Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
8. pro 2011

@lenka5731 to moc ráda slyším, že už jen tmavé špinění a jen občas. Myslím na tebe 😉. Tý jo, nedivím se, že je ti to líto, taky bych jela, okamžitě! Ale víš co, budeš hezky na sebe dávat pozor a budeš v klidu, že děláš vše pro zdraví miminka 😉

lenka5731
8. pro 2011

@leeena_4 děkuju. 🙂 muž mi chtěl po potratu udělat radost, tak nakoupil asi 4 víkendy, abych se měla na co těšit, tak doufám, že v únoru už budu moct jet 😀 to je zrovna na místě, kam se hodně těším, tak se snad nebudu teď dva měsíce těšit naplano.

leeena_4
8. pro 2011

@lenka5731 Jé, to je zlatíčko 😵 v únoru už budeš určitě fit 😉

jahudka80
8. pro 2011

@lenka5731 no to je ta po 28.říjnem právě že by to měl manžel kousek. Ale na 28.říjnu u preciosy tam jí dát nechci ...slyšela jsem nějaké negativa.
No nic jdu si užít chvilku bez dětí jedu nakoupit do krámu a v 18h na schůzi domu jim zvednu mandle že to tu nechtěj zateplit kreténi 😀 aspoň se vyřvu a neodnesou to děti a manžel 😀

leeena_4
8. pro 2011

@jahudka80 hele, to je taky řešení chodit na tyhle schůze, protože tam člověk bouchne spolehlivě 😀 😀 😀 😉

barbarucha
8. pro 2011

@jane84 Ahoj Jani. Zvládáš skvěle! Trochu je pech, že je to u rodičů těžké, dej si bacha na to, aby tě to nějak neovlivňovalo v rozhodování o tvém životě. Resp., aby ses nevrátila k přítelovi proto, že to u rodičů nejde vydržet. Jinak z vlastní zkušenosti vím, že když je chlap opravdu třída, tak v tuhle chvíli jde úplně neuvěřitelně do sebe a opravdu začne věci měnit. Takže je momentálně věci prospěšnější, vnímat to, co dělá mnohem víc než to, co říká.
Když jsem odešla z předchozího manželství, tak mi někdo ve chvíli velké krize dal do ruky tuhle knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/126975/partneri-a-ro...
a její přečtení mi hodně pomohlo vnímat to, co je důležité. Člověk je při rozchodu v takovém chuchvalci emocí a protchůdných názorů, že je jak na houpačce a ta knížka popisuje schematicky, co se děje, jaké co vyvolává reakce a pomáhá ti nahlédnout do těch her, co vlastně je rozchod a co není. Mě to dost postavilo na nohy a pomohlo mi to porozumnět i expartnerovu chování.
Jinak to, že si uvědomíš, že toho člověka máš opravdu hodně ráda a že ti hrozně chybí, bohužel nic nemění na formě vašeho potenciálního budoucího života 😒 A je to těžké. Dobře si na to vzpomínám. Ale furt lepší moct si uvědomit, že toho člověka máš pořád ráda, ale nesedli jste si životníma vizema než odcházet v nenávisti a odporu. Držím palce a myslím na tebe.

derebka
8. pro 2011

V listopadu jsem potratila. Nevím, co udělat, abych se postavila zpět na nohy. Dáte mi radu? Děkuju Ilča ☹ ☹ ☹

jane84
8. pro 2011

@derebka Ahoj. Vítám tě v našem smutném tématu. Je tu plno skvělých holek, které ti rády pomohou. Máš krásnýho klučinu, tak se věnuj jemu. Věřím, že on tě přivede na jiné myšlenky. A co se týká zdraví, tak zkus pít kontryhelový čaj, nějaké vitamíny, hlavně listovku a soustředit se na budoucnost a další snažení. Budou těžší dny, ale čas rány aspoň trochu zahojí

jane84
8. pro 2011

@barbarucha jsi zlatá. Víš, co zjišťuju? že momentálně mi je nejlíp v práci. Nic tam neřeším, nemyslím na přítele. Je mi tam skvěle. Až dojedu domů, tak se to na mě nakupí a tak nějak tlačí se vrátit k příteli. Zůstávám teď většinou dýl v práci, chci i musím, končíme jeden projekt, tak je hodně papírování. Navíc s kolegou si máme o čem povídat, takže mi hooodně pomáhá

barbarucha
8. pro 2011

@jane84 To zní moc dobře!! V takovém případě bych v práci asi i přespávala 🙂 😀

derebka
9. pro 2011

@jane84 Děkuju moc. Budu se snažit.

leeena_4
9. pro 2011

@derebka ahoj darebko, to je mi líto, co se ti stalo. Tady dobře víme, jaké to je a pomůžeme ti ty chmury rozptýlit a najít sílu do nového snažení. Vysmutni se, vyplakej, nebo křič, nedus smutek v sobě a věř, že brzo přijdou dny, kdy se budeš smát a budeš spokojená 😉
@jane84 to dobře znám, taky jsem to tak první dny po odchodu od přítele měla. Nejhorší nápor na nervy byl, když jsem ho viděla a viděla jsem, jak moc se snaží mě dostat zpátky, ale za pár dní už moje srdíčko mělo jasno a i když mi ho bylo líto a měla jsem ho ráda, nešlo to zpátky.

mircisek
9. pro 2011

@jane84 Ale copak je to za kolegu? 😉

terrik
9. pro 2011

@derebka Ahoj dreberko, tak pokud budeš chtít a mít sílu, tak zkus napsat, co se Ti stalo, to taky pomáhá se vypsat ze svého trápení.. 🙂 Jinak z vlastní ukušenosti Ti můžu jedine napsat, že i když teď se Ti to může zdát neskutečný, za chvíli (možná delší možná kratší) bude mnohem líp a zase se budeš radovat ze života. Přeju Ti už jen štěstí!

jahudka80
9. pro 2011

@jane84 Jani vydrž 😉
@leeena_4 super! Schůze mě tak vytočila, že jsem v noci nemohla usnout! Mám 100 chutí to tady podpálit a jít do prd..e!!!

adelajn555
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lenka5731
9. pro 2011

@adelajn555 Ty si pleteš pojmy a průjmy, viď?

Myslíš, že nějaká z holek na tomhle vláknu si potrat vybrala dobrovolně, když její dítě bylo živé a dobře se vyvíjející?

Lidská blbost mě fakt nikdy nepřestane fascinovat.Ty máš zjevně IQ/EQ houpacího koně a ještě nám to sem ještě přijdeš napsat 😒

jasekd
9. pro 2011

Teda ja tuhle diskusi nectu, protoze sem diky bohu nepatrim, zaujal me v seznamu temat posledni prispevek s velkymi pismeny, tak jsem nakoukla, o co jde.
Proboha, ja myslim, ze sem chodi holky treba i po opakovanych spontannich potratech, zamlklych tehotenstvich, pripadne preruseni z duvodu vady plodu neslucitelne se zivotem, aby se tady navzajem podporily, utesily v jejich nelehke situaci... Tak proc to sem proboha @adelajn555 davas ?! Vzpamatuj se a precti si, do jake diskuse prispivas 😝 (To, ze plice plodu v deloze jsou zkolabovane, dite v deloze nedycha, to uz nebudu komentovat).

Vsem ostatnim preju hodne zdravi a stesti.

jasekd
9. pro 2011

@lenka5731 koukam, ze uz me nekdo predbehl, koukala jsem na to jak puk 😅

barbarucha
9. pro 2011

@adelajn555 Předpokládám, že to byl nějaký záchvat pomatení smyslů. A dost velký přešlap. Holky tady v té diskuzi přišly o svoje vymodlené děti a snaží se vzájemně podpořit a posbírat síly k dalším pokusům. Bylo by fajn se omluvit, děkovat osudu za to, že tvoje dítě je živé a držet se za břicho a modlit se, aby to tak zůstalo a aby ses mezi nás vrátit nemusela ☹

martasl
9. pro 2011

leheckova-jééé,malá roste jako z vody.je moc krásná.a co bráška,dělá jí ochránce?u nás stále vše při starém,bohužel stále nic a moc pozitivně to nevidím.

do pr...e!!!!!!!!!!!!!!!to si adelajn555 děláš srandu nebo nám tady chceš ubližovat a jitřit vzpomínky na nejhorší zážitek v životě????je vidět,že rozumu,soucitu a pochopení s ostatníma si moc nepobrala.jak píše barbarucha-doufej,že se do takové situace a smutku nikdy nedostaneš,ale tímto přízpěvkem bych se nedivila,kdyby sis něco takového přivolala.už se tady prosím neukazuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 😠 😠 😠.ještě ke všemu jsem si to musela přečíst zrovna dnes,ksdy jsou to 2 roky,kdy jsem musela na vyvolaný potrat a definitivně ztratila miminko.ježíš já mám vztek na tu dotyčnou osobu 😠 😠 😠 😠 😠

mircisek
9. pro 2011

@adelajn555 Tak to je neskutečný hnus. Tuhle dámu by měly adminky stopnout.

martinakl
9. pro 2011

@adelajn555 To si delas srandu?? Nebo co to ma bejt??? Ja prisla dvakrat o dite a rozhodne ne planovane a ty nam tady vykladas takovyhle veci? Boze.....

jane84
9. pro 2011

Už jsem příspěvek nahlásila. Stejně si myslím, že to je nějaká provokace a ta holčina buď není normální nebo si jen dělá blbou legraci. Má jí být 18, být v 6.tt a už píše jaká budou jména a že čekají chlapečka. Něco se mi na tom nezdá

martinakl
9. pro 2011

@jane84 To je dobre, ze jsi to nahlasila... Dik. Tohle fakt neni normalni...

lenka5731
9. pro 2011

@jane84 no já jsem to nahlásila hned jak to napsala ...
Taky si myslím, že je to buď provokace a nebo je tak neskutečně blbá.

jane84
9. pro 2011

@lenka5731 to je dobře, je lepší, když to udělá víc lidí

jahudka80
9. pro 2011

@adelajn555 co ty seš za krávu že to sem dáváš. 😠

fram
9. pro 2011

@adelajn555 nemůžu uvěřit svým očím 😨 😨 🙄 🙄 Ty jsi pěkná kráva, to jinak nejde napsat. Můžeš jen doufat, že tě něco takovýho taky nepotká. Chce se mi z tebe zvracet.

jahudka80
9. pro 2011

@jane84 hm asi máš pravdu 6tt vědět co to je , jeto kráva, mě to úplně nadzvedlo ze židle!!! Takovou kr... jsem měla v porodnici když jsem tam ležela na udržení klepala se abych předčasně neporodila a ona mi tam vyprávěla hrůzné zážitky z porodů a potratů, myslela jsem že jí vyhodím z okna 😠