Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
4. srp 2010

@natulaaa ja bych tak nekdy chtela videt do budoucna... aspon kousicek... vedet, ze clovek dela dobre... kez by u nas ten cap priletel co nejdriv...

jahudka80
4. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................23DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal)....23DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)...............................................................................22DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................................22DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).......................................................21DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ).............................................................................19DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................18DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................17DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............14DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................12DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................10DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................7DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................5DC

jahudka80
4. srp 2010

@yfka30 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jojo tady vám to člověk může říct, ale říkat kámošce o čípku 😀 by si řekla, že už jsem fakt divná 😀
@breberuska testíkovat budu po obídku, jako každý den 🙂 teď bumbám ráno vypiju hrnek ,02l kontryhelu, a pak 0,75l čaje s mlékem a pak už okolo 10h nepiju jdu tak 2x na záchod a tak ve 12:30 testuji 😉 nebojte dám vědět
Když už jsme u těch důvěrností 😀 @natulaaa ráno jsem pádila na wc a najednou mi co si teče po obou nohách 😀 tak to se mi ještě nestalo 😀 😀 😀

yfka30
4. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii tak to je fajn, že to máte takhle 😵 . Já bych chtěla taky velkou rodinu, ale ten můj říká, že po druhým začnu brát prášky 😝 , ale máš prvdu, že když to nejde, tak je pak člověk šťastnej i za to jedno 😵 . Placka bude asi buchta že? 😅 Já zase miluju upéct buchtu na to tvaroh, ovoce a zalít želatinou, ale né tou kupovanou, udělat doma z vitacitu a pudinku, je to mňamka 🙂
@natulaaa já se taky nikdy nehlídala, neměřila, prostě nic a trvalo to přes rok než se povedlo, ted se povedlo relativně brzo, ale zase to nedopadlo 😔 . Ale jak to poradil kamošce doktor, že si má měřit BT a do pár měsíců otěhu a ted už má dvě děti, tak taky začnu až to bude možný 🙂

daniela699
4. srp 2010

Dobre ranko holky, tady to zase teda letne moc nevypada, to jako leto uz nebude nebo cooooo? 😠

@meiki, ja jsem nekde cetla, ze to riziko, ze by se to opakovalo je velmi male, a ze druhe tehotenstvi uz vetsinou probiha normalne. Psali pouze o nizke sliznici, ze by mozna hrozilo, ze by mohla placenta vrust do delohy, ale ze se to stava jen opravdu vzacne a miminko I tak lze donosit. Takze spis se asi doktori chrani tim, aby byla jistota ze i sliznice dorostla, a mozna I podle delky tehotenstvi, aby se telo celkove vzpamatovalo z tech hormonu. Protoze jinak bych rekla, ze by tomu nemelo vadit nic. Takze pokud jsi v poradku a probehla normalni ms, tak si myslim, ze snazeni nic nebrani. Telo si stejne rekne.
A doufam, ze uz je dneska lip. 🙂 Me to pobavilo ta predstava jak chce precek zametat. 🙂 Hehe, ja jsem od mala taky rada zametala, vubec nevim proc. Mozna jak jsem videla mamku, a prisla mi hrozne dospela s tim kostetem. 😅 No a bavi me to doted. Jsem asi pako. 😎 A neboj, dobre to vsechno dopadne.

@leheckova – Lehe, to je takova kraaaaasa. Takze krasne odpovidas tabulkam. 🙂 To je fakt nadhera. 😀 Gratuluju.

@jahudka80 – Jahu, presne tak jak rikas s tim oplacenim. 🙂 Jen uz aby to bylo, a taky ty uz aspon to jedno oplaceni mas. 🙂 Tys ale musela byt hooodnaaaa. 😀

natulaaa
4. srp 2010

Jahud až tak? 😕 😀 😀
Dani rýsuje se ti náádherný grafíík,ed už jen čekat 😵 😵

meiki
4. srp 2010

ahoj holky, preji pekny den, nam tady sviti slunicko a nalada je podstatne lepsi, no asi to opravdu jeste jednu mrsku vydrzim, uz je to jen tyden a pul, tak to ubehne rychle, mame plno prace.
takze jsem tu jen na skok.

daniela699
4. srp 2010

@jahudka80 – Jahu ty poeto. 😀 To uz je nekolika basnicka neee? 🙂 Ale moc hezka, taky bych si to prala. Protoze mam pocit ze jsme tu ovuli asi taky prosvihli.

daniela699
4. srp 2010

@a.j.o. - Ten muj prvni dzus byl taky relax, ale litr jsem ho teda za den nedala. 🙂 Jeste mam jakysi bio dzus, tak jsem zvedava. Do kdy se to ma vlastne pit. Asi jen do ovu ze? A ten malinik taky? Nebo ten se muze furt? Jsem cetla, ze se to pouziva odpradavna na tonizaci zenskych pohl. organu. 🙂 A jeste mam kontryhel, ten tusim jste rikaly jen do ovu? 🙂 Hotova bylinkova zahradka, to prece neco musi vyrust ne?

yfka30
4. srp 2010

@daniela699 teda, kde to bydlíš? Tady je jasno, sluníčko svítí, akorát trošku pofukuje 🙂 . Já se na to ptala doktorky, jestli se to může opakovat a řekla mi na to, že je plno žen co porodí, pak potratí a že to riziko je hodně malý. Já už mám vybraný obojí, tak snad teď už nás čeká jenom to lepší 😵

daniela699
4. srp 2010

@yfka30 - Yvko, niceho se neboj, dulezity je, ze se ti ulevi. Tady urcite nikdo nic obracet nebude. 🙂 Jsme na stejny lodi. 🙂

daniela699
4. srp 2010

@jahudka80 - Jahu, taky jsem nad tim premyslela, jaky by to bylo se potkat. To by se nam ty drzticky nezastavily. 😀 Sice by nas bolely panty, ale myslim, ze by to bylo super. 🙂

yfka30
4. srp 2010

@daniela699 já vím 😵 ...je fajn, že tahle diskuze existuje, že se má člověk, kde vykecat, přijít si pro pradu nebo poradit druhým 🙂

martasl
4. srp 2010

ahoj holky.u nás bylo zataženo,ale už krásně vykukuje sluníčko.holky,myslím,že kdyby jsme se znaly osobně,asi bychom si o tom hleníku a čípku tak nepovídaly,jako přez net,když se známe jen z diskuze a sem tam nějaká fotečka 😀 .dnes jsem oznámila našim holkám,že jak dojedou z Orlové,tak budou týden doma.prej že v žádným případě,tak jsem jim musela domluvit týden u mamky.takže zase budu sama.Naše Kača prej prohlásila,že proto chtěla toho psa.já nechci psa,já chci děcko!! 😉 nevím co budu dělat,až se dostane do puberty to potenciální třetí dítě.to už doufám bude nějaký vnouče 🙂

daniela699
4. srp 2010

Zuzi, to jsem rada, ze je trochu lip. Nevim teda jak dlouhe jsi mivala cykly, ale snad to brzo dorazi. Myslim, ze ta prvni vetsinou trvala dyl, zalezi hodne na tom, jak moc ti serizli sliznici.
A s tim kafickem, to je uplna pravda. 🙂 Taky tu sedim a popijim a v duchu si s vama povidam. 🙂 A to bych mela makat. 😝

zzzzuuuuzzzziiii
4. srp 2010

@daniela699 vzdy jsem to mela presne po 28 dnech i ve stejnou dobu 🙂 a to i po tom, co jsem vysadila prasky... uvidim, no... asi tomu dam cas do konce tydne. i kdyz musim rict, ze od rana mam divne pocity v podbrisku, ale zatim nic. tak uvidime, aspon bych mela o problem min.
kaficko a pokec 🙂 paradni den, presne a to tady mame audit a ja mezi tim stiham koukat na prispevky 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
4. srp 2010

@yfka30 udelame forum peceni 😀 takovych mnamek je a kdyz je pro koho je delat, tak to teprve bavi...

daniela699
4. srp 2010

Natul, je fakt ze taky s kamoskama nemuzu vsechno probirat. Vetsina uz ma deti, takze do podrobnosti nejdu, a ty co se nesnazi tak zase si to poslechnou ale prece jen jeste k tomu nemaji co dodat. Ale jednu co mam nejlepsi, tak mi dokonce posila ruzny veci, a o FF mi rekla ona, i kdyz to vlastne vubec nevyuzila, protoze se zadarilo uplne nahodou a za uz to ma za par. 🙂 Jsem se tesila jak to budeme mit podobne, ale tak hlavne aby bylo.

Jsem si rikala, ze ti musim napsat ze uz jsem to doplnila, ale uz jsi mrkla. 😝 Ale jak jsem rikala, moc tomu neverim, protoze asi to nacasovani nic moc a kdovi jak to vlastne probehlo, chci jit pred ms na kontrolu jestli to vubec prasklo. Takze zadny navadeni na testovani, jooooo? 😀 Si zacpu usi a budu koukat jinam. 🙂
Proste to beru tak, ze to bylo vzruso pozorovat, ty teploty, ovu testy, je to zajimavy. Vcera byl dokonce v televizi porad BBC o zenskych pohl. organech, byly tam i obrazky z CT, ukazovali na prasecich organech, kde co je. Fakt zajimavy. Bylo to tusim na Z1, tam mivaji dobry dokumenty.

natulaaa
4. srp 2010

@daniela699 Dani my jsme celkem daloko od sebe všichni néé?já z opavy,holky odkud tak jste?Dani by by jsme neměli ař tak problém,já do Brna ted pojedu mockrát 😵

natulaaa
4. srp 2010

@daniela699 Dani a HM je co?jinak dva dny před ovu je v poho,u nás na emiminu otěhotněla jedna kočka a mělasexík 3dny před ovu,však spermijky sina vajucho mužou prý počkat až 72 hodin a pak už nic nebylo,naděj je prý i den po ovu,nejlepe dva dny před a den po 😉 😉

daniela699
4. srp 2010

Zuzi cim vic ctu, tak se mi libi ze mas lepsi naladu. Jak psala Breberus, hlavne nezapominej na sebe, protoze jen kdyz budes ty spokojena sama se sebou, kdyz se o sebe budes hezky starat, tak budes mnohem silnejsi na tohle vsechno. A rozhodne bych nedavala najevo, ze o nej nechces prijit, at trochu citi, ze jistou te mit nemuze, ze i ty se muzes rozmyslet. Koukam, ze jsi teda pracovita, pres den v praci, a dalsi prace co mate spolecnou. Tak hlavne ale ze nejste spolu cely den, potrebujes taky odstup. 🙂

daniela699
4. srp 2010

@yfka30 - no sviti, ale fouka dost. Neni to takovej ten hezkej letni paracek. 🙂 Na koupani to asi nebude, no pujdem aspon na krytej bazen dneska. 🙂
A jinak ja mam presne takovou kamosku, potratila, porodila, potratila, porodila. A rika, ze to bude vzdycky adrenalin, ale jak clovek ma toho bobiska v naruci, tak proste to zly uz se nezda tak desivy. Tak snad nam to vsem brzo nastane.
Ptala jsem se doktorky tenkrat, jaky je riziko s tim dalsim, a ona rikala, ze podruhe uz to vetsinou dopadne dobre, ze tam maji kazdy den par pripadu, ale pak uz je to dobry. A sestricka mi pred salem rekla, do roka a do dne. 🙂 Tak uvidime.

daniela699
4. srp 2010

Zuzi, tak to asi delas podobnou praci co ja. 😀 My jsme externi audit uz meli na jare, a ted mame pro zmenu interni. 😠

zzzzuuuuzzzziiii
4. srp 2010

@daniela699 dneska mi je lip... ale musim neco delat a dneska tady toho mam spoustu... jak ma clovek chvilku premyslet, je to spatny. hodne mi pomaha si tady s vama povidat... najednou si nepripadam jako totalni blazen a nemusim to vsechno drzet v sobe. je tu tolika hodnych holek, ktery dokazou pomoct. hrozne si toho cenim
Ja vim... uvedomuju si, ze zije jen pro neho... prakticky vsechno jde stranou, jen aby on mel pohodly. dneska jsem se rano pristihla, jak mam v ruce mobil a pisu mu sms, ze mu preju krasne dobre rano a bla bla... hned jsem to vypla. strasne bych mu chtela davat na jevo, jak ho mam rada, ale vim, ze takhle lehce mu to zase nesmi projit...
dneska jdu misto obeda na kafe s kamaradkou a schvalne se mu o tom vecer nezapomenu zminit.
prace mame opravdu dost, mame doma totiz spoustu zviratek a tak je kolem koho behat. bavi me to hrozne moc a prave proto mi uz nezbyva moc casu na nejake dalsi zajmy... premyslim, co bych mohla delat, ale nenapada me nic...
a cely den spolu nejsme, i pres to, ze nas prace doma spojuje... vetsinou se potkame vecer doma a jsme spolu cely den jen o vikendech...

daniela699
4. srp 2010

Zuzi, ja bych tomu taky dala ten tyden, to bude pres pet tydnu a pak by zkusila za doktorem, vsak se muze jen podivat, jestli roste sliznice a mas vubec z ceho to dostat. Ja si vzdycky rikam, ze radsi vedet, nez se pak treba zbytecne trapit. To myslim, ted to zdravi. Ale u me to asi plati tak nejak obecne. 🙂 Nemam rada takovy to klickovani, radsi si to vyrikat.

lichtakova
4. srp 2010

Nazdar kočky,
tak jsem se vrátila z prohlídky z gyndy, vše je snad vpořádku, takže mám proveru na tři měsíce a když by se nááááhodou nezadřilo, tak bude i clostil. trošičku jsem tajně doufala, že by tam třeba mohlo být mímo, protož jsme se tak i cítila, ale tak mi bylo i když jsem přestala brát HA, takže si spíš myslím, že se asi tělo startuje....

daniela699
4. srp 2010

Marti, ja myslim, ze bych o tom mluvila i osobne, kdybych vedela, ze to tu druhou stranu zajima. 🙂
Zase kdyz budou holky v cudu, tak se aspon v klidu uzdravis, a budes se moct pak soustredit na miminko. 🙂

daniela699
4. srp 2010

Premyslim obcas na Helcou, doufam, ze uz se ma trochu lip a ta depka presla.

daniela699
4. srp 2010

Natul, no vidis, to je napad. 🙂 Nektery moje kamosky jsou puvodne z Opavy. 😀 Se divam vzdycky odkud holky jsou a zda se mi, ze se severu tu vas par je. Pak tusim zapadni cechy, vychodni cechy. No proste asi odevsad. 🙂 Jo a Herbie z CA, US. 🙂

daniela699
4. srp 2010

Natul, tak bylo by to hezky. 🙂 Bylo to jeden den pred a jeden po (jestli teda byla). Ale rikam si, beru to tak ze nic a aspon se nestresuju. 😠 To HM - je high medium (ten vysoko a stredne tvrdy), akorat ja v tom jeste nejak tapu. Nekdy mi to prijde tak a nekdy zase jinak. I s tim hlenem. Kdyz jsem nedala zadnej, tak byla cara jen srafovana, a kdyz jsem dala to co jsem si myslela, tak teprve cela. Pisou na FF, ze nejdulezitejsi jsou teploty, ale kdyz clovek nezada ten hlenik, tak se to uplne nevyznaci. Zkusim to za par dni az bude vic teplot zase umazat, jestli teda se fakt bude ridit teplotama. Nebo to zkusim hned. 🙂