Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

el29
13. kvě 2010

jane,to já mám kolegyni,která se teď vrátila z mateřský,nechala doma 4 měsíční dítě a šla dělat! Že peníze jsou pro
ní důležitější! Chápete to? Co já bych za to dala,kdybych mohla být s dítětem doma.

petra.vavra
13. kvě 2010

mikk- opravdu jsem se zasmála, přelsně něco podobného mám doma...oni jsou v tomhle věku tak chytří 😀 😀
jane- mě je to moc líto, co tu píšeš, já kvůli tomuhle strašně trpím...je strašná škoda vidět, jak dítěti někdo kazí život hned od začátku a přitom oni jsou v tomhle věku, tak nádherní a chytří. takový broučkové 😲 😅 🙂
el29- nechápu...mě by se taky prachy hodily, komu ne?? to radši budu sedět s dětma na zadku a nekoupím si párkrát drahou večeři 😉

el29
13. kvě 2010

A tá holčička je jěště postižená,má 7.stupeň postižení. Ona si pořídila dítě,jen aby si udržela manžílka,protože si našel
jinou. Taký dobrý co?

fram
13. kvě 2010

el, jane, to je smutný, jak si někdo neváží toho, že má děťátko 😒 Já mám synovce, 20měsíců, je úžasnej a hrozně ho miluju 🙂 a už jsem prosila, ať mi ho ségra nechá na noc, ale kdepak, neumí si to představit, hrozně by jí chyběl 😀

el29
13. kvě 2010

no právě,absolútně si toho neváží! Vůbec neví,co to je mít problémy s otěhotněním. Kariéristka!

jane84
13. kvě 2010

já přemýšlím, že jí přenechám svou brigádu, malej by byl pak pořád u nás a jsem si jistá, že bude hodně velký pokrok, možná i plínek bychom se přes to léto zbavili

natulaaa
13. kvě 2010

Jéžiš Jani to je hrozné,kruci kde je nějaká spravedlnost 😠 😠
A jít do práce po 4 měsících,to je vrchol,vubec si toho neváží ,to jsou takové,které si jednou šoustnou a jsou těhu 😠 ,jéééžiš jak já se nasrala zase,prominte mi to,
Já mám dneska utrum v televizi je hokej ,muj mm stojí před televizí,nebo spíš pochoduje a řve 😠 😠 ,zvířata se mi rozprchly chuděrky po bytě,někde pod postel,já mám po ružovce a na hledá se táta se taky dívám,no dneska nevííím

fram
13. kvě 2010

jane, tak to jsi skvělá teta.
holky, já jsem dnes šla po náměstí a ta stály 4 ženský, uprostřed mezi nima na zemi nosítko s novorozencem a ty k.ávy všechny kouřily prckovi pod nos. To mám chuť vraždit 😠

el29
13. kvě 2010

fram,taky takové "maminky" často potkávam 😒

vendulak
13. kvě 2010

Jane příťa má bratranečka teď je mu už víc jak 5 let, ale když jsem ho poznala byli mu 3 roky a taky ještě nosil plenku a taky nemluvil. A myslím si že rodiče se mu taky moc nevěnovali, oni jsou oba od rána do večera v práci, přijde mi že ani spolu se skoro nevidí, s malým byla od začátku i jakoby na mateřskej babička. Ale ta se mu podle mě fakt věnovala. Někdy asi až moc. A stejně byl malej v tomhle taky takhle trošku pozadu, ale u kluků je to prý celkem normální, jsou trošku pomalejší, línější než holčičky. Plenky se zbavil pak myslím i docela rychle a mluví teď rychlostí blesku. Vždycky mi toho hafo napovídá 😵.
Prostě kluci chtějí asi čas no... I když tohle je moje jediná zkušenost tak zase úplně moc soudit nemůžu. Ale malej to určitě ještě všechno zvládne a dožene 😉.

natulaaa
13. kvě 2010

Holky to jsou hrozné matky 😠 ,to my budeme super mámy a ti prcci budou u náš štastní,ale už by mohli přijít,já mám takový dojem,že se rodí víc dětí které vznikly nedopatřením,což já nechápu, a je to nespravedlivé

jane84
13. kvě 2010

o tom jak brácha udělal malýho, to je dobrá storry, ona porodila v 17 a pochází ne zrovna z klidné a pečlivé rodiny. hlavně bráchovi řekla, že děti mít nemůže, HA nebrala a pak se strašně divili, nakonec se přiznala, že to bylo schválně, protože se chtěla dostat z baráku. A teď je vidět, že má malýho jako zdroj financí, jsem zvědavá, co bude v únoru až jí skončí mateřská, nejlíp kdyby tady malýho nechala, vzdala se ho a někam vypadla. Stejně hledá chlapa, kterej ji bude živit, to nám řekla do očí. Ku..a jedna 😠

fram
13. kvě 2010

natul, myslím, že my všechny si budeme těhotenství víc vážit, než kdyby se zadařilo hned a bez problémů a nebudem ho považovat za samozřejmost, ale jako dar. A o to lepší mamky budeme 😀

vendulak
13. kvě 2010

Natu jo takovej mám taky pocit ☹. A když mám depku tak se na to ptám pořád proč takový matky, jestli se to vůbec matkami nazívat dá děti mají a my co ho moc chceme ne. Pořád se ptám kde je spravedlnost? ☹
Bohužel, prostě na to odpověď asi nedostanu. Dneska mi taky není dobře a pořád do příti hučím: "kdy už budeme mít to miminko?" I když vím že je to blbost že to vědět nemůže, ale prostě mi to nedá, potřebuju to vědět a mám pocit že už se zblázním 😢. A jemu trpělivýmu flegmoušovi, kterýho nic nerozhází už lezu na nervy 😒.

fram
13. kvě 2010

brr,jane, z toho mám husí kůži, jaká je to s...ě 😠

vendulak
13. kvě 2010

Ježiš Jani 😨. Tak nad někým takovýmhle mi opravdu zůstává rozum stát 😒. To je tak děsně nefér, ubohý a nejvíc tím bude trpět právě malej ☹. No děs, takovou bych nakopala 😠.

fram
13. kvě 2010

vendul, já se u toho svýho taky pořád ujišťuju, že už se nám brzy zadaří a on odpovídá - to je jasný - a myslí to naprosto vážně. Úplně mu závidím ten optimismus, ale on už je takovej, neřeší problémy, který ještě nenastaly (na rozdíl ode mě 😅 )

el29
13. kvě 2010

jane,tak to teda je ku..a,promiň.

vendulak
13. kvě 2010

Fram 😀. U nás to dřív bylo přesně takhle 😀. Pak když snažení trvalo už fakt hodně dlouho, tak už to jeho přesvědčení trochu ztrácelo na síle, ale teď když už jsme jednou otěhu tak věří že podruhé to půjde zase, takže už je zase přesvědčivej v odpovědích "brzy!" 😀

vendulak
13. kvě 2010

Jo a taky mu to jeho přesvědčení a optimismus závidím. Taky bych takovej chtěla ☹

fram
13. kvě 2010

vendulak, není tvůj příťa můj manžel 😀 😀 😀 , mohli by si podat ruce 😀

jane84
13. kvě 2010

můj přítel je taky optimista, ale ujišťovat se u něj často nemůžu, on to nemá rád. Když se o tom nebavíme, jsme o něco šťastnější a toho snaženíčka je víc 😉

natulaaa
13. kvě 2010

muj manža je to saméé,prostě klíídek,dyt bude no a když ne tento měsíc,tak ten druhý,joo ale je to dobře asi by mě zdeptalo,kdyby jsme brečeli spolu,já potřebuju občas i sprdnout 😵 ,ale mi to pomuže,
Vendul ty máš dneska depku ,já ji taky měla,už mě to přešlo,ale to je i tím počasím a jak na hromy se ne a né umoudřit

martasl
13. kvě 2010

ahoj-teda holky,než jsem vás přečetla... 😉

u nás nic nového.se starší holkou jdu zítra na kontrolu,mladší asi vemu sebou,protože mucosolvan nepomáhá,naštěstí manžel už je ok.v krátké době očekávám ms a určitě dorazí 😝 😝 😝 😝 mám zase pocit,že z těhu nic nebude. ☹ 😠
aspoň teď budu mít do pondělka volno a samozřejmě je hnusně.jako vždy.. 😠 😠

mikkisek
13. kvě 2010

Holky, držím palce ať se chlapi umoudří, prostě taky mají své dny 😠

A ti ostatní, co jsou Vám oporou ať jdou ostatním příkladem. Strašně pomůže jen to, že člověk ví, že na to není sám. Jako u porodu, manža mi nijak nepomohl, ale to že byl celou dobu se mnou a stál při mě je k nezaplacení.

K matkám kuřačkám - taky si musím držet ruce abych těm kuřačkám jednu neplácla, fakt nepochopím 😠
A co psala Jane - no hrůza. Je jasný, že to chlapeček určitě později dohoní, bude hezky mluvit a vše se "doučí" ale přichází o ty chvíle strávené s mamkou, když společně mluví, prohlíží si knížky, hrajou si .... to je prostě nenahraditelný.

Hezký večer

leheckova
autor
13. kvě 2010

Asi na tom něco bude ale když se mě ptá co doktor tak jsem u to řekla no a doktor řekl tak dneska a za dva dny znovu no tak mu to řeknu že jo no ale jsem kráva měla jsem se tulit a nic mu neříkat ach joooooooo
Co jste říkali že je na to lepší sperma když je špatný spermio tak berou chlapi vitamin E???nebo co?

vendulak
13. kvě 2010

No fram asi by si ruce tedy podat mohli 😀.

Jinak my se o tom tedy bavíme docela dost. Bavili jsme se o tom dost před otěhu a po potratu jsme se k tomu i nutili, protože pak nám to docela skřípalo, připadala jsem si na to tak nějak sama a tak, prostě chlapy to prožívají jinak. Ale v té největší bolesti sem si prostě připadala sama a každej radil o tom hlavně mluvit. Tak prostě o tom mluvíme normálně. Né že by se naše konverzace točila jen kolem toho to rozhodně nééé. Ale bavíme se i o tom prostě normálně. Protože v podstatě je to u nás asi nejaktuálnější, nejdůležitější věc. Já sama mám někdy pocit že už mi odumírá mozek a nedokáže zpracovávat už jiné informace než tu "chci dítě" 😀. A příovi neva se o tom bavit, naopak.

Natu přesně tohle je přístup i mého chlapa "určitě to vyjde teď!" a já: "a co když zase ne?" a on "tak příští měsíc!" A jasně ono to asi fakt potřebuju. Kdyby on tady z toho brečel jako já tak to by jsme fakt nedali 😀. Neříkám že po potratu mu slzy netekly, tekly. Ale normálně během snažení to né, to je věčnej optimista 🙂.
A o tom počasí ani nemluv, děs 😒. Už bych tak chtěla aby bylo zase hezky 😵. Hlavně o víkendu mě to se... Jezdíme na chatu a když je tam ošklivě tak se tam nedá pořádně nic udělat. A potřebovali by jsme hlavně posekat.

No nic holky, pro dnešek se loučím, všem dobrou noc! 😉

vendulak
13. kvě 2010

Lehe my měli při prvním spermiu asthenospermie a pak příťa bral 3 měsíce Profertil a Cem-m zdraví muže, ale ten Profertil to je tedy sakra drahá sranda 😒. No a pak už dlouho řekla bych víc jak půl roku bere vitamín E 400mg (prý aby měl účinek tak musí být aspoň tich 400mg, a já ho beru s ním, protože u ženských je zase prý dobrý na nárůst děložní sliznice) a Selezin ACE a při obou IUI jsme měli Normospermie! 😉 A to jsme ani jaksi nedodrželi tu abstinenční dobu 😀. Takže ten vit. E 400 a Selezin doporučuju! 😉

leheckova
autor
13. kvě 2010

Vendi dobrou to bude ok uvidis

leheckova
autor
13. kvě 2010

selen bral a zase mu ho koupim a ten vitamin ani nevim který beru kouknu na to