Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

vanilka31
18. pro 2011

@barbarucha Všelijakým myšlenkám se neubráníš, to prostě nejde. Člověk se asi musí nějak pozitivně "naprogramovat".

lorreine
18. pro 2011

Holky, ja si myslim, že ak žena potratí, tak už nikdy si nemože ďalšie tehu užívať bez akýchkoľvek pochybností. Ja sa snažím tiež myslieť pozítívne, ale bojím sa strašne...a manžel ma vytáča, že mi stále hovorí, že musím byť v kľude a nestresovať sa 😀. Po fyzickej stránke sa človek dokáže otrepať rýchlo, ale psychika nepustí a mne tam niekde vzadu stále nejaká kontrolka svieti...

lorreine
18. pro 2011

@vanilka31 No, to je dobrá otázka, Vanilko 🙂. Keďže možem o vizum žiadať až v januári, tak máme ešte trochu čas. S manželom sme sa ale dohodli, že po kontrole (2.1.2012) to povieme zamestnávateľovi, ktorý nám dal v Kanade prácu, že som tehotná. Totiž podľa smluvy tam nieje žiadna extrémna ochrana proti vyhazovu. A nebude sa na nás v plnom rozsahu vzťahovať ich labour law. V prípade, že by sme jej to nepovedali, tak nás potom može vlastne vyraziť. A nechcem riešiť takéto stresové situácie v nejakom piatom mesiaci alebo tak nejak...Takže sa uvidí 🙂

vanilka31
18. pro 2011

@lorreine A co tam máte domluveno za práci? Já jsem byla rok a půl v usa, ale prácičky typu nanny, caregiver... Jsem VŠ, tak mě to po čase štvalo a radši jsem odjela zpátky. Najít práci v oboru v zahr. a prosadit se, není nejlehčí.

kixi
18. pro 2011

ahoj holky, tak dnes zdobim stromecek a rvu u toho...totalne na me dopadla krize...myslela jsem ze uz to neprijde :( polevili jsme ve snazeni a tak se ani netesim na to az budu mezi svatky testovat...mam strach ze me to dostane :( achjo...............

lorreine
18. pro 2011

@vanilka31 To si uvedomujem. Tiež som bola v USA - ešte počas VŠ. Ja som práve robila kariéru tu v ČR. Ale nejak som cítila, že ma to nenapĺňa. Manžel má svoju firmu ale má problémy so spoločníkom a chce to zabaliť. Tak sme sa rozhodli niekam ísť vzhľadom na to, že ani to dieťa sa nám nedarí (to sa trochu zmenilo teraz však áno 😀 ). Je to práca pre pár a máme sa starať o taký malý hotelík. Nejaká house keeping pani tam je. Na nás by boli rezervácie, marketing a vlastne všetko, čo bude potrebné....a v krásnom prostredí...Ono by to možno manžel stíhal všetko sám a na mne by bol telefón a email. Otázka ale je, aká bude reakcia majiteľky hotela na tehotenstvo...

lorreine
18. pro 2011

@kixi Moja, to je mi ľúto, že Ťa to tak berie....Vianoce by mali byť o radosti....ja ich síce nemám rada, ale to je vedlajšie 🙂 . Skús to brať tak, že budú sviatky a potom Nový rok a nový začiatok. Proste sa znovu nadýchneš a pojdeš ďalej...neviem, aké máte počasie. Ale tu v Prahe je celkom pekne. Tak sa vykašli na stromeček a choď sa niekde prejsť.

kixi
18. pro 2011

@lorreine jj pujdem asi na trhy...ja se proste musim nejak odprostit od toho, ze kdyz se nesnazime tak se svet nehrouti..zatim mam ten pocit :(((

lorreine
18. pro 2011

@kixi Presne tak, svet sa nehrouti....Záleží, či chceš na trhy...mne teda pomáha skor les (hneď za panelákom máme Kunratický les). Teraz pred Vianocami je to trhoch úplne šialenstvo. Turisti a domáci v nehoráznom počte a ja nejak veľa ľudí nemusím...Hlavne fakt skús myslieť na to, že začne Nový rok a všetko začne nanovo...mne to pomáha, tento rok bol na nič, tak "doufám v lepší zítřky"...

kixi
18. pro 2011

@lorreine to mas pravdu, ale dam si svarak a chvilku tam vydrzime..a odpoledne asi vyrazime se psem ven...me se z nejakyho duvodu tento rok opustit nechce, na ten novy se nejak netesim a podvedome porad jeste chci byt v tomto roce...ale mozna je to dobre...kazdy rok jsem s nadsenim vyhlizela ten novy a moc stesti to neprineslo...tak treba je to takto lepsi...a vubec...musim se vzchopit...kdyby nejakym zazrakem miminko uz bylo u me tak by se mu asi nelibilo jak tu fnukam...dekuji moc za zpravu...tolik me tu pomahate...

lorreine
18. pro 2011

@kixi No, ja som ešte minulý týždeň netušila, že som tehotná a vypila som svařáku celkom dosť ...a mám z toho výčitky svedomia 🙂 ...V starom roku ostať nemožeš, to je jasné...A je lepšie pozerať do budúcna ako sa ohliadať za seba. Minulosť aj tak nezmeníš.Netvrdím, že sa máš úplne tešiť...ale Nový rok znamená niečo nové. Proste Ti to prinesie nové veci a prajem TI len tie najlepšie...Držím palce...

kixi
18. pro 2011

@lorreine dekuji a moc gratuluji a preji at je vse v tom nejlepsim poradku...pustila jsem se do vareni a diky vam mam zase o neco lepsi naladu 🙂 moc dekuji

vanilka31
18. pro 2011

@lorreine Tak běžte do toho, pokud odpověď zaměstnavatele bude kladná 😉

lorreine
18. pro 2011

@vanilka31 🙂 Presne tak sme o tom rozmýšľali, veď ak by to majiteľke hotela nevadilo, tak sa nám narodí Kanaďan/ka a to by bolo príma 🙂

kurkuma
18. pro 2011

Ahoj děvčata, na 90% v sobě nosím zamlklinku, špiním už několik dní, ale není to nic extra, v pondělí jdu na kontrolu. Dneska jsem začala špinit víc a jasnou krví (dr. mi říkala, že na pohotovost jen kdyby se jednalo o velké krvácení, což není), jsem strašně unavená a vůbec se cítím všelijak, předpokládám že to k tomu patří? Teplotu nemám ..

jane84
18. pro 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................82DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............69DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................38DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, agnucaston, vit E).............................................37DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....37DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….32DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ) ......................................................27DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................22DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................22DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová)...........................................19DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................19DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ........................................................18DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)................................................................17DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).....................................................17DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….……………………......13DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel........................................................13DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….......10DC

jane84
18. pro 2011

@barbarucha 🙂 Hodně se teď válím v posteli, leze na mě nějaká chřipka. Bolí mě celý člověk. Ve čtvrtek jsme byli s děckama ve škole na trzích, dobře jsem tam promrzla. Ale včera jsem doma zapracovala a přemluvila přítele a jeli se do Brna pořádně prolézt trhy. Konečně jsem měla trochu vánoční náladu. A co se týká situace doma, žádné hádky, ale je to takové nijaké. Přítel se hodně snaží. Ale co pozoruji na sobě je, že mu teď nedokážu říct, že ho miluju. Nevyleze ze mě nic víc než mám tě ráda. Tak jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. Co mě taky fascinuje, když jsem byla u našich, tak jsem chtěla cvičit, zdravě jsem jedla. Cítila jsem potřebu pro sebe něco udělat. Teď když jsem se vrátila, tak jím nezdravě, nic nedělám a vesele si kynu u tv. Asi je to odraz duševního stavu. Jsem taková rezignovaná

lenka5731
18. pro 2011

@vanilka31 mě v tomhle těhotenství to pozitivní naprogramování jde nějak samo (teda tak dva dny v týdnu jsou slabší, jak je vidět ostatně i tady v diskusi, ale člověku nemůže být hej pořád, že 😀 ). V tom minulém jsem vyloženě cítila, že to je špatně, i jsem to všem říkala, teď nic takového necítím, spíš naopak. 🙂 Od včera mám pocit, že se mi zvětšuje podbřišek (a při pohmatu je o hodně tvrdší než dřív), takže asi fakt roste!

@kurkuma ahoj, to je mi líto. a proč si myslíš, že to je zamlklinka? v kolikátém jsi týdnu? mě v 6+5 hospitalizovali v nemocnici s počínajícím potratem (silné krvácení) a dnes jsem v 9+6. Krvácela jsem ale i několikrát před tou nemocnicí a i po ní a špiním denně - je to 5 cm hematomem. Věř, že to ještě může být dobré. Budeme ti tu držet palce. 😉

kurkuma
18. pro 2011

@lenka5731no minulý týden jsem byla v 6+4 na kontrole a byla vidět jen prázdná dutinka. Navíc špiním a krvácím a vím kdy zhruba jsem otěhotněla, takže mladší těhotenství moc nepřipadá v úvahu .. Teď už slabě krvácím čerstvou krví, já myslím, že je to jasný, samozřejmě se může stát zázrak, ale neupínám se k tomu .. Spíš mám starch aby z toho nebyly nějaký komplikace pro příští těhu ..

maximka33
19. pro 2011

@lorreine ahoj, napsala jsi to přesně... prostě první těhu absolutně bez problémů, říkala jsem si, že můžu být těhotná snad stokrát. a pak druhé takový zlom. to už nikdy nemůžu být klidná. pořád si říkám, že až to přijde, tak půjdu hned na ten odběr choriových klků v prvním trimestru, at nemusíme čekat tak dlouho..
@kurkuma to mě hrozně mrzí, ale třeba to není tak zlé. víš, já schválně nechodím k doktorovi dřív než v tom 7.-8. týdnu, až tam je opravdu plod. dutinka ještě moc neznamená. držím ti palce.

holky, od soboty jsem blila, asi jsem to dostala od syna, který má zas průjem. ještě včera jsem byla úplně neschopná, ještě že se manžel postaral o malého a nákup. dnes už mi je líp, ale jdeme s malým k doktorovi, on to má od čtvrtka a hubne mi před očima ☹(( ale jsem ráda, že jsem aspoň já v pořádku a můžu poklidit ten brajgl tady 🙂 asi začneme zdobit stromeček. všem přeji uzdravení!!!! včera jsem měla o dvě kg míň než dřív, ale za jakou cenu, byla jsem slabá jak moucha. to radši silnější a plná síly. krásný den 🙂

safea7
19. pro 2011

Holky,tak dnes už tam bublinka byla vidět 😉 Podle velikosti folíkan 6tt plus mínus 2 dny,na další kontrolu jdu až 2.1. 2012,tak celým svým srdíčkem věřím,že s novým rokem uvidím mimískovo srdíčko 🙂 Takže ježíškovské těhulky,spojme své síly a srdíčka ať je naše těhulkování v naprostém pořádku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A všem snažilkám posílám nakažlivou pusinu 😀

kixi
19. pro 2011

@safea7 juchuuuuuuuuuuuu 😀 gratuluji a drzim vsechny palce co mam! 🙂

safea7
19. pro 2011

@kixi 😉 kuju kuju 😉

barbarucha
19. pro 2011

@jane84 Ahoj Jani,
tyhle stavy znám 🙂 Obvykle je to můj obraz spokojenosti sama se sebou ("jó jdu do toho, bojuju a ničeho se nebudu bát" versus "sedím tady a hniju, to jsem teda frajer 😠 ") Myslím, že je důležité si dovolit všechny tyhle věci prožívat. Co je ale hodně užitečné, je vybudovat si vnitřního pozorovatele, tedy tu část tvého já, která, zatímco ty něco, cokoli prožíváš, to od stropu nezávisle pozoruje a dělá si poznámky. A je hodně důležitý, aby sis ty stavy PAMATOVALA. Pak se člověk mnohem lépe začne orientovat, když se má o něčem rozhodnout, popřípadě když ho něco svádí z cesty. Já jsem takhle pořád padala zpátky do fakt špatného vztahu, nedokázala jsem to ukončit, vždycky, když jsme se potkali, tak se spustily emoce typu "přece to všechno nezahodíš, takovejch let, vždyť my o sobě víme, jak si kdo stříhá nehty, tolikrát jsme se podrželi, vždyť já ty jeho psí oči tak miluju a jak mu padaj vlasy do čela, jak bych to bez něj mohla vydržet???" Pak mu stačilo hodit ztrápený pohled a byla jsem jeho. A zase úplně v hajzlu. Prostě jsem v tu chvíli úplně zapomněla na všechno, proč jsem odešla. Pak jsem si jednou, když jsem byla zase po kolena v kopru řekla, že si ten stav musím zapamatovat a stalo se a když jsem pak opravdu odcházela, držela jsem si ten zapamatovaný pocit před očima a bylo to úplně jiné. Najednou jsem věděla přesně co dělám a byl to životodárnej čistej řez. A byla jsem z toho venku. Od tý doby to používám, nejen na rozchody, ale na všechna různá rozhodnutí.
Hlavně se za své pocity netrestej, bahno sebehnusu a duševní sračky všeho druhu, to je skvěle uleženej kompost, ze kterého může vyrůst všechno, co si přeješ. Držím palce, objímám.

lenka5731
19. pro 2011

@safea7 taky jsem dnes byla na kontrole. 🙂 dnes jsem 10+0, podle utz 10+4, CRL 4,0 cm. ten hematom tam ještě je, ale doktor nedokáže určit jak velký .... doktor je VELMI skeptický, zatím žádná průkazka ani odběry. podle mého laického pohledu se ten hematom ale musel hodně zmenšit, protože mezi mininkem a stěnou dělohy nebylo nikde tolik místa, aby se tam vešel 5,5 cm hematom.... za 15 dní jdeme do Gennetu na NT, tak se tam snad konečně něco dozvím (pozitivního) 🙂)

safea7
19. pro 2011

@lenka5731 Beru je to na nic,když je doktor tak moc skeptický,mohl by tě trochu povzbudit kort,když se ti zdá,že se ten hematon musel zmenšit! 😠 Ale já věřím,že ten tvůj bojovník vše ustojí,když to má od začátku tak "trnité" 😉 Koukám,že kontrolu máme zas podobně,tak mooooooooooooooc doufám,že si tu obě dvě napíšem jen samá pozitiva!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 Drž se a opatruj! 🙂

lenka5731
19. pro 2011

@safea7 doktora a jeho výrazy (modlení mi nikdy nešlo, já bych ti to moc přál, ale je to hrozně nejistý (použil jiné slovo, už nevím jaké)... atd. fakt nekomentuju) 🙂 Nic konkrétního neřekne, kvalitní ultrazvuk nemá, ale hlavně že komentuje svoje dojmy. Doufám, že to tu nečte 🙂

leeena_4
19. pro 2011

@lenka5731 ten doktor je fakt ale vůl, to neví sakra co máš za sebou??? 😠 Miminko mu jednou vytře zrak 😉

leeena_4
19. pro 2011

@lenka5731 jen ať si to přečte 😉

safea7
19. pro 2011

@lenka5731 Kdyby to tady četl,tak bych mu řekla své 😠 Je to pěkněj .........Vy to zvládnete a vytřete mu zrak "doktůrkovi"!!! 😀