Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

marulinka
5. led 2011

jinak vás pořád čtu...u Martasl a Jane mě to moc mrzí,že to nedopadlo ☹ tak snad zase další měsíc 😉

já si teď dávám naděje,doufám,že ne falešný...nevím kdy testit,asi to dlouho nevydržím 😅

lucie.krajcarova
5. led 2011

@marulinka no to je děs, za peníze vše 😔 😖 😠

marulinka
5. led 2011

@lucie.krajcarova bych takové matce ani to dítě nevrátila 😒

marulinka
5. led 2011

no teď si na druhou stranu říkám,aspoň že mimi chtěla dat k adopci a nehodila ho někam....ale chtít ho zpátky kvůli penězům 😒

fram
5. led 2011

Ahoj holky,
@a.j.a. k dr. se chystám asi 20.1., můžu jen ve čtvrtek, kdy je tam do 19h, chci jít po práci. Pokud to tak dlouho nevydržím, šla bych už 13.1, ale to budu přesně 6+1 a v ten samý den mě posledně poslala na revizi a mě se to zdálo moc unáhlené, že nám vůbec nedala šanci. Proto chci jít tentokrát později, aby bylo jasno. Samozřejmě, pokud bude vše v pořádku a vydržím to. 🙂

lucie.krajcarova
5. led 2011

@fram jj je lepší jít později, opravdu!!!!! určitě to s náma vydržíš 🙂 třeba k tobě do té doby ještě přibude další těhulka 😀

fram
5. led 2011

@lucie.krajcarova moc bych si přála, aby těch těhulek přibylo co nejvíc. Nevím, jestli se přibylo píše s y nebo s i 😅 😀 😀 A přeju všechno nejlepší k narozeninám.

fram
5. led 2011

@jane84 mrcha mě mrzí a pokud při ní takhle moc trpíš, to mi fakt nepřipadá normální 😕 Já to takhle měla v pubertě. A jinak gratuluju k rozhodnutí, že pokračujete ve snažení, to jsem moc ráda a držím palce.
@mv super zpráva, cysty zatracený jsou v pr.... 😀
@lichtakova ahoooj, to jsem ráda, že se ti v práci líbí. A o snažení nikomu neříkej, pokud u mě půjde všechno dobře, šéfové se to dozvědí nejdříve tak ve 14-15 týdnu 😀
@endie tak to bude mít Adélka sestřičku,chlupatou 😀

lenkacar
5. led 2011

@fram já si myslím ,že tím ,že jsem šla i dýl na kontrolu po té revizi ,měla jsem vlastně tenhle datum ,že jsem měla jít pro těhu průkazku ,že to samo mohlo i odejít a zbytečně mě netrápili .. 😉 když mě nic nebylo tak asi nebylo ani kam spěchat 😉 a na těhu bych taky šla až dýl ,pak se nervuješ zda bude srdíčko a tak .. a jak víš sama ani tak není pořád vyhráno ..ale tak nějak to prožít s co nejmenšími nervy ..

slunicko_luca
5. led 2011

@lucie.krajcarova
Ahoj Luci, krvacela jsem jen dva dny a nic, tak nevim jestli jsem se neunahlila, kdyz jsem ti psala at me napises 1 dc. Jinak se omlouvam tyden se musim prstat na dve zkousky za seebou tak nestiham ani procist prizpevky ☹

lenkacar
5. led 2011

my zkusíme to jaro a uvidíme .. 😉

fram
5. led 2011

@lenkacar mluvíš mi z duše, já když mě posledně poslala na revizi, dlouho jsem to rozdejchávala, měla jsem pocit, že třeba ještě nebylo nic ztraceno a před revizí si doslova vybrečela kontrolní UTZ. Mám radost, že nemusíš znova pod kudlu. To je dnes další dobrá zpráva 🙂

lucie.krajcarova
5. led 2011

@slunicko_luca Luci, však uvidíš, budu tě normálně počítat. když tak to opravíme.

lucie.krajcarova
5. led 2011

@lenkacar my taky na jaře. budu na vás myslet!

mircisek
5. led 2011

Ne, to jsem si pořídila letos jako novinku. Do dubna letošního roku jsem byla naprosto zdravá, pak jsem našla bouli, praktická zhodnotila, že je to jen tuková bulka. Já jsem si v září vymrčela UTZ a už to jelo.

jahudka80
5. led 2011

@martasl ☹ ☹ ☹ jojo jen co se zbavíme hypotéky tak měním banku ☹ 😠 člověk je ták blbej a udělá tolik chyb 😅
@marulinka hm tak to byla jedině nějaká cigna, svině co z dítětem že, odhodit ale jen co slyšela 20tis. rychle by si ho vzala zpět, to je ale krávva nakopat jí prdel 😠 😠 😠 😠

a.j.a.
5. led 2011

@lenkacar tak to jsou pozitivní zprávy 😉 to je fajn, že nemusíš podruhé na revizi.

@martasl to máte fajn s tou školkou. Já platím o kousek více. Školkovné máme 300,- a 484,- vychází obědy+svačina.
A berou u nás děti jak u vás. Buď teda od těch 3let nebo když je volněji, tak od 2,5 let na 5dní. Tak vlastně teď chodila Klárka od září do prosince. Tak jsem ráda, že nám ta školka vyšla.

a.j.a.
5. led 2011

@fram tak to schvaluji 😉 v tomhle případě jít raději k dr kolem toho 7-8tt, ať se pak nemusíš stresovat kvůli srdíčku, kdyby jsi šla třeba ještě moc brzy a nebylo. Budu na tebe myslet a držet pěsti 😵

Já jdu na kontrolu zítra, tak snad bude vše ok. Zatím prd přibírám, tak jsem lehce nervózní.

a.j.a.
5. led 2011

Koukáte na Výměnu manželek ? Toho blba kouřícího u astmatického dítětě mám ještě v živé paměti 😝

helcenka
5. led 2011

Ahoj holky,
tak dnešní kontrola vcelku dobrá, miminko plus mínus odpovídá, jenom já jaksi ještě nic nepřibrala, tak nemám moc energie, protože nemám z čeho brát, páč mi mimísek všechno "sní". Ale hlavně že roste. Taky je hodně dole, dost mě tlačí na "spodek" a cítím to při každém kroku, ale podle dr. je to zatím dobrý, tak to budeme jenom hlídat.
Jinak jsem si vymohla, abych nemusela na glukózovou křivku, protože minule jsem se tam zeblila jak alík a mamka mě nemohla dotáhnout domů, protože jsem pořád omdlívala a tím pádem mi ji stejně nedělali. Takže jsem byla dneska jenom na krvi na cukr, v pátek budou výsledky, tak se celá třesu, aby to bylo OK, protože když ne, tak na tu křivku budu muset jít. 😝 😝 😝
A ode dneška jsem na neschopence, protože Kubíkovi byly včera tři roky a dnes bych měla nastoupit do práce... Vycházky sice mám, ale takový trochu komplikovaný, tak to ty dva měsíce budu muset vydržet.
A kontrola za tři týdny.

@fram - schvaluju návštěvu Dr. až později, protože takhle brzo by ještě nemuselo být srdíčko a byla by jsi zbytečně vynervovaná. Já šla při tomhle těhu až na někdy kolem 8. týdne, viděla jsem srdíčko a byla víc v klidu.

@jahudka80 - já to nemyslela nijak zle, ale jak sem nechodím každý den, tak dočítám a je fakt, že každý měsíc to máš jinak, jeden mimi jo, pak že se snažit nebudete, pak zase že jo, jenom jsem se v tom už trochu ztratila.
My taky splácíme hypotéku, teď od ledna nám přibude splátka za auto, takže si říkám, že to musíme nějak zvládnout. Protože když jsem to všechno počítala, tak by jsme si mohli dovolit opravdu jen jedno dítě. Takže když budou dvě, budeme se muset víc uskromnit, ale ono to nějak půjde. Jasně, že nechci, aby děti nějak strádali, nebo aby jsme žili někde na hranici sociálního strádání, ale pokud bych uvažovala hodně racionálně, tak bych si nepořídila dítě žádný. Takže asi tak je to u nás.

@mircisek - hlavně mysli pozitivně, teď musíš myslet hlavně na tohle miminko a ne se trápit tím, jestli bude další nebo ne. Mám kamarádku, která prodělala zhoubný nádor na vaječníku, zažila si svoje, pak měla další problémy, další operace břicha a šanci na miminko jen 1%. Léčila se na psychiatrii, protože se nervově zhroutila. Nakonec byla na IVF, třetí pokus se zdařil a ona má krásnýho kluka a vůbec nepřemýšlí o tom, že by neměla další nebo že by se nedožila jeho nástupu do školy. Mimochodem jí v té době bylo 23.
Takže pryč s ošklivýma myšlenkama, dětičky tě potřebují. 😉

A víc už si nepamatuju, tak se omlouvám, že nereaguju na všechny příspěvky.
Jdu spát, sotva držím oči.

fram
6. led 2011

Dobré ráno,
@helcenka gratuluju ke kontrole a držím palce, ať je cukr v pořádku.Kubík už je velkej kluk 🙂
@a.j.a. držím palce na kontrolu, myslím, že nevadí, když moc nepřibíráš, vůbec to neznamená, že miminko neroste tak jak má. Moje máma přibrala při dvojčatech za celé těhu 9kg 😅 a angelina tu někde psala,že má nahoře teprve 4kg. Myslím, že je to z hlediska zdraví lepší než přibrat třeba 20kg.

fram
6. led 2011

@mircisek takže kdyby sis nevymohla UTZ, tak pak mohlo být taky pozdě?! To je fakt šílený 😠

lenkacar
6. led 2011

@mircisek to je docela hrozné ,ale je dobře ,že se s tim dá něco dělat a hlavně ,že to není zhoubné a i miminko se má dobře ..s tim počtem dětí ,ono je to plánování složité i u zdravých .mám známou co po 10letech snažení má holku a od té doby zase nic a chtěli druhé ,holce je už 16let .. a oba jsou zdraví .ale určo nezkoušeli umělko ..nechali to na přírodě ..lidí míní ,život mění ..já mám dneska pocit ,že mám v břiše vetřelce 😖 😲

wanda1
6. led 2011

@marulinka Můžu se zeptat, kde jsi tu bulku měla? Jinak ti přeju hodně moc moc síly to vše zvládnout. Neumím si vůbec představit co si musíš prožívat. U nádorů je blbý, že se většinou nedá poznat z krve. A navíc rakovina většinou nebolí. Nám umřela dcera v 10 měsících na zhoubný nádor, takže jsem si taky prožila a prožívám svoje. Ale vím, že je hodně důležité být silná. Jak říkám, člověk musí být optimista, na smutnění je pak času dost….

lenkacar
6. led 2011

@wanda1 myslím ,že je moc dobře ,když o svém utrpení dokážeš mluvit ..moc dobře ..dřív jsem i měla kecy ,,a to já bych ..,, a dneska vím ,že se člověk zachová úplně jinak ,když s ním něco zamává ,takže já už bych dopředu neříkala ,že bych byla silná a nebo bych něco dělala jinak ,je to jen ve vnitřní síle a jak jsi schopná přijmout pomoc od ostatních .. 😉 a ty jsi pro mě teda fakt vzor ..

wanda1
6. led 2011

@lenkacar Jo, je to fakt, že dokud si tím neprojdeš, tak nemáš vůbec šajnu o co jde. Já taky nevěděla do čeho jdem a kdybych předem věděla čím vším si projdeme... Ale já věděla, že Teruška má jedinou jistotu ve mně a proto jsem chtěla být pro ní co největší oporou a proto šlo vše stranou. Soustředila jsem se jen na to, abych pro ní byla co nejlepší matkou. Byli semnou v nemocnici i holčiny, které to nezvládali a já si říkala, že jsem ráda, že tu vnitří sílu v sobě mám.

marulinka
6. led 2011

@wanda1 ahojky..to byla s bulkou Mircisek...taky mě to mrzí,snad to bude v pořádku 😉
holky vy některý zažíváte takový trápení,že si někdy říkám-bohudíky,že sem potratila v tom 14týdnu,a ne později,nedej bože kdyby se mimi narodilo a pak umřelo.já vás obdivuju,na to bych já neměla síly a zhroutila bych se ☹

@helcenka švagrová taky když čekala,tak ju mimi tlačilo moc na spodek,že jí doktor doporučil hodně ležet a to s nohama nahoře,jinak jí hrozilo,že předčasně porodí...no nakonec to pomohlo a ještě přenášela 😅

lucie.krajcarova
6. led 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................24DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................21DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................21DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................14DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................14DC ¨
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................11DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................10DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................4DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................4DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................4DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................4DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................3DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................2DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................1DC

lucie.krajcarova
6. led 2011

@mircisek je to fakt hrozné s tou bulkou. ale jsi moc statečná, že bojuješ, za to, abys měla vyšetření, aby to šlo i s miminkem. moc tě obdivuji a držím palečky!!

lucie.krajcarova
6. led 2011

Tak pro velký úspěch ještě jednou, tabulka nebyla aktualizovaná celá:

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).....................................................24DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)...............................................................21DC
mpetula(25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................21DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................14DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).......................................................14DC ¨
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)................................................12DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................11DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................5DC
Jahudka( (30 let, SP 12/2010 , calibrum babyplan).................................................5DC
martasl (34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................5DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................5DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................4DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................3DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................2DC

nevíte co je se Zuzkou, co nám taky vedla tabulku??????