Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
20. dub 2011

@jane84 jo jani na to me doktor upozornil, ze to stoji as 1400, ale me tech penez neni lito, chci jen to nejlepsi a kdyz je moznost, urcite na to vsechno pujdu, i kdyz to treba nemusi byt. Asi tam fakt radsi zavolam sestricce a udelam ze sebe blbce, abych vedela 🙂

Normalne holky me ubyvaji nevolnosti, je to normalni? Jsem unavena, boli bradavky, ale jen na dotek a chute mam teda porad, ale uz mi neni cely den blbe... doufam, ze to nic neznamena.
jezis ja to nevydrzim az do kontroly do 3.5. 😖

@jane84 jani tak drzim palecky, je dobre, ze je zajem.
@jahudka80 a kdy se baba rozhodne to vam taky nerekli?!

fram
20. dub 2011

@jahudka80 na triply být nalačno nemusíš , to fakt jen když ti zjišťují i glykemii. Já byla na krvi jen 2x, jednou kvůli NT a podruhé u své dr. na vše ostatní, včetně triplů a nalačno jsem být nemusela.
@zzzzuuuuzzzziiii ten NT za to určitě stojí i když to není nejlevnější. Když ti dobře dopadne, tak už se pak vůbec nemusíš bát triplu.
@jane84 tak to budeš mít dnes záhul, moc držím palce
@rozum můj chlap jel na spermio rovnou z práce (po celonoční jízdě), nedopadlo nejlíp, ale i tak jsem otěhotněla 🙂 Moc vám budu držet palce.

fram
20. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to vůbec nic neznamená,že se zmírňují nevolnosti. Buď ráda, ale je možný, že se ještě vrátěj.

lichtakova
20. dub 2011

@jahudka80 nemusíš, já byla včera, jen jedna zkumavka

fram
20. dub 2011

@lichtakova mě brala posledně 5 zkumavek 🙂 🙂 vysála mě jak upír, naštěstí se mi z braní krve nedělá blbě.

zzzzuuuuzzzziiii
20. dub 2011

@fram jezis, ja vzdycky zaviram oci a myslim na neco hezkeho :D zalezi kdo to bere, nekdy to neni citit a nekdy mam tak rozpichanou ruku, ze vypadam jak fetak...
no me by to vyhovovalo bez tech nevolnosti 🙂 ale beru vse, jek kdyz bude mimi v poradku. jeste 14 dni to ne hrozna doba. A urcite, je mi jedno, ze to stoji tolik, to si radsi neco odepru, ale co se tyce toho nejlepsiho, tak nelituju penez. Teda frami 21 tyden, to je tak hezkyyy.

lichtakova
20. dub 2011

@fram mně právě braly asi 7 u toho prvního, rptože to bylo na toxikologii, sceening, krev.skupina, glykemie...
mně to taky nevadí, ale blbě se mi odebírá

lichtakova
20. dub 2011

@fram nojo, ty už jsi z apůlkou...jéééé,... 🙂 😉 😵

mircisek
20. dub 2011

Mně včera brali poslední odběry. 4 zkumavky jen to hvízdlo. 😅
@zzzzuuuuzzzziiii Když budou v pořádku NT i tripply tak je 95% pravděpodobnost, že je mimi v pořádku. 😉
@fram Frami a nechali jste si říct, co nosíš v bříšku? Nebo budete mít taky překvapení?

fram
20. dub 2011

@mircisek já bych překvapení nevydržela, při minulém UZ se to dr. pokoušela zjistit, ale mimísek pořád mrskal nožkama a nechtěl to ukázat, pak se otočil zády a trhněte si... 😀 Dr.pohlaví tipla, ale říkala, ať na to vůbec nespoléhám, uvidíme 29.4., snad se předvede 🙂

jahudka80
20. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Do pondělí dají vědět, tak jen aby to bylo kladné jinak budu zas zdeptaná 😒
@fram mě poprvé říkala na lačno a teď když nic neřekla tak se najím přeci nepadnu hlady 😀 už jsem pěkně rozežraná zachvíli ze mě bude koule 😀 . Naštěstí u nás test na cukrovku dělá tak ,že mi minule řekla sníst sladkou snídani koláč buchtu + sladký čaj, kakao.... když od někoho slyším že pije nějakou sladkou vodičku zvedá se mi kufr 😀
@lichtakova 🙂 jé to jsem ráda 🙂 minule brala 3 a to mi bylo ještě nevolno málem sem se tam složila 😒

fram
20. dub 2011

@lichtakova mě vždy ve středu naskočí další týden 🙂 Dnes 140 dní do porodu 🙂

jahudka80
20. dub 2011

@fram mě naskakuje v neděli a jsem 32 dní po Tobě 😀 172dní do porodu - fuj to letí 😀 zachvíli budem tlačit na sále 😀

meiki
20. dub 2011

ahojky holky, nemate nekdo zpravicku jak dopadla anavirez na tom screeningu, mela na nem byt v pondeli, ne?

lucie.krajcarova
20. dub 2011

čau holky,
chtěla jsem se zeptat snažilek, jestli některá z vás NEMĚLA NEŠTOVICE? Mně totiž postrašil dětský doktor, že řádí a když je chytne malý a já od něj a budu těhotná, tak můžu nakazit i plod v břiše a může umřít.. já je asi fakt neměla, moji sourozenci jo, ale já to od nich nechytla. poradil mi, ať si nechám udělat vyšetření z krve na protilátky a pak případně se proti nim nechám naočkovat. ale to vyšetření stojí 1200!!!! a očkování prý 1300, akorát nevím, jestli jedna nebo dvě dávky 😕

lucie.krajcarova
20. dub 2011

čau holky,
chtěla jsem se zeptat snažilek, jestli některá z vás NEMĚLA NEŠTOVICE? Mně totiž postrašil dětský doktor, že řádí a když je chytne malý a já od něj a budu těhotná, tak můžu nakazit i plod v břiše a může umřít.. já je asi fakt neměla, moji sourozenci jo, ale já to od nich nechytla. poradil mi, ať si nechám udělat vyšetření z krve na protilátky a pak případně se proti nim nechám naočkovat. ale to vyšetření stojí 1200!!!! a očkování prý 1300, akorát nevím, jestli jedna nebo dvě dávky 😕

mircisek
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Ahoj Luci, řešili jsme to s manželem. Manžel je neměl (stejně jako většinu ostatních dětských nemocí), volal si na hygienu, že by se nechal naočkovat a tam mu řekli, že pokud je nechytil doteď, tak má pravděpodobně protilátky. Tak nevím, co bych ti poradila. 😒
Další věc je, že pokud chytne těhotná pátou dětskou nemoc, tak to taky není žádná hitparáda. Z toho jsem byla na mrtvici já. 😖

jane84
20. dub 2011

@lucie.krajcarova zkus se pozeptat anavirez, vím, že ta to tu řešila. Ale už nevím jak to přesně bylo.

Holky tak pohovory super. Na té základce oslovili jen mě, mám se do konce příštího týdne rozhodnout, jestli tu práci chci nebo ne. Byl by to hlavně přírodopis a pár hodin chemie. Nevýhodou je, že tam chodí i romské děti. Je tam prý škála dětí od hodně sociálně slabých až po děti podnikatelů. Já bych prý těch romských moc mít neměla, že jsou hlavně na druhé budově školy. Říkám si, že problémová děcka můžou být všude a nemusí to být Romové. V čem vidím obrovskou výhodu obzvlášť když budu dojíždět, ten učitel co odchází nechá mě a ještě jedné učitelce k dipsozici své materiály, prezentace na interaktivní tabuli. Takže bych měla od něj rozplánovanou výuku na celý rok a mohla si třeba dělat jen nějaké úpravy. Jako všude bych tam dostala smlouvu zatím na 1 rok.
Pak jsem šla na ten gympl, tam je tedy jen zástup za mateřskou, vypadá to na 2,5 nebo 3,5 roku. Záleží jak se rozhodne. Je to tam asi půl na půl bi-che. To učivo je mi bližší, protože studuju učitelství pro střední školy.Normální úvazek je 21 hodin výuky týdně, tady bych měla 24 včetně labin. Je tam víc uchazečů a vědět mi dá příští pátek nebo až pondělí potom.
Zatím se přikláním tomu, že vezmu tu základku, to bude bezesných nocí

marulinka
20. dub 2011

ahoj holky
@meiki taky sem na Anavirez myslela,snad je vše v pořádku 😕 😕
@jane84 držím palce,ať se rozhodneš správně a ať si spokojená 🙂

meiki
20. dub 2011

@jane84 super
hele jak pises, takovych problemovych deti muzes mit i hodne jinde. Ja sice mam taky pro ss a jsem nakonec na zakladce a uz bych nemenila. Nemuze se mi stat, ze bych mela odpoledni nebo ze bych mela v rozvrhu na 7, pokud si to nedas nejak sama, ze jednou za cas labina a tak. Takze uceni od 8 do 13:30 nadherna pracovni doba pro zenu s ditetem.. To jsou plusy asi pro zakladku a jeste jeden veliky, kdyz pominu ty ponechane materialy, deti Te budou zkouset a co znas, co umis a budou te chtit nachytat ale jeste na to nemaji vedomosti, takze se v jejich ocich nakonec ukazes, protoze ty znalosti z vysky jeste v hlave mas, jako ucitelka co fakt jako umi :o). Mam pocit, ze financne, kdyz nebudu brat rozdil 21 a 24, ze tabulkove jsou na tom zs a ss stejne nebo jen o neco malinko jsou na tom na ss lepe.
Na stredni skole uz zase budes mit vyber tech "lespich" zaku, hned po vysoke se ti tam bude dobre nastupovat, ale je to jen zaskok.
ja jsem na te zakladce, abych pravdu rekla tak nejak zlenivela, do hodiny jsem si uz druhy rok nedelal zadnou nebo jen uplne minimalni pripravu a bohate mi stacily pripravy z prvniho roku, to jsem si je delala hodne poctive.

meiki
20. dub 2011

@jane84 jo a hodne ty udela na platu suplovane proplacene hodiny, je hodne velky rozdil jestli ti je budou nebo nebudou proplacet

meiki
20. dub 2011

@marulinka no snad je vse ok, snad, ale bojim se, ze se neozvala 😕 😨

jane84
20. dub 2011

@meiki děkuji za postřehy 🙂 mně se ta pracovní doba trošku komplikuje tím dojížděním, to jsou denně tak 3 hodiny navíc, ale jsem zvyklá na dojíždění do školy a když bych nasotupila na mateřskou, tak se třeba pokusím najít místo blíž. Teď tu bohužel žádné není. Těhulka zatím nejsem, takže mi nezbyde nic jiného

meiki
20. dub 2011

@jane84 a zjistovala jsi si jak by to s tebou bylo, pokud by jsi nastoupila na tu ss, tedy na dobu urcitou a otehu, ja mam takovy pocit, ze Ti ze zakona nemusi drzet misto.
otazka je, jestli chces misto jen na chvilku a pak planujes hledat dal lepsi a bliz

jane84
20. dub 2011

@meiki nezjišťovala jsem to, ale mám pocit, že nemusí držet místo. Já nevím jestli je to tam napořád. Ta střední škola by mi byla asi milejší. Když neotěhotním do července, tak nastoupím do práce a asi bychom si museli dát na rok pauzu, protože všude dostanu smlouvu jen na 1 rok, tak až bych měla na dobu neurčitou, tak pak bychom mohli

mircisek
20. dub 2011

@jane84 Tak tohle rozhodování ti fakt nezávidím. 😝 Ale ty se určitě rozhodneš dobře. 😉

meiki
20. dub 2011

@jane84 je docela mozne, ze Ti smlouvu zmeni i behem roku na dobu neurcitou, kdyz se jim budes hodne libit

helcenka
20. dub 2011

Ahoj holky,
všechny zdravím.
Po dnešní kontrole žádná změna. Miminku se na svět prostě zatím nechce. Na monitoru spinkalo, sestřička ho chtěla vzbudit, ale nedalo se. Jinak termín mám v pátek, dr. mě nechá přes Velikonoce a pokud se mimi nerozhodne, tak jdu v úterý na kontrolu k mému dr., ale přímo do nemocnice, kde má službu, uděláme kontrolní monitor, měření, prohlídku a definitivně se rozhodne.
Přenášet mě nechá maximálně do 41. týdne, takže do příštího pátku, jinak buď nastoupím na vyvolání nebo bude rovnou CS, podle váhy miminka. Dneska mělo odhad stále 3,5kg, jako minule, takže zatím je to dobrý.

Nejsem schopná moc dočítat, mám nervy na pochodu a hlavně už to chci mít za sebou.
@jane84 - jak to na začátku nevypadalo, že bys našla vhodné místečko, tak nakonec si ještě můžeš vybírat, to je super 😀 .
@jahudka80 - držím palce s tím bytem, ať máte o jednu starost míň a už se můžete v klidu těšit na mimíska 😉
@lucie.krajcarova - s neštovicema tě nechci strašit, ale já je prodělala jako dítě a když je měl loni v dubnu Kubík, tak jsme právě kvůli nim o miminko přišli. Ale Anavirez a VeraKubik tím myslím taky prošly a u nich to bylo v pohodě.

Jinak gratulace k úspěšným kontrolám, držím všem dál moc palce. A myslete na mě holky moje.

fram
20. dub 2011

@lucie.krajcarova nešťovice opravdu nejsou sranda, zkus mrknou na porodnice.cz do poradny Dr.Kouckého, určitě jsem tam o tom něco četla, jen už si to přesně nepamatuju.

jane84
20. dub 2011

@helcenka Ahoj. Fakt u tebe přestávám vůbec nějak tipovat a odhadovat, protože jsem si říkala, že až se ozveš, už budete 4členná rodinka a ejhle, zase nic. Mimís si dává načas. Držím palce, aby to šlo přirozenou cestou, co nejdřív a co nejrychleji

fram
20. dub 2011

@jane84 to je dilema, nezávidím ti to rozhodování, ale asi lepší vrabec v hrsti (ZŠ) než holub na střeše.
@helcenka budu na vás moc myslet, aby se ti přes velikonoční svátky vyklubal malej koledníček a nemusel to už řešit s dr.