Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

lenka5731
12. pro 2011

Holky, vy co jste byly těhotné víckrát, měly jste každé těhotenství úplně jiné?? Já jsem s dcerou i v tom neúspěšném hned od začátku měla hodně zvětšená a hodně citlivá prsa (v létě jsem v 6 tt vytahovala kojící podprsenku) a přecitlivělý čich. V tom neúspěšném těhotenství jsem měla strašně citlivý podbřišek, špatně jsem snášela kalhotky a kalhoty ..Takže ty první dvě byly v prvním trimestru plus mínus stejná a teď je to úplně jiné ... Teď prostě vůbec nic.

lenka5731
12. pro 2011

@leeena_4 no však já se toho NT bojím, ne nijak extrémně, ale bojím 🙂

když si vybavím výraz mého doktora (s velkým údivem: srdeční akce tam ZATÍM je), i primář v nemocnici se tvářil hodně skepticky, prý taková velikost hematomu není zrovna běžná a i další doktoři... jen doktorka, ke které chci přejít (a doufám, že přejdu 😀 ), byla pozitivní a říkala, jak krásně bije srdíčko a jak za pobyt v nemocnici miminko ukázkově vyrostlo 😀 (ale taky upozornila na riziko a zdůraznila, že ten klidový režim fakt musí být jako v nemocnici) .. Takže doktoři tomu moc šancí nedávali a nedávají, no ale i takové případy dopadly dobře, že ... 🙂

leeena_4
12. pro 2011

@lenka5731 je to zkrátka bojovník!

kacisekm
12. pro 2011

ahojky holky, tak jsem k vam nakukovala, mohla bych se pridat? v utery jsem byla na revizi. ZT v 10tt.do toho me v patek chytl zanet delohy, hrozna bolest. tak doufam ze bude vse v poradku a budeme se moct zacit brzo snazit znova.bylo to moje prvni tehu, ktere se nam povedlo na prvni pokus. doufam ze priste to pujde zase tak dobre.kdy jste se zacali snazit? berete nejake vitaminy?ja se hrozne bojim ze az se nam to povede bude ze me psychopat a budu se hrozne bat aby bylo vse ok 😒

barbarucha
12. pro 2011

@jane84 Jani, to je normální. Nechtěj po sobě, abys byla dokonalá. Rozchod je těžká věc. Já odcházela 3/4 roku. Poprvé "na zkoušku", jestli to přežiju na 14 dní, pak na měsíc, prostě na vlastní nohy jsem se stavěla postupně. Myslím, že ten špatný pocit může být pocit selhání z toho, " žes to nezvládla". Že si tě zpátky nevybojoval, ale že ses vrátila sama. Netrestej se za to. Je to fakt těžký a málo komu se to povede napoprvé. Až se ti trochu vyjasní ten emoční nával, tak teprve můžeš začít přemýšlet dopředu, jestli ti vracení se na cestě za štěstím, za miminkem a spokojenou rodinou pomáhá, nebo tě brzdí. Ono vůbec není od věci vyzokušet si všechny varianty. Jaké je to být s ním, jaké je to být bez něho, jak to vypadá, když se vrátíš, jestli se něco výrazně změní, nebo ne, pomůže ti to nabýt jistotu v dalších krocích. Kdyby ses jen zdejchla, mohla bys mít pocit, žes mu nedala šanci, že by se třeba změnil, kdyby věděl, jak je to vážný. Teď mu tu šanci dáváš, tak se za to nebičuj, je to normálně regulérní postup. Když budeš vidět, že to k ničemu nevede i po tak výrazném signálu, jako je první odchod, tak sbalit kufr už si umíš a příště už se budeš chtít přestěhovat na jeden zátah.
Teď prostě děláš maximum pro to, aby tvoje jakékoli další rozhodnutí mohlo být pevné a sebejisté a to je v tuhle chvíli správná věc. Kdybys najednou přišla na to, že se třeba potřebuješ přestěhovat hned, tak volej, máme auto a MM je ve stěhování vážně dobrej. Taky malé varování: mě se stalo, že v tuhle chvíli mezi odchody na mě bývalý manžel tlačil, že si musíme udělat HNED mimčo (chtěl pojistku proti dalším mým odchodům), což sice vypadalo jako rychlé řešení, ale všechno ve mě křičelo: "Bacha!!!!" a teď jsem opravdu moc ráda, že jsem na to tenkrát nepřistoupila. Znamená to, že se teď můžu snažit o rodinu s tím nejúžasnějším chlapem na světě. Přeju hodně sil. Objímám.

lorreine
12. pro 2011

@barbarucha Len trochu od veci teraz napisem...Citam vsetky prispevky, ktore Janke pises a obdivujem Ta, mas to v hlavicke pekne srovnane a vies ako to hodit na papier (monitor), klobuk dolu. Si uzasna osobka 🙂.

lorreine
12. pro 2011

Inak holky, vcera som si robila test a mrknite na fotky. Dufam, ze tentoraz to dotiahnem do zdarneho konca....mam taky velky strach, ze sa nieco stane...ak minule...bolesti v bruchu mam ako na ms..

leeena_4
12. pro 2011

@lorreine 😵 😵 😵 😵 velice tichoučce gratuluju a držím vše, co mám. Krásný vánoční dáreček by to byl 😉

lorreine
12. pro 2011

@leeena_4 Dakujem 🙂 Ona ta ciarocka bola potom este silnejsia. Hned ako sa to objavilo som to sla fotit, aby som to dala na MK...Test stale mame a cumim nanho a nemozem uverit, hlavne preto, ze sme sa s manzelom dohodli, ze sa na cas nebudeme snazit. Aj kvoli tomu, ze mame medzi sebou problemy...Dufam, ze sa to udrzi a bude to najkrajsi vianocny darcek...

leeena_4
12. pro 2011

@lorreine to mám radost, že je čárka krásná, ale doufám, že ty problémy mezi vámi nejsou vážné :-/

lorreine
12. pro 2011

@leeena_4 No, bohuzial boli...uvazovali sme o rozvode...Ale ja som si ista, ze sa milujeme... mozno az prilis niekedy ale mame odlisne pohlady na svet...ale manzel mi hovoril, ze on vie, ze budeme mat trochu talianske manzelstvo, ale ze som jedina zena, ktoru v zivote miloval a preto to za to stoji...On je tiez jediny chlap,ktore som kedy milovala. Ale proste laska niekedy hory neprenasa...teraz ale - ak bude vsetko v poriadku - chcem o nas vztah bojovat.

leeena_4
12. pro 2011

@lorreine ono milovat někdy nestačí :-/. Přeju Ti, aby se to srovnalo, hlavně kvůli tomu miminku! 😉 buďte silní a držím pěsti 😉

werinka1
12. pro 2011

Ahojte devčátka, tak zas k vám nakukuju, jsem po laparce a hysteroskopii. Bohužel jsem dopadla jak sedláci u Chlumce, ne-li hůř ☹ Sliznice dělohy je údajně dobrá (měla jsem strach po revizi a následně zánětu, že tam budou srůsty), ovšem tim lepší zprávy končí. Zvenčí je prý lehce deformovaná myomama, nevím jak moc to vadí a úplná pecka na konec, mam tam takový srůsty, úplně všude, děloha, vaječníky, vejcovody a dokonce střevní kličky, že ve Strakonicích se do jejich rozrušení vůbec nepouštěli a řekli mi, že tohle musí nechat na spec.pracoviště v Praze! Samozřejmě vejcovody neprůchodný. Takže jsem totálně v ........ víte kde. Zatím mam jen malé informace, ve středu se jdu domluvit co dál. Je ve mě malá dušička, že půjde aspoň umělý. Musim se přiznat, že jsem zázraky nečekala, ale tohle je na mě taky moc 😢

leeena_4
12. pro 2011

@werinka1 to je mi moc líto ☹. Ale snad ty srůsty budou moci tady v praze odstranit. Aspoň ty, které by bránili IVF :-/. Myslím na tebe, posílám pohlazení a hodně síly!

vanilka31
12. pro 2011

@lorreine Gratuluju ke // Krásný vánoční dárek

safea7
12. pro 2011

Holky jsem zmatená jak lesní včela,od čtvrtka mám //,ale dnes jsem byla u doktora a on měl problém tam pořádně něco vidět,poslal mě tedy na krev,napsal mi léky na udržení a neschopenku.Berušky co si o tom myslíte,nejdříve jsem byla hrozně šťastná,protože včera jsem testíky dala mému k našemu druhému výročí a teď ani nevím čí jsem. 😢

lenka5731
12. pro 2011

@safea7 gratuluju 🙂 kolikátý jsi DC? kolem 30? a co tam jako doktor touto dobou chtěl vidět??? sliznice byla vysoká?

lenka5731
12. pro 2011

@safea7 už to čtu... 32-33. a kdy byla ovu?

no každopádně mi přijde normální, že tam doktor nic neviděl, vůbec nechápu, proč tě s tím tak znejistěl. tak za týden už by něco vidět bylo.

leeena_4
12. pro 2011

@safea7 jůůůůů to je teda tady nadílka 😵 😵 😵 jestli jsi teprve kolem termínu mrchy, taknic ani vidět nemohl 😉. Max sliznici.

leeena_4
12. pro 2011

@safea7 ty testy jsou jednoznačný!!!!

safea7
12. pro 2011

@lenka5731 jsem 32 DC,já nevím koukal pořád jak puk a pak jen řekl,že je vše ok a že za týden budem chytřejší,bojím se až budu zítra volat po desátý na tu krev,docela mě vzal vítr z plachet 😠

safea7
12. pro 2011

@leeena_4 já vím,taky jsem si byla víc než jistá,ale ten doktor mě docela schladil 😝

leeena_4
12. pro 2011

@safea7 kočko, že budeš mít strach víme dávno. Budeme ho mít v prvních dnech týdnech a měsících všechny! Jen doktor si mohl blbec trochu dávat pozor na pusu, když ví, co sis prošla! Kolik jsi DPO???

safea7
12. pro 2011

@leeena_4 Jsi zlatíčko 🙂 Nevím co je to DPO 😨

leeena_4
12. pro 2011

@safea7 kolik dní po ovulce jsi 😉 jestli víš, kdy byla 😉

lenka5731
12. pro 2011

@safea7
@leeena_4 naprosto souhlasím s Lenou, ten doktor je divnej. 😠 podle testů HCG v moči jednoznačně roste.

v tuhle dobu se podivovat nad tím, že nic není vidět... fakt no comment.

safea7
12. pro 2011

@leeena_4 Musím se přiznat,že v listopadu jsem to poprvé nepočítala,protože jsem se dohodla s Martinem,že to do března necháme na přírodě a pak začnem lítat po doktorech,takže to bylo fakt neočekávané a o to víc nádherné 😉

safea7
12. pro 2011

@lenka5731 přesně,moje kámoška mi hned poslala číslo na jiného doktora,takže uvidím jak to s ním půjde v pondělí na té kontrole a pak kdyžtak zdrhnu 😎

vanilka31
12. pro 2011

@safea7 Gratuluju ke // Vypadá to, že letos tu bude pěkná nadílka 🙂 Strach zezačátku budeme mít všechny, kdo jsme prodělaly potrat..

safea7
12. pro 2011

@vanilka31 Potichu děkuju,musím věřit,nic jiného nemá smysl!!!!!!!!