Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

Holky tak jsem si pro jistotu zavolala k doktorovi - doporucil mi ten femigard, takze jsem si ho hned koupila a k tomu vyplachy aflovag, ty si teda dovnitr nezavadim, ale pali to zvenci tak jsem si to pouze tim "oplachla" a je to uleva jako blazen.
ted jsem se najedla a je mi zas na omleni...

zzzzuuuuzzzziiii
27. dub 2011

@jahudka80 jahud mrzi me jake mate trapeni, ale predstav si, ze by se nedej boze nekomu z rodiny pokazilo zdravi... ty problemy pak maji uplne jiny raz a tohle je prkotina. Sama jsem si to zazila... trapila jsem se s penezma a s praci a pak mi nasli hodnou spatnou citologii a razem bylo jediny reseni tohle a vse ostatni slo stranou, teprve pak jsem poznala, jak se hodnoty cloveka meni. Vim, jak by vam to hrozne pomohlo a prala bych ti to, ale jak rikam, vzdycky muze byt hur a snazila bych se neohrozit detatko.
Jak rikas, dej tomu jeste par mesicu cas a uvidis, ono se to treba samo nejak vyresi.

rozum
27. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii já vím, normálně se žádankou spermio 150 jinak 800 Kč. To je to , co nevíme, co si nechat udělat! Já psala ještě do Brna do Repromedy, co by nám radili, tak uvidím. Teď se v tom tak plácám. My dáme cokoliv za miminko, ale nechci dávat hned to njedražšší, když bychom k němu - mimču- přišli i levněji. Děkuji za odpověď.

a.j.a.
27. dub 2011

Ahoj holky 🙂

@daniela699 já se tak nějak vnitřně cítila na tu holčičku, i když spousta věcí a spousta lidí mě přesvědčovalo o chlapečkovi, tak jsem to klučičí jméno nějak zvlášt neřešila. Ale docela jsem u porodu netrpělivě čekala, co za pohlaví PA zahlásí 😀
Věci do porodnice jsem dokoupila a tašku dobalila vlastně den před porodem. A to jen díky tomu, že mi dr pár dní předtím řekl, že do týden budu rodit. Akorát jsem mu stejně nevěřila 😀 ale tak aspoň mě to donutilo zabalit tu tašku.
No je fakt, že jako druhorodička jsem se stresovala akorát z porodu 😕 ale i tak jsem byla lehce vytřepaná, pže Ivanka je tak drobounká, že jsem až kolikrát měla strach, ať ji něco neudělám. Čtyřkilová Klárka byla jiný materiál na manipulaci 😀 😀 😀 tu neměl člověk strach chytit 🙂

Jo jo, slimáci jsou legendární 😵 ale tak dej nám pár let a můžeme je zase začít řešit 😀 😅

a.j.a.
27. dub 2011

Malá se budí, tak musím frčet. Večer dočtu 🙂

mv
27. dub 2011

@rozum nevím teda, kolik ti je a jak dlouho se snažíte, ale souhlasila bych s holkama,že bych se nikam na umělý zatím nenechala nacpat.
pokud teda máš hotové všechny testy,imuno, ¨průchodnost, víš, že ovuluješ, spermio,hormony apod.tak bych to nechala nějaký čas být.
na IVF můžete jít vždy.je otázka konkrétního CARu, kam byste šli, co vám tam navrhnou.dost jim jde o peníze, ale někde se snaží dát zájem pacienta, nad zájem peněz...
I za IVF se dá platit jen minimálně, záleží na stimulaci a co dál ,většinou lidem nutí... 😠
a s lékama je to různé jak u koho.mě osobně více uškodil obyčejný Clostilbegyt než nízké dávky hormonů, co jsem dostávala na IVF.to samé kontryhel-ten mě udělal v těle takovou paseku, že už o něm nechci slyšet...

rozum
27. dub 2011

@mv je mě 31 je pravda, že pokaždé, co jsme na to hupli, tak se podařilo. Neudělali nám morfologii, takže nevíme, zda, že nebyly ozvy můžou za to spermie. Zkoušíme to 2 roky, ale poprvé byla po MA 5ti měsíční pauza, takže menší prostoj byl. Teď jsi mě Tvou odpovědí trochu ubrzdila 🙂Teď se to ve mě vše bije. Oni mě řekli, že by mě samo vyšetřili, než by se do toho pustili. Ááááááááááááá

jane84
27. dub 2011

@rozum Repromeda je dost drahá, hodně si v Brně chválí Reprofit. Dělá tam kluk od nás ze školy, co mi konzultoval diplomku, jsou tam fajn lidi a prý super příštup

marulinka
27. dub 2011

ahoj holky 🙂
já než vás dočetla,tak sem zapoměla,naco sem chtěla reagovat 😅
@yfka30 tobě moc gratuluji,// sou nádherný,přeji ať je vše v pořádku jak má být 😉
@jahudka80 mně doktorka vždycky vyšetřuje vnitřně,že si kolikrát říkám,že bych raděj utz,abych se ujistila,že je vše v pořádku....
ještě sem chtěla něco,ale nevím co 😅 😠

yfka30
27. dub 2011

@marulinka děkuji 🙂 . Holky tak jsem neodolala a koupila si ten test Clearblue 😀 a ukazuje mi to 3+. Ptala jsem se i na ten test ohledně pohlaví, tak mi slečna lékarnice řekla, že něco existuje, ale cenově se to pohybuje kolem 1000,-, tak to klidně oželím a počkám si až na utz, kdy to bude vidět.
@jahudka mě taky doktor v těhu ani jednou neprohlídl, ani utz nedělal. Jeho celý vyšetření spočívalo v tom, že mi prohmatal břicho a poslechl si prcka takovým tím zastaralým přístrojem z roku raz dva, kterej vypadal jak trychtýř 😠 . Už tam nechodím, ted mám super doktorku, byla jsem u ni po tom potratu a naprostá spokojenost 🙂 . Má i u utz, což je super

marulinka
27. dub 2011

taky sem ještě chtěla jahudce---sou to vaše děti,tak nad ostatníma si mávni rukou a kašly na ně. my máme 2holky,ani u jedné sme si to nenechaly říct,takže to bylo překvápko pro všechny.teď bysme měly mít kluka,ale stejně všem říkáme,že nevíme.co je jim po tom? my sme rádi,že něco bude a bude to zdravý.i kdyby to byla 3holka,budem rádi. starat se o děti a vychovávat budeme taky my,tak ať se lidi(byť i rodina) neserou...no né?? 😉 😉
moje ségra má zase 2kluky,tak sme často slýchávaly věty tipu-proč si dítě neprohodíte,ať máte obě pár??? no řekl by toto normální člověk???

jahudka80
27. dub 2011

@jane84 No jinou to je těžké,....já už mám třetí, první byla krá.., pak to byl vů. no a teď jsem byla spokojená, až teď když jsme zjistila že mě vlastně nekontroluje a že by asi tedy měla 😠
@mv jojo já koukala na levnější a ty mají velkou spotřebu 3,92Kwh no a na sušičku za 20tis.tedy nemám 😀 já nemám ani na tu levnou tak je to jedno 😀 no já nevím co s těma plenama budu snad používat obyč čtvercovky jako naše mámy a báby 😀 😀 😀
@yfka30 no myslím že za látkovky 18tis.-20tis.nedám a to počítám tak 2roky + praní prášek a jsem tak na 8-10tis. a když jsem měla první mimino tak jsem prala ob den někdy i denně (blindilo a blindilo) tak jestli peru poblité nebo počůrané je jedno a je fakt že ty prachy za pleny lítaj oknem 😠 a už se mi nechce tolik vyhazovat.
@mircisek já jsem rozhodnutá látkovky koupím bambusky ty jsou za 270ks a nějaké Anavy ty jsou hezoučké ale drahé...a myslím že opravdu alespoň těch 6-8tis.ušetřím 😉
@zzzzuuuuzzzziiii jojo Zuzí to máš pravdu, dnes jsme se byli projít a vzpoměli si na kamaráda co má přítelkyni s akutní leukémii a manža říká pořád jsme na tom lépe než on. A já řekla to jo zdraví je to nejdůležitější. Když bude nejhůř, tak prodáme auto, v létě doplatíme leasing tak je celkem nové ...prostě to musíme zvládnout.A jak jsem tu psala,že se před porodem nestěhuji tak se odstěhuji klido i měsíc před porodem když to prodáme budu šťastná a hold se přestěhuji kdykoliv.
@marulinka hm, tak mě zas dělá jen ULZ 😒 No budu v pondělí volat na výsledky a řeknu jí že mi není dobře že mi tvrdne břicho...jojo a stím dalším máš pravdu vychovávat a starat se o ně budem my tak jim může být jedno zda je to kluk nebo holka.

lucie.krajcarova
27. dub 2011

@mv
@yfka30
holky, nedá mi to, na látkovky prostě musím reagovat 🙂 když je sama používám od 1 měsíce. je to jako s čímkoliv jiným, když budete chtít být pořád in a kupovat pořád nové typy, tak se to asi fakt prodraží. já mám plínek fakt hodně, ale jsou z druhé ruky, takže jsem dost ušetřila (cenově jsem je pořídila asi za polovinu nebo třetinu). Mám jich tolik, že je i prodávám. jen asi tři nové, ale ty jsem zas používala skoro furt. spotřeba vody a elektřinu je prý okolo 2 tis. za rok. prala jsem asi každý druhý den. teď už peru jen počůrané svršky, malej čůrá do punčoch. takže už pomalu plínky schovávám pro druhé mimi a moc se na to těším. výbava téměř zadara 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lucie.krajcarova
27. dub 2011

@jahudka80 myslím, že mít dvě holčičky je prima, já bych to brala 🙂)))) stejně s tím rodiče nic neudělají, tak co. nám už se to nepovede 😀

jahudka80
27. dub 2011

@lucie.krajcarova 🙂 to mě potěšilo, taky jsem si říkala látkovky no to ani omylem a po tom co při prvním mimču vylétlo 20tis.za pleny tak jsem jiného názoru 😉 .Mamka mě tedy odrazuje prej bude opruzené...Mě se malá neoprudila ani jednou a sousedce několikrát a obě jsme měli jednorázovky tak kde byl problém, prostě se musí přebalovat a nenechat je počůrané 😀

lucie.krajcarova
27. dub 2011

@jahudka80 mně se malej taky vůbec neopruzoval. a když už, tak to trvalo pár dní a nic nezabralo, takže to byly evidentně zuby. naopak, v bavlně se neopruzují, v jednorázovkách spíš víc. ale zas nesmí být v plence dýl než tři hodiny.

a.j.a.
27. dub 2011

@yfka30 juu, to jsou ale výstavní // čárky 😵

@jahudka80 děkuji 😵 já měla polonadstandard tzn., že jsme byly na pokoji dvě, ostatní bylo stejné jako na nadstandardu. A nakonec jsem tam stejně skoro celou dobu byla sama 🙂 takže paráda. Ale u nás v porodnici můžou návštěvy i na klasické pokoje. U vás se na pokoje vůbec nesmí ? A to jste s miminkem na chodbě nebo v jídelně ??

a.j.a.
27. dub 2011

Fičím spát, jsem dneska nějak ko, malá se teď hoďku nemohla furt dojíst, tak co deset minut vyřvávala. Valím do sprchy a zalehnout než zase zatroubí k jídlu 😀
Dobrou všem 😔

mv
28. dub 2011

@lucie.krajcarova to je právě ono, znám se,jak by to s plenkama dopadlo...tyhle by se mi líbily, pak támty a za pár měsíců bych byla na ceně papírovek.. 😀
já mám v přímém okolí jen tu sousedku a ta mi říkala, že přebaluje většinou po dvou hodinách,a i 10x denně a pere je teda denně.ono mít jich tolik asi nejde, chápu..
pro mě zatím představa i kdybych s tím denně strávila 15 min-praní, věšení, sundavání,uklízení-tak to si radši na tu chvilku denně dám kafe v denním kolotoči s mimčem.. 😉
jiné důvody chápu a beru...

jane84
28. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //

tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................39DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)........................31DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)........................................................................28DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)...........................27DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).......................................................................27DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................23DC
endie (23let, MA 3/2010)............................................................................................20DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................19DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................19DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).........................18DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)....................................14DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová....................................................13DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................12DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).........................................4DC
vonrk (38let, MA 2/2011, kys. listová, železo).............................................................3DC

zzzzuuuuzzzziiii
28. dub 2011

@jane84 ahoj jani, 28 DC ja uz testovala... jak jsi na tom?

zzzzuuuuzzzziiii
28. dub 2011

@jahudka80 presne tak jahud... drzim palecky, kez by se vam to s tim byte nejak uklidnilo

zzzzuuuuzzzziiii
28. dub 2011

@jahudka80 presne tak jahud... drzim palecky, kez by se vam to s tim byte nejak uklidnilo

zzzzuuuuzzzziiii
28. dub 2011

@yfka30 test ohledne pohlavi? a sa se tomu verit?

jane84
28. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii netestovala. Moje cykly jsou poslední dobou rozházené, takže může být klidně až 33DC. Ale myslím, že to nevyšlo. Prsa mi pořád strašně bolí, ale břicho taky a čím dál víc. Čípek se mi zkracuje a otvírá. Po těch snech bych přísahala, že to klaplo, měla jsem ten pocit, ale teď tuším, že to byl vážně jen sen

meiki
28. dub 2011

ahojky holky, tak krev by mela byt take ok ( z toho screeningu). Zitra kontrola u meho dr., stejne zase se budu bat, jestli je mimi ok, ach jo, kdy ten strach prejde, snad az piskotka budu citit

herbie
28. dub 2011

jane ja to mam dostat v sobotu a prsa me boli cim dal vic bricho zatim ne.......ale ja mrchu cekam jelikoz testik byl negativni 😠 hahahaha

herbie
28. dub 2011

holky mam 2 saty favoritky prosim poradte......jake jsou hezci 🙂

herbie
28. dub 2011

tady jsou jeste jednou ... mam je na stejno vubec nevim jeste mam dost casu na premysleni

herbie
28. dub 2011

ty jak jsou v pravo tak se krasne lesknou nejde to moc videt protoze je spatne svetlo.....

jane84
28. dub 2011

@herbie jeee, ty budeš krásná nevěsta 🙂 Za mě asi spíš ty vpravo. Přijde mi, že ten korzet vlevo ti sedí líp, ale ty šaty vpravo se mi líbí víc. Jsou překrásné. Jednoduché, nepřezdobené
@meiki blahopřeji k výsledkům, neboj, kontrola dopadne taky dobře 🙂