Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jane84
20. zář 2010

@endie Ahoj endie. Jak se máš? snažíte se? My všechny jooooooo

@jahudka80 návrh je to pěknej, jde o to, jak potřebujete peníze, jestli vám stačí, že by vám dávali několik tisíc měsíčně nebo potřebujete velkou sumu hned. A když stavíte dům, tak spíš to druhé

Jinak koupila jsem si grepovej džus a už se tu nad ním ksichtím 😀

veraakubik
20. zář 2010

Ahojky vam vsem,nejak mi nezbyva moc casu sem mezi vas chodit a tak se ptam-co je tady noveho?!Zacinam bejt zase nejaka nervozni-mi tuhle psala kamaradka co se snazi o mimi,ze jim to asi vyslo,ale nechce se radovat predcasne,ale testik ji prej vysel saboulince pozitivne,tak jsem si vzpomela na ty svoje duchy minulej mesic.. ☹ Tolik duchu a nic..Jsem zvedava co tenhle mesic mi prinese-moc jsme na mimi nepracovaly a kdyz,tak asi uplne mimo plodny dny-nehlidam se a nejsem jeste takovej znalec a mrcha chodi nepravidelne..Jen mi jeste nikdo nevysvetlil,proc m i ty testy pozitivne vychazeji..Jo a holky-jak se to pocita-minulej mesic kdyz jsem to dostala,tak to bylo 28.8.-skoro jsem to ani necitila a kolem 4 na to prisla,ale byl to spis jen hnedej silnejsi vytok-pak az vecer se to malicko rozjelo-pocita se 1DC sobota,nebo az nedele?!Se v tom nejak ztracim.. 😖

jane84
20. zář 2010

@veraakubik jako 1DC se to počítá když je vidět červená krev, ne hnědá. pokud je to do 17 hod tak ještě ten den je 1DC, pokud je to po 17 hodině tak je 1DC až ten další

jane84
20. zář 2010

@veraakubik a nechceš testnout ještě teď? já pro jistotu testuju ještě pár dní po MS, protože jsem měla normálně MS, negativní test a za týden pak pozitivní. Neukázalo se mi nic na testu, asi byla nízká hladina hcg a tak přišla i MS.

veraakubik
20. zář 2010

@jane84 dekuju moc za vysvetleni..Porad jsem v tom mela zmatek..Budu se muset kouknout do tabulky,ktery dc vubec jsem,ale tusim a jestli dobre pocitam,ze by mi to melo vyjit na sobotu-nedeli a doufam,ze tentokrat uz bude normali a ne jako ted-sice trvala 6 dni,ale byla hodne slaba,spis spineni a hnedej vytok..Vidis-to co jsi psala jako druhy me nenapadlo-nikdy me nenapadlo testit po ms.Ze bych zajela do lekarny?!I kdyz asi budu mit smulu-myslim si,ze test bude bilej jak snih..Docela jsi me nazobla s tim testovanim.. 😉

jane84
20. zář 2010

mě by to nikdy nenapadlo, ale protože jsem to sama zažila, tak raději testuju i po MS. a taky si myslím, že třeba ta MS mohla mimíska oslabit a proto jsem pak potratila. Já jsem totiž začala týden po MS slabě špinit, ale říkala jsem si, že je to dočištění, protože MS byla slabší a na testu nebylo nic, tak jsem to nechala, ale trvalo to a tak jsem si asi 3. den udělala test a byly tam //. Kdybych to udělala hned mohla jsem být už 2 dny předtím u dr a mohlo to taky dopadnout jinak

veraakubik
20. zář 2010

@jane84 tak to je mi lito,ze mas taky takovou smulu,kdy vidis pozitivni testik a pak nic..no asi taky zatestuju i kdyz se mi to zda zbytecny,ale v zivote jsem prisla o vic,nec o 30kc za testik..

helcenka
20. zář 2010

Hezký den,
@rozum - gratuluju moc, zatím jenom potichoučku. Byla tady akorát měsíc pauza, než jsi našla //, tak se to snad konečně rozjede.

Jahud, držím palce s bytečkem. Nám trvalo třičtvrtě roku, než jsme ten 1+1 prodali. A to se nám hlásilo asi 5 "údajně vážných zájemců". Nakonec se prodal paní, která zavolala, druhý den byt zkoukla a za dva dny byla podepsaná smlouva u notáře a zbytek byl za měsíc vyřízený. A ne jako vážní zájemci, který pořád něco odkládali, řešili, že ještě neví...... Jen škoda, že jsme peníze museli rozdělit třema mezi manžela a jeho sourozence. A ještě byli nevděčný, že jsme ho prý prodali za málo. Konec konců věděli, že se bude prodávat a my se stěhovat, tak mohli schánět kupce, místo toho dřepěli doma na zadku a čekali, až dostanou prachy....

jahudka80
20. zář 2010

@jane84 No my bysme se potřebovali zbavit té hyp.ale je zafixovaná ještě na 7 let(což nikdo nechce) buď chtěj svou hypotéku, nebo zaplatit hotově) a po pravdě teď jsme na tom nic moc, když by platili oni ty naše náklady tady a my sehnali podnájem tak ušetříme měs. cca 5tis. což nám pomůže protože budem moct v klidu splácet pozemek a třeba udělat studnu...a za těch 7let už si to může koupit kdokoliv vzít si svou hypotéku, zaplatit hotově (my bychom měli zatím vyřízené sítě, stavební povolení a koupenej projekt a pozemek. Dům mají postavem cca za 3měs. to už by byla hračka.
A hlavně bych se nemusela nervovat zda si mohu pořídit druhé mimi páč bychom měli koruny navíc- a to teď tedy fakt nemáme 😒 ☹

jahudka80
20. zář 2010

@helcenka oni by ho také koupili ale my máme debilní hypotéku na 27let a do 65let klienty a když je to paní které je přez 40 a muže má jistě ještě staršího tak se do toho nevejdou. Ale říkám si lepší něco než nic. Tak hledám podnájem, ale ten co se mi moc líbil tak majitel nechce malé děti ☹ 😠 blbec..... no tak hledám dál. Manžoj se to moc nezamlouvá, ale tak budem mít 5tis. k dobru a naději ,že budem moct za 7let stavět a hlavně vědět , že když by to náááhodou nedopadlo 😠 tak se máme pořád kam vrátit protože byt bude stále náš 😵

jahudka80
20. zář 2010

omlouvám se že nepíši k tématu , ale aspoň vás trochu rozptýlím 😀 😀 😀 😀 a nebudete myslet na testy a čárky a mrchu 😀 😀 😀

jane84
20. zář 2010

@jahudka80 to se ti nepovede, protože už to máme v podvědomí vyryté zlatým písmem 😀 😀 😀

petardice
20. zář 2010

teda holky, pár dnů jsem tu nebyla a vy jste se tedy pěkně činily... letem světem jsem to dočetla 🙂))

natulku chápu a asi je pro ni lepší se teď nestresovat přemýšlením nad tím, komu všemu se to podařilo a ona pořád neví. pro ni je to v tuhle chvíli lepší, že sem nenahlíží a až bude chtít, tak se sama ozve 😉

u nás nic nového - krom uzdravení Lucky (díky Bohu!), první vylezlý stoličky (dásně má nateklý, jako bychom ji denně bili) a toho, že se bratránkovi narodila dvojčata. volala mi to v pátek moje mamka - když mi to řekla, ještě jsem byla v pohodě. jenže pak začala zabíhat do detailů a to už mi ruply nervy. nechtěla jsem, aby věděla, že jsem to ořvala, tak jsem ukončila hovor s tím, že musím odchytit Lucku. no a včera z manžela vylezlo, že pak volal tátovi a řekl mu, že by mamka mohla prozatím takovýhle informace vynechávat. chjo, doufám, že jí kvůli tomu nevynadal, ale já tohle téma znovu otevírat nechci, takže se na to prostě neptám a dělám mrtvýho brouka 😨

@jahudka80 tak to by bylo s bytem fajn, ne? lepší pronajatej byt, než ho mít pořád na krku a platit a platit. takhle ti tu hypotéku aspoň bude platit někdo jiný. a co ty víš - třeba nakonec postavíte a zjistíte, že peníze máte a ani extra moc nepotřebujete ten byt prodat a budete ho pronajímat a mít ho v záloze třeba jednou pro děti 😉

jane84
20. zář 2010

zkoušela jsem najít něco na netu k tomu grepovému džusu. Našla jsem, že obsahuje mukolytické látky, které napomáhají tvorbě hlenu, což je dobré nejen k otěhu, ale i na odkašlávání, když jste nemocné. A to platilo i pro ananasový džus. Ten už by byl chutnější

breberuska
20. zář 2010

Ahojky Holky, tak my jsme dneska byli na screeningu a vypadá to, že je všechno normální🙂! Spadl mi tak neuvěřitelně veliký balvan ze srdce, že jste ho snad musely snad i slyšet🙂 kontrola prý ještě za měsíc, měly by být už i kontury ledvin, tak snad to tak bude 🙂 Manžel byl nadšený, na to, že už se mnou byl na UTZ v minulém těhu mockrát, tak dneska poprvé byl pěkný obraz a všechno bylo nádherně vidět...A kupodivu po nás ani nechtěli peníze, prý to naúčtují pojišťovně a máme za to dítku něco koupit 😀

lichtakova
20. zář 2010

Ahoj holky
@breberuska to je sper, mám radost 🙂
@mv já tampony používám takřka výhradně, úplně v pohodě, hlavně o.b.

veraakubik
20. zář 2010

Tak jsem to tedy zkusila testnout-mrchu mam dostat v patek,ale kdo chce docte..Takze ja asi budu jedna z mala nestastnic,ktere se zvysuje hcg pred mrchou..Testik uz je zase pozitivni..Sahla jsem teda opat po mamavitu,ale nevsimla jsem si zmeny-uz nejsou 25,ale 10,jsou ale stale dva v baleni a i cena zustala stejna,ale udelali je vice citlive.Ta druha carka tam zase je,ale neverim tomu,ze by b ylo opravdova.Je tam teda hezky videt-zadne hledani pod svetlem,ale stejne-neni jeste stejne silna jak kontrolni..Zkusim vlozit fotky,ale nevim jak nejlip to nafotit..Ve skutecnosti je videt lip..

veraakubik
20. zář 2010

Tak jeste jedna,ale stejne je to slaby..

jane84
20. zář 2010

@veraakubik byla do limitu? vypadá růžová, žádný vybledlý duch. Jestli se ti zvyšuje hcg, chtělo by to pořešit s dr

mv
20. zář 2010

Dky za ty příspěvky k tamponům. 😉

@breberuska gratulace k screeningu,museli jste si oddychnout, jen tak dále..... 😵

@jahudka80 napsala jsem k tomu bytu strašně dlouhej příspěvěk, ale celá zpráva nešla odeslat a nemám sílu to ťukat znova.Shrnula bych to asi tak, že pro nás byl v případě stavby domu lepší vrabec v hrsti, v podobě prodaného bytu, než holub na střeše s pronájmem..Ale chápu, že rozhodování těžké a vy jste v jiné situaci, než byli my.
My měli strašný štěstí s prodejem.Dali jsme inzerát a počítali, že budeme rádi, když do půlroka prodáme a ani ne do měsíce jsme měli peníze na účtě.
Dům máme sice malinkatej, ale ještě k němu jsme koupili malej byt a ten už necháváme pro syna.Je mu 15 let, tak jsme to už museli řešit, za 10 let by bylo pozdě.Tedam pokud by si nevzal selku se stavením.....

😀 😀 😀

jane84
20. zář 2010

@veraakubik když tak o tom přemýšlím, dušík, zhruba 10DPO, odpolední moč, zkus to ráno a budeme moudřejší

veraakubik
20. zář 2010

@jane84 jako myslis ze by v tom mohla byt problem s tim zvysovanim hcg?!Ja uz mam uplnou hruzu ze vseho..jestli to bude tak jak minulej mesic,tak carka bude malinko silit a pak prijde mrcha...Tak ale zatestit jeste muzu,ale ta carka je docela silna.Jo a do limitu byla-ted je teda zmena-limit je jedna minuta.Doslova a do pismenePozitivni vysledek je mozne pozorovat jiz behem 1 minuty avsak pro potvrzeni neg. vyslednu je treba pockat 3minuty..Moje carka tam byla v limitu te minuty a pak akorat jeste trosku ztmavla,ale jinak tak byla mozna jeste driv nez za minutu,ale stejne nevim..

jane84
20. zář 2010

@veraakubik mám pocit, že vám to tenhle měsíc klaplo. na to, že je to z odpolední moči a je to do limitu. Kruciš, na tohle by se nám hooodně hodila Natula, ta rozumí testům nejlíp. Minulý cyklus to bylo po limitu ne? zkus to zítra ráno nebo ve středu. A kdyby to bylo to hcg mimo těhu, tak to bych raději s dr konzultovala

veraakubik
20. zář 2010

Ja uz mam takhle pozitivni testiky pred mrchou druhej mesic-minulej mesic to bylo taky tak..I v limitu,ale je akt,ze jsem ji musela hledat a ted je krasne videt.No uz jsem psala na gyn. poradnu a ted mi nezbyva nez cekat..Nekde jsem cetla,ze se to stava,ze ta hladina pred ms stoupne,ale nevim proc..Vsak si vzpomen na jahudku-taky takove duchy a nic..V baleni byly testy dva a tak ten druhej udelam ve stredu-pokud to vydrzim..Docela se bojim co me ceka..Ani nevim jestli to ukazat manzelovi,ale kdyz ja jsem takova drbna,ze mu to reknu jeste za tepla..

mv
20. zář 2010

@veraakubik držím palce, ať tentokráte jen a jen sílí.... 😵 🙂

@jane84 to jsem vůbec nevěděla s tím cyklem a rozlišováním, v kterou denní dobu MS příjde.Stále se člověk učí. 😉

jane84
20. zář 2010

@mv to tady nevěděl nikdo, až Natula s tím přišla, když to řešila kvůli hormonálnímu profilu, kdy měla jít na odběr, tak jí to takhle řekl dr

vendulak
20. zář 2010

Ahojte holky, omlouvám se že už jsem tu zase dlouho nebyla 😔, když vás je tady pořád tolik a já to nestíhám ☹.

Chtěla jsem se zeptat vy co máte po potratu už delší dobu a delší dobu jste se o těhu snažili, jak to zvládáte? Co děláte aby jste to zvládli? Mě přepadají děsné deprese a nevím jak to mám všechno zvládnout 😢.

veraakubik
20. zář 2010

@mv dekuju..tak na jednu stranu tajne doufam,ale na druhou tomu moc neverim..urcite budu informovat..

jane84
20. zář 2010

@vendulak po potratu mám rok, jsou měsíce, že MS obrečím. Hůř mi je, když se dozvím, že je zase někdo za kamošů těhu, i když to nechtěli. Abych se nezbláznila to mi pomáhá přítel, rozesmívá mě, když vidí jak mi jdou koutky dolů a nedává mi vydechnout, pořád chce něco podnikat. Jinak se snažím najít něco pozitivního. vždycky si říkám, tak jsem aspoň mohla dodělat brigádu, teď zase, že budu mít aspoň klidnější státnice, když se mi termín porodu posunul až za ně atd. Není to nic extra, ale občas to pomůže

jane84
20. zář 2010

@veraakubik každopádně odpočívat, nic netahat, nepít alkohol ..... 🙂