Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

Ahoj holky... vcera jsem tam volala jeste v 5, doktor mi rekl, abych prisla pristi pondeli k nemu a objedna me do cytokolpo poradny tady ve fakultce.
Vic k tomu sama porad nevim a jsem z toho zmatena. Kdyz o tom 70 % holek ani nevi, ze to maji, muzu se teda dal snazit o miminko? kdybych ted otehotnela, co by se delo a co tam se mnou vlastne chteji delat...
nebojim se konizace ani niceho podobneho, bojim se toho promarneneho casu... hrozne jsem chtela mimo uz ted.

pe_t
7. zář 2010

dobre ranko 🙂
@herbie taky se budu zásobovat po ms grepákama 😀
@natulaaa to je paráda, že se cítíš tak dobře 😉 bříško určo bolovívátak, jak má 🙂 takže za chvíli bude přesun v tab.nahoru? 😉 😵
@zzzzuuuuzzzziiii taky jsem to tak slyšela....že to nevadí. Ale po tom, co říká každej dr.jinak i ke snažení po potratu, tak bych se neptala jen jednoho. Ale uvidíš, co ti ten tvůj řekne...

lichtakova
7. zář 2010

nazdar kočeny, kde je Fram s testem?????????

pe_t
7. zář 2010

@lichtakova ahojky 🙂 - zatím testovat nechtěla, aspoň co já vím.

jane84
7. zář 2010

Dobré ráno holky, u nás krásně svítí sluníčko i teplota už leze nahoru 🙂

@zzzzuuuuzzzziiii my ti asi všechno nezodpovíme, ale piš si jakékoliv otázky, co tě napadnou a zeptej se dr nebo pak v té poradně. Já bych totiž určitě pak na něco zapomněla, takže raději napsat.

pe_t
7. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Zuzi Lucinka mi poslala odkaz na diskusi tady na koníku - je to porodní asistentka. Zodpovídá holkám dotazy. Já jsem si tam fakt početla a soustu se dozvěděla. Zkus tam písnout.Odpovídá fakt všem. https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradna-...

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

Holky dekuju. Pet hned jsem ji napsala, uvidime, jestli se ozve.
zatim jsem brouzdala na netu a porad nevim, co a jak... co mi hrozi a co kdyz otehotnim uz ted.
Podle vysledku mam nalez LSIL, coz je 4 stupen z deseti... nevydrzim cekat tyden ☹ a pak objednani a dalsi cekani, ja proste nechci cekat, kdyz vim, ze to maji i tehotne holciny a resi se to po porodu.

pe_t
7. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já tě úplně chápu. já naštěstí žádné problémy nemám a už mám pocit, že to snad nevydržím jen furt čekat. A to mám pár dnů do druhé ms a rozhodnutí jsme. A přesto. Tak snad budeš moct i ty se snažit. Tys myslím říkala, že ale už i teď jste to neřešili ne?

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

@pe_t nebranili jsme se tomu, ale ani jsem nevedela, jestli nejake plodne dny mam... ach jo ☹ ted jsem zase zacala pit kontryhelove caje a chci si koupit ovulacni testy a proste to zkouset na jisto... ale co pak ☹

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

@jane84 to zni prijatelne... taky me chteji poslat k odbornikovi... dekuju jane...

natulaaa
7. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii já taky vubec nevím co to obnáší,na emiminu to má taky jedna kočka,přišli ji na to taky po potratu a taky neví,že co a odkud ,je štastně vdaná už deset let a zatím neví co se bude dít dál 😒 .

HOLKY já jsem nervozní jak sanky v létě 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 já tady skoprním do té 11hodiny

lichtakova
7. zář 2010

@natulaaa klííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííd 😵 😵 😵 😵 😵

pe_t
7. zář 2010

@zzzzuuuuzzzziiii no teda teď jsem si četla ty odpovědi na porodnici.cz, ci ti poslala jane. To je suprrrrr!! Neboj. Určitě to nebude nic težkého - vždyť jsi byla mimo jiné jako těhu sledována. Takže určitě jen ten lehký stupeň.Ty těžké si myslím jsou u žen, které pár let neřešily preventivky a rozvinulo se to. Toto není ze dne na den....takže buď v klidu a hurá na mimi 😵 😵
@natulaaa pomalu ty sáňky budem vytahovat, takže jsi "správně" nervozní 😀 😀 těsně před startem 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //

endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................41DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................33DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)................................................................................................33DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................................31DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................29DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)..........................................................................28DC
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800....................................................................26DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)...............................................................................23DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................21DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit)......21DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ).........................................................................................20DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )..............................................................................................17DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)......................................................................................................16DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)..............16DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )........................................................................................11DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)...........................................................10DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel )...................................................................................6DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)............3DC

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

@jankax muzes do ip, dekuju.

zzzzuuuuzzzziiii
7. zář 2010

@pe_t ted jde o to, co mi tam jeste reknou... ale ja proste chci miminko hned a tak mi tam prece musi pomoct ☹
uz chci aby u toho byl i manzel... vcera jsme se kvuli tomu pohadali... ja uz jsem z toho uplne nestastna.

lucie.krajcarova
7. zář 2010

ahoj kočky, krásně jsem se prospala super. taťka nám odjel na 3 dny pracovně do chorvatska, tak jsme osiřeli.
Natulko, už se ti to blíží, už jen hodinka a něco. nejlepší je se zaměstnat, povysávat celý dům, uvařit oběd. okna už máš umyté, že jo? tak ten čas dobře utíká. mně nejvíc utíká, když hraju scrabble na pc, ale s malým to nejde 🙂 jedna hra trvá tak půl hodiny. hraju jen, když spí.

@zzzzuuuuzzzziiii to jsem zvědavá, co ti babička odpoví, mně přijde taková rozumná, často jsem se na ni obracela. držím palečky,at to není nic vážného!!

@pe_t zaujalo mě, že jsi učitelka. co učíš a na jaké škole?

pe_t
7. zář 2010

@lucie.krajcarova ahojky 🙂 učím v podstatě všechno. Jsem na 1.st. Mívala jsem 4.,5tř. a pak mě dal šéf prvňáčky. Šla jsem s nima dál do druhé. Třetí jsem s nima už nestihla...no teď mě nechala praktická dr.září doma, ať nenastupuju hned k těm, od kterých jsem odcházela těhu. Děti byly úžasný - mám spoustu dárečků pro mimi od nich a rodičů....no za mě je paní uč.teď, takže jsem se domluvila s panem řed., že po ukončení neschopenky si vyberu celou dovču, kterou jsem nečerpala v létě. I mu to tak vyhovuje vzhledem ke škole.Takže supr. Mám klid, malá v první tř., tak je to fakt klidný začátek. Můžu se teď věnovat domácnosti, dodělat si resty,věnovat Barunce....a odpočinout. No a třeba se zadaří a já už pak ani za ty dva měcíce nenastoupím 😉 dr.by si mě nechala automat.na rizikáči.

natulaaa
7. zář 2010

Luci já posnídala a ted se jdu konečně převléknout ze županu 😝 😝 a trochu si poklidím,dneska ještě musím být trochu v klidu,takže jen to nádobí a tak věci ze stolu a tak,jinak včera říkám manžovi,umyj nídobí,že joo,za chvíli,no umyl ho,ale poskládané na odkapaváči tak,že jsem po nějaké době zjistila,že teče i po lince až na zem voda😠 😠 ,pak chystal večeři a zase bordel v celé kuchyni 😠 😠 ,mu nestačí ta naše pracovní deska na pár toastu 😠 a povytahováno nádobí 😠 ,že jsem si řekla v duchu,že kdybych si plácla na tacek rohlík,sýr a salám,tak to mám lepší 😀 ,Ach boože ti chlapi,sekal mi trávniček na zahadě a vzal to velkou motorovou sekačkou,místo malou elektrickou 😠 ,tou velkou se nedostal mezi ruzné skuliny,tak tam kolem kraju ted trčí vysoká tráva 😠 a nehledě na to,že jak to sekal,tak hafo te posečené trávy odprsklo až na kuru mezi stromečky 😠 😠 ,no hruuuuuuza 😀 😀 ,jak budu těhu,to tu bude vypadat 😀 ,minule mi bylo dost zle,tak to bylo na něm,to zas budou nervy,manža je skvělý,v práci maká,penizky fakt nosí,ale co se týče domácích prácí hruuza a děs 😠 😠 😀 😀 ,joo a to mu říkám,at to poseče ,tak on posekal jen za barákem,ale před barákem néé,protože to jsem mu neřekla 😠 😠 ,tak samotného by ho to fáákt nenapadlo 😠 😠 ,a ted bude makat až do večera,tak to po něm ani nechci,je dost unavený z práce,ale o víkendu se do něja asi tochu pustím 😠 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
7. zář 2010

@pe_t tak to jo, to musí být pěkné, učit ty mrňousky 🙂 ty jo, tak to se nám to musí podařit... jak bys začínala uprostřed školního roku? teda není to uprostřed, ale po dvou měsících.. taky mám rozumnou doktorku a hned mě nechá na rizikovce. jinak bych musela v dubnu do práce.
@natulaaa tak to jo, tak to se šetři, to vysávání asi není dobrý nápad 🙂 jj teda manža perlí, to abys za ním chodila a dodělávala to že? hlavně ho to ale nechej dělat, jinak zleniví a nebude dělat nic. a ty s prckem to absolutně nebudeš stíhat. tak raději ať se to naučí pořádně 🙂 tak mám lepší nápad na trávení času, co začít plést nebo háčkovat? taky se na to chystám, hlavně po večerech je to příjemné. už nechci trávit tolik času u pc. klidně u telky s manželem. ale neumím jen tak sedět. taku toho budu plést a vytvořím něco pěkného. zatím teda jen na sebe 🙂

petardice
7. zář 2010

ježiš, já jsem snad úplně mimo mísu! tu grepovou šťávu, co tu řešíte, to je dobrý k čemu? tímhle jsem teda fakt neposkvrněná, první těhu bylo absolutně bezproblémové, jen jsem se snažila jíst často v malých porcích, jíst hodně ovoce a zeleniny a obecně zdravě a hodně pít, ale toť vše. teď se budu klidně stavět na hlavu, když to pomůže tomu, aby se neopakovalo, co se nám stalo.

mimochodem, já se vůbec v nemocnici neptala, jak mám teď fungovat... brala jsem to, že můžu všechno jako obvykle a včera jsem trochu víc zvedala a nosila malou a od noci docela dost cítím břicho 😒 každopádně jsem si našla na netu doktorku, která je kousek od nás, na netu má 100%ně kladné hodnocení a k mému velkému překvapení ještě bere nové pacienty a objednala mě hned na čtvrtek, tak uvidíme. rovnou si začnu sepisovat, na co všechno se chci zeptat, od prvního těhotenství jsem roztržitá a zapomnětlivá, tak ať nepřijdu domů a nezjistím, že vlastně vůbec nic nevím 😅

@pe_t jé, tak to ti závidím, i když nevím, jestli bych na školáčky měla dostatek nervů. známá učí taky tyhle pidilidi a když občas slyším ty story... 😀 😀 😀 každopádně můj dlouholetej sen bylo pracovat ve školce, ale nakonec mě vítr zavál do úplně jiných končin 😉 ale asi to tak mělo být, práce mě baví a to je to hlavní 🙂

@lucie.krajcarova tys měla mateřskou jen na ten rok? koukám, že píšeš, že kdyby ti nenapsala rizikový, musela bys do práce a všimla jsem si, že máte taky malýho prcka.

mpetula
7. zář 2010

Ahoj holky 🙂
@natulaaa natu, držím palečky, ať to mimískové dobře zvládnou a je jich co nejvíc 😉
@zzzzuuuuzzzziiii zuzi, mě po revizi pak při běžné prohlídce, kde dělali po roce i cytologii, taky našli nález. Zítra jdu na další cytologii po čtyřich měsících, tak mám taky docela strach a hlavně mě teď pořád bolí břicho, tak jsem celkově taková nervozní, co z toho zase vyleza.
Ale k tomu čípku, jak už jsem psala, chodim k dr. kde dělá sestřičku moje kamarádka a ta mi řekla, že na těhotenství to nemá vliv-protože jsem taky byla celá hotovová z toho, jako co mimi a tak. Že kdyby se to nějak zhoršovalo a musela jsem na odstranění kousku toho čípku, tak že kdybych v té době byla těhu, tak že to nevadí. Samozřejmě, že je tam riziko, že těhu nemusí dopadnout, ale to rizoko je pořád i bez špatného čípku, že.... Když jsme se teď začali znovu snažit, tak mi řekla, že by počkala po cytologii, tak jsem jí říkala, jako proč, že nejdřív říkala, že to neva. A ona že to neva, ale že kdyby se musel dělat ten zákrok, tak že jsou to pak zbytečně velké nervy, jak to s těhu dopadne.
Zizi, my se prostě snažíme a uvidíme, nějak to dopadne. Protože to by člověk jenom na něco čekal. To je samé počkejte po třetí ms, počkejte po cytologii, počkejte po očkování.... to by člověk mohl jenom čekat a najednou zjistí, že čeká rok, dva.... Jo a ještě k tomu viru, má ho prý hodně lidí a v těle může být kolik let. U někoho nezačně dělat nikdy nic a u někoho bohužel pracovat začne, ale třeba až po jaké době 😒 Ten nález co mám já, tak má prý jeden člověk z deseti, no a já tam musím samozřejmě bej 😠 Ale kdyby jeden člověk z deseti měl něco vyhrát, tak já to stoprocentně nebudu 😠 😀 Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale chtěla jsem zuzi jen přiblížit co o tom vím já 😉

natulaaa
7. zář 2010

Holky tak já nevím 🙄 ,ty dvě slabé to nedohnaly 🙄 a jedno zdavé vajíčko taky néé 🙄 ,takže momentálně se oplodnuje 5 vajíček,nyní pý dochází k prvnímu dělení a ET říkala,že asi v sobotu ale bojím se 🙄 ,aby bylo co zavést,kdoví,kolik jich vydrží jsem na nervy,už mám jen 5 ach joo 🙄 🙄 ,a ted nevím,někdo má 20 vajuch a zbydou 4 a jedna kočka na emiminu měla 5 a aky ji zbyly 4,tak já nevím ☹ ,se utěšuju tím,že na tom snad nejsme tak špatně,že by se nic neuchytlo,to se stane málokomu a spíš starším ženám,že nemají dobá vajíčka 🙄 ,No zatím jsou pý ok a mám volat až ve čtvrtek 😖 😖

breberuska
7. zář 2010

Natu, klííííd! máte zdravé vajíčka a namachrované spermíky, proč by to nemělo vyjít????vy přece máte JEN problém v cestě těch dvou k sobě a tu za vás udělají, ostatní je v pohodě, uvidiš! pokud má někdo zdravotní problémy jiné a nebo se jedná o starší páry, tak věřím, že 5 může být tak tak, ale u vás je to AŽ AŽ 😀 klapne to, neboj.

lucie.krajcarova
7. zář 2010

@petardice rodičovskou mám na dva roky. do té doby jsme chtěli stihnout druhé..
co se týče šestinedělí, mě doktor říkal dva týdny dodržovat žádné koupání, žádný sex.. je to jako v šestinedělí po porodu, jen kratší dobu.
@natulaaa to je mi líto,nezbývá jen věřit, že ostatní budou silnější 🙂))))) budu na tebe moc myslet!!!!!!

lucie.krajcarova
7. zář 2010

@breberuska jak to jde? dáš si sem metřík na těhotenství?

lucie.krajcarova
7. zář 2010

@breberuska jo a říkala ti něco doktorka, že se vám to zadařilo tak brzy po potratu?

jane84
7. zář 2010

@natulaaa Natulko neboj, když jsou ok, tak to zvládnou a v sobotu ti už dají 2 a budeš těhule

breberuska
7. zář 2010

@lucie.krajcarova jde to dobře🙂 manža zítra jede na služebku a potřebuje vyžehlit košile, tak se k tomu od rána přemlouvám...tohle mně fakt neba🙂 metřík si dám po screeningu 20.9., možná je to hloupé, protože tím že ho mám a nebo nemám nic neovlivním....ale tak nějak mám pořád v koutku duše strach...