Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenka5731
13. zář 2011

Ahoj holky, jdu po pár dnech pozdravit.

Koukám, že @leeena_4 je už v práci, tak ať se ti daří a přijdeš na jiné myšlenky. 😉 Leeno, už víte výsledky té genetiky?

Já si teda svůj návrat do práce vůbec nedovedu představit ... Můj šéf není zrovna chápavý a tolerantní k těhotným (když jsem mu to oznámila, řval, že ženský by měli pracovat leda v dolech a který blbec v dnešní době může chtít druhé dítě) 😠 😖 Myslím, že tam se mnou nebude mluvit ani noha od židle ... 😝

Jo a začalo se mi dělat mlíko, to mám velikou radost ... 😢

leeena_4
13. zář 2011

@blandik Neboj se nic. Malý si zvykne a bude tam v kolektivu dětí, bude si hrát a za pár dní se mu tam bude líbit 😉. A ty v práci přijdeš na jiné myšlenky a snáz se zadaří 🙂.
@kixi To je moc dobře, že už se cítíš lépe 😉. Přeju, ať na kontrole všechno dobře dopadne a ať máš za sebou taky šťasntě další krok, návrat do práce 😉. @lenka5731 Jinak výsledky mi ještě nepřišly. Čučím do schránky denně a jsem z toho nervozni. Včera jsem byla ukončit neschopenku u gynekologa a taky nic neříkal, že by mu přišly. Říkaly do 14 dnů a budou to už 3 týdny zítra. Tak jsem trochu nervozní, ale možná čekají ještě na výsledky z nemocnice. Oni mi totiž dělali odběr klků, plus v nemocnici odběr tkáně z plodu, tak možná to přijde spolu, nevím. Když to nepřijde tenhle týden, zavolám tam.

leeena_4
13. zář 2011

@safea7 to zní hezky "těším se, že zase brzy odejdu" 😵 Taky to tak cítím. Držím pěsti a taky se těším, až budem snažilkovat taky 😉

leeena_4
13. zář 2011

@barbarucha jojo. U nás to bylo tak, že jsem šla na NT screening ve 13tt a vyšla mi špatně krev i utz. Hned mi brali choriové klkly s podezřením 1:2 na nějakou chromozomální vadu. Druhý den mi volali, že se z odběrů potvrdil Downův syndrom a další den už bylo po všem. Takže aspoň v tomhle mám klid na duši, že vím co se stalo.

kixi
13. zář 2011

@leeena_4 jj, nastesti s praci to mam celkem v klidu, castecne pracuju i ted doma, takze aspon jsem v centru deni 🙂 spis mam strach aby to zvladlo telicko to celodeni sezeni v kanclu...ale snad ano...drzim pesti s temi vysledky, osobne bych tam asi uz zavolala 😀 ja jdu pro ne v pondeli rano...nevim co od toho cekat

kixi
13. zář 2011

@lenka5731 ahojky, doufam, ze do prace tedy nespechas, kdyz mas tak "mileho" sefa 🤐

lenka5731
13. zář 2011

@kixi no já do práce nepospíchám ani náhodou. kdybychom neplánovali druhé, dala bych výpověď (i když dlužím ještě zaměstnavateli za studium), jenže před plánovanou mateřskou je nesmysl odcházet, že ☹ ten rozdíl ve financích je propastný, když otehotníš v práci nabo na UP 😒

@leeena_4 volala jsem teď do nemocnice, kde mi dělali revizi a sestra mi říkala, že ten vzorek odeslali do gennetu, zprávu mám čekat jen z gennetu, že dvojmo se ta histologie/genetika nedělá. každopádně výsledky jinak posílají obvodnímu gynekologovi, ne tobě do schránky. ale to je tady u nás, nevím, jak jste byli dohodnuti vy. každopádně se mám připravit na to, že z gennetu to hned tak nebude - i ta jejich genetička říkala dva měsíce. No modlím se, aby to bylo dřív, rádi bychom po první MS začali se snažením ... 😒

barbarucha
13. zář 2011

@leeena_4 Teď mi došlo, že jsem Tvůj příběh četla, akorát neumím nazpaměť nicky, tak jsem si ho k Tobě nepřiřadila. Tak už vím 🙂 ale je to psycho. Přijde mi, že doktoři jsou občas schopní celkem přesně říct co se děje, ale prakticky nikdo neví PROČ se to děje. Jestli šlo něco dělat nějak jinak nebo jestli příště dělat něco jinak.. No a my jsem tady od toho, abysme to všechno přijaly a smířily se s tím 😒

barbarucha
13. zář 2011

@maximka33 Hehe, máme i stejný DC 😎 Tak to budem pochodovat vedle sebe. Doufám, že obě vzhůru! 😉

kixi
13. zář 2011

@lenka5731 jj to zni rozumne, zvlast pokud se chova takto nemas duvod se chtit vracet...jinak nerozumim jak muzete na vysledky cekat dva mesice, to je silene!! Preji, aby ti je poslali co nejdrive! A potesila jsi me, ze se planujete zacit snazit po prvni MS, ja totiz taky...teda spis ja vubec nebudu resit jake je datum ale to jak se citim...

lenka5731
13. zář 2011

@kixi no uvidím, jak se po té první MS budu cítit a co řekne doktor tento týden na kontrole (jak dorůstá sliznice a tak, na jiné jeho názory moc zřetel brát nebudu), spíš nevím, jestli se snažit ještě před těmi výsledky z gennetu. 😒 přece jen jsme měli mnohočetné VVV už jen podle ultrazvuku na NT screeningu ... já sice věřím v to, že to byla náhoda, já už jedno dítě zdravé mám (teda s jiným partnerem) a ani v jedné z rodin žádné postižení nemáme, tak nevím, proč bychom neměli(nemohli) mít spolu zdravé dítě. 😒 protože pokud kvůli tomu budeme muset snažení odložit, tak na tom budu psychicky dost blbě (kvůli práci, že chci už pryč a teď nemůžu) 😒 podmínky té práce jsou naprosto likvidační a k tomu ještě "super" šéf 😒

kixi
13. zář 2011

@lenka5731 jasne, take uvidim podle toho jak dopadne kontrola...otazka je jake ty vysledky muzou byt a co muzou znamenat...ja prave sama nevim co od te histologie ocekavat takze netusim co by znamenalo, kdyby tam byly nejake spatne zpravy...

lenka5731
13. zář 2011

@kixi no nám nejspíš řeknou, jaká je pravděpodobnost, že se toto může opakovat 😒 jenže i kdyby nám napsali, že "pravděpdobnost opakování vysoká" , tak to stejně neznamená, že druhé dítě MUSÍ být nemocné, ne? jinak můžou zjistit, jestli příčinou byla nějaká infekce nebo tak.

ale četla jsem, že když nejsou zjištěny VVV, tak se nezjistí většinou nic. 😒

kixi
13. zář 2011

@lenka5731 jj to mas pravdu...ja uz bych radsi asi nevedela nic a byl by klid..no uvidime...drzim moc pesti!

lenka5731
13. zář 2011

@kixi taky bych nejradši dostala výsledek "nezjistili jsme, proč došlo k vzniku VVV" 🙂 teda ne - kecám, nejraději bych dostala výsledek "pravděpodobnost opakování se blíží nule" 🙂 každopádně si nedovedu představit, jaký by musel být ten výsledek, abychom to aspoň jednou "nezkusili". 😒

taky ti přeju hodně štěstí 🙂

leeena_4
13. zář 2011

@kixi no, já si osobně říkám, že jestli má přijít další špatná zpráva, tak si užiju ještě pár dní klidu 😀

leeena_4
13. zář 2011

@lenka5731 ahá, zajímavá informace. Mě říkala primářka genetiky, že do 14 dnů pošlou výsledky z těch klků, ale pak mi gyndař říkal, že jim dojde i to z nemocnice a pak výsledky pošlou jemu, tak nevím, kdo z nich měl pravdu. Ještě počkám. Taky už to chci mít. Moc by se mi ulevilo, kdybych věděla, že to není dědičné a jak píšeš, taky se už po mrše chceme pustit do snažení 🙂
@barbarucha máš pravdu. Je to přesně tak - my to musíme pobrat a některé z nás se musí smířit s tím, že neví, proč se to stalo. Nám řekli, že prostě jeden z nás předal místo jednoho 21. chromozomu dva. Prý náhoda.

leeena_4
13. zář 2011

@lenka5731 podle mě zjišťují ne, na kolik procent, nebo jak moc je pravděpodobné, jestli se to stane znova. Ale píšou, proč se to stalo. Jestli náhoda, nebo to máte v sobě a je to dědičné. Aspoň mě řekli, že tohle se dozvíme

lenka5731
13. zář 2011

@leeena_dík za info.

aha. takže když je to prostě v nás, dědičné, tak pravděpodobnost, že se bude vše - nebo něco z toho opakovat, je prakticky 100%?

lenka5731
13. zář 2011

já se ptám fakt naivně, ale nikdy jsem zatím neměla důvod se o to nějak blíž zajímat .. 😒

daniela699
13. zář 2011

@jahudka80 Jahu, dodatecne gratuluji ke krasne holcicce. Je opravdu nadherna. Jsem rada ze jste obe v poradku. Preji moc a moc stesti a zdravi obema. 🙂

martinakl
13. zář 2011

@leeena_4 @lenka5731
Ahoj, kamaradka prisla o postizenou holcicku a na z genetiky prisly vysledky, ze ma ona neco spatne s chromozomy a na 10% bude mimi zase postizene. Nastesti ma dva zdrave chlapecky.. No jsem taky dost zvedava, co reknou nam.
Jinak ja jdu do prace pristi tyden, doktor mi nabizel dyl, ale ja uz jsem doma mesic a uz me to tu opravdu nebavi.. Tak se dam tenhle tyden nejak snad do kupy a pristi tyden nastup. V praci jsou nastesti vsichni super. Sef byl akorat nestastny, ze v lednu odejdu, ale jinak nam to moc pral. Psal takovej moc hezkej a povzbuzujici mail, kdyz se dozvedel, ze uz mimi necekam... U nas jsme opravdu jako rodina a muj manzilek navic pracuje par stolu ode me, takze mame spolecne kolegy a vsichni to dost prozivali...

leeena_4
13. zář 2011

@martinakl Fakt? Takže chodí procentuální vyjádření? To je super. Já se bála, že to může být tak, že řeknou, je to dědičné a nazdar. 10% je málo a dá se to kdyžtak řešit přes IVF a diagnostiku spermií. To jsem nevěděla, to moc děkuju za informaci 😉. Vy spolu děláte, to je hezký 😵 Ona ta opora kolegů je fakt moc důležitá. Mě taky přišly maily i smsky od kolegů i šéfů a moc mě to povzbudilo. Tak přeju, ať se Ti povede dostat se tenhle týden do formy a ať je návrat do práce příjemný, ale to určitě bude 😉

leeena_4
13. zář 2011

@lenka5731 tak prý ne. Já jsem si myslela, že je to tak, a teď jsem ráda, že píše martinka, že to je jinak. Docela se mi ulevilo.

lenka5731
13. zář 2011

@leeena_4 @martinakl

no jsem zvědavá, co se teda vlastně dozvíme 🙂 jsem zvědavá i z toho důvodu, že co jsem viděla na utz při NT v Gennetu, tak to bylo doslova šílené ... Prostě i já jsem na první pohled viděla, že je špatně úplně všechno, ta chyba musela vzniknout hned po početí. Je s podivem, že to děťátko bylo ještě v 12+2 živé (byť s poloviční srdeční frekvencí) a že se do té doby vůbec udrželo. 😒

tak to máte fajn, s tím zázemím v práci, to u nás naprosto neexistuje, ještě jsem se s tím nechlubila, že se vrátím 😒 doufám ale, že až za pár týdnů, uvidím, co na to doktor. já se teda nenudím ani trochu, ráno do školky, dopoledne jsem na netu a odpočívám, v poledne vyzvednout ze školky, pak s dcerou většinou spím (dnes teda ne), pak něco menšího podnikneme, pofackovat to trochu doma - a je večer 🙂

blandik
13. zář 2011

@leeena_4 - ano, děkuji. Dneska jsem volala do práce, řekla, co se stalo...a dozvěděla se, že můžu pracovat i na poloviční úvazek, jestli budu chtít...což by se mi pár měsíců líbilo. Malý ve školce dneska dobrý a myslím, že už to půjdu. Tak děkuji za podporu. A držím palce, aby ta zpráva byla co nejlepší pro vás a další snažení.

Chtěla jsem se zeptat jestě, jak dlouho jste krvácely a jak moc po potratu bez revize? Já už krvácím čtvrtý den, občas se to zastaví na pár hodin a pak zase teče..pořád i tmavá krev ve světlejší, s kousky sraženin..

lenka5731
13. zář 2011

@blandik teda holky, to koukám, jaké tu máte vstřícné zaměstnavatele..? 🙂 já jsem o zkrácený taky chtěla žádat, ale nakonec jsem to zamítla kvůli výměře PPM 😒 a musím vydržet plný (je to fakt pruda, protože k tomu plnému úvazku jsem denně 4,5 hodiny na cestě do a z práce) 😒

jinak s krvácením bez revize neporadím, to jsem nezažila.

martinakl
13. zář 2011

@lenka5731 No tak to ja mam akorat stene, ktere jsme dostali jako svatebni dar pred tydem 🙂 Jinak taky doma akorat neco poklidim, dokonce i casteji varim 🙂 ale jinak se docela nudim. Dneska vecer jdu do divadla, tak aspon to.

My jeste ani nevime jiste, jestli mimco umrelo kvuli tomu postizeni. Ale s timto syndromem se miminka porodu vetsinou ani nedoziji nebo ziji jen nekolik dni po porodu. Takze pokud to tak opravdu bylo, je lepsi, ze to takhle skoncilo v 15 tydnu.

@leeena_4 No ja presne nevim, jake bylo postizeni u nich. Oni to procento treba nereknou vsem, tak uvidime.

barbarucha
13. zář 2011

@blandik 10 dní asi, pak dlouhé špinění no a sraženiny a různé divnosti šly ještě i při další MS za cca 5 týdnů. Vůbec to nebyla obvyklá hezky světle červená MS, ale to je normální, děloha se dočišťuje. 2. MS už byla jako dřív. To krvácení čistí, takže bych to nijak nezastavovala. Kamarádka byla na kyretáži a krvácela měsíc. Přestala až když přestala brát prášky proti krvácení 😒 Ale to má samozřejmě každý jinak. Jen jsem chtěla říct, že pokud není riziko, že by člověk vykrvácel, tak bych proti tomu nebojovala. Akorát budeš z krvácení trochu demineralizovaná, tak je dobrý tomu přizpůsobit stravu. Ale zas Ti nikdo neseškrábal sliznici, takže se další mimi uhnízdí jako v peřince 🙂

leeena_4
13. zář 2011

@lenka5731 no, ten pohled na to velké LCD v Gennetu mi zůstane v hlavě dlouho. Doteď, když vidím tady na MK fotku z utz, tak ve mě hrkne. Taky jem věděla, že je to špatné už z utz a z výrazu doktorky a hlavně jsem viděla to ohromné šíjové projasnění a věděla jsem, že je zle. Jinak já jsem se doma taky nenudila a klíďo bych i zůstala, doktor mi to nabízel, ale potřebovala jsem do reality. Kdy jim to řekneš? neulevilo by se ti, kdyby to věděli?
Jinak koukám, že nás bude na tu genetiku čekat víc, tak si to spolu aspoň zkrátíme. Tomu našemu tlouklo srdíčko správně, ale zase měl průtoky k srdci obráceně. Vůbec se divím, jak se tak postižený (produkoval jen 16% ze 100% nějakého hormonu) stále držel...
@martinakl tak z těch choriových klků se to poznává líp. Ale jinak nemám fakt zkušenosti s tím, co z té genetiky posílají. Musíme doufat a být trpělivé.