Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
4. srp 2010

@breberuska ,@natulaaa tak holky na testíku je už jen důšík tak to znamená, že mám ovuli po obědě byl čípek měkkej a náááhoře 😉 tak já letím, tak ještě dnes a zítra milískování a jsem zvědavá co z toho bude 😀

Holky já se pordnešek loučím 🤐 dobrou noc hezké sny 🤐

natulaaa
4. srp 2010

@jahudka80 no takže dneska se zařese zem co 😀 😀 😀 ,jinak jj pozná to 😉
holky my máme dneska 9 let 😵 😵 výročí

jahudka80
4. srp 2010

@natulaaa 🙂 gratuluji vám tak až se u vás bude třást zem tak si na nás vzpomeň 😀

breberuska
4. srp 2010

@natulaaa, užijte se výročí 😉 a @jahudka80 vám taky krásnou ovulační noc 😵

fram
4. srp 2010

@jahudka80 přeju úspěšnou ovu noc 😀
@natulaaa krásné výročí, nejvíc vám přeju, abyste to 10-té slavili už ve třech 🙂
@breberuska jen pěkně papej, co si mimi řekne 🙂 ať hezky rostete

martasl
4. srp 2010

no tak já sem konečně vlezu a všechny utečete?? ☹
mě dnes zase tak bolela hlava,že jsem si musela jít lehnout a vstávala jsem ve 14.30!ovu test opět jen s 1 čárkou.taky jsem chtěla koukat na primu,ale ten začátek mi stačil.to jsou pěkný krávy.hlavně ta jedma,co má ve 27letech 4 děti.to neví co je to antikoncepce??tak ať si nestěžuje.snad po prvním dítěti musela zjistit,jestli na to má nebo ne.p..a 😠 😠 jsem to musela přepnout na slunce seno...

natulaaa
4. srp 2010

@jahudka80 no u nás se třást nebude,manža jde v pátek v tom brně na spermio,akmusíme 3 dny abstinovat 😀 😀 ,ak si jdem zkouknout nějakou komedii aspon,papa 😵

natulaaa
4. srp 2010

@fram
@breberuska jééj holky moc děkuju,jste hodné,taky bych si to moc přála 😵 😵 ,mám takové přání,příští rok mám 30,dotoho 10té výročí a mohli by být i křtiny 😵 😵 😵 😵

fram
4. srp 2010

@martasl já koukala až do konce, ale hrozně mě to sr... I když nakonec všechny ty mámy řekly, že svoje děti milujou, ale ty kecy předtím - vždyť to bylo rouhání, jak může vypustit z huby, že by si přála to dítě nemít 😕 🙄 Pro mě taky bylo šestinedělí horor (o porodu nemluvím), kluk byl ubrečenej, spát celou noc začal až skoro ve 2 letech, byla jsem vyčerpaná, často jsem brečela,jak to nezvládám a byla šťastná, když si ho někdo na chvíli vzal a já měla pokoj. Ale NIKDY mě nenapadlo,že by bylo lepší ho nemít a VŽDYCKY jsem ho bezvýhradně milovala, ať zlobil sebevíc.

martasl
4. srp 2010

jo fram-tak tak...moje slova.já teda měla abnormálně hodný děti(teda mám pořád,až na tu pubertu).někdy si říkám,že mohly aspoň trošku zlobit.takhle jsem se docela nudila(jestli to jde tak říct) a pěkně nakynula.doufám,že to třetí dítě,které doufám přijde,mě trošku pozlobí a já nebu mít čas se ani nacpat... 😀

daniela699
4. srp 2010

Ahoj holky, byli jsme plavat, bylo to super. 🙂
Fram, ja se vzdycky musim smat jak pises ty hlasky. 😀 A neboj, urcite zvladla, i bez pistole, je to jednoduchy. 😉

Mv, to teda moc nepotesi takovy zpravy. Ale zrovna dneska jsem si rikala, ze pomalu za chvili jsou vanoce, takze snad to rychle utece, nebo byste treba mohli I bez toho? 😕

Natul, snad je to s tou ovu tentokrat tak. Moc bych si to prala. Cysty nechci. 😠
A tobe preju aby ti to prani vyslo. To budou pristi rok oslavy. Bude to parada, uz to uplne vidim. 😀 To zas bude v alejich nablito. 😀

Jahud, ja myslim ze to musi klapnout. 🙂 Urcite jste nic nepromeskali. 😀

daniela699
4. srp 2010

Breberus, koukam - dorticky, slehacky 😀 jojo, uz to zacina. 😀

daniela699
4. srp 2010

@jahudka80 - Jahud ja jsem si rikala, odkud ty vlohy na ty basnicky. 😀 Co se vlastne dela na takove skole? Ma to i ruzna zamereni?

daniela699
4. srp 2010

Holky vzpomnela jsem si jak jsme se bavili o tech sladkostech rano a tak jste me navnadili, ze mam v planu se do toho taky pustit. 😀 Asi v patek, tak jsem sama zvedava jak to dopadne. Zatim jsem jich moc nenapekla. 🙂
Tak krasnou dobrou noc. 🤐 🤐 🤐

breberuska
5. srp 2010

Dobré ráno holky, cosi jsem dneska nemohla spát, tak píšu už tak brzo🙂
jahud, doufám, že se noc vydařilata 😵 a za 14 dnů hlásíš //.
taky jsem viděla kousek toho dokumentu o dětech včera, ale nedalo se na to dívat, stejně jak Marťa jsem to přepla 😠 no nic, jdu si uvařit kafíčko 😉 pěkný den všem!

mv
5. srp 2010

Tak dobrá ránko,
je zvláštní, že vše, co člověku večer příjde jako hrozný problém se ráno už tak nejeví..... 😉
Jestli se máme snažit o měsíc dříve, či později, je to přeci fuk,no ne?A až večer mi došlo, že na tu folikulometrii můžu chodit i jen tak.
@natulaaa my jsme se doma dohodli, že nejdříve zkusíme pár cyklů bez pomoci,abych i viděla, jak tělo funguje a pak teprve IVF.Tak prostě se přihlásíme v zimě, oběhneme ty vyšetření a pak půjdeme až na jaře.
Jen aby mě nenutili znova na HSG, to teda nejdu ani omylem. 😝 A hlavně asi nemá cenu zjišťovat znova průchodnost vejcovodů, když jeden mám ucpanej a z toho druhýho to muselo teď vyjít.Jinak mě neděsí nic, ale představa tohohle opět fakt jo.... 😠 😒
Jinak doufám, že pěkně oslavíte výročí nějakou večeřičkou romantickou, či tak. 🙂Příští už si určitě moc neužijete, když bude už malý mimísek... 😵 😵To je jasný, že už bude.!!!

@daniela699 tobě ta cysta narostla po clostilu?Já se právě bojím, aby mi ho nechtěl doktor zase vnutit.Bez něj mi nic nedorůstalo a s ním to zase byly jen obři.Nic mezi tím.A cystu už jsem jednu taky měla. 😒
A jsi moc šikovná.Já pletu, háčkuju a šiju už jen minimálně, není na to vůbec čas.Ale na syna, když byl malej jsem si našila dost.Jsem se tím odreagovávala.A tchýňka mu pletla nádherné svetry s norskýma vzorama, to se jí musí uznat.

@fram jé, dovolená, tak to vám přeju, že si odpočinete.I když jsi myslím psala o mrše,viď? kam razíte?

mv
5. srp 2010

@martasl já bych taky ráda psa, tak pokud se u nás nezadaří ani s pomocí, tak ho na přes rok na jaře si pořídím.A počkám si až na vnoučata.Jestli se jich teda někdy dočkám..... 😀
Minule jsem to říkala synovi a on povídal, že nevím, co chci.Jednou mu prý říkám, ať si pořídí brzo dítka a pak zase, že má co nejdéle studovat a že se to nějak neslučuje.Tak si prý mám rozmyslet, co po něm vlastně chci....
😀

mv
5. srp 2010

@breberuska a kdy jdeš k doktorovi vůbec?Jestli jsi to někde psala, tak se omlouvám, nezachytila jsem to.A jak je?

mv
5. srp 2010

Jo ,a na dokument jsem se koukala.Dost zvláštně pojaté... 😕 Asi to chvílema vyznělo jinak, než byl záměr.
Jen jsem si opět říkala, že dvojčata bych už asi nezvládla.Když pominu, že bychom je neměli kam dát, 😀 tak se bojím, že už bych to fyzicky ani pak psychicky nedala.Přeci jenom člověk tohle vidí a cítí jinak v 21 letech a teď, v takřka 36letech.No fuj, ten věk... 😒

mv
5. srp 2010

Tak jsem si pokecala 😀 😀 😀 a jdu něco dělat.Odpoledne pa. 😉

zzzzuuuuzzzziiii
5. srp 2010

Dobre ranko holky... tak jsem tady zase i s kafem, jen to sladke se k tomu nejak nekonalo 🙂 no aspon nebudeme tluste, ze 🙂
Vecer jsem taky nahodou narazila na ten dokument na Prime... chapu, ze jelikoz deti nemam a nikdy jsem nerodila, nemuzu zrejme moc posuzovat, ale z myho hlediska to bylo dosti prehnane... s tim, ze ti dite obrati cloveku zivot na ruby se prece musi pocitat, a clovek chce bud svobodu nebo dite... ja nevim, ja miminko potratila a dala bych vsechno za to, abych cely den slysela plac a musela ho prebalovat a nemela cas na to chodit ven... clovek ma prece rodinu a pratele... neni na to vsechno sam a dite je radost, ne? ja nevim, to je muj nazor...
to same manzel, vecer prisel domu, zase mel povidavou naladu, na to, ze jsem na nej byla porad jeste protivna docela dobry, a i on mel ten samy nazor jako ja...
vcera jsem zase mela chvilky slabosti, porad sem myslela na to, co mi provedl... ale nedala jsem mu nic znat... nebyla vecere, ani jsem za nim nesla ven... proste si me musel najit sam a najist se sam... ja jen lezela zabalena v dece, mela radost, ze jsem to dostala a mela sileny bolesti bricha 🙂 ale jsem za to rada...

breberuska
5. srp 2010

zuzi, tak v prvé řadě gratuluji k mrše a v té druhé k tomu, že se to s manžou někam pohnulo. jen tak dál, uvidíš, zase bude líp🙂
mv, já jdu v pátek, čili zítra, a jsem nervózní jak pes...sice nebude srdíčko, ale pracuju v laboratoři, takže chci vědět,jak na tom jsme a pokud dobře, musím si to v práci nějak pořešit☹ uvažuju i o tom, že půjdu na neschopenku....mám teď strach cokoliv riskovat 😔

jahudka80
5. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................24DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal)....24DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)...............................................................................23DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)..............................................................................................23DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).......................................................22DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ).............................................................................20DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................19DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................18DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............15DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................13DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................11DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................8DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................6DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................4DC

zzzzuuuuzzzziiii
5. srp 2010

@breberuska Breber ahoj a dekuju.
Neboj se u doktora ti to musi vyjit jen dobre... ted se ale ztracim, jde na kontrolu? nebo na nejake vysetreni? nebo v jake fazi ted vlastne jste, vim, ze se zase snazite o mimi...
strasne ti preju, aby bylo vse jak ma!!!
a neboj se, myslim, ze smuly uz bylo dost a ze ted uz to proste musi byt jen dobry.

jahudka80
5. srp 2010

Holčenky tady máte tabulečku, já spěchám páč jedeme do ZOO tak písnu až večer 🙂 moc mě tu nedrbejte 😀 jinak večer byl krásný jdu to rozchodit 😀
@natulaaa teplota mi dnes ještě klesla 😝 já už myslela ,že když je ovule tak už stoupá jsem z toho jelen 😀
@daniela699 Ve škole jsme kreslili, malovali, také modelovali (sochy ,zatiší, reliéfy) fotografovali, a pak dílny byla jsem šperkař takže šperk ( rytí, cizelování, pájení..... atd. 😀 ) k čemu mi byla tak krásná škola když jsem se nakonec hrabala v autodílech 😀 😀 😀

pa holky

pe_t
5. srp 2010

Dobre ranko holky 🙂 včera jsem nějak nezvládala. Celý den v nemocnici kvůli mamince (od mého muže ),Dr., že musíme zajistit hospic, že nejsme schopni takové péče co potřebuje....do minulého týdne jsme se střídali u ní a nějak to zvládali. Ale stav se natolik zhoršil, že musí dostávat střídavě kapačky a prej to může trvat dna dny, nebo měsíc....je to náročný.
Večer jsem taky zahlédla ten dokument - akorát jsem ho přepla, protože jsem se na ty kozy už nemohla dívat. A co mě vůbec dožralo, že se vůbec něco takového může natočit!!!! To nám ještě mezi tolika srač.... z Ameriky chybělo. Panebože kde je úcta k rodině? Kde jsou hodnoty? Ty lidi se už úplně zbláznili!NO byla jsem pěkně vytočená....
Zuzi - mám velkou radost, že je to u vás už v pohodě 🙂
Jahud tak krásný zážitky s malou v ZOO 🙂
Breberko držím strašně moc palce. Až se přištěstí nám, chci hned zůstat doma - přesně jak ty, nechci nic riskovat, tak myslím, že uděláš pro svůj klid jen dobře 🙂

breberuska
5. srp 2010

zuzi, nám se snad zadařilo, měl by to teď být zač. 6. týdne, tak uvidíme, co doktor na to. jak to není černé na bílém, tak tomu mám pořád obavy věřit 😕
pet, děkuji za palce! Je mi to líto s maminkou, ale s tím hospicem to chápu a asi je to nejlepší řešení. My to tak měli s babičkou a mamka 24 hodin nedělala nic jiného, než se starala o ní, pak byla akorát vyčerpaná a na zhroucení.Odborná péče je v tomto myslím pro všechny lepší...

pe_t
5. srp 2010

Breberusko určitě. To si všichni uvědomujem. my to taky zažili i s mojí babičkou - výsledek byl takový, že mamka brala léky a byliny na nervy....a taky je to pro člověka důstojný odchod do klidu...
Jo holky - nevím co je na tom pravdy - ale ještě jsem kdesi četla, že na sliznici je ,dle starých babských rad,dobrý červený víno. Myslíte, že je to pravda???

natulaaa
5. srp 2010

dobré ránko 🙂 🙂
@jahudka80 si nizoučko,ovule příjde,ted nevím,měla si včera poz ovu test?
@mv my to ted taky zkoušeli 3 cykly ještě přirozeně a nic,takže nač čekat,ale vám se ted povedlo,tak ted už o chápu,že chcete ještě zkouše a muže se zadařit,aspon to nebudeš muset podstupovat 😉
@pe_t my si to taky zažili z babi,hruza,už to zažít nikdy nechci 😔

daniela699
5. srp 2010

Dobre rano holky, mne se taaaak nechceeeee pracovaaaat. 😠
Mv, dekuju, skoda ze tu neni ten smajlik jak se cervena. 😔 A s casem to je pravda, kdyz hackuju tak zase uz zase nestiham sit, a to jsem driv vetsinu veci mela usitou. nebo vysivat, driv jsem taky trochu pletla, ale to mi jde asi nejak moc pomalu. 🙂 Ale furt jeste ho mam urcite vic, nez bude jednou doufam s mimiskem, tak se snazim si to uzit.

Ta cysta se mi udelala po agolutinu, injekce na vyvolani ms. Nemuzu uplne rict, jestli to melo spojitost, ale myslim si ze asi jo. Kdyz rekl, ze to ms nebyla a ona byla, tak jsem byla na zacatku cyklu a on mi vlastne dal progesterone. Vyleteli mi teploty, mam to v grafu v cervnu. A pak za asi 10,kdyz jsem sla na ambulanci do nemocnice protoze se mi to cely nejak nezdalo, tak jsem chtela I jinam, tak byl folikul 20 mm. Jsem se tesila ze teda praskne, protoze by tomu odpovidaly I teploty, ale dalsi tyden to tam bylo furt. Stejne velky. Pak jsem dostala dalsi injekci agolutinu a za tyden uz to melo k 5 cm.
No jsem zvedava jestli to co bylo na druhem vajecniku minuly tyden, tak jestli to opravdu dozralo a prasklo. Uz ho ted necitim, spis zase ten pravy kde byla ta cysta. Smirena jsem uz se vsim. 😒