Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

mv
9. led 2011

@marulinka to vypadá nadějně, držím palečky... 🙂

@lucie.krajcarova a nemysleli to spíše, jako to málo protilátek,že má vyšetření negativní,protože tam je důležité, jestli to má pozitivní nebo negativní a ne pak číslo,kolik protilátek má.
Uvidíš na kontrole, jak jdete, ale jestli nemá chronické průjmy a je to zatím krátkobdobé, tak bych byla klidnější.Většinou to těm dětem začíná jako nepřehlédnutelné, mastné průjmy a hlavně s neúměrným množstvím stolice vzhledem k tomu, co snědí.

@martasl tak jste si taky užili své,je toho hrozně moc.To je jako s MA, taky člověk netušil, co jich je...

Já navařila jídlo až do středy a jedem do bytu,musíme už pohnout s kuchyní, stále ji nemáme... 😒

lucie.krajcarova
9. led 2011

@mv bohužel ne. po prvním odběru mi doktor řekl, že podle počtu protilátek by měl jí z nemoci do nemoci 😔 naštěstí to tak nebylo a není. no tak jsem zvědavá, jak to dopadne tentokrát. na druhou stranu od roka už přibral víc než 2 kg, takže se to hodně zlepšilo to nepřibývání.

mv
9. led 2011

@lucie.krajcarova to je fakt divný.V testu na gliadin je ten termín, co píšeš, málo protilátek negativita testu a s nemocností dítěte jako klasickou, jestli tak jsi to myslela, to nemá vůbec nic společného.
A za 8 měsíců mi připadají 2 přibraná kila docela dost, ne? já už si nepamatuju,kolik kluk přibýval, musela bych to pohledat.taky by si malej určitě stěžoval, že ho bolí bříško.možná je malej jen takovej střízlík,ale jinak zcela zdravej,tak se neděs ničeho.
😉
jinak ty bezlepkový potraviny jsou určitě fajn i pro zdravého jedince, manželovi pomohly svého času i na Crohna a test na lepek má negativní.stejně tak vyřadit bílej, rafinovanej cukr z potravy, to dělá taky divy...a i to mléko, svého času pil jen sojového zajíce a taky to bylo ku prospěchu.ona je prospěšnost klasického mléka v podobě nezakysaných výrobků stále dost diskutabilní.

fram
9. led 2011

Ahoj holky,
@marulinka 🙂 🙂 tichoučká gratulace.Mám z tebe velikou radost 🙂
@leheckova chudinko, vím, co to je, taky jsem je měla, ale naštěstí ne v těhu, ale až později. Vždycky mi bylo bolestí na omdlení. Pomohla mi mast a čípky Faktu, ale to už jsi určitě zkusila. Co zajít do chirurgické ambulance? Tam by ti mohli pomoci, musí přeci něco existovat.

marulinka
9. led 2011

🙂 holky děkuju 🙂

mv
9. led 2011

@leheckova ☹ manželovi taky pomohly čípky a mast Faktu.a pak myslím dubová kůra, ale ta jen málo.A kamarádka kvůli silným hemeroidům měla indikovaného císaře před lety, ale jak dnes se to dělá, nevím.

anavirez
9. led 2011

@leheckova
jeste jsem si vzpomela, ze mel pribuzny problemy s konecnikem, mel tam prasklinku, dr u nas mu doporucovali jakousi dubovou kuru, ale to nezabralo. nakonec v olomouci ve fakultce mu doporucili mast hemagel a po nekolika dnech bylo po vsem, vse se zahojilo

slunicko_luca
9. led 2011

@marulinka To jo, to si rikam taky....hlavne aby to tentokrat vyslo. Ja byla na revizi 30.11, dostala jsem 1. porevizni 3.1. a ted si na prani pritele dame jeste mesicni pauzu a pak to take zkusime znovu. Porad mam takove rozpolcene pocity co se tyce tehotenstvi, strasne moc bych chtela otehotnet hned a porodit zdrave miminko a na druhou stranu mam strach, ze to budto nepujde nebo ze se to bude opakovat ... Nekdy si pripadam jak pripad pro psychiatra 😒

slunicko_luca
9. led 2011

@lucie.krajcarova
Tak jsem vlozila foto, at se nepletou obrazky 😉

herbie
10. led 2011

marulinko gratuluju to je parada, ze mame uz dve nove tehulky hned na zacatku roku 😎 🙂 ja ted nejak nestiham chodit pokazdy vas jenom doctu rychle, polepsim se tento tyden uz bude snad lepsi zuuuuzzziiii taky gratuluju k uzdraveni a at je vsechno, uz jenom dobre 🙂 leheckova auuuuu jeee to ti tak chybelo vid ke konci hlavne, ze je prcek v poradku uz to mate za par 😀 napisu vic snad behem tydne mejte se a preju hezke ranko 😀

marulinka
10. led 2011

@slunicko_luca povedlo se po 2MS 😉 taky mám strach,aby se to neopakovalo.ale jestli se to má stát,tak se stejně stane dřív nebo později ☹ prostě musím doufat,že to bude OK 😉
@herbie děkuju 🙂 ty si mezi těma,kterým moc fandím aby se konečně taky zadařilo.si tu nejdýl... 😉

jahudka80
10. led 2011

@herbie jůůů ty nemáš blond na foto 😀 no já jsem tomu dala mám to blonďatorezavé a to odbarvování mě nedělá dobře a tak to nechám odrůst zas na moje přírodní vlasy a mm zas chce abych si je nechala narůst do pasu 😀 😀 😀

Holky já bych si přála abychom se všechny dostaly do jara do vrchní tabulky 😉

lucie.krajcarova
10. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................28DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................25DC
petula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................18DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................18DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).............................17DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................16DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................15DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................9DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................9DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................9DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................9DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................8DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................7DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................6DC

@slunicko_luca
@herbie
holky, moc hezké fotky 🙂 herbie, tak jsem tě nepoznala..
@jahudka80 manžel má pravdu, já sama si taky říkám,že si zas musím nechat narůst vlasy. mám to kratší než na obrázku. včera jsme koukali na klik a jeho manželka měla moc hezké vlasy, ona je celá krásná - Kate Beckinsale.

herbie
10. led 2011

jj v patek jsem to obarvila na tmavo mam ted tmave hnedou barvu svoji prirodni barvu mam takovou a 13 let jsem byla blond uz me to nebavilo potrebovala jsem zmenu zatim nezvyk, ale libi taky jsem si to nechala ostrihat ty zniceny vlasky a jsem spokojena ted nebudu tak casto muset dobarvovat odrosty no skoro vubec zatim po blond se nestyska tak uvidim casem 😀 marulinko dekuju moooc no jahudko ja vim prave jsem to ted taky barvila kdyz jsem mel blond sama a nekdy mi to chitlo tak pak zase takhle hruza a me ze sly videt odrosty kazdy 3 vikendy protoze jak jsem psala tak vlasky svoje mam tmave hihi 😎

jane84
10. led 2011

Ahoj holky.
@herbie @slunicko_luca kočky jste 🙂
ještě sem budu trochu nakukovat, dneska by měla jít Kopretinka na indukci, pokud to na ni nepřišlo o víkendu. Tak na ni moc myslím. Omlouvám se předem, když se tu třeba pár dní neukážu. Musím zamakat na ty státnice, takže nemůžu sedět tady. Je to jako droga někdy. Holky na všechny myslím a držím palce při snažení.
Fram držím palce na kontrole, ať se pro ni rozhodneš tento nebo příští týden. A přeji Ti co nejmenší nevolnosti, abys neměla problémy v práci 😉

mircisek
10. led 2011

@marulinka Potichounku gratuluju. 😉 Snad se tady konečně ta smůla protrhla.
@herbie - paráda.
Já jsem se nestříhala od prvního potratu, takže mám vlasy taky po několika letech docela dlouhý. Manaželovi se to taky moc líbí. 😅 Uvidím, jestli to vydržím i s miminkem.
Zítra by mi měli volat (teda radši nevolat) kvůli tripple testům. Doktorka se rozhodla mi udělat kompletní integrovaný screening, tak doufám, že nezavolá.

slunicko_luca
10. led 2011

@jane84 se ted taky ucim, zatim jen na stredecni zkousku, statnice mam az pristi rok a nejak mi to neleze do hlavy ☹, je to hnusnej predmet evropsky spravni pravo. V patek mam dalsi zkousku. No a na gynde mi uz ukonci neschopenku, takze budu muset supem zpet do prace. Doufam, ze me necha doma aspon do konce tydne at mam klid na zkousky a prace me ceka az od pondelka, no budu zitra na kontrole hodne ukecavat ...

jane84
10. led 2011

@slunicko_luca já ' naštěstí ' studuji denní studium, takže do práce nechodím. Bohužel jsem si to trochu zkomplikovala, když jsem změnila školu. Ale už se to blíží zdárnému konci

lucie.krajcarova
10. led 2011

@jane84 tak to chápu, že se te´d potřebuješ soustředit na diplomku, tak ať ti to jde od ruky a stránky pěkně naskakují 🙂))
@mircisek přeji, ať nikdo nevolá.
tak jsem si zazumbovala a přitom nám hlídali prcky, to je paráda!!!! koupila jsem si permici, takže do jara máme co dělat 😀

lucie.krajcarova
10. led 2011

@jane84 tak to chápu, že se te´d potřebuješ soustředit na diplomku, tak ať ti to jde od ruky a stránky pěkně naskakují 🙂))
@mircisek přeji, ať nikdo nevolá.
tak jsem si zazumbovala a přitom nám hlídali prcky, to je paráda!!!! koupila jsem si permici, takže do jara máme co dělat 😀

jahudka80
10. led 2011

@lucie.krajcarova 😀 😀 😀 jemu se to řekne ale kdo se má zas o to starat 😀 😀 😀 😀
@herbie já to vidím zas na mou přírodní tím barvením a odbarvováním vůbec se ničej vlasy a já na tu chemii moc nejsem 😖 😝 no asi to nechám pomalu odrůst 😉 a kdyžtak dám alespoň šampon ať mezi těma odbarvenejma a mýma přírodníma není tak velkej rozdí 😀 Ale k těm dluuuuhým tedy už nevím zda dojdu 😀 Ta první je z dneška 😀 a ta druhá je 1,5 roku zpět 😀 😀 😀

mpetula
10. led 2011

@jahudka80 Ty bláho jahů, nádherné vlásky 🙂 Nevim jestli bych se odhodlala to až takhle ostříhat, kdyby jsem měla tááák krasně dlouhé. No ale já bych na tak dlouhé asi něměla nervy. Já to mívala delší - po lopatky 😀 😀 pak jsem to nechala ostříhat na mikádko a to mi vyhovovalo, ale teď do mě manža hučí ať si to nechám narůst, tak zatím držím, ale večně to dávám do culíku, páč mě to se... a pořád to žehlím, jsem od přirody kudrnatá 😠 😀

mpetula
10. led 2011

@lucie.krajcarova Ahoj Luci, zumba je fajn, taky jsem chodila a moc mě to bavilo, nebylo to takové to mučení, spíš zábava 😉 ale teď na to bohužel nemám vůbec čas ☹

jahudka80
10. led 2011

@mpetula 😀 já je mám zas rovné a chtěla bych vlnité 😀 No když byli táákhle dlouhé dávala jsem je buď do culíku, nebo drdůlek a nebo spletla do copu malá byla mimí a rozpuštěné bych je mít nemohla, teď mi to vyhovuje , nosím je na lopatky rozpuštěné a nevadí mi, ale manža naléhá ať si je nechám narůst zas tak dlouhé do pasu....tak uvidím, v těhu by se staejně vlasy barvit neměli a já mám raději mé přírodní max.s tonovacím šamponem, je fakt že v těhu jsem měla nádherné vlasy a ani mi skoro nepadali...no uvidím zkusím je trochu nechat narůst 😀 Je fakt že každý to obdvoval, jak mám dlouhé vlasy no mě to bylo tak nějak jedno 😀 😀 😀 prostě 4roky rostli nestříhané nebarvené 😉
Holky našla jsem jednu foto s pupajzíkem přeji všem co tu jsme v létě už takhle krásná bříška 😵 😵 😵 já moc fato z těhu nemám rozbil de nám pc a disk kde to bylo uloženo a jinde už ty foto nebyly a tak jsem jich měla jen pár když jsem třeba posílala mailík kamarádce nebo ták ☹to je ta technika, dřív to bylo na filmech a papíře a vydrželo to roky takhle když to jinde nemáte tak je to během chvíle pryč ☹ 😠

jahudka80
10. led 2011

tady mi zbýval měsíc do porodu 😀 😀 😀 ale malá si řekla že jí to tam už nebaví a za 5dní vylezla na svět 😀 😀 😀
holky a slyšely jste tu praštěnou pověru jako když si pohladíte bříško těhulky tak že do roka otěhotníte 😀 si vzpomínám jak jsem si hladila bříško spolužačky na třídním srazu loni 8. května 😀 😀 😀

mpetula
10. led 2011

@jahudka80 No měla jsi krásného pupíka, já už bych taky chtěla 🙂 Jo jo, něco o tom pohlazení jsem slyšela 😀 tím že mám teď těhu švagrovou, tak jí na břicho sahám docela často, chci cítit jak se tam malé pohybuje, ale je to nějaký lenoch, prý se moc nehýbe, tak jsem na to ještě nenatrefila. Tak jsem teda zvědavá, jestli ta pověra platí 😀 😀 😀

leheckova
autor
10. led 2011

ahoj holky tak jsem vcera byla na chyre rezali mi ti namazal to nečím a rezal rvala jsem na celou ordinaci a rikala sem dokola pane boze co jsem komu udelala ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ hruza hruza hruzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa klepala sem se bylo mi na omdleni

lucie.krajcarova
10. led 2011

@mpetula super vlásky a husté!!!! to se mi nemůže stát 😀 mám vlasy jemné, a prostě rozpuštěné nevypadaly nic moc 😔 fotky z těhu super a hned bych poznala, že máš holčičku, máš krásně špičaté břícho!!!! hodím pak moji fotku pro srovnání.
@leheckova takže jsi šla k doktorovi, ach jo, doufám, že to aspoň pomhlo.

lucie.krajcarova
10. led 2011

@mpetula super vlásky a husté!!!! to se mi nemůže stát 😀 mám vlasy jemné, a prostě rozpuštěné nevypadaly nic moc 😔 fotky z těhu super a hned bych poznala, že máš holčičku, máš krásně špičaté břícho!!!! hodím pak moji fotku pro srovnání.
@leheckova takže jsi šla k doktorovi, ach jo, doufám, že to aspoň pomhlo.

lucie.krajcarova
10. led 2011

tak tady je to asi nejvíc 🙂))

slunicko_luca
10. led 2011

@slunicko_luca taky sem na sebe nastvana, ze jsem se k tomu nechala od pritele premluvit, puvodne jsme to zamysleli tak, ze dostuduju na materske, protoze pri praci na skolu proste cas mit nebudu, takze jsem otehotnela, sla do skoly no a tehotenstvi dopadlo spatne a me zustala varianta skola-prace a nevim nevim jak to budu zvladat ☹, no nejak musim, nevzdavam se. Akorat si rikam, ze nic na svete se nedeje bez duvodne, tak jake ponauceni mi touhle zkusenosti ma zivot dat ... ?

jane84
10. led 2011

@slunicko_luca až školu doděláš, budeš na sebe pyšná, dá ti to sílu, protože studovat při práci je strašně náročné. A vědomí, žes to zvládla, že jen a jen posílí. Kromě toho ti přítel určitě hodně pomáhá doma, takže máš možnost si ho 'otestovat '. Já jsem sice doma, ale hlídám 3x nebo 4x týdně synovce a to je taky síla. Učit se po nocích. A když jsem se učila na bc, jezdila jsem dopo do školy a odpo chodila do práce a to jsem byla vyřízená. Přítel mi hodně pomáhá, občas nakoupí, uklidí. umyje nádobí. Svým způsobem to testuje vztah 🙂