Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

yfka30
28. črc 2010

hoj kočenky, tak dneska jsme byli celej den u kamošky, má stejně starou holčičku, jak my malýho a bylo to super, hlavně pro prcka 😵 . No a pro mě samozřejmě taky, konečně jsem nemusela myslet na to co se stalo. Holky, kousek jsem si vás pročítala a jak se pořád sledujete, měříte BT, hlídáte ovulku, tak já vždycky říkala, že takovýhle sledování je k prdu, že člověk se jenom pořád sleduje a vypočítáva, kdy už může a pak je jenom zklamanej, že to zase nevyšlo a že je lepší to prostě nechat náhodě. Ale asi na tom něco bude. Bývalá kolegyně z práce, taky dlouho nemohli mít mimi, tak jim dr poradil, že si má měřit BT, hlídat ovulku a ejhle, do 3měsíců otěhotněla a když malé bylo 14měsíců narodil se jí chlapeček. Takže až budu moct jdu do měření taky 😵

yfka30
28. črc 2010

mělo tam ještě být, že se jí narodila holčička 😅 , ale to jste určitě pochopili 😉

martasl
28. črc 2010

fram-není to ujetý.holt ty chlapy nemám každej den doma,no a na miminko musej být dva.tak nám nic jinýho nezbývá.já než jsem naposledy otěhotněla,jsem si brala dovolenou já,když jsem měla pracovní víkend a manžel po dlouhé době přijel na víkend dom.holt se to nedalo jinak.takže já tě úplně chápu.. 😉

helcenka
28. črc 2010

Ahoj holky,
Dančo, to je super, že jsi nemusela na operaci. Zrovna dneska mi psala kamarádka, už jsem se o ní zmiňovala, že je na tom ještě hůř, než ty nebo ostatní holčiny tady, v sobotu si měla začít píchat včelindy na IVF a ještě zkusila udělat test a vyšel pozitivní, včera se těhu potvrdilo.
Breber, moc gratuluju a přeju ti to.

Já mám šílenou náladu, nějak na mě všechno dolehlo. I když po revizi vše vycházelo tak jak jsem si představovala (žádné komplikace, první MS přišla poměrně včas), tak prostě nějak nemůžu všechno vydejchat. I když jsme si s manžou řekli, že tomu necháme volný průběh už po první MS, tak přesto vyhlížím ovulku, dneska jsem 13DC a ona nikde. Ani žádné příznaky. Já bych se z toho picla. My se teda s manžou taky zas tak nehádáme, spíš máme vždycky tichou domácnost. Ale on je nějak podrážděnej a já z toho všeho taky. Včera byl studenej jak psí čumák, tak nevím, co si o tom mám myslet. Ach jo.

helcenka
28. črc 2010

No já vím, že psí čumák je jinak teplej, ale říká se to tak ne?
Jo a ještě k té zakloněné děloze. Já ji mám taky a v obou případech jsem otěhu hned napoprvé a při klasice. Takže toho bych se zas tak neděsila.

fram
28. črc 2010

@yfka30 já si nikdy neměřila teplotu a brala jsem to tak, že ovulka je prostě někdy v polovině cyklu. Ale když se dlouho nedařilo, zkusila jsem ovu test, abych věděla, jestli funguju. Byl pozitivní a za 14 dní byl pozitivní i těhu test 😀 Bohužel to skončilo revizí a od té doby toužím po mimi ještě víc a mnohem pozorněji počítám dny a sleduju příznaky(ale neměřím). Ovu test jsem zkusila jednou, byl pozitivní, tak vím, že ovulka nejspíš je, navíc mě vždy v půlce cyklu cca 2dny bolí prsa, tak myslím, že to je ono. Ale je mi to prd platný, když mm není doma 😠

fram
28. črc 2010

@helcenka tyhle šílený nálady máme asi všechny, já jsem snesitelná do ovulky, protože si dělám naděje, ale když se blíží ms, tak jsem na zabití. A pak tu mrchu obrečím. Teď jsem obrečela i ovulaci, když se neplodilo ☹

yfka30
28. črc 2010

@fram taky jsem nikdy neměřila, ale mi na tom leželi snad pořád a víc jak rok se nedařilo 😢 . Pak asi přišla nějaká krize, asi už nám to oboum lezlo na mozek a rozešli jsme se. Za tři měsíce jsme se k sobě vrátili a hnedka ten měsíc jsem otěhotněla, nevím jestli pomohlo odloučení nebo to, že jsem se vnitřně smířila, že to asi nepůjde 😕 . Takže ono asi něco na kecech tipu, nemysli na to možná něco bude 😕 . Jenže ono se to řekne lehce, když to nejde na to nemyslet

fram
28. črc 2010

@yfka30 já taky otěhtněla po hodně dlouhém snažení, když už jsem přestávala doufat. Proto, když jsem to nedostala, testila jsem až za 4 dny s tím, že jsem byla naštvaná, že mám poruchu cyklu 😀 a byly tam //. A teď když vím, že to šlo, tak se na to hrozně upínám a nedokážu na to nemyslet.

yfka30
28. črc 2010

@fram přesně jak ty 🙂 . Já už měla snad týden zpoždění a můj pořád, že si mám udělat test, říkám proč, že bych se jenom zbytečně sklamala. Nakonec jsem teda podlehla nátlaku a udělala si ho, to byl šok 😲 😀 . Teď jsme se ani nesnažili, jen jsme si řekli, že až to příjde tak to příjde a šlo to docela rychle. Bylo by to možná rychlejší, kdybych v porodnici nenechala s porodem ještě chuť na sex 😖 😅 . Teď když se překecám na jednou za týden, tak to je moc. Ted se ale bojím, že to zase začnu moc sledovat a nepůjde to 😒

fram
28. črc 2010

@yfka30 když je ovulka, tak chuť , nechuť, jde se na to 😀 😀 Ale manža je tak málo doma, že rozhodně nemůžu říct, že bychom sexíkovali často 😕 😀

natulaaa
28. črc 2010

ahojte holky 🙂 ,přijeli jsme z nákupu 😝 😝 ,musím jit vybalovat,mám toho plnou kuchyn 😠 ,už jsme nakupovali na tu sobotní oslavu 😝 ,tak jdu na to a pak vás dočtu a breber tu jako ještě nebyla joooooooooo 😀 😀 😀

yfka30
28. črc 2010

@fram to ten můj je doma pořád a furt by to chtěl 😠 . Nejlepší to bylo po porodu, já už dávno po šestinedělí a on furt chodil jak mlsnej pes a co už můžeš?...néééé ještě špiním 😀

jahudka80
28. črc 2010

@daniela699 tak to je super, no vidíš to 🙂 mám za tebe velikou radost 🙂 😉

jahudka80
28. črc 2010

@breberuska 😵 😵 😵 😵 super uplně mi vyhrkli slzičky do očí 🙂 tfuj tfuj a ť sílíííííííííí

holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy já dnes jela pro kočárek cam cortina my chcem sporťák pro malou ať můžem výletovat ona toho ještě moc nenachodí ale paní prodávala jen komplet + autosedačka a hl.korba - tak jsem říkala že to bude pro druhé. Manža nejprv mektal,že to přináší smůlu ( moje kámoška má taky doma novej kočár a za měsíc otěhotněla 😀 ) takže se můžu vysrat na pověry přeci neprodám korbu a autosedačku a pak to budu shánět. A to není vše když jsem jela domů - řídím zásadně já tak manžel říká hele čáp 😀 😀 😀 normálně na informační ceduli seděl čáp 😀 😀 😀 a říkám mu to je znamení 😀 😀 😀 😀

jahudka80
28. črc 2010

@helcenka to manžel toho taky moc nenamluví, a tím mě ještě víc nasere 😀 😀 😀 jojo chlapy 😀 😀 😀

herbie
28. črc 2010

ahoj holky dneska je krasne venku breber moooooc velka gratulace k // to je nadhera jen tak dal holky at tu mame vsichni ty vytouzeny // mi jsme si rekli s pritelem, ze tomu nechame volny prubeh nebudu uz testovat ovu nic az to prijde tak to prijde uz mi to lezlo na mozek to cekani takze chvili vypnu co se stane se stane a samozrejme jsem ale chodit budu a kontrolovat vas.........mam hlad tak jsi jdu neco udelat mnam......

a.j.a.
28. črc 2010

Ahoj holky 🙂 tak mám vše hotovo, můžu začít relaxovat 🙂 jdu dočítat.

a.j.a.
28. črc 2010

@breberuska Breber, to je tak úúúúúúúúžasná zpráva 😵 😵 😵 tichounce gratuluji a těším se na foto testu 😵 😵 😵

a.j.a.
28. črc 2010

@jahudka80 Jee, Jahud, teda s takovými znameními, aby jsi příští měsíc nenašla //, to by byl fakt pech 😉 čápa závidím, toho jsem neviděla tak sto let. Když jsem byla menší, tak jsme čápy vídávali každý rok, když jsme jeli k babičce na prázdniny.

a.j.a.
28. črc 2010

Mi se zdál dneska v noci super sen 😵 že jsem porodila zdravého chlapečka 😵 😵 😵 ach, ještě teď mám z toho snu úžasné pocity 😵 a porod jsem měla úplně jednoduchý 😵 prostě paráda 😵 tak doufám, že to je taky nějaké pozitivní znamení 😕

a.j.a.
28. črc 2010

Já mám taky zakloněnou dělohu 🙂 Klárku vůbec nevím, jak jsme splodili 😅 a druhé těhu bylo zezadu 😅 naštěstí je mi ta poloha více než příjemná 😀

a.j.a.
28. črc 2010

@natulaaa Natul, tak to je pech s tím grepem 😝 já ho taaaaaaak nemusím 😝 tak uvidím, jestli se dokážu přemluvit 😖 ale teď jak beru jeřáb, tak mám taky krásného hleníka 😀 😅 tak třeba nebude třeba pít grep 😝 😅 no a když tak se holt donutím, co bych pro toho druhého drobečka neuděala, že 😵

natulaaa
28. črc 2010

@yfka30 😀 😀 😀 ,pěkně si odrrbávala manžu 😀 😀 😀
Jahud já taky na čápy věřém,my máme za zahradou louku a oni tam lítají asi na žáby 😵 😵 ,tak já vidím čápa skor 😵 o denně,tak jsem zvědavá,jestli je to pravda s těma pověrama 😵 😵

natulaaa
28. črc 2010

@a.j.a. no jasan,to dáš 😉 😉 😉

yfka30
28. črc 2010

@natulaaa ani nééé, ale víš jk když není chut, tak nejlepší je se vymluvit na ms, ale zase to nesmí být moc často, třeba týden v kuse, to by se pak myslel, že to mám jak fena 2x do roka a celej měsíc 😀 . To bych měla měsíc klid, ale jak bych odůvodnila to mezidobí 😕 😀

natulaaa
28. črc 2010

@yfka30 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,tak já nemám problém, mi to zatím nedělá problém,když je to hooodně často,ale věřím,že s prckem se to změní 😵 😵 😵
Holky já se loučím,dobrou noc

yfka30
28. črc 2010

@natulaaa já doufám, že mě se ta chut někdy zase vrátí 😕 . Dobrou noc 🙂

lucie.krajcarova
28. črc 2010

yfka, ty jsi číslo, to má asi manžel radost 🙂 ale musím říct, že poprvé od porodu to bylo děsné 😖 trvalo dost dlouho, než se to srovnalo, možná půl roku... no asi tak jako poprvé 😠
jahudko, urcite to je znameni, drzim palce.
aja, krásný sen!!! představte si, že za celé těhu s Martínkem se mi nezdálo o porodu, no a taky že ne, musela jsem na císaře kvůli špatné poloze... na těch snech něco bude 😅

yfka30
28. črc 2010

@lucie.krajcarova když já za to nemůžu no 😅 , když není chut, tak je blbost se překecávat, to pak stojí za pěknej prd 😖 A nejhorší je, že největší chutě mívám při MS 😠