Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
17. srp 2011

@jane84
@fram
tak ja hnizdim 😀 no proste tu loznici mam uplne v hlave, jak tobude vypadat a chudak manza krouti ocima.

jane84
17. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii musíš mu vysvětlit, že až se mimčo narodí, na malování nebude čas ani energie

zzzzuuuuzzzziiii
17. srp 2011

@jane84
@jane84 prave a uz ted mam problem se s vou "mobilitou", spis se souram nez chodim 🙂 takze za par tydnu bych malovala tak maximalne v leze.

martasl
17. srp 2011

pe_t-ahoj.chybělas nám.mrzí mě,že vám to stále nevychází.já teď taky budu opět užívat clostil,mám 2 balení.už jsem ho brala na jaře a bez úspěchu,tak doufám,že profuky+clostil bude mít nějakej efekt.teď budeš mít starosti s prvňáčkama a zapomeneš na starosti ohledně snažení a hups-bude to ani nebudeš vědět jak 😉 (teda jak určitě jo)..

zzzzuuuuzzzziiii-hlavně se při tom malování moc nepřepínej,ať se nic zlého nestane,za to ta ložnice nestojí.

jani-sakryš,to je pořád něco.tak snad už to v pátek opravdu klapne a hurá do nového.dodělávat můžete i při zabydlování,důležitá je postel a mít kde uvařit a umýt se. 😉

mě se táááák nechce do práce 😝 😝 😝 😝

jane84
17. srp 2011

@martasl důležitá je postel, mít kde uvařit a umýt se = to je celý náš byt 1+1 😀 Ještě, že je to malý byt, tak věřím, že to stihneme. Smůla je, že švagr jede v sobotu na týden na dovču, tak musíme poprosit někoho jiného na pomoc se stěhováním. Unesu ledasco, ale na ledničku, co má 80kg, si netroufám, to bych přítelovi asi pustila na nohy. Navíc na ženskou je to přece jen už moc

mircisek
17. srp 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Ahoj, za mě taky hlasuju pro monitor. Naštěstí nemám tak dramatické zkušenosti jako Endie, ale rozhodně to zachránilo moje nervy. I tak jsem měla divoký sny, že jsem malého pořád hledala v posteli, i když byl v postýlce a zakrývala jsem i manžela. Probouzela jsem se šokem a pak jsem vždycky uviděla to blikající světýlko a infarkt už nepřišel. Teď u druhého je to výrazně lepší, ale stejně mě to vědomí, že ho aspoň něco hlídá, když spím, strašně uklidňuje.
Holky, ta diskuze je teda fakt hnusná a to jsem přečetla jen pár příspěvků. Já sama bych asi na umělé nešla, ale tak dokonale chápu holky, které to podstoupí. Touha po miminku je neskutečně silná. Pro mě to byla až fyzická bolest, jak moc jsem ho chtěla. A když to jde, tak proč ne. Je to každého věc a rozhodnutí. Podle náhledu paní by pak vlastně jakákoliv léčba mohla být zásahem proti přírodě a ve finále bysme mohli umírat na chřipku (i když to je zrovna blbej příklad, ale víte jak to myslím).
Jinak zdravím držím palce těhulkám na testy a porod a snažilky makejte na dvě čárky a holkám po revizi či SP brzkou mršku a dobrý výsledky z vyšetření. Já vás čtu a moc na vás všechny mysllím. 🙂

jane84
17. srp 2011

Holky mrkla jsem teď na fotoblog a asi mě klepne. My se tu některé snažíme dva roky a jedna slečna tu dává testík s duchem a to jí končí šestinedělí po porodu druhého dítěte

foaji
17. srp 2011

@jane84 Hold někdo má štěstí 😀

pe_t
17. srp 2011

@martasl ted ti vajíčka budou muset nááádherně růst po profuku a s clostíkem... 🙂 to by mohlo jít natošup 🙂
@zzzzuuuuzzzziiii my malovali minulý týden. Předsín, koupelnu a wc. Ale se stupačkama a trubkama nejhorší místnosti. Tentokrát i se stropem - máme vysoké stropy ve straší zástavbě.....vždycky jsem si malovala sama, ale tentokrát jsem se zařekla, že příště už jedině malíř....holt 5 let je 5 let, to jsem měla vše šup šup - stááárneme.... 😀
No ale zase jak to vidím krásné a už je vše uklizené a čisťounké tak začínám mít roupy, a už plánuju kuchyň a malé pokojíček 😀 MM jsem slíbila ( jak mě viděl šmejdit s šibalským pohledem po ostatních místnostech začínal propadat panice) že do jara vydržím ( možná) 😀

pe_t
17. srp 2011

@fram Jsem moc ráda, že se taky máte dobře 🙂 za chvíli tu budeme mít fotečky bobeška 🙂 🙂
Nevíte, co je s tou jahůdkou?

jane84
17. srp 2011

@pe_t poslední info o Jahůdce máme z konce července, takže asi před 3 týdny. Měla už předtím zkrácený čípek, protože i Maruška byla narozená dřív, tak hoodně gruntovala a chystala výbavičku. Nakonec jí tvrdlo bříško a docela často, tak vyrazili do nemocnice a je tam na udržení. Víc nevíme, snad ještě chvíli vydrží

fram
17. srp 2011

@jane84 jestli je fakt těhule, tak to je síla 😕 a nespravedlnost ☹

jane84
17. srp 2011

@fram ani bych si asi nelajzla sexovat v šestinedělí

janulka2310
17. srp 2011

Holky ahoj,
přidám se k vám, jestli můžu, protože mě minulý týden potkalo to co vás a tak hledám někoho, kdo je "stejně" naladěnej.

fram
17. srp 2011

@janulka2310 nakoukla jsem do fotoblogu a je mi to moc líto ☹ Určitě se k nám přidej, snad ti trošku pomůžeme.

janulka2310
17. srp 2011

@fram Přidám se ráda, alespoň se od toho dříve odprostím a nebudu mít dojem, že je život nespravedlivej jen u mě 😉

janulka2310
17. srp 2011

Zajímalo by mě holky, zda jste šly na nějaká vyšetření, např. genetika, štítná žláza...atd.? Co doktor, to jiný názor, někdo první potrat ani neřeší, jiný se snaží dělat opatření, aby se to už neopakovalo......jaké jsou vaše zkušenosti?

hani811
17. srp 2011

Koukám, že vás tu hodně upravuje bydlení ... my s manželem koupili byt a začli jsme rekonstruovat a koncem října bychom se měli stěhovat, ale jde to nějak pomalu, já teď po zákroku nic dělat stejně nemůžu a manželovi se taky moc nechce a radši je se mnou, ale pohnout s tím budeme muset, no už aby to bylo 🙂 ... aspoň se snažím směřovat myšlenky někam jinam 🙂

@janulka2310 ahojky, jsem na tom stejně jako ty, jen u mě to bylo zamlklé, zjistilo se to 12.8. při běžném UTZ v 9+5, ale tak nějak se s tím srovnávám, uvidíme, jak to bude v práci, ale doma už jsem celkem ok a snažím se dělat jiné věci ... bude líp a nakonec se podaří, jinak to být nemůže ...

Jo, právě jsem se rozhodla, že změním gyndr, ne že bych nebyla spokojená, to jsem (i když tisícovka ročně je docela dost), ale hledám něco blíž k bydlišti, bydlím na Praze 5 (od října Praha 6) a jezdila jsem až na Pankrác, tak uvidíme, kam se vrtnu, máte nějaké doporučení ?

@jane84 tak to je slušný otěhotnět v šestinedělí, já jsem na nervy i teď po tý revizi, abych nedostala nějakej zánět, ale vypadá to, že někteří to holt neřeší

Jinak co se týče té diskuze o těch monitorech, myslím, že jeslti nás někdy potká to štěstí, abychom měli mimčo, tak si ho určitě koupíme .. kamarádka, která jde na mateřskou za pár týdnů, tvrdí, že jsou to vyhozené peníze, ale myslím, že kdyby se jí nepodařilo být těhu na první pokus a vše zatím úplně bez problémů, tak by asi měla jinej názor, člověk má po nezdarech úplně jiný myšlení ...

janulka2310
17. srp 2011

@hani811 Jaká monitur tu zmiňuješ?

hani811
17. srp 2011

@janulka2310 mě doktor v nemocnici řekl, že se možné příčiny začnou zjišťovat až po třetím nezdaru, s mojí gyndr jsme to zatím neřešily, ale dost pochybuju, že by něco řešila teď, já osobně bych ráda, kdyby aspoň udělali krevní testy, jestli jsem neprodělala nějakou infekci, protože jsme pořád byla taková nějaká nastydlá jak na chřipku (ale bez horečky), ale to bych si asi musela hned teď sama požádat nebo nevím ...
Řešily se tu monitory dechu u miminek ...

janulka2310
17. srp 2011

@hani811 Ohledně zánětu, v nemocnici mi říkali, ať si dělám výplachy, ale přijde mi to zbytečné, když žádné problémy nemám.......?

janulka2310
17. srp 2011

@hani811 Já se ptám proto, že jdu k dr zítra, tak ať vím o co všechno si mám říct.....

hani811
17. srp 2011

@janulka2310 fakt ti tohle řekli? Mě řekli akorát nesexovat, nekoupat se, necvičit a nezvedat těžké věci ... a neřekli vyloženě šestinedelí, ale zkrácené šestinedelí 4 týdny ... já bych asi měla strach dělat nějaké výplachy ... tak nějak jsem myslela, že budu víc špinit nebo něco a v zásadě se mi na toaleťáku cca jednou denně objeví malilinko krve a jinak nic, tak snad je to ok a nikde se tam nic nehromadí ...

janulka2310
17. srp 2011

@hani811 No právě, já mam taky strach z nějakých výplachů, navíc už ani nešpinim, krev jsem viděla naposledy v sobotu, takže mi to přijde zbytečné, ale na druhou stranu nechci samozřejmě něco zanedbat....

pamir
17. srp 2011

ahoj holky, tak jsem byla včera u doktora.. jsem 6+2 tt, miminko se vyvyjí jak má a máme už i srdíčko a svojí první fotečku..sice je to zatím jen malinkatá bublinka, ale musela jsem si jí prostě vzít..🙂 holky všem vám přeju ať se vám to brzo povede a vy budete štastné maminky..🙂

jane84
17. srp 2011

@pamir moc blahopřeji 🙂
@janulka2310 vítám tě u nás, snad ti pomůžeme přijít na lepší myšlenky, když nebude nejlíp. Ty výplachy bych asi nedělala. Dívala jsem se, že už nějaká vyšetření za sebou máš, tak je možná doplnit. Klidně tu štítnou žlázu, na tu ti krev může vzít i obvoďák, stačí říct, že hůř snášíš teplo, zhubla jsi, tlačí tě na krku.. Mrkni na net na nějaké příznaky. Jinak po potratu se mohou hormony slušně rozhodit, takže jiné délky cyklů, ovulace v jinou dobu, takže časem i ten hormonální profil

pe_t
17. srp 2011

@janulka2310 ahoj,taky mi je líto, že se tak rozšiřujeme - teda,že se něco takového stalo opět někomu dalšímu ( žádná bysme to nikdy nikomu jinému po našich zkušenostech nepřály).
Ale je tu spousta holek,kterým se podařilo celkm brzy otěhotnět dnes už maji krásné mimisky, takže určitě bude líp... 🙂
jinak já žádné vyšetření po tom neabsolvovala. Moje dr. to neřešila.....prostě se to bohužel prý stává. A jak to popisuješ, tak já být tebou už žádné výplachy nedělám. Pokud jsi už v pořádku,není proč.

pe_t
17. srp 2011

@pamir sice malá bublinka na fotce, ale obrovská bublina štěstí 🙂
Ať se té bublince daří a pěkně prospívá 😵

fram
17. srp 2011

@janulka2310 já na žádným vyšetření nebyla, první zamlklé těhu se beru spíš jako náhoda
@pamir to je krásná bublinka 😵 😵 Moc blahopřeju k srdíčku 🙂

pamir
17. srp 2011

@pe_t
@fram děkuju vám holky...jste zlaté!!