Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
4. bře 2012

@skirt Ahoj. VItej.. Mrzi me, cim sis prosla ☹ Ja jsem taky po dvou potratech, Jednou to bylo mimodelozni (12/2010), to jsme cekali 5 mesicu a zadarilo se napoprve. Jenze mimi bylo postizene, takze to nezvladlo a musela jsem na revizi 9/2011. Cekali jsme 3 mesice (2 MS) a zadarilo se zase napoprve. Tak snad to tentokrat bude v poradku. Drzim pesti, at cas utika rychleji. Moc dobre to zna kazda z nas, ale nakonec to utece jako nic, neboj...

martinakl
4. bře 2012

Holky nas zitra ceka mereni NT. Takze jsem zas uplne na nervy 😖 A co vic, zitra jsme meli mit termin porodu... Tak snad prestoze to nakonec nebude ten nejstastnejsi den naseho zivota, snad bude alespon predzvesti tohoto dne, ktery nas doufejme brzy ceka...
Je mi nejak smutno a mam strach ☹

barbarucha
4. bře 2012

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 // ADRIANKA 1.1.2012
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 // HONZÍK 1.1.2012
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba) 7.11.2011 //
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel) 11.12.2011 //
martinakl (27 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová) 1.1.2012 //
berenik (31 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel) // 3.1.2012

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................65DC
martasl (36let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................32DC
martusinek (25let, MA 2/2012, Femibion).....................................................................25DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel)..………………….……………………......25DC
maximka33 (35 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................24DC
safea7 (33let, MA 5/2011, 1/2012, kys. listová, Prenatal DHA)..................................24DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................19DC
ladydi (28let, MA 10/2011, folgravid, vit E)......................................................................16DC
mpetula (26let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................11DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ).........................................................6DC
m_artasek (31let, MA 1/2010, GEU 7/2010, kys. listová)..............................................4DC
winterska (40 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….......3DC

lenka5731
4. bře 2012

@martinakl Marti, tes se na zitra na ultrazvuk, uvidis miminko 🙂 Na kolikatou tam jdete? Jestli uz ma nekdo vybrano, tak jste to prave vy. 😉

martinakl
4. bře 2012

@lenka5731 Az na 17. Leni moc dekuju.. Taky se snazim si to rikat, obcas to pomaha, ale ne porad 😒

lenka5731
4. bře 2012

@martinakl tak to bude dlouhy den.... My byli objednani na 8 na rano a zaspali jsme, takze stres jsme moc nestihli. Jdes zitra do prace? Bude to dobre, uvidis. Pak napis.

jane84
4. bře 2012

Holky všem moc děkuji za podporu. Jste zlaté. Momentálně na mě doléhá strašná deprese. Strašné výčitky svědomí, že jsem mu hodně ublížila. Moc mi chybí. Ale stejně věřím, že to tak muselo být. Je to šílená změť pocitů, ve které se utápím. Pořád na něj musím myslet. Ještě, že je zítra pondělí a vyrazím do práce. Musím se vymyslet nějaké aktivity na víkend, abych neměla čas moc přemýšlet. Chvilkami mě i napadá, že se k němu vrátím, že mám pocit, že jsem udělala velkou chybu. Ale pak to přejde.
Přeci jen, je to chlap, se kterým jsem byla skoro 6 let, měla s ním první sex, bydleli jsme spolu 3 roky, vybrali byt, zařizovali. Plánovali rodinu.
Snad ty výkyvy emocí brzy přejdou

martinakl
4. bře 2012

@lenka5731 Jj, bude to dlouhy v praci. Ale budu toho mit dost, tak snad to utece. Urcite se ozvu.

helousek1
4. bře 2012

Ahoj holky, tak jsem tu a to jsem si říkala, že mě se potrat nikdy dotýkat nebude, obzvlášť, když mé těhu bylo bezproblémové a to až do 21+5tt 😢 . V úterý nám na echu srdce plodu v Motole v Praze potvrdili vrozenou vývojovou vadu srdce neslučitelnou se životem a ve 22+1tt, v pátek v 10h skončilo indukcí ve II. trimestru mé první těhotenství. Od včera jsem doma a nevím, co dál, všechno na co jsem se těšila je pryč.... Na miminko jsme čekali 14 měsíců, pak konečně přišly vytoužené // a teď je prázdno :(.

ladydi
4. bře 2012

Ahojte

@jane84 jen zírám, ale myslím, že Ti to schvaluju. Jestli už ses k tomu kroku odhodlala, tak bych ho rozhodně nebrala jen tak hend zpět přece. Dlouho ses rozmýšlela a váhala, takže předpokládám, že ses rozhodla podle srdce a tudíž správně. Neboj, přebolí to. Nezapomeneš nikdy, ale přebolí to a ten pravej na Tebe 100% čeká. Já taky nikdy nezapomenu na svojeho prvního kluka, se ktetrým jsem chodila hodně dlouho, sice mi moc ublížil, ale nakonec jsme se k sobě vrátili, ale pak přišla jedna holka, že s ním čeká dítě. Museli jsme vztah ukončit a loni jsem po těch letech zjistila, že ona tenkrát blafovala, těhotná nebyla a jen ho chtěla... 😠 No ale mám svojeho manžela, kterej je jistě lepší a moc ho miluju, na toho prvního nikdy nezapomenu, ale rozum sám mi říká, že to takhle dopadlo nejlépe.

@martinakl strašně moc moc držím palečky, uvidíš, smůla bude prolomena 😉 já bych teď byla 33tt ... taky si to stále počítám ☹

@barbarucha hezky ses toho ujala 😉 díky

ladydi
4. bře 2012

@helousek1 je mi líto, že Tě tu musím přivítat ☹ je to hrozný, bohužel, je to blbej život, plakej, to je asi to jediný, co Ti může v tuto chvíli pomoct, náruč manžela a plakat.... ☹ tady je to moc fajn, člověk se může vypovídat a všichni tu Ti rozumí a jsou hodný, protože vědí jaké to je. I když většina nesošla až do 22tt ☹ Okolí většinou brzy otupí a nedokáže pochopit.

kockacz
4. bře 2012

@helousek1 AHojky, je mi to opravdu moc lito 😢 Do II. trimestru jsem se nikdy ani nedostala.
Bude to chtit cas, tahle velka ztrata musi prebolet ☹ Dulezite ale je, ze se vam miminko podarilo a tak se podari urcite znovu, ve spravny cas...Preju hodne sily.

barbarucha
4. bře 2012

@helousek1 Ahoj Heli, je mi moc líto, že tě to taky potkalo. Takhle pozdě to musí být strašné. Já mám za sebou dva potraty, jeden ve 13tt, Druhý hned na začátku. Po 8 letech toužení a dvou letech regulérního snažení. V tuhle chvíli nejde dělat nic jiného, než dovolit si to pořádně odtruchlit. A to bez ohledu na okolí. Tahle zkušenost je nepředatelná, takže nikdo, kdo to neprožil, to nemá šanci pochopit do hloubky (včetně lékařů). Tak se nenech vmanipulovat do toho, že musíš být co nejdřív v pohodě a zpátky ve výkonu. Na tohle je dobré dlouho plakat, udělat si nějaký loučící rituál s miminkem a pak dost odpočívat. Čeká tě, odžít si dobu, než zmizí všechny těhotenské příznaky a pocity v těle, než se uzdravíš a rozhodneš znovu počít. Je to těžké. Ale já ti slibuju, že to přebolí. Jizva zůstane navždycky, ale bolest odejde a přijde smíření a pochopení. A tvoje tělo ti teď ukázalo, že otěhotnět dokážeš. Na to těhotenství se celé nastavilo a podruhé to půjde mnohem rychleji. Věř mi, mám to ozkoušené sama na sobě. Přeju tobě i nám všem brzké uzdravení. Pokud budeš chtít napsat cokoli ohledně toho, cos prožila, tak to udělej. Často pomůže se z těch hrůz vypsat a tady to všechny holky znají a chápou. Můžeš se i na cokoli zeptat. A taky se podívej na tabulku nahoře, kolik žen z těch, co přišly o miminko to dokázalo překonat a dojít za svým snem.
Objímám.

barbarucha
4. bře 2012

@jane84 Jani, nezapomínej na to, že tys svému příteli teď pomohla. On by ve vztahu, ve kterém by cítil, že tvoje láska vyprchává, byl nešťastný. Asi by nic sám neměnil, protože to muži dělají hodně neradi, ale trpěl by. A byl by asi ochotný protrpět i dost velký kus života, minimálně do té doby, než by potkal nějakou slečnu, která by pro něj byla ta pravá a to by pak odešel on.
Ty největší kopance obvykle bývají ty největší dary a posuny v životě. On má teď šanci na velikou sebereflexi, může se podívat na to, co okoukal doma a v jeho vztahu se to ukazuje jako nefunkční a je třeba pracovat na změně. A časem si najde ženu, se kterou do sebe zapadnou a budou si ve svých povahách vyhovovat. A pak může být opravdu šťastný.
To samé platí pro tebe. Jsi na cestě za svým štěstím. Čím jsou ta rozhodnutí opravdovější, tím víc jdou na dřeň, ale zatraceně se vyplatí. Teď máš rozervané srdce. To je chvíle, kdy s ním máš opravdu kontakt a můžeš se do něj dostat. Teď dokážeš přesně rozlišit, co tě baví a co ne. Co je důležité a co je ten brajgl kolem. To je ta nejlepší chvíle, jít do sebe a makat. Naučit se být šťastná sama se sebou. Přestat dělat kompromisy, ale jít rovnou za sluncem. V tomhle stavu jsi "opravdová", nemáš na sobě žádné masky a muž, který k tobě patří má šanci tě poznat, protože nejsi za ničím schovaná. Jakmile člověk zaujme nějakou tuhou pózu a nasadí masku, přijde partner, který se hodí k tomu, co předstírá ta maska, ale nejsi to ty. A pak to nefunguje. Takže bojuj, bojuj, bojuj, máš teď tu pravdu otevřenou v sobě, tak jdi za ní. To bude jízda, jakous nezažila. Uvidíš!
Objímám.b.

barbarucha
4. bře 2012

@martinakl Marti, klid. Všechno je v pořádku. Tvoje miminko je nádherný a je mu s tebou moc dobře. Nenech se stresovat představou o tom, co řekne nějaká blbá krabice s drátama. Pusu.b.

martusinek
4. bře 2012

@zandi78 Tak tenhle scénář se mi také moc líbí🙂...škoda, že si to takhle nemůžeme naplánovat a výsledky plánů nadšeně oslavovat☹

martusinek
4. bře 2012

@barbarucha Ahojky barbarucho, čtu všechny tvé příspěvky a musím ti za mě a věřím, že i za všechny ostatní, moc poděkovat. Když jsem na tom byla nejhůř, pomohla jsi mi a já se opravdu vyplakala a odžila si to, dokonce jsem se s miminkem v modlitbě rozloučila a řekla mu, že doufám, že mi bude v nebi pěkně růst a jednou si ho pochovám nebo ho obejmu. Pomohlo mi udělat vše, cos mi řekla resp. napsala a ve všem do jediného slova jsi měla a máš pravdu. Manžel se tváří, že už je to za námi a všichni kolem mě mi říkají, že už je to pryč a musím žít dál. Nikdo nechápe, že pryč to není, že to nepřešlo nebo nezmizelo, ale prostě se to změnilo. Už vím, že se to prostě stalo a jediné co mohu, je se soustředit na to, co bude, ale nesnažit se zapomenout, protože to už nikdy nezapomenu. Už týden mě bolí břicho, nevím jestli ovulka nebo přibližující se menstruace, ale vařím si kontryhelový čaj a už se těším na snažení po druhé ms a věřím, že to bude dobré. Doufám, že se mi to podaří a kdyby nedej bože zase ne, tak to zkusím znovu, protože miminko chci a jednou se to podařit prostě musí. A za tu odvahu hledět vpřed vděčím i tobě. MOC DĚKUJU!

barbarucha
4. bře 2012

@martusinek Ahoj, to je moc hezký, co píšeš. Je to přesně tak. Musíme to opravdově prožít, abysme měly šanci pochopit. Já jsem teď po tom druhém potratu konečně dostala zpátky svoji sílu a můžu se dostat zase zpátky k sobě. Nějak mi došlo, že moje cesta k miminku prostě není vystlaná růžema, ale momentálně cítím, že mě to nezboří. I kdybych měla prožít další potraty, tak vím, že to přežiju a že se můj sen naplní. Prostě cejtím, že je to těžký, ale že to tam je. A že mi ten výsledek, i kdyby se měly objevit další neúspěchy, za to stojí. A jsem moc ráda, žes to vlastně napsala za mě. Držím nám všem palce.

ladydi
5. bře 2012

@barbarucha musím souhlasit s @martusinek, taky se mi Tvá slova moc líbí. Dokonce občas i rozpláčou. Sama za sebe vím, že když jsem se v minulosti potkala s tím, že známá potratila, nemyslela jsem si, že je to tak hrozný, popravdě jsem si říkala, no ale aspoň se jí to povedlo otěhotnět, což mě ne. Bylo to v době, když jsem se snažila o první dítko. Dnes bych si za takovoumyšlenku dala po čumáku.... Neumněla jsem si představit, jak strašně moc to bolí. Okolí vážně neví, co si člověk prožije. Mně to přišlo, jako když mi někdo z břicha vyrval zdravé dítě a já ho nemohla ochránit. Dodnes jsem přesvědčená, že to byl chlapeček, i když mi to nikdy nikdo neřekl a věřím, že snad nademnou bude příště držet ochranou ruku a pošle mi sem dolů zdravého brášku a nebo zdravou sestřičku. Jen tak trochu doufám, že to nebude zase čekání a čekání.

mircisek
5. bře 2012

Ahoj holky, vítám nově příchozí. Je mi líto dalších pošramocených dušiček. A musím souhlasit s @barbarucha. Tak to prostě je. Ženských, které nad tím mávnou rukou je opravdu hodně málo (ale znám takovou), chce to projít si všema fázema - plakat i zanadávat si nad nespravedlností, ale nevzdávat to a krůček po krůček jít dál. Jizva zůstane, ale bolest otupí a den za dnem bude líp. Je to nahoru a dolů, ale ty propady dolů budou menší a menší.
Mně trochu zlobí cykly - už jsem se radovala, že se mi cyklus ustálil na 31 dnech a teď jsem 34 a MS nikde. A ještě mívám parádní PMS, takže trpím jako kůň a jako kojící se vyhýbám práškům. Jen abych nemusela shánět sourozenecký kočár 😀 , ale to bych už manžela rozkrájela na kousíčky a prodávala v prášku jako lék na neplodnost. Jednou a ještě jen pár dní před očekávanou MS. 😅

leeena_4
5. bře 2012

@jane84 Jani, pocity, kterými si teď procházíš jsou úplně přirozené a prochází si jimi většina lidí po rozchodu: lítost, stesk, obava z chyby a přemýšlení o návratu, to je vážně normální. Musíš si jen na tu novou myšlenku zvyknout a naučít se žít sama, dělat si radost, pečovat o sebe, poslouchat svou intuici, radovat se z drobností. Bude to chvíli ještě náročné, ale brzy bude každý den líp a líp. Moc na tebe myslím.

skirt
5. bře 2012

@zandi78 ahojky 🙂 ... dik za podporu 🙂 .. no na genetice jsme byli hned dva tydny po revizi a jeste porad cekame na vysledky, tak jsem zvedava co z toho bude 🙂

@martinkakl ... ty jo, to se hezky poslouchaaaa ... kezby to u me do tretice taky vyslo :( ... furt si rikam, jestli to byly nahody, a nebo mam nejakej problem ... delala jsi neco jinak ted potreti? nebo to asi proste byly nahody predtim?

@helousek1 ahojky, tak to me moc mrzi, achjo, vubec si to nedokazu predstavit, ale holky tady maji pravdu, chce to opravdu truchlit :((

barbarucha
5. bře 2012

Holky, vyhlašuju soutěž. Kdo padne první na stranu 1000, bude mít nejkrásnější miminko 😎 😀

kixi
5. bře 2012

@martinakl drzim moc moc pesti!!!!!!!! urcite to bude v poradku!

janiczka2011
5. bře 2012

@barbarucha mas opravdu ve vsem recht, clovek si to musi protrpet do dna aby se odrazil, mne to poradne vsechno docvaklo az tedka po druhem potratu "o co jde". Je mi mnohem lip, jeste jsem zjevne na druhe tehu ani nebyla psychicky pripravena a bala se radovat. Ted jsem dokonce rada ze si davame pauzu na leto ve snazeni a budu mit cistou hlavu, tedy doufam. Manzel me strasne moc podporoval a porad nechapal ze mi to nestaci, to fakt vime jen my jak to vsechno je 😉
@martinakl nestresuj se, bude vsechno OK, drzim moc palce 🙂

barbarucha
5. bře 2012

@kixi Jak je u tebe? Dlouho ses neozvala.

kixi
5. bře 2012

@barbarucha ahojky...no u me je tak, ze jsem v 8 tt 🙂 takze potichoucku se raduji z miminka, dala jsem nohy nahoru a jen a jen odpocivame...pobyli jsme si i v nemocnici, ale hematom se zmensuje tak snad bude dobre...musi!!!! diky moc, ze sis na me vzpomnela! Jak je u tebe?

martusinek
5. bře 2012

Ahojky holky, všechny moc zdravím a doufám, že si užíváte krásného počasí jako já. Mám vycházky od tří do sedmi, takže jsme ve tři hodiny a jednu minutu naskočili do auta a dojeli do lesíka na báječnou procházku. Vzali jsme jablíčka pro divočáky a srnčí a připravili jim hostinu na krmelišti. Ten báječný jarní vzdoušek a sluníčko mi dodali energii a krásně jsem si odpočinula. Co vy? Také si to užíváte?

Už asi týden koketuji s myšlenkou, že si obarvím vlasy. Nosívala jsem tmavě hnědé, má přirozená barva je něco mezi blond a světle hnědou, ale když jsme si v listopadu řekli, že se budeme snažit o mimčo, tak jsem si vlasy přestala barvit a když už byly odrosty dost znát, zkrátila jsem si vlasy, aby to nebylo tak vidět, teď si toho už nikdo skoro ani nevšimne. Vyhlížím první porevizní ms a po druhé se chceme snažit. Má cenu si vlasy obarvit? Barvíte si vlasy i třeba v těhotenství? Já se při tom svém prvním nepodařeném vyvarovala barvení vlasů, gelovým nehtům i všeho ostatního a stejně mi to bylo k ničemu. Myslíte si, že tyhle věci opravdu mohou ohrozit mimča? Mám si vlasy obarvit nebo to nechat být? Poraďte. Je to asi hloupost, ale já se snažím dělat změny, které mě těší a zatím mi to jde. Cítím se v tom spokojená a tahle špatná zkušenost mě vrhla do toho, že sobě věnuji více času a dělám co chci a když chci odpočívat, plést, kreslit, číst, lakovat si nehty, tak to prostě dělám, i když je třeba zrovna plná myčka umytého nádobí. Je to báječný pocit svobody. Omlouvám se, že to tu tak rozebírám, ale chtěla jsem se s tím podělit. Těším se a vyhlížím vaše rady. Papa

martinakl
5. bře 2012

Ahoj holky. Nejprve bych moc chtela podekovat vsem, co ni drzely palce, jste zlaticka 🙂
No a zase jsem se nervovala zbytecne 🙂 mimi je uplne v poradku, NT je 1,6. Sice celkove vysledky budou az v patek, ale to by ta krev musela vyjit hodne spatne, aby nedopadly, co 🙂
Zase prcek povyrostl trochu vic, takze mi nakonec doktor nechal termin dle MS - 6.9. Dostala jsem prukazku. Manza byl se mnou, tak se mu to moc libilo. Prcek se krasne ukazal, hybal se a tak 🙂 A ma 6,6cm (bez nozicek).
Ufffffffffffffffff..... tak snad to opravdu tentokrat dokopem do konce 🙂
Holky jeste jednou vam moc dekuju, ze tu jste, ze jste mi vzdycky radily, utesovaly, drzely palce.. Takhle diskuze a hlavne jeji clenky mi fakt moc pomohly a pomahaji. Jste skvely. Vsem vam moc preju, at vam to taky co nejdriv klapne a jste vsechny stastne... Moc si to zaslouzite.

maximka33
5. bře 2012

@helousek1 ahoj, je mi to strašně líto... musí to ohromně bolet 😔 taky jsem přišla o miminko až v 19tt a musela jsem ho porodit. takový hororový zážitek 😔 😔 😔 je fajn, že jsi nás našla, uvidíš, že ti mezi námi bude fajn, my ti budeme rozumět.