Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
1. únor 2011

@lucie.krajcarova jo už vím co jsou vícevrstvé 😀 https://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/16n0/vic... 😀 😀 😀

rozum
1. únor 2011

@jahudka80 Jahu, ještě pár odkazů a máme zahlcený počák 😀

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@rozum tak jsem na asi 12 tis. včetně jednorázovek, které používáme na noc a na cestování. nic jiného už nekupuji. a to myslím, že jsem měla bohaté zásoby 🙂
@jahudka80 jj to je ono. je to super, stačí poskládat jednu plenu a dát do kalhotek,víc nepotřebuješ. no náš martínek váží jen 10,5 kjg, ale ta M ková mu začíná být malá, vůbec nesmím utahovat.

rozum
1. únor 2011

@lucie.krajcarova hmmmmmmmmmm a teď @jahu, Ty máš určitě taky propočítáané, na kolik Tě vyšly plenky u Maji, že?

a.j.a.
1. únor 2011

Ahoj holky 🙂 jdu mrknout, jak se tady máte 🙂 u nás vše v pohodě. Malá už je snad úplně v pořádku. Zítra ráno jdeme na tu kontrolní krev, tak už teď je mi z toho blbě. Ale tak snad to zvládne bez velkého pláče 😕 má pak slíbený Happy Meal v Mekáči 😅 no ale bojím se toho zítřku jako čert kříže ☹
V pátek jdeme zkusit poprvé solnou jeskyni, tak jsem zvědavá, jak se nám to bude líbit. Chtěla bych pak chodit každý týden aspoň 2x.

@martasl @jane84 holky, mrzí mě, že ta červená potvora zase dorazila ☹ tak moc moc moc už bych vám ty // přála 😵
@jane84 hlavu vzhůru, jsi šikulka a všechno to určitě dáš 😉 posílám moooooooře pozitivní energie, tak snad ti to při učení pomůže 😉

@meiki super super, držím pěsti do nového snažení 😵 😵 😵

@jahudka80 ať zítřek dobře dopadne a na utz už bude něco vidět 😵

jahudka80
1. únor 2011

@lucie.krajcarova ☹ to si mě moc nepotěšila ale prrávě že je tozvýhodněná sada a tedy jen jedna velikost no já už myslím že snad bude druhé dítko chodit dříve na nočník než Mája , a kdyžtak budu mít 10ks těch jednovelikostních popolinek a ty budou větší než itti biti 😉

a.j.a.
1. únor 2011

@angelina987 koukám, že malá je stále hlavou nahoře. Ale tak všechno má svůj důvod...kámošce se malá taky ani za nic neotočila a vyzkoušeli všechno možné, takže nakonec musela na cř, pže ji měla úplně nějak špatně položenou a když ji tahali ven, tak zjistili, že měla nožičky šprajcnuté v něčem dole, takže se otočit nemohla ani kdyby chtěla.

lucie.krajcarova
1. únor 2011

tady je pěkný článek o tom, kolik stojí dítě.
http://finance.idnes.cz/viteze.asp?c=A080414_12...

jahudka80
1. únor 2011

@rozum týýýýý jo ani se neptej malá sice začla chodit ve 20měs.na nočník, ale pak nastal zásek a na nočník nechtěla bulela nic nepomohlo a tak jsem čekala a čekala takže začala bez pleny chodit ve 2letech a 4měsících 😀 😀 😀 a tak zběžně jsem počítala že to bylo cca 18tis. - možná víc malá byla nedonošená a pleny 2-5kg vycházeli (co vím dráž než ty 3-6) a my ty malé měli asi 2-3měsíce což bylo 1500kč/měs.za pleny pak jsem sháněla většinou v akcích i ták je to když bych počítala 700kč za pleny měs.průměrně tak je to x 28měsíců 19600kč
@a.j.a. děkuji

martinkka
1. únor 2011

@jahudka80 zítra držím palečky 🙂 a večer určitě nakouknu
@fram taky držím na zítřek palečky

leheckova
autor
1. únor 2011

ahoj holky tak dnes kontrola CS 4-5 udelali mi vyter na streptokoka a pan doktor rikal kdby v porodnici potrebovali vysledky at si zavolaji budou za dva dny ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaa rikal moc se ve vas nebudu stourat protože už jste na spadnutí tak jsme s tatkou hodili sexicek dala jsem si malinikový cajik a teplou vanu ryma mi odezniva mam teda hrozny kasel ale zitra je 2.2. a to je tak krasny datum že bych si prala rodit a mít to za sebou zacinam mit halušky z porodu podruhé už clovek vi co ho presne ceka tak je to asi dobré ale zaroven no vite co............. 😝 bude to fuska
tatinek už se tesi a ja taky mam vse pripravene postylku prouteny kos prebalovak vecicky kocarek koupeny lahvicky vyvarene koupila jsem si i klistyr 😝 😝 yel je uzasnej rozhodne setrnejsi nez ta hadice s vodou ....tak co mi zbyva premluvit miminko aby už se kouklo na svet 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 to je malickoooooooooooooooooooooooooooooost ch achaaaaaaaaaaaaaa

rozum
1. únor 2011

@jahudka80 tak to je mazce
@luci - dobrý článek, opět uložen 😀 pro MM

rozum
1. únor 2011

@leheckova 2. 2. je moc krásné datum. Lehe, nenápadně ....já jsem taky 2. 2. 😉

leheckova
autor
1. únor 2011

no vid??? ja jsem se tak snazila ale zatim me neni ani tezko ani me brisko netvrdne ja bych chtela aby me teda praskla voda protože to vim že je pak porod rychlejsi

jahudka80
1. únor 2011

@lucie.krajcarova Lucííí tak jsem teď počátala když koupím ty popolinky + svrchňáčky na patenty 4ks (1S, 2x M 1L)tak mě to výjde na 4039 😠 tak to už bych si možná koupila 2 sady těch itti biti za 4370kč velikost M, a L - jsi s nimi opravdu spokojená , to je děs já si nechci kupovat pleny po 2 kusech po inzerátech jsou seprané a už tolik nesají raději nové a když už tak sadu a potřebuji vědět zda jsou opravdu dobé, u těch popolinek píší že jsou super a jen škoda že se tak hezká berevná plenka překreje těmi vrchňáčky

helcenka
1. únor 2011

Ahoj holky,
držím palce na zítřejší kontroly - Jahud, Fram.

Lehe, no tak, já myslela, že už a ono nic. Tak držím palce dál.

Angel, oni dr. říkají, že pokud se neotočí mimi do 36. týdne, tak už se neotočí, protože nemá místo. Ale kamarádce se mimi otočilo týden před porodem, takže to ještě klíďo může přijít.

Nemám teď nějak čas ani náladu sem chodit, kamarádce se narodilo mimi v 31. týdnu, tak když se dostanu k PC, tak si mailujeme, potřebuje podporu a myslím, že jí pomáhá se vypsat. Viděla jsem i fotečky, holčička ale vypadá dobře, ale je to běh na dlouhou trať.
Všechny zdravím a snad to brzo lepší a konečně vás pořádně dočtu.

lucie.krajcarova
1. únor 2011

@jahudka80 s itti jsem fakt spokojená, už používám jenom je asi rok. popolini mám jen bílé, takže není co řešit. baby lucy mám krásně čtverečkované, to mi bylo taky líto, že na ně přijdou ještě kalhotky. popřemýšlej o tom počtu, mně přijde 10 ks jako dost.ale pokud je to jedna velikost a žádné další plínky, tak je to asi ok. já jen, že prostě ty kalhotky nebudeš pokaždé prát. říkám, mám troje, jedny bych ještě užila, ale desatery fakt ne 🙂))))
@helcenka teda, chudinka malá holčička! ale věřím, že vše bude v pořádku, holčičky jsou obrovští bojovníčci!

lucie.krajcarova
2. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí).....................................32DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)................................................................23DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................22DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................17DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................16DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................14DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................11DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................10DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................8DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )...............................................................5DC
jane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)......................................................4DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel)..........................................................4DC
endie (23let, MA 3/2010).................................................................................4DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)............................3DC

mv
2. únor 2011

@fram

@jahudka80
držím palce holky na doktory. 🙂
Já mám dnes "postelový" den,tak mám v pánu si něco přečíst o tom látkování, protože jsem úplě mimo v tomto odvětví. 😀 😀
Nemáte hoky odkaz na nějakej srozumitelnej a stručnej článek o tom??

jahudka80
2. únor 2011

@lucie.krajcarova jj pořádně to propočítám a promyslím 😉 Jinak ne jen holčičky ale i kluci jsou bojovníci 😉
@helcenka kamarádčiný sestře se narodil chlapeček na 28tt 1140g . a dnes už mu jsou 4roky 😉
@mv děkuji moc měla jsem blbej sen a ráno takovej divnej pocit ještě jsem našla poslední testík tak jsem ho běžela počůrat ...uf oddychla jsem si sice ty čárky nic moc neznamenaj, ale uklidnily mě 😀 😀 😀
@mv http://www.slonecek.cz/page/Latkove-pleny-a-jed...

lenkacar
2. únor 2011

@jahudka80 v kolik jdeš?

jahudka80
2. únor 2011

@lenkacar 14:30 😉

lenkacar
2. únor 2011

@jahudka80 ok číhám dál

mv
2. únor 2011

@jahudka80 neboj, vše je určitě o.k.moc na tebe myslím. díky za odkaz, načtu to.

lucie.krajcarova
2. únor 2011

@mv no testík je krásnej! jsem zvědavá, co pěkného se dozvíš.

mircisek
2. únor 2011

Zdravím holky, jsme zpátky z kardiologie. Byl tam perfektní pan doktor (v Brně to prý dělá jen on a ještě jedna doktorka 😨 ). Drobeček je zdravej, má v srdíčku nějakou neškodnou strunku, která může poslechově znít jako šelest, tak jsem ráda, že to vím a nebudu plašit, až mi to někdo řekne.
@jahudka80 Rozhodně bych nekupovala víc plínek jednoho druhu. To, co sedí jednomu dítěti nemusí sedět druhýmu. Já třeba mám úplně stejnou plínku jako Lucka AIO tu zelenou. Lucka si ji vychvaluje a Filípkovi vůbec nesedí. On je hubenější a docela vysokej a furt mu to protíkalo na bříšku. Zkus koupit jednu vyzkoušet a pak dokupuj, jinak to pak třeba celý budeš muset prodat, protože ti to nesedne kolem nožiček. My máme nejradši baby lucy a popolínky, někdo popolínku vůbec nepoužívá. Fakt záleží na tom, jaký bude mimi.
@angelina987 Držím palečky, ať se malá ještě otočí. Kamarádce se otočila během první doby porodní 😅. A druhá kamarádka v pohodě porodila koncem pánevním. Ale to musí posoudit dobrý doktor. Prý je to dokonce příjemnější než hlavou, protože zadek je prostě měkčí. 😀

mv
2. únor 2011

@lucie.krajcarova krásnej testík bych fakt brrala....

mircisek
2. únor 2011

@mv Určitě se taky brzy dočkáš. Doufám, že všechny tady. Jak my si pak těch vytoužených dětiček umíme vážit, to "normální" maminky neumí. Budu moc a moc držet pěstičky. Kdyby se tak daly ty zatracený těhotenský bacily poslat poštou...

mv
2. únor 2011

@mircisek určitě se každá dočkáme, jen máme jinak dlouhou a trnitou tu cestu k tomu...
si kolikrát říkám, že se bojím toho, že když člověk ví, jak se na to načekal, tak že jednou budu mít neskutečně rozmazlenýho parchantíka doma.... 😀 😀 😀