Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

safea7
11. led 2012

@aluskaasimon Přesně tohle mi říkal doktor v té nemocnici,že to je náhoda,že mám dvě zdravé děti,že se to do třetice musí povést.Ale musím na tu genetiku,když u mimíska nic nenajdou,pak budem moudřejší ☹

safea7
11. led 2012

@leeena_4 🙂 jsi poklad 🙂

alzbetak
11. led 2012

@maximka33 Ano aj nam blikalo aj sme ho poculi... ale myslela som to tka ze ako vediea ze miminko umrelo preto ze srdiecko prestalo bit... mohlo hocico ine prestat fungovat a preto to vzdalo potom uzaj srdiecko ci nie?

A asi blba otazka ale neviem -odkedy sa tvori plodova voda?

Baby - pokracujete hned brat vitaminy - alebo mate nejaku pauzu, resp beriete nieco napr na rychlejsie hojenie alebo tak?

leeena_4
11. led 2012

@alzbetak já na rychlejší hojení pila 2x denně půl litru kontryhelového čaje 😉

alzbetak
11. led 2012

@safea7 drzim ti moc palce aby to rychlo prebolelo a hlavne sa vedela pricina... ja si to neviem predstavit dva krat - tiez ma odbili tym ze raz sa to "moze" stat, ale s tym sa zmierit nechem. Ale ako tu pisala leeena_4 tak urcite sa z anjelikov spoji len to najlepsie do toho vytuzeneho dietatka a bude odolne voci vsetkym chorobam a krasne.

safea7
11. led 2012

@alzbetak 🙂 Děkuju a já ti držím pěsti ať to bylo poprvé a naposled!!!

aluskaasimon
11. led 2012

@safea7 @alzbetak Jo jo, me s tim taky poslali domu, ze je to nahoda, chyba v chromozomu a tim to hasne. Ja i kdybych chtela neco zjistit, tak musim do soukrome nemocnice a na to fakt nemame☹ Ja jsem taky doktorce rikala, ze to, ze srdicko prestane bit, musi mit nejakou pricinu, nacez mi ona rekla, ze potrati 1 ze 4 a ze se to proste stava.

safea7
11. led 2012

@aluskaasimon Jsou tak bezcitný 😠

janiczka2011
11. led 2012

@safea7 to je mi moc lito 😢 snad to brzy preboli a zjisti se pricina, to je to ceho se nejvice bojim, ze kdyz otehotnim a budu se radovat stane se to same 😒 Drzim pesti at je odted vse zle za vami a do tretice je vse v poradku 🙂
@alzbetak ja jsem brala vitaminy abych se dala do pucu (ten prvni mesic jsem jedla silne multivitaminy), a tedka beru 2 mesice babyplan anebo listovku, tak jako predtim. Hlavne at je vse po revizi v poradku 🙂

aluskaasimon
11. led 2012

@safea7 Jo to jsou. Ale na druhou stranu i pro ne to musi byt strasne, to budoucim rodicum oznamit. Tady je jiny system(asi) jedna doktorka mi delala ultrazvuk a druha si pak se mnou povidala o tom, co bude. Ta prvni mi teda rikala, ze vidi srdicko, ale ze bije pomalounku. A manzel se zeptal jestli to vidava casto a ona se odmlcela a pak rekla, ze to vidava, kdyz pak zeny potrati a pak mi rekla, ze je ji to moc lito. Ta druha doktorka tak litostiva nebyla, ale je fakt, ze uz jsem nejak nic nevnimala. 😒

alzbetak
11. led 2012

@aluskaasimon Keby ich aspon posielali do labaku na expertizu ... aby vedeli podla toho urcit ci to bola fakt "nahoda" alebo tam nieco vycitau podla coho sa dalej inak zachovat...

ako snazim sa pochopit aj doktorov, u mna ked sme robili to vecerne vysetrenie tak na Dr bolo vidiet vyslovene ze jej to je luto ... oci mala slzave ... ale ze sa stym neda nic robit, ze skratka poistovne to nepreplatia a tak oni (Dr) to musia tak chladne nam zial povedat... aj ked mozno bychceli inak spravit... aj rano moja doktorka - na jednu stranu to brala "chladne" ale sucasnte som videla ze ju to mrzi... ale asi ani ona s tym toho moc nenarobi... Ja som sa este nedopatrala k tomu kde by nam to vedeli spravit resp kolko by to stalo... este som nato nemala energiu to moc riesit... ale pokial to bude velmi drahe tak to asi tiez nebudeme moc riesit ...zatial mam dohodnute s Dr aspon to ze pridem buduci tyzden na krv a da mi spravit testy ktore moze dat spravit - spominala nieco so stitnou zlazou atd ale pravdu povediac moc som to nevnimala nakolko na ultrazvuku bol este drobceka tak som ...

leeena_4
11. led 2012

@safea7 já bych na tu genetiku šla rovnou 😉 Jednak to bude trvat několik týdnů, než přijdou výslekdy co budou dělat u mimíska. A za druhé - my měli třeba downa potvrzeného z choriových klků i z hystologie, ale chtěli jsme vědět, jestli to byla náhoda nebo dědičná forma a to z hystologie nezjistí. A aspoň budeš mít pocit, že se něco děje, že jen nečekáš 😉.

aluskaasimon
11. led 2012

@alzbetak Ja jsem se na ten obrazek nebyla schopna podivat, taky ho nechala na monitoru, ale ja to fakt nechtela videt. ☹ U me by to poslat na rozbor neslo, pac jsem nejspis vsechno splachla. Tady se tomu nechava dost volny prubeh, takze jsem prirodne potratila. Na kontrolnim ultrazvuku o tyden pozdeji uz nebylo nic, takze jsem nemusela ani na revizi.

alzbetak
11. led 2012

baby ako vam bolo nasledujuce dni po cisteni? bolelo vas brucho troska - resp taky pocit troska ako keby nafuknutejsieho? ci ste vobec nic necitili ?

alzbetak
11. led 2012

@aluskaasimon ja som nemohla z neho oci odtrhnut... ale tiez mi hlavou prebehlo ze to mohla zrusit lebo to bolo tiez take "tyranie"

lenka5731
11. led 2012

@safea7 já měla špatný tušení, když ses od neděle večer neozvala, strašně mě to mrzí! ani nevím co napsat, neumím to. 😒

martasl
11. led 2012

safea7-hrozně moc mě to mrzí,je to smutné ☹ .chce to čas,aby to přebolelo,hlavně ať přijdou na to,v čem je chyba aby se vám to už nikdy nestalo.oni na to přijdou a určitě to půjde řešit a největšího štěstíčka se dočkáte.myslím na tebe...

alzbetak-moooc mě to mrzí.já jsem přišla o mimi na začátku 18 týdne.umřelo,měla jsem chřipku a prej mi špatně vyživovala placenta(chřipka na tom měla lví podíl).v nemocnici mi dali na pokoj paní,co šla na dobrovolnej potrat,ptala se na můj potrat a když se dověděla,že mimi náím umřelo tak zmlkla.nechápu,proč nemá personál víc ohledů,cítila jsem se hrozně.nám řekli v nemocnici,že snažit se tak za 6 měsúců,můj doktor řekl 4 měsíce a začali jsme po 3ms(včetně té porevizní) a stále bezúspěšně ☹ ☹ ☹

barbarucha-já čtu převážně historické romány a že jich mám požehnaně...ale jestli chceš knížku na nakopnutí,doporučuju ERMU BOMBECKOVOU-Žena:jak (ne(zvládnout život.je to úžasná spisovatelka a fejetonistka.těch knížek je několik,já mám tři na téma o manželství a rodině a fakt jsem se pobavila.dost mi v době mého největšího smutnění pomohly.

mv-jéé,to je krásné miminko.takže se manžel nechal ukecat??a co synátor a škola??a manžel už je na tom lépe?my jsme měli doma štěně 3 měsíce a mě to teda stačilo.odnesla to naše nová drahá sedačka.ale jinak byla sranda...

safea7
11. led 2012

@lenka5731 Ty se hlavně opatruj,toje teď nejdůležitější beru!

safea7
11. led 2012

@martasl Moc ti děkuju za podporu,musíme věřit,že to není konec!

lenka5731
11. led 2012

@alzbetak já jsem pokračovala ve femibionu bez přestávky, ještě k tomu zvýšený přísun kyseliny listové ve vstřebatelné formě - folic), kyselina listová stejně odejde močí, tak se není třeba bát předávkování, a pila jsem 3-4x denně čaj ze lžičky kontryhelové nati. Po měsíci už teda méně často.

safea7
11. led 2012

@leeena_4 Oni mi říkali,že musím počkat po šestinedělí asi aby nebylo v krvy nic z těhu víš,tak půjdem potom.

leeena_4
11. led 2012

@safea7 ahá, tak to potom jo. to zní logicky.

alzbetak
11. led 2012

@lenka5731 tak si idem uvarit ten kontryhel.
@martasl ja som prave mala nadchu akurat, ale dost silnu, Dr. mi dala na vytok Clortinazol AL100 ci ako sa to vola ... lutujem ze som si to dala, lebo to jedine mi dava ako kombinaciu co mohla byt zla... ale samozrejme problem mohol byt kdekolvek inde...

maximka33
11. led 2012

@alzbetak můžeš se podívat, jestli je clotrimazol vhodný pro těhotné.

zandi78
11. led 2012

safea7 Tak to je mi opravdu moc líto. Byla jsem tak ráda že je tu tolik těhulek. Pokud to jde tak posílám sílu na nádsledující hodiny a dny...a držím pěsti aby Vám zjistili co je příčinou těchto "smutných událostí" a aby do třetice to už doprčic byl prcek jako lusk!!!

vanilka31
11. led 2012

@alzbetak Já mám za sebou dva neúspěchy a moc to dr. se mnou neřeší. Tak jsem jí řekla, jako jestli by nechtěla udělat nějaký vyšetření a zatím mi vzala krev na nemoci ze zvířat a srážlivost. Tak uvidím, jestli mě ještě na něco dalšího vyšetří.. No spíš jim to budu asi muset nadhodit v caru.

vanilka31
11. led 2012

@barbarucha Já se po potratu pořád dívám na Cool as ice, ale to není moc dobrej film ha ha. Je to takový vzpomínková film z mládí a hlavně .. božský Vanill Ice 🙂

vanilka31
11. led 2012

@aluskaasimon No asi si tam říkají, že když se má udržet, tak se udrží a zabývají se tím až po tom 12. týdnu, kdy už riziku potratu výrazně klesá. Je to ale teda přístup.

vanilka31
11. led 2012

@safea7 To je mi moc líto 😢

martinakl
11. led 2012

@safea7 jezis me to tak mrzi :( Nejak nas ubyva, ach jo :( Drzim moc moc pesti, at to co nejdriv preboli a at se zjisti pricina a at se nejak snadno vyresi....
Mne volal asi tyden po revizi doktor z genetiky, ze u mimi neco nasli a ze mame prijit co nejdriv.

@barbarucha Ja se hrozne nasmala, kdyz jsem cetla treba Forresta Gumpa nebo Denik zlodeje, to je bozi 🙂