Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
5. srp 2010

Mv, jo a libilo se mi jak jsi napsala s tim naziranim na problem. Jeste ze to tak funguje, ze kdyz se clovek na to vyspi, kdyz to teda jde, tak prece jen je o trosku mensi. Jinak bychom se z toho asi musely zblaznit. 😲

daniela699
5. srp 2010

Breberus, to jsem se te zrovna chtela zeptat, ze si pamatuju ze pracujes v laboratori, tak jestli pujdes na neschopenku. Tak budu drzet pesti zitra. 🙂 Ale vsecko bude v cajku, uvidis. 🙂

herbie
5. srp 2010

dobre ranko holky teda vy toho pokazdy nakecate vas nestiham docist a nevim pak uz komu jsem co chtela napsat? ja to mam v sobotu dostat a uz cejtim ze to dostanu ach jo tenhle mesic teda snazenicko moc nebylo nejak jsme to flakali takze nic neocekavam od tohohle mesice.....keeez by ten pristi tak moc bych chtela kvetnove miminko 😀 pocasi tu mame krasny ted jsou tepla vcera jsem byla u bazenku zzzuuuzzzi jsem rada, ze je to uz malinko lepsi cas vsechno zahoji uvidis.....to je nejlepsi lek na vsechno spatny......breberusko budu drzet pesti na kontrolu neboj stesti je ti uz ted prano to spatny jsis uz vybrala 🙂 ja uz pujdu spinkat tak vas rano zase jenom doctu nooooo

zzzzuuuuzzzziiii
5. srp 2010

@breberuska tak to jsem moc rada... uz bych taky chtela //... ale ted si to budu uzivat uplne jinak nez pred tim... hrozne moc ti to preju a taky si rikam, veskerou smulu uz snad mate vybranou, tes se, bude to dobry a ver...
doktor ti urcite povi same dobre zpravy a my se budeme tesit, az nam sem budes "povinne" davat fotecky z ultrazvuku 🙂

natulaaa
5. srp 2010

@daniela699 určiě folikul praskl 😉 ,teploty máš krásné 😉

daniela699
5. srp 2010

Zuzi, mam z tebe radost. Urcite to zvladnes a dobre to dopadne. A jeste to nakonec treba bude k necemu dobrymu, i kdyz ted to je zatim jeste bolavy.

daniela699
5. srp 2010

Jahud, prej rozhodit. 😀 😀 Jeee, to musela byt super skola, my jsme v te lidovce taky kreslili, malovali, modelovali z hliny, linoryty, bylo to super. Doted si pamatuju tu pohodu, ucitel nam vykladal ruzne ze zivota a my jsme si povidali, vyrabeli. 🙂 Balzam na dusi. 🙂

daniela699
5. srp 2010

Natul, ja se porad bojim uverit. Minule jsem si podle teplot rikala juchuu, a vono nic. Ale ted bych rekla, ze ty teploty jsou i lepsi nez minule. Vic jasny, snad. A normalne mi to vyznacilo ovu ve stejny vysi jako minule - 36.76.
Takze zitra to vypukne jo? 🙂 A co rikali v ty unice, nebo se s nima uz nebudete domlouvat?

pe_t
5. srp 2010

Dani jak dlouho se snažíte vy? Omlouvám se, jestli to tu už padlo, nějak mě to uniklo...Ty jsi měla revizi a pak jsi mi psala,že se něco zkomplikovalo že?

natulaaa
5. srp 2010

@daniela699 v Unice neříkali nic,zavolala jsem tam,že to ivf tam tede nepodstoupím a ptala jsem se,jestli už poslali žádost na pojištovnu,a oni že néé,tudíš není co řešit 😵 😵 .Ale těším se a zároven jsem rochu nervozní,když si vzpomenu 😵 😵 😵 ale tak to je asi normální 😵 😵 ,máme tam být o pul deváte a manža jde v 9 na spermio 😵 😵 ,chudák 😵

pe_t
5. srp 2010

Přesně za týden by mě měla přijít první mrcha. Ale mívala jsem nepravid.cyklus. Ale ted netuším, jak se mi co mohlo srovnat,nebo ne - piju kontryhel a beru Femigard na srovnání.Myslíte bych MS mohla podpořit červeným vínem? Aby aspoň mrcha přišla kolem termínu?

daniela699
5. srp 2010

@pe_t - Peti, jj, nejdriv vsechno dobry, a pak se to zacalo nejak kazit, prvni ms mi doktor rekl ze to nebyla ms, bolelo me potom porad bricho, dostala jsem zanet, ale ten se rychle vylecil, injekci na vyvolani ale nezabrala. Pak jsem litala s prsama, protoze se mi udelala nejaka sekrece a tak zkoumali co by to mohlo byt. Myslela jsem ze prolaktin, ale nakonec zase zanet. Pry se takto projevuje i rakovina, takze na UTZ, ale nastesti dobry. A vajucho neprasklo, dostala jsem dalsi injekci, a udelala se mi cysta, pak jsem to predminuly tyden dostala, a to bych rekla uz byla ms a minuly tyden jsem mela jit na operaci. Sedela jsem tam na prijem, uz mi nechtela delat UTZ, ze me nebude trapit, ale ja jsem rikala ze bych chtela, tak se koukal, a najednou ze skoro 5 cm cysty zbylo 11 mm, a na druhej vajecniku byl 17mm folikul. Takze na operaci to nebylo, ptala jsem se na snazeni a ona ze tomu absolutne nic nebrani. Takze jsem rychle odtud mazala pryc aby si to jeste nerozmysleli. I kdyz jsem se ptala, jestli se ta cysta nemohla schovat treba za mocovy mechyr. 🙂 Takze v podstate jsme se trochu zasnazili ted poprve, ale nedelam si plany nadeje a tesim se na dalsi ms. Protoze prece jen to je lepsi a lip to utika - ms, ovu, ms - neni to tak dlouhy, jako od revize 14.5. az do 19.7. cekat a nevedet teda co se deje. Toz tak. 🙂

daniela699
5. srp 2010

Natul, takze jsi se rozhodla v pravy cas. 🙂 A o tvyho manzu se vubec nebojim, to bude brnkacka. 😀 Budou delat tu pruchodnost nebo tak neco?

natulaaa
5. srp 2010

@pe_t Peti já fák nevím d ím vínem,nikdy jsem o nepořebovala,ale říká se horká koupel a červené víno 😉
@daniela699 o pruchodnosti nevím,na všechno se zepám zítra 😉 😉 a joo manža to bude mít dobré,ale víš jak,pro ty chlapy je to takové nepříjemné noo 😀 😀 ,ale tak snad to nebude v takovém stavu ,ta ona mistnustka jak to je u nás v Opavě,y CARY to mají věšinou krásné 😵 😵

natulaaa
5. srp 2010

ježiš ja jak si nedám pozor na písmeno TTTTT 😠 😠 ,tak mi vynechá 😠 😠 😠 😀 😀 😀 ,tak se omlouvám,musíte si ho domyslet

natulaaa
5. srp 2010

baby kde jstéééééééééééééééééé 😕 😕 😕 😕 😕 ,já si sedla s kafíčkem,že si vás přečtu a tu nic 😕 😀 😀 😀

breberuska
5. srp 2010

natu, já su tu🙂 taky jsem si právě uvařila latte a jdu dočítat 😉 já si to kafe nějak neumím odříct 😀

breberuska
5. srp 2010

Pet, moje mamka vždycky říkala že na MS pomáhá týden předem červené víno a horká vana, nejlíp prý dohromady 😎

mv
5. srp 2010

@breberuska tak to budu moc držet palce 🙂
Já dělám taky v laborce,sice teď na genetice, kde nepříjdu do kontaktu s infekčním materiálem,či minimálně,ale pokud by se ještě zadařilo, tak mě tam nikdo už neuvidí.Mažu hned na neschopenku.A co přesně děláš ty?

mv
5. srp 2010

@natulaaa Já to mám s tím IVF, jak se zrovna vzbudím.Někdy jsou dny, kdy si říkám, že už včera bylo pozdě a někdy pak si říkám, že přeci máme ještě čas to zkusit pár měsíců přirozeně, i když vím, že ta šance je malá.
Jestli jsem to pochopila, tak tobě funguje taky jen jeden vaječník a máš funkční jeden vejcovod?

breberuska
5. srp 2010

mv, já dělám zdravotní nezávadost v laboratoři analytické chemie.

mv
5. srp 2010

Příští měsíc zkusím taky ten kontryhel, ale to se pije jen do ovulky, mám ten pocit, nebo ne?
A ten Femigard na srovnání hormonů se bere pořád?
To by v tom byl čert, aby se to za ty 3 další měsíce v těle nesrovnalo a nezačal nefungoval ten vaječník, co potřebuju. 😀 😀 😉 🙂

martasl
5. srp 2010

ahoj holky.teda vy zase toho píšete....já opět ovu test negativní,už nevěřím tomu,že nějaká ovulka ještě do ms bude.včera přijel manžel,tak to stejně asi prubnem,kdyby se náhodou zadařilo.ale určitě to zase nedopadne.zítra si budu volat na neurologii,jestli mají už výsledky z CT.
natul-zítra na tebe budu myslet,ať vám to tam dobře dopadne a řeknou vám jen dobré zprávy a konečně se to pohne.

breber-a co kafe bez kofeinu??já ho piju už asi 3 měsíce.ale včera mě taky po něm bolela hlava,tak mám asi s kafem utrum.to teda nevím,čím to nahradím.

herbie-no tak to klapne příští měsíc 😉 kdyby to tak aspoň 2holkám tady každej měsíc vyšlo,ať to pěkně odsejpá a spodní tabulka rychle řídne.

manžel jel do Olomouce objednat a vybrat krbový kamna,tak jsem zvědavá,jakou barvu nakonec vybere.

breberuska
5. srp 2010

mv, já začala brát femigard hned po revizi a brala ho pořád bez přestávky a kontryhel 3 týdny od prvního dne MS.
marti, mně to bez kofeinu vůůůůbec nechutná 😖 , ale snažím se, mám ho v práci...nicméně doma se občas odměním tím latté ☹

mv
5. srp 2010

@martasl Já se docela naučila na Caro, nevadí mi.Ale je fakt, že bez toho kofeinu mě teda nepodpoří.Spíše s ním jen překlenuju tu závislost na kafi a docela úspěšně.

Jéé, tak já se teprve chci za 3 měsíce zapsat dolu do tabulky, tak to to vypadá, že tam zbydu jediná.... 😀
Ale tím lépe, a kéž by to tak všem vyšlo!!!!! 😵

mv
5. srp 2010

@breberuska a to je na předpis či ve volném prodeji?

natulaaa
5. srp 2010

@breberuska no přijela segra,ak jsem nakonec vypila kafčo s ní 🙂
@martasl no my budeme pokračova v tom ivf normálně,akorátt kvuli čekání ny výsledky z geneiky nezečnem ak toho 12srpna,ale až 17,18,ale tak to je jedno,ten týden už vydržím 😵
@mv já vím,uplně tě chápu 😉

angelina987
5. srp 2010

Ahojík, opět jen probíhám, prptože jako vždy nestíhám, v sobotu jedeme na dovču - prodloužený víkend, tak se moc těším. a v úterý hurá k dr. pro průkazku 😀
jinak jsem tady četla diskuzi o kafíčku, mám taky bez kofeinu - dokonce zrnkové, protože máme presso, ale já jsem zvyklá byla pít 3-4 denně, takže bez kofeinu mě fakt neleze, tak si vařím maximálně 2x denně nescafé půl napůl s mlékem - je tam tak málo kávy, že to podle mě je lepší, než kafe uplně vypustit. 😉
Co je tady nového? Breber tfuj tfuj na kontrolku, ale víš jak, vše bude ok, uvidíš

mv
5. srp 2010

@natulaaa tak to je super, že nebudete mít nějakou zbytečnou prodlevu. 😵

natulaaa
5. srp 2010

holky mám vtípek

-kde jste byli?
-s rodiči v ZOO
-a zvířátka jste viděli?
-viděli.Aji tigra,přišel ku kleci a udělal na nás P.f.f.f.f.f.f.f
-nelži.Přece vím,jak dělá tigr,dělá V.r.r.r.r.r.
-aji tak muže dělat,když je otočený pusou
😀 😀 😀