale ja jsem rikala, ze mozna bych radsi. Tak se podivala, a ze prej teda tak nejak neni co operovat. A ze kde ta cysta mela byt, tak rikam napravo, a ona tady je ten vajecnik a tady ty bublinky jak rikate 😀 a vlevo je nejspise folikul asi 16 mm. A tim ze jsem teda nejaky 10 DC tak by to snad mohl byt on. Tak rikam, jestli to nemuze byt nekde schovany, a ona nene, divala se vsude. 😀 A pokud nahodou by to byla cysta, ted teda pro zmenu vlevo, tak je stejne malinka na to aby to operovali. Pry teda mi chteli zkontrolovat i delohu, ale ze potreba to neni. O tom jsem ani nevedela teda. Rikam, si, ze jestli treba uz jsem to nemela podstoupit, ale tim ze tam tam cysta neni, tak je asi lepsi to zatim nepodstupovat. Holky, ja jsem zrala na panaka. A jeste se pak ptam, ze bychom se chteli zacit snazit, a ona ze tomu nic nebrani, ze klidne muuuuuzeeeeem. 😀 😀 😀 Ptala se me jak jsem otehotnela poprve, tak rikam, ze to bylo bez problemu, tak rikam, ze snad teda ted taky. A ona no jasne, ze to bude dobry. Ja radsi budu spis pesimista, za mesic tam muzu na prijmu sedet znovu, ale ted zatim nic. 😀 Na kontrolu po pristi ms. A hlavne to ze muzem. Jeste ze jsem v praci, jinak bych se snad musela jit opit. 😀

daniela699
28. črc 2010

Ifko, ja chodim normalne k dr. Prochazkovi na Cernopolni v Brne. A presne jak rika mv, taky jsem po revizi byla uplne v poradku a uz mi ani nerekl ze mam prijit znovu. A ja jsem pak nabehla sama, ze se mi neco nezdalo a byl tam zanet. A to bylo vlastne tak nejak 5 a neco tydnu po revizi. Jeste ze jsem sla, byl v zacatku takze mi ani nedal antibiotika, ale neco min drsnyho a pomohlo to. Ale sam mi nerekl, ze me chce videt. Takze uvazuju ze zkusim jinam.

Mv, tak to s tim frappe mate hodne podobne. 😀 A s tema hadkama v podstate taky. 😀 Ale Kretu urcite nekdy zkuste, je to tam fakt nadherny, pripada mi to tam takovy svebytny, lidi, a ta jejich historie. Moc se nam tam libi. 🙂 A jakou jsi dostala injekci?

Luci, ja jsem byla na zakroku taky v patek a v sobotu nas uz vsechny pustily domu. Nastesti, i tak to bylo dlouhy. Ale taky me nekontrolovali, az muj doktor po 14 dnech a to bylo v poradku. Ja jinak jsem hackovaci maniak 😅 hackovala jsem v cekarne, i potom na pokoji po revizi, no furt. Nemohla jsem cist, protoze jsem se nemohla soustredit, ale tim hackovanim, jak zabavim ruce, tak me to uklidni. 🙂 Mam casopisy z Ameriky, a na netu toho je spoustu, takze zadny decky apod. 😅

mv
28. črc 2010

@daniela699 tak to je dobrý.Mě také zmizela cysta, kterou jsem měla přes rok během měsíce sama, jen co jsem se odhodlala si ji nechat odstranit.Bohužel vím, že se stejně tak rychle může zase objevit, takže jsem v tom stále opatrná a doufám, že se neobjeví. 😉 Tak vzhůru do snažení!!!!!!!! 😵
@natulaaa tak to je fofr,skvělý.
My snad kromě mé laborky a manželova spermia, které dělají vždy nebudeme nic speciálního potřebovat vyšetřovat, tak by to mohlo být rychlé.Tak se objednáme na vstupní konzultaci tak 3 měsíce předem, než bychom plánovali.To by mohlo stačit. 😉
U nás je taky problém v tom potrubí.... 😀 😀

Jo, a začínám špinit, tak snad do dvou dnů bude 1.mrcha. 🙂

mv
28. črc 2010

@daniela699 injekce na podpoření mrchy.Tak asi zabrala.
Háčkovala jsem a pletla i šila, dokud byl syn malej.Teď už není kdy.Jsem ráda, když občas najdu čas na knížku.

lucie.krajcarova
28. črc 2010

Danielko, to je super!!! moc ti to přeju!!!!! tak si dnes uděllejte pěkný večer 🙂 zrovna včera jsem četla, že se cysty samy od sebe můžou ztratit, během cyklu, takže třžeba to byl tvůj případ. a s tím háčkováním, ukážeš nějaké své výrobky? na sebe jsem háčkovala jen jednou a to halenku, radši bych na holčičku čepičky a šatičky .-)

daniela699
28. črc 2010

Luci, diky moc. Ja jsem z toho jeste cela mimo. 😅 Hezky vecer jsme meli vcera, pivko a pak... jsem si rikala, kdovi co bude, tak se toho musi vyuzit. 🙂 Ale chranime se, tak ted asi uz nemusime. 🙂 Ale si rikam, to je nejaky podezrely, asi jeste zkusim zajit pred ovu za novou doktorkou, aby se podivala jak to vypada i se sliznici atd. aby to nedopadlo nejak spatne treba. Radsi jsem pesimista, prekvapenej pesimista. V takovouhle zmenu jsem ani nedoufala. 🙂 Jojo, vyrobky urcite ukazat muzu. 🙂 Jsem registrovana na ravelry.com, je to v anglictine a je tam spoustu veci a navodu a spouta free, v podstate co kde je na netu, tak to lidi pak natahnou na ravelry. Kdyz tak zkusim dat ty fotky do albumu tady na konika, snad to nebude vadit. 😀

daniela699
28. črc 2010

Mv, ty jsi taky dostala agolutin? Ja jsem taky hodne sila, i pletla, ale to spis malo, na to nemam nejak trpelivost. K siti se chystam vratit, mam spoustu latek v zasobe a novej sici stroj, tak si furt rikam, jak dodelam ten pokoj kde to mam, tak se na to vrhnu. Zatim neni kde polozit latku. 😅

natulaaa
28. črc 2010

@daniela699 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 co to slyším 😲 😲 😀 😀 😀 😀 😀 ,no to je supeeeeeeeeeeeeeeeeer a máš na 10dc krásného folík,folik roste co den,to 2mm,takže sexujte,do 3dnu praskne 😵 😵 😵 😵 ,takže dneska je ještě brzo na sexík,ale zítra a pozítři na to vlítněte 😵 ,Folik praská od 20 do 23mm 😵 😵

daniela699
28. črc 2010

Natul, no ja jsem z toho jeste porad vyvalena. 😀 A taky se prave se trochu bojim, ze treba nekde je jeste neco spatne. Nejak tomu porad nemuzu uverit. Taky si rikam, ze to je nejaky moc velky ne? Kdyz jsem 10 DC a cyklus asi tak 33 dni. Minule mi to vyznacilo na 17 den, a to bych po 2mm mela folikul uz 31! 😨 Kdovi co to zas bude, radsi budu pesimista. 😠 Minule mi dr rika, nene, ted neotehotnet, to by spatne dopadlo, a ted jina po tom UTZ klidne muzete. V te zprave taky je ze deloha v AVF (to nevim co je) a endometrium nizke, takze asi by si vajucho stejne nemelo kam ustlat. No uz z toho mam hlavu jako meloun. 😀 Uvazuju o zmene doktora, tak mozna zkusim zajit za jednou doporucenou, jak se k tomu vyjadri. Raduju se radsi jen opatrne.

daniela699
28. črc 2010

Holky, jak pridavate fotky do fotoblogu. Mivate s tim nejake problemy? Me to hazi porad chybu. Nevim jestli to je moc velky, ale nenasla jsem nekde nejaky omezeni. Myslela jsem ze si to kdyz tak zmensi sami.
Chtela jsem Luci pridat nejake ty hackovaci veci, ale nejde mi to.

mv
28. črc 2010

@daniela699 to AVF je dopředu zakloněná děloha, takže normální.Já mám ten pravej opak,zakloněnou-RVF.