Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

ladydi
23. kvě 2012

@pavlina26 moc děkuju, neboj, taky se dočkáš svého štěstí 😉 ještě pořád nemám vyhráno, ale snad už to bude vše v pořádku. Musím tomu našemu bojovníčkovi věřit.

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi Jupí, všechno je v pořádku, to mám radost, jen tak dál 😉. Já průkajdu dostala taky až myslím ve 12tt 😉. Půjdeš na NT screening?

ladydi
23. kvě 2012

@leeena_4 on se mě neptal, nic mi nenabízel, takže nevím, on si dělá všechno sám, dnes mi brali zase krev. Ale ani u malé mi nenabízel nic zpoplatněnýho, ale ty tripl testy mi dělal, asi to tak nechám.

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi doktor se tě ani ptát nebude, ono to není povinné, to si musíš zařídit sama. A NT screening je mnohem spolehlivější a dělá se dřív, než trippletesty, které jsou ze 40% falešně negativní 😉. Mě doktor můj i v CARu řekl, že trippletesty jsou už zastaralé a to NT je spolehlivější. Na NT screening se objednává větišnou na certifikované pracoviště, berou někdy kolem 10-12 týdne krev a kolem 12-13 týdne se jde na utz, kde vyloučí vrozené vady chormozomální 😉. Ale samozřejmě respektuju, pokud to nechceš 😉

ladydi
23. kvě 2012

@leeena_4 asi to nebudu řešit, u malé jsme to taky neřešili. Věřím, že bude mimísko OK. Sestřenka měla taky tripl pozitivní a pak šla na amnio a bylo vše OK, no snad nás tohle nečeká. Asi by mi to bylo blbý říct gyndrovi, no byla jsem na screenengu, jsem se tam objednala, aby si nemyslel, že ho chci obejít.

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi naprosto chápu. Já jak jsem na tom NT minule skončila, tak jsem ho chtěla i teď a dost mě to uklidnilo, ž to bylo v pořádku. Doktor mi řekl, že tripple testy mi ani dělat nebude, že jsou zbytečné, když jsem byla na tomhle 😉. že stačí už pak jen velký uzt. Z představy falešně pozitivních trippletestů se mi dělalo zle. Jinak na tom říct gyndařovi, že jsi byla na NT není vůbc nic špatného. Mě ho ten můj sám nenabídl, ale pak mě za něj pochválil. Rozumný doktor ocení iniciativu, když už o tom sám neinformuje 😉. A hlavně, jde o zdraví tvého miminka tvůj klid, na tom není nic špatného Ale nebudu ti ho vnucovat 😀.

ladydi
23. kvě 2012

@leeena_4 však nevnucuješ 😀 neboj No jen nevím, kde bych se na to měla přeptat, jestli jako v porodce a nebo kde... 😒

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi Dělají to většinou v CARu, někdy i při porodnici. Zkus se kouknout na internet, kde se to ve vašem okrese dělá 😉, jestli o to máš zájem. Já jsem z Prahy, tak neporadím

ladydi
23. kvě 2012

@leeena_4 no právě 😀 v Praze na každým rohu 😀 no uvidíme, zkusím to ojuknout, jsi mě tak trochu nahlodala 😝

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi doufám, že né v negativním, to bych nerada! 😉. Jen bys mohla být klidnější už ve 13tt 😉 a nečekat na trippletesty 😉

ladydi
23. kvě 2012

@leeena_4 neboj, ne v negativním 😉 jen jestli to tady v tom našem koutě někde provádí. Do HK se mi kvůli tomu fakt nechce.

leeena_4
23. kvě 2012

@ladydi chápu 😉. Omrkni to a uvidíš 😉

martinakl
23. kvě 2012

@ladydi Ja ti to rikala 😀 Moc gratuluju, nadhera! 😵

My jsme taky dopadli dobre. Malej ma uz cca 800g. Co se tyce velikosti, roste neumerne rychle. Za 4 tydny povyrostl misto o 4 tydny skoro o 5. Tak uvidime, jak to bude dal pokracovat 🙂 A stejne tak roste i mamka 😀
Holky mne to po kazdy prohlidce prijde az neuveritelny, ze to jde tentokrat tak hladce a bez komplikaci... 🙂

martinakl
23. kvě 2012

@ladydi Me muj dr poslal na NT automaticky. Teda UZ mi delal primo on, sla jsem jinam jen na krev. Na triply neposila vubec. Takhle to ma podle meho byt.. 🙂

vanilka31
23. kvě 2012

@martinakl Jednou to bez těch blbých komplikací musí jít 😉

turcice
23. kvě 2012

@ladydi mám obrovskou radost že je všechno v pořádku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 už abych měla tento klidný pocit i já....mám pocit že ty 3měsíce jsou věčnost 😒 😒 😒

turcice
23. kvě 2012

@martinakl tak paráda..další spokojené těhu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 holky přeji po tom všem jen to nejky a krásná zdravá miminka 🙂 🙂

winterska
23. kvě 2012

@martinakl blahopřeji ke kontrole 🙂

winterska
23. kvě 2012

@ladydi blahopřeji ti ke kontrole, to je krása, budeš mít miminko pod stromeček 🙂

ladydi
23. kvě 2012

@martinakl @winterska @turcice holky moc vám všem děkuju, jste moc hodný

leeena_4
23. kvě 2012

@martinakl mooc gratuluju, mám radost, že to jde hladce, však si to zasloužíš 😉. Já jdu na kontrolu zítra, docela se těším, tak snad bude všechno v pořádku 🙂.
@winterska na tebe myslím a sleduju tě. A držím mooc pěsti 😉

janiczka2011
23. kvě 2012

Holky po delsi dobe nacuhuju a moc gratuluju @barbarucha a @ladydi a @martusinek, drzim pesticky at je vse jen nej 🙂

zandi78
23. kvě 2012

@froka já jsem taky brala druhý potrat kupodivu vcelku dobře. až mi z toh bylo divno 🙂 všichni ode mě čekali, že se totalně zhroutím, a já naopak v poho až mi to bylo někdy trapné. ale přišly okamžiky kdy to na mě přišlo. to ano. to přijde vždy. dodneška mam takove blbe dny někdy...ale věřím že se dáš rychle dokupy. určitě doporučuji kontryhel a vitaminky a udělej si něčím radost 🙂 a vyjed si nekam na výlet 🙂 je ted krasne počasí, uvidíš že brzo bude zas radost ve tvém životě 😉 🙂

zandi78
23. kvě 2012

@ladydi četla jsem diskuzi mezi tebou a leeenou a má pravdu. Samozřejmě že každá žena má dnes právo volby. Třeba naše barbarucha taky nic neřeší 🙂 ale obdivuju její nervy. 🙂 😀 Klobouk dolů. Jen jsem ti chtěla říct, že NT dělají v reprodukčních centrech, i v ambulancích genetiky některých a ve větších nemocnicích s porodnicí. Já jsetm třeba byla na NT v Ostravě. Na internetu myslím tato pracoviště najdeš... TRipple testy jsou prý zastaralá metoda, dnes víc maminky prý vystraší falešně pozitivníma hodnotama. Většinou v 10-11tt krev a 12tt UTZ. Pokud se rozhodneš pro NT, nebála bych se zeptat i tvého doktora-nebo mu to pak až oznámit. Ty to dítko nosíš pod srdíčkem. Ty sis prošla už trápením a jedině ty máš právo se rozhodnout co vše chceš vědět a co podstoupíš 🙂 Každý správný gyndař toto musí pochopit 😉 Toho se neboj 🙂 a gratuluji k dnešním krásným výsledkům 😉 a ke krásnému TP, to bude Ježíšek 🙂

zandi78
23. kvě 2012

@martinakl Však si zasloužíš takové těhulkování po tom všem 🙂 tak si ho užívej. Koukala jsem na fotečky. Rostete krásně. Gratuluji ke krásným výsledkům a držím pěsti dál 🙂 🙂 😉

martinakl
23. kvě 2012

@leeena_4 Urcite taky dopadnete na vybornou, drzim pesti 😉

martinakl
23. kvě 2012

@vanilka31
@turcice
@winterska
@zandi78 Dekuju holky 😵 Drzim vam vsem hrozne moc palce, at brzy prozivate to, co ja 🙂

sweetyy
23. kvě 2012

ahojte holky, dlouho jsem sem nic nepsala, ale po očku to tady sleduji co se děje 🙂 Chci se zeptat, jestli jste některá absolvovala sonohysterograii. Je to rengen dělohy a vejcovodů. Jsem tak trochu poserka, bolí to? Poslala mě na něj doktorka po tom mém druhém nezdaru. Byla jsem teď na kontrole po ms po tom posledním mikro potratu, paní doktorka je pečlivá a posílá mě všude možně. Taky mě i doporučila, nesnažit se teď, než budou výsledky genetiky a dalších vyšetření. Tento měsíc byl ale jiný, ovoluci normálně mívám 14-16 den, tentokrát už týden po ms, a myslím, že jsem to zaznamenala dost pozdě, protože hlen byl nezvykle jen jeden den, ale takový ten fakt kvalitní. Jindy mívám hledn i 5 dnů do předu. Jsem si divila, že mě po ms bolí břicho a pak mi to doktorka potvrdila i na ultrazvuku na kontrole, že už je prasklý foliktul na levém vaječníku. Samozřejmě, že po ms jakési techtle mechtle doma bylo 🙂 (poctivě jsme drželi po potratu pust celý měsíc až do ms... ☹ ) Tak teď jsem zvědavá jak to tento měsíc, protože to tuletní bylo před ovulací a i po ovulaci....To jsem neměla odvahu doktorce ani říct 😀
Jinak jsem ráda, že vám tady kontroly probíhají v pořádku, nadruhou stranu mě mrzí, že se tady objevují nové nezdary ☹
Snad se nám tady všem co čekají jednou zadaří!!!

lenickan
23. kvě 2012

@ladydi já NT také doporučuji, zdarma ti jej udělají u Apolináře mají tam jak porodnici tak CAR

winterska
23. kvě 2012

@ladydi a co třeba tady v Arletě - ta je v Kostelci nad Orlicí (40 km od Náchoda) - podle jejich stránek tam NT taky dělají 🙂 http://www.arleta.cz/cs/prvotrimestrialni-skrinink