Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

veraakubik
7. říj 2010

@rozum ale pryc se slzama a splinem-snaz se mylset pozitivne-mozna je na srdicko moc brzo a priste uz bude bit jak zvon.uvidis-hcg stoupa a to myslim je dobre znameni..Urcite to dobre dopadne-moc ti to preju!!!!

anavirez
7. říj 2010

@veraakubik
nevim jak te podporit, sama o sobe si myslim, ze se budu bat. snad jen snaz se myslet i kdyz je to tezke pozitivne. drz se!!! pohlad brisko a mysli na nej, jak se na nej tesis🙂
kdyz jsme se dozvedeli o spatny vysledcich z genetiky, tak jsem se musela stale necim zamestnavat a vecer jsem se koukla na nejaky pekny film, aby mi bylo dobre na dusicce, treba ti to taky pomuze - me se treba moc libi pycha a predsudek, nebo nejaka jina romantika ci komedie, odehnat pochmurne myslenky, ted me napadla i nase svatba, je legracni - meli jsme svatbu v kostele, s manzelem jsme se meli naucit slib nazpamet a danula jej castecne zapomel, byla to fakt sranda 🙂

veraakubik
7. říj 2010

@rozum a k tomu ultrazvuku-kdyz jsem tam zacla v 15 chodit,tak rikala,ze ordinaci vybavi a ultrzvuk poridi,ale je mi 23 a ult. tam porad nema,ale tak ona ma ordinaci jak plivnuti,tak si myslim na prostorovej problem..je to blby,protoze se musim objednavat jinam-je teda jedno kam si zvolim,ale stejne bych byla radsi,kdyby ho tam mela-bylo by to bez problemu..

rozum
7. říj 2010

@veraakubik Příjde mě to fakt blbé, to je jako kdyby kardiolog neměl v ambulanci ekg. Je jasné, že dojdeš kamkoliv, ale příjde mě to takové nesmyslné. Tak zítra držím pěsti!

anavirez
7. říj 2010

@jane84
to je silene, takovy dum hruzy, drzim pesti, aby spise byly // nez MS, tfuj tfuj tfuj pro stesti

veraakubik
7. říj 2010

@anavirez kdyz ja mam dve stranky-na jedne verim miminku,ze tam je,ze je na stravnem miste,vsechno funguje tak jak ma a testiky mluvi za vse,ale mam druhou stranku-strach a obavy-ctu ruzny pribehy a pak je to o tom,ze si rikam a co kdyz je to muj pripad..A pak si domyslim cerny konce..Ach jo-asi pretanu na net chodit,ale to bych zase nevydrzela-bych mela abstak.. 😉

lichtakova
7. říj 2010

@rozum ahojda, jen tak občas nakouknu, tak jsem četla ty tvoje hrozné story, moc držím pěsti, vím, jak ti je, nejhorší je to čekání a když pořád neslyšíš žádné dobré zprávy, chjooo, hrůza, drž se ☹

veraakubik
7. říj 2010

@rozum taky uz jsem ji chtela zmenit,ale rikam si co je lepsi-mit dobrou doktorku na kterou jsem zvykla,reknu ji vsechno-duveruji ji bez ultrazvuku,nez shanet jineho doktora-doktorku kterej bude mit ult.,ale zase treba nebudu mit duveru,nebo tak neco..

anavirez
7. říj 2010

@veraakubik
tak v tom ti uplne rozumi, taky si rikam, ze si neco uz cist nebudu, ale nemuzu prestat,ze zacatku jsem cetla a cetla pribehy, zpravy od lekaru atd. mela jsem pocit prazdnoty a tak jsem cerpala nove a nove info, kdyz jsem se docetla neco hrozneho, tak jsem si to pak vycitala. radeji ti nebudu rikat na jakou diskuzi jsem se dostala, protoze se to potom povtrdilo a naplnil se tam i muj pribeh, jak uz jsem psala, pak jsem si to vycitala, ze jsem si ten spatny konec timto privolala
fakt ti rozumim a jsem pri tobe

lichtakova
7. říj 2010

@anavirez nic si nevyčítej, to se prostě nedá, je to hrozné a nezaslouží si to nikdo....

anavirez
7. říj 2010

uplne koukam, jak ty nase myslenkove pochody jsou stejne. zrovna vcera jsme s kamaradkou resily, jestli bych mela zmenit dr., jsem na ni zvykla, UZ mi delala pokazde, ale nekdy rekne neco z ceho jsem vedle, ale jinak je bez problemu

fakt je to sila 🙂, jak to prozivame stejne

anavirez
7. říj 2010

@veraakubik ted jsem koukala na tve album, MAS MOC KRASNOU RODINU

veraakubik
7. říj 2010

@anavirez Kdyz ´koukam na briska a miminka tady na konikovi tak si rikam uz aby to bylo a tak,ale kdyz ctu to osklivy co ostatni potakalo tak si rikam co kdyz to potka i me..Asi to ze me spadne az budu mit v ruce prukajdu,fotku a vysledek ze je vsechno v poradku-snad se dockam..

breberuska
7. říj 2010

@veraakubik přeju zítra na kontrole hodně štěstíčka!!

veraakubik
7. říj 2010

@anavirez dukuju,vlozila jsem jen par fotecek,aby to album nebylo moc prazdny..Deti jsou poklad a nikdy jsem nelitovala ze je mam..Ac ne me hoooodne liti kouka jak na cvoka,ze je mi 23-mam dve deticky,jsem vdana..Vsechny me kamaradky jeste sedi v lavicich a ja jsem se vrhla trosku jinou cestou a hlava jim to nebere.. 🤐

a.j.a.
7. říj 2010

Ahoj holky 🙂 tak mám opět po dlouhém dni chvíle klidu 😵 malá už hoďku chrní, já si chvíli četla a teď už sedím na netu 🙂

Kontrola dopadla ok. Mimi má 3,65cm, takže pěkně roste, jen je zatím o 6dní mladší...dle PM jsem 11+1 a dle dnešního utz 10+2tt. Ale tak to by mělo ještě dohonit 🙂 říkal, že s nemocenskou v prosinci problém nebude. Jen mě bude muset hlídat, pže Klárka měla porodní váhu 4,05kg a to říkal, že na mou jemnou konstrukci už bylo hodně. Že se nediví tomu těžkému porodu a následných transfúzí. No a jelikož druhé děti bývají ještě větší 😕 musí to pohlídat. Vzali mi krev na NT a za 14dní jdu na UTZ a pak budu vědět výsledky. Tak pevně doufám, že bude vše ok a mimi je zdravé.

anavirez
7. říj 2010

@veraakubik
mam to uplne stejne, tak jen aby ta doba rychle utekla, musim koncit, manzel potrebuje internet, ma taky abstak 🙂

helcenka
7. říj 2010

Ahoj holky,
tak máme za sebou návštěvu, bylo to docela fajn a všechno proběhlo v klidu.

JAHůdko, proč se s náma loučíš? Vždyť ani nevíš, jestli jsi těhu nebo ne. A navíc jsi přeci psala, že tu s náma zůstaneš, i když mimi odložíte... ☹

@anavirez - vítám tě tu, i když nerada vidím, když se tu objeví nové tváře. Znamená to, že se zase někomu přihodilo to, co nám a to nepřeju nikomu. Nějak si mě vyděsila, já budu začínat 13. týden a to jsem doufala, že už bude všechno jenom dobré... 😒 Ale ono bude, musí.

DANČO, ty potvůrko... A co se týká těch toho, co brala Breberka, to jsou léky, které se většinou dávají po potratu. Jsou na udržení těhotenství. Někteří doktoři je dávají automaticky. A myslím, že Breber špinila, tak je dostala.
Můj Dr. taky říkal, jestli něco napíšeme, ale nakonec jsme se dohodli, že pokud nemám žádné potíže, tak to není vůbec nutné a zbytečně by se tělo zatěžovalo léky. Ani teď, když mám ten hematom, tak nic kromě listovky neberu, mám jen klidové opatření, aby nepraskl. A vypadá to, že už se vstřebal, protože mě břicho přestalo bolet... 😉

Jani, já kdybych testovala 27DC, tak bych neměla ani ducha... Už to mám 3x vyzkoušené. 😀 A jestli se ti první těhu taky ukázalo déle, myslím, že to bude i u druhého. Záleží, kdy máš ovuli, ale já když ji měla kolem 15DC, tak se mi těhu ukázalo až 30-32DC. Tak se těším na další testík.

helcenka
7. říj 2010

Věrko, držím palce na kontrolu. A nečti nic ošklivého. Já jsem si to zakázala, protože dokud jsem o ničem takovém nevěděla, tak jsem neměla telecí nápady, že mě to taky může potkat.

a.j.a.
7. říj 2010

@jane84 no, Jane, co mi to děláš, já pevně věřila, že tam // dneska budou 😒 ale tak teď zase pevně věřím, že bylo ještě brzy a nakonec na tebe vykouknou 😵
Jo, a ještě k tomu čípku, mi se taky před MS zkrátil a změknul, takže // pro mě nakonec byly fakt překvapení.

@meiki neboj, žádná MS už nepřijde 😉

helcenka
7. říj 2010

@a.j.a. - gratuluju. Já byla minule na kontrole přesně 11+0 a mimi mělo už 4,8cm - o tři dny větší. Já se taky hrozím, abych neměla obříka. To je Klárka ještě pinďa, Kubík měl 4,25. A já jsem taky drobná... A nestraš, druhé děti nemusí být větší. Moje mladší sestra byla o půl kila lehčí než já. A manža je ze tří dětí, s tím, že první brácha měl přes 4 kila, manža 4 kila a jejich sestra - ta nejmladší měla přes dvě kila a všechny děti byly v termínu. 😀

a.j.a.
7. říj 2010

@rozum všechno bude v pořádku, uvidíš. Podle mě je ještě chvilku čas na srdíčko 😉 ne každá už ho v téhle době mívá. Každé mimi chce prostě na vývoj svůj čas. Příští týden už tam srdíčko stopro bude. Navíc i hcg krásně roste, takže se hoď do pohody, ať bříško nestresuješ 😉

@anavirez vítám mezi námi, i když nerada, pže to znamená, že to zase jedno mimi vzdalo ☹ navíc mě docela děsí ty tvé tt, pže v téhle době už má pomalu člověk pocit, že už je za vodou a nemůže se nic špatného stát. Ach jo.

@jahudka80 kruci, kruci, takže bílo ? A nechceš nás doufám opustit ??

a.j.a.
7. říj 2010

@helcenka já vím, že větší nemusí být, ale mnohokrát se to stává. I teď kolem mě všem kamarádkám, co rodily podruhé. Tak mě tím docela vylekal. Ale tak je fajn, že to hned řekne a bude to hlídat. A pak prostě uvidíme, co bude. Snad mě nebude chtít poslat na cř 😒

rozum
7. říj 2010

@a.j.a. děkuji, hezky se to čte, budu se snažit, myslet pozitivně!

veraakubik
7. říj 2010

@anavirez jj,ja taky pujdu-manzel si me zada ze si ho nevsimam..Dobrou noc vam vsem..

veraakubik
7. říj 2010

@helcenka presne tak-kdyz jsem malyho tak jsem nemela net,chvilky jsem si kratila ctenim tehu casopisu-maminka,betynka a tak a byla jsem v pohode-nemela jsem ani sajn co vsechno se muze stat a ted lezu ne netu kde se da a pak to takhle dopada..No nic,jdu se venovat manzelovi-zatim moc dekuju a dobrou noc!

fram
7. říj 2010

@veraakubik budu držet palce, ať ti kontrola dobře dopadne
@a.j.a. gratuluju ke kontrole, krásně ti miminko roste 🙂 Podle mě je nesmysl, že druhé dítě bývá větší. Proč? Že ho maminka víc krmí? 😀 😀

a.j.a.
7. říj 2010

@veraakubik Veruš, propána, co to máš za gyndaře bez utz ?? To je snad jediný v téhle republice ?? Jak teda může poznat, jestli je vše jak má být ? Nemáš možnost chodit k jinému ?

a.j.a.
7. říj 2010

@rozum ono v téhle situaci bohužel nic jiného člověku nezbyde...než myslet pozitivně 😉 musíš se naladit na správnou vlnu a pevně věřit, že bude vše ok.

a.j.a.
7. říj 2010

@fram vůbec netuším podle jaké logiky bývají hodně druhé děti větší. Ale vím, že mi to tak spoustu lidí řeklo. Ale fakt netuším proč ?? 😕