Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

natulaaa
10. srp 2010

@mpetula vítej mezi námi,myslím,že mi si nějak povědomá a nepsala si tady náhodou ještě v době,kdy si špinila nebo kvácela? nebo to byl někdo jiný 😕 😕 ,ted nevím,ono víš,ty obavy tu budou furt,já jdu ted na IVF a ještě nejsem ani těhu a už uvažuju nad tím,aby se to nestalo znovu 😒 ,ale tak fakt přemýšlet nemužem,musíme do toho jít znovu a věřit,že ted to vyjde a basta 😵 😵

Holky děkují děkuji,ale gratulace příjímá muj manža 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@jahudka80 držím palce na gyndě 😵
@daniela699 sliznice je hoodně duležitá,protože když ti po ovulce nedoroste,tak se mimis neuhnízdí a nebo uhnizdí,ale hnusmně řečeno po čase odpadne 😔 ,ale 8mm v který den cyklu,já měla 8,9 mm tak 10,11 dc ,tesně před ovulí a dr mi říkal,že je krásná 😵 ,ale nevím kolik asi má být po ovu a celou tu LF vlastně,no měla by se fur zvyšovat,to každopádně 😉 ,ale neboj,to se dá dobře léčit a během toho se mužeš i snažit 😉 😉 ,uplně normálně neboj na emiminu to tam furt něco na sliznici bee a hlavně ten kontryhel je na to ,pij 2xdenně od ms po ovu a budeš mit pro mimi peřinku jak z bavlnky 😵 😵

daniela699
10. srp 2010

Ahoj mpetul, tak to teda nic veselyho. Docela hodne jsi si toho uz prozila, tak ted se snad uz ta bida zlomi a do tretice vseho dobreho. 🙂

daniela699
10. srp 2010

Holky, dekuju za ty nazory na tu sliznici.
Yfko, poznali to jen na UTZ, ale je fakt ze ja jsem po revizi mela tak nejak v terminu ocekavane ms jen trochu vetsi spineni, ale ne cervenou mrchu, takze asi i podle toho se to da rict.
A i minule, kdyz mi rekla, ze nic nebrani snazeni, tak do papiru napsala endometrium nizke. 😒

daniela699
10. srp 2010

Peti, tak jestli nerikala dr nic, tak to asi bylo v poradku. Rikala jsi i tusim, ze jsi mela normalni ms (jestli to nepletu) takze to bude nejspis dobre. 🙂

pe_t
10. srp 2010

@natulaaa tak posíláme virtuální kytici a flašu manžovi 😀

@daniela699 a jak víš, Dani, co psala do papírů? Já nedostala nikdy nic do ruky od dr. - teda kromě žádanek.... 😒 to by mě taky zajímalo, co mi po UZ psala.....mě jen řekla, děloha v pořádku, čistá...nic jinýho

daniela699
10. srp 2010

Natul, ja jsem se snazila pit ten kontryhel, a pak zase urcite budu. Je to takovy trochu divny, protoze vzdycky koukli a ze je nizka, a pak se divala dal a ze v nejake casti to bylo tech 8mm - a to bylo v podstate kdyz jsem ted naposledy mela tu mrchu - takze tak nejak 3DC (kdy vlastne to ze me slo, a ja jsem se ptala, ze z ceho teda jakoze to mam a ona to takhle tam vypatrala, ze to je z te casti). Tak nevim, prece by to melo dorustat vsude stejne ne? No asi zrejme ne. Rikam si ted by to snad mel byt prvni normlani cyklus, a taky cekam ze ta mrcha bude treba lepsi, ale i tak, chystam se pristi tyden za tou novou dr. tak uvidim co mi rekne no.
Testit nebudu, leda nejdrive toho 21. nebo 22. jako bych to mela po 33 dnech, i kdyz mozna ted to bude o neco driv ze i ta ovu asi byla driv. Predtim by me nikdy nenapadlo, ze to muze byt vsechno takhle slozity. 😒

daniela699
10. srp 2010

Peti, tak to bude urcite dobry, muj dr mi taky rekl, ze cista, ale sliznice nizka, to rekl hned tenkrat, na te prvni porevizni kontrole. Ty papiry mi dala ted do ruky, jakoze zpravu (ani vlastne nevim proc, mozna pro myho doktora potom), ale bylo to pote co jsem mela jit na tu laparku a pak nakonec jsem odesla s tim ze to neni treba a muzem se snazit. A tam to bylo. Ale nerekla nic, ze by neco melo vadit a to jsem se ptala, a vetsinou tam byli takovi opatrnejsi.

daniela699
10. srp 2010

Heli, jojo, takovej k tomu mam pristup, nejdriv ms a kdyby naaaaaaaahodou ne, tak teprve zkusim test. Vim, jak jsem tenkrat byla zklamana, kdyz jsem testila pred ms a nic, a nakonec jsem byla. Tak tohle si chci usetrit a pocitat radsi s mrchou. Byla by to stejne moc velka nahoda.

mpetula
10. srp 2010

Natu, no, motala jsem se tady v době revize... Jo jo, vím, že se chystáte na IVF ( říkám, poctivě vás šmíruju 😀 ), moc držím palečky a věřím, že se určitě zadaří když je problém jen v tom potrubí 🙂 Ale jak píšeš, obavy budou pořád ☹
Daniel, no snad už jo, už se to prostě musí zlomit a zadařit se, jinak fakt už nevím...

lucie.krajcarova
10. srp 2010

ahojky mpetula, máš teda taky svoje za sebou... ale do třetice to vyjde, věřím tomu 😉

mpetula
10. srp 2010

@daniela699 s tím testovíním tě chápu. Já teda u obojího testila až po vynechání, ale hned po dvou dnech. Kamarádka, co dělá sestřičku u mé dr na gyn, tak říkala, že kdybych u toho prvního hned netestovala a počkala třeba čtrnáct dní, tak bych normálně dostala mrchu a ani nevěděla, že tam těhu bylo. Ale to se lehko říká netestovat, když se člověk snaží o mimi a mrcha nikde, že 🙂

lucie.krajcarova
10. srp 2010

holky, taky na kontryhel nedám dopustit. když jsem ho začala pít v březnu, poté, co jsem měla první poporodní menzes v lednu a pak už nic, tak jsem hned otěhotněla - a to prosím bez MS. ovulace zřejmě ale proběhla 🙂
Natulaaa, to je prima, že se tak vyznáš. s tou sliznicí jsem toho taky moc nevěděla, ale četla jsem takovou legrační knihu o paní, co přišla do jiného stavu i přes tu nemoc endometriozu, tak jsem se trochu poučila.

mpetula
10. srp 2010

@lucie.krajcarova ahojky, no snažím se tomu věřit taky, tak snad jo. Hodně jsem tomu věřila u toho druhého, protože jsem si říkala, tak jednou se stalo, tak podruhé už to bude ok a nic. Tak snad teď už to opravdu dopadne. Teda aby se ještě vůbec podařilo otěhotnět 😒

lucie.krajcarova
10. srp 2010

mpetula, ale teď jsi našla nás 🙂))) holky, je to tak, mě to hodně pomáhá, že si tady radíme a hlavně, že víme, jak je to občas těžké otěhotnět nebo dokonce přijít o dítě. škoda že nikdo nebydlí blíž, klidně bych vyrazila na návštěvu.... jinak rodina manžela se o tom se mnou radši nebaví - asi se bojí mé reakce. s mamkou a ségrou to probírám a pomáhá to. a mám tu i dvě sousedky, které mě hodně podpořily, to jsem ani nečekala... je to prima, člověk se z toho trápení rychleji dostane. ale není nad osobní setkání..

mpetula
10. srp 2010

@lucie.krajcarova to máš pravdu, líbí se mi, jak si tady navzájem podporujete 🙂 Určitě je dobře, když si o tom má člověk s kým popovídat. Já to taky hodně probírala s mamkou. Kamarádek mám sice dost, ale duď ještě děti nechtějí, tak je to moc nezajímá a nebo už děti mají a vše u nich proběhlo v pořádku, tak moje obavy taky moc nechápou. A nejvíc mě štve, když konkrétně jedna, která má dvě děti mi řekne: prosim tě, ty z toho naděláš, dětí ještě budeš mít, až ti z toho bude špatně, tak co řešíš, užívej si že je jěště nemáš. Na to jí raději odpovídám jen hm, protože bych jí asi jinak musela odkázat někam... Jo holky, jdu na sebe něco hodit a musim varazit taky něco nakoupit, sice se mi vůbec nechce, ale musim. Tak zatím pa

mv
10. srp 2010

Tak jsem dneska u doktora vůbec nevydržela čekat.V 6.30hod tam byla narvaná čekárna, to jsem nikdy nezažila.A dneska jsem kvůli práci se tam nemohla zdržet, tak jsem odešla. 😒
Zítra nemám čas tam zajít, tak až ve čtvrtek.Ale ono mi nic neuteče, jen jsem chtěla vědět, že jsem už v pořádku.
Dočtu vás až večer, jdu na zítra chystat pohoštění do práce pro 20 kolegyň.Sladké, slané, pečené, vařené,no práce dost.Tak se mějte a pište, pište... 😉

daniela699
10. srp 2010

Mpeti, jojo, to rikaji casto, ze kdyz to nedopadne na zacatku, tak driv se to ani nevedelo, kdyz nebyly testy. Ale ted, kdyz si to clovek preje, tak by nejradsi kdyby to vedel hned za dva dny po otehu. 🙂
Ja tenkrat jsem to zkusila nejakym citlivym asi 4 dny pred ms a nic, to bylo ve ctvrtek a byla jsem dost zklamana. Pak v sobotu mi najednou bylo tak hrozne spatne, zvracela jsem no hruza, a kdyz to v utery neprislo, tak jsem si rikala ach jo to je urcite akorat kvuli te strevni chripce. Tak jsem ani netestovala. Az za par dni mi to nedalo, a zjistila jsem, ze jsem to nedostala kvuli uplne necemu jinemu. 🙂
Takze ted si rikam, pred ms uz testovat nebudu, ale dalsich 14 dni pote uz asi pak nevydrzim. 🙂 Spocitala jsem ze snad by to melo prijit 17. ale puvodne 21. takze poprve bych testnula az ten pozdejsi termin. Ale vlece se to. 😠

daniela699
10. srp 2010

Mv, a copak budete slavit? 🙂

daniela699
10. srp 2010

Mpeti, nevim jestli jsi to rikala, (nebo mozna jsem tu jeste nebyla, tak me kdyz tak odkaz ne nekam do... prosim 😀 ale treba zhruba na nejaky datum, kde jsi to psala) rekli ti nejaky duvod proc to podruhe nedopadlo? Promin, ze se ptam.

daniela699
10. srp 2010

Holky, tak ja dneska koncim v praci driv, a jedu za kamaradkou. Ma termin ani ne za mesic, tak budem probirat. Je to moje dobra kamaradka, cestovaly jsme spolu po evrope, mela jsem mit termin asi 3mesice po ni, tak jsme se tesily. Nu coz no.
Tak se moc tesim, protoze je asi fakt jak rikala Lucka, nad osobni setkani neni. 😀
Tak krasny zbytek dne a zitra pa paaaaaa. 🤐

natulaaa
10. srp 2010

jsem nasraná jak prase 😠 😠 😠 ,já miluju zvířata a psy a kočky ze všeho nejvíc,ale ne jak mi tu jezdí 3xtýdně manžuv brácha se dvěma psy,kurník ted odjel pán co mi tu pul dne montovat satelit,manža ted dojel chudák unavený jak prase,ted mají strašnou dřinu v práci a ted volal brácha že přijedou 😠 😠 ,já nesnáším,když mi někdo tahá do baráku psy,já taky svojeho netahám všude 😠 😠 ,mi se chce vzteky brečet,pul dne tu uklízím a ted tohle 😠 😠 ,já se omlouvám,ale mě to vytočilo jak prase 😠 😠 ,manžuv brácha si našel 20ti letou přítelkyni a já si s ní nemám prostě co říct,já si radá popovídám s váma,nebo i se známýma co už mají prcky,ale s ni prostě néé né 😖 😖 a do toho si pořídili druhého psa,a bez nich neudělají ani ránu 😠 😠 .pak se ozvu,musím se už ovládat,ale já jsem fakt zvykla na čisto a když mi tu všude líají psy,tak jsem na nervy 😠

lichtakova
10. srp 2010

@natulaaa vůbec se ti nedivím, naši mají dva psy a kocoura (mezitím máme teda jednoho novýho psa) a taky ostatní nenutí, aby se od nich nechali olozovat a poskákat a tak podobně a s tímhle mě prudila tchyně před svatbou, že potáhne jejich ochrnutýho jezvčíka...taky miluju zvířata, ale ona mě s tím strašně rozčilovala, hlavně ji pořád nosí a všem okolo strká pod nos...taky dost dlouho říkala, že nepůjde na svatbu, prootže musí doma hlídat Zuzanu, nechápu, jak tohle máma vůbec může před svým dídětem říct...
no nic, strašně mě s tím sr..... Nakonec ji teda naštěstí nevzala, ale rozčilovalo mě to hoooodně dlouho

natulaaa
10. srp 2010

@lichtakova já pejsky miluju ,sama bych ještě jednoho chtěla,ale netáhám je někde,kor když ví,jak jsem vždycky nervní,protože muj hafík je už starý má 12 a je fakt zvyklý na ticho,no je to děda a když příjdou dva rozežranci,tak na ně nemá fáákt náladu a je i zlý,a už minule tu byli se psem a já z toho byla fáákt nervozní,aby i ten náš nepokousal toho jejich,onit to ví a stejně příjdou zase s něma 😠 😠 ,a popravdě mě nebaví rozebírat,jak kaká a čurá pejsek,já už prostě chci mimi ale ta kočka má 20,já byla ve 20ti stejná,ale fáákt nemám z té návštěvy radost,kor když je tu 3xdo týdne,manža už mi tu chudák pospává,ted dřou jak mezci na stavbě,to jeho bracha dělá u pasu a ve 2 má padla a pak jde do paneláku a sedne k televizi,my máme ještě zahradu,však kolem baráku je hafo práce,kolikrát nás přistihli,že jsme něco dělali a natírali,ale s něma to nehlo 😠 ,však co oni by v panéláku dělali 😠 .Ted nic proti těm co bydlí v paneláku joo 😀 😀 ,tak jsem to nemyslela,ale 3x týdně je vidět fáákt nemusím 😖 😖 😖 ,ještě nedorazili 😠 ,tak píšu,ale ted jsem tak namíchlá,že nevím,jestli budu uplně příjemná 😀 😀 😀

natulaaa
10. srp 2010

Kdo to byl dneska na te gyndě,ZUZZZI,JAHUD a kdo ještě,hodtě zprávičky 😵 ,než mi příjde ta vzácná návštěva 😠 ,ale dneska jsem se zařekla a naposledy mi tu jdou se psama,ted pujdem ven,ale na podzim,mi tu nebudou likvidovat podlahu a sedačku 😠 😠 😠 ,kuník já sem vzteklá 😠 😠 😠 😠 ,tak vytočená jsem už dlouho nebyla 😠

lichtakova
10. srp 2010

@natulaaa přesně, my je taky nikam netaháme, prostě se rozpočítáme, kdo je bude hlídat, tomu jednomu je taky 12, je to důchodce a potřebuje se vyspat, brácha mu loni na podzim umřel, takže máme mlaďocha, tak ho taky občas zlobí, takže si umím představit, co mu dělají dva cizí psi...
no prostě zvířata zbožňuju, ale nikomu ty svoje nenutím 🙄

mv
10. srp 2010

@natulaaa koukám, že se rozčiluješ.... 😀 , já taky.Jednak jsem blbka, co dělá buřty na pivě a až průběhu zjistí, že si nekoupila to tmavé pivo a pak na mě prostě trouba s plnovýsuvama fakt není.Mám ji půl roku a snad pokaždý se o ně spálím.
A ještě mi vytekla šťáva do trouby, puch jak ve vopičárně a bílo v celém domě.Ch jo, proč se to vždy člověku nedaří, zrovna když to potřebuje dobře ukuchtit.
😒 😠

mv
10. srp 2010

Teda koukám na prostřeno a zvedá se mi žalůdek, no fuj!!!! 😝

angelina987
10. srp 2010

Ahojík holky, tak hlásím, že jsem byla dneska no Ko, dostala jsem průkazku jsem 10plus5tt, prcek se mrskal a plaval, hýbal nožičkama a ručičkama a dělal přemety, 😀 za 14 dní jsem objednaná na screening a za dalších 14 dní na další \ko, vše je tak, jak má být, tak jsem šťastná. Sestřička mi dnes odebrala kre, ale za těch 24 dní mi vezmou znovu na screening a to budu platit 1450,-plus udělají 3D a genetiku na vady. Fotky dodám později, jsem KO. 😲

pe_t
10. srp 2010

@angelina987 držím palečky - jen tak dál 🙂 🙂

mv
10. srp 2010

@angelina987 tak to jsou skvělé zprávy. 😵