Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

anavirez
11. únor 2011

@zzzzuuuuzzzziiii naprosto vim, jak ti je. presne vim, kdy mam ovulaci, taky jsme v tomto obdobi meli sexik. snazim se tak moc nepozorovat, ze se pozoruju jeste vic. porad me nekde picha, kazdy den si nekolikrat musim vynadat, ze se tak pozoruju.
vcera se mi narodil synovec, holky, jsme tak sama na sebe nastvana, ze z toho nemam tak moc velkou radost jak bych mela mit. abych to premohla, tak jsem koupila do prace sampanske, ale po ceste jsem brecela, i v praci to na me kolegyne poznala a jak me objala, tak jsem zacala brecet jak mala holka. ted mi pro zmenu rodi, ma nejlepsi kamaradka. je to uz lepsi, ale taaaaaaaaaaaaaaaak moc tezke. jjj. jeste ze mam doma adulku.

dnes rano, kdyz jsem ji rekla, ze ma bratrance mikulase, tak se se mnou zacala hadat, ze takto se opravdu nemuze jmenovat, protoze by musel bydlet v nebicku, mit dlouhe fousy a chodit s certem. 🙂 tak jsme se domluvily, ze mu budeme rikat miksiku 🙂

jahudka80
11. únor 2011

@jane84 @lucie.krajcarova ne před rokem poprvé a těď byla po ivf, a ve 12TT nebo tak nějak musela jít na přerušení ☹

já snědla trochu polévky a je mi zle, jdu si lehnout snad mě ta malá potvůrka nechá spát, poslední dobou nechce spát po obědě a zlobí ☹

lucie.krajcarova
11. únor 2011

@jahudka80 máš pravdu, nějak jsem na to zapomněla 😢
@anavirez hm, tak teď se tedy rodí jako o život... neměj si to za zlé. prožila jsem si to v prosinci, když se narodil Adámek švagrové... naštěstí o vánocích to už šlo a mohla jsem si ho i pochovat. ale do porodnice a na návštěvu k nim by mě nikdo nedostal... 😢

helcenka
11. únor 2011

Ahoj holky,
jenom nakukuju, co Lehe, ale zatím nic nového. 😒
@lucie.krajcarova - to píchání na vaječníku mám tak den před ovu a při ovu. A k tomu ten hlen. Takže já to poznám bezpečně. Ale když jsme zrovna neplánovali mimi, tak jsem si to tolik neuvědomovala. Někdy je to slabší píchání, spíš možná jako tlak a někdy to píchá dost. A když máš dlouhé cykly, tak to klidně může být i 20DC. Já to mívám tak tak někdy kolem 16DC, ale jak jsme o mimi přišli, tak jsem měla ovuli zrovna 11DC, ale to bylo z nervů, se mi posunula. 😀
@jahudka80 - to je rozumný, že skončíš v práci. Ona tě ta tvoje zlobilka nenechá sice na pokoji, ale budeš doma v klidu a nebudeš muset nic tahat a zbytečně se nervovat. Mně hodně na začátku těhu pomohla mamka, ale když jsem byla s Kubíkem sama doma a už mi bylo fakt nesnesitelně, tak jsem se šla na půl hodinky natáhnout a Kubíkovi jsem holt řekla, že mamince není dobře a že si potřebuje trochu odpočinout, aby si s ním mohla zase brzo hrát. Tak mě nechal vždycky tak 5 minut a pak se přišel zeptat, jestli už jsem odpočinutá a je mi líp. No a tak to bylo asi půl hodiny a pak už jsem teda vylezla a šli jsme něco dělat. Ale vymýšlela jsem takové věci, u kterých jsem se nemusela moc hýbat. 😀

martasl
11. únor 2011

ahoj holky.
teda,lehe mě šíleně vyděsila,doufám,že je všechno v pořádku,v horším případě,že dojela včas a už je všechno v pořádku.

jani-no vidíš,že jsi holka šikovná.GRATULUJU.takže v červnu budeš mít zase amok,že se zkoušky nezadaří,jo??neboj,budem držet palce,ty se to krásně naučíš a zase to dobře dopadne.

jahudko-holky mají pravdu.kašli na práci a věnuj se Marušce a sobě.ty nervy ,že se něco děje pak za to nestojí.a už vůbec za těch ,,pár" korun. 😉

anavirez-koukám,že jsme na tom stejně.mě se loni narodila neteř(dva měsíce po našem termínu porodu) a taky jsem neměla odvahu ji vidět.no a rodist jsem měla,ale takovou nějakou jinou.lítostivou.no a v říjnu to samé,narodil se mi synovec a viděla jsem ho až teď o víkendu.všem maminkám to moc přeju,ale zároveň je mi z toho hrozně smutno a líto.o slzách ani nemluvím.ale musíme věřit a doufat,že si nás to miminko brzo najde a konečně ty // uvidíme a všechno bude v pořádku. 😉

zzzzuuuuzzzziiii -neboj,když jste to měli tak krásně načasovaný,tak tourčitě vyšlo.jen je třeba ještě brzo.a jak ti píše fram-každej má příznaky jinak,někdo jo,někdo později,někdo skoro vůbec.a s tím pozorováním se-já jsem na tom před ms stejně.no a když je mi jen trochu zle,nebo jsem ospalá a unavená,hned doufám,že to vyšlo.o to horší mám pak šok,když dorazí ms.prostě musíme doufat.

teda,já jdu dnes na noc + víkend a vůbec se mi nechce.ach jo,já chci být už doma a jen spát.

tiburcia
11. únor 2011

Nazdar holky...hlásím se z nemocnice...včera už to břicho bolelo dost tak jsme jeli, vypadá to na zánět, hcg kleslo, takže to na opakovanou revizi zatím nevypadá, ještě že tak 🤐 mám antibiotika,nějaké léky kdoví na co, něco na uklidnění, injekce a kapačky...no prostě super 😔

leheckova
autor
11. únor 2011

ahoj holky vcera už jsem nepsala byla jsem uplne KO .Jela jsem na 8h na potovost natocili mi krivku snad dobry jen mírna kachikardie ci co ale pry mohlo miminko spinkat doktor primar me vysetril že jsem myslela že mi dela vysetrení zaludku ci co taky jsem pak do rana spinila a teklo ze me neco zeleno cerveneho takže asi zatka konecne mam vysledky delal mi i prutok pupecníku to rikal že je v norme a miminko je mensi ale to že vidi že i první jsem mela malinkate....rano jsem sla ke svymu obvodakovi napsal mi penicilin na ty mandle a ty zuby a to vsechno asi vzalo za svy....mam hroznou rymu boli me cela prava strana od oka prez licní kost zuby až k mandli nemohu otvirat pusu jak me boli pant jsem fakt jak nejaky simulant už me to holky stve....jsem otevrena a branka spotrebovana ci co takže to fakt bude kazdou chvili a hlavicka je pry na dotek citit jak je napresovana už v rodidlech snad to budu mit rychly když mam takové trapení pred porodem už me ta bolest zmaha od tech hemerodiu až k dnesku nevim co je to se poradne vyspat místo toho abych nabírala silu pred porodem jsem vysílena a už jsem fakt na nervy

leheckova
autor
11. únor 2011

vratila jsem ze z pohotovosti až v 22h tak jsem sla do vany a spat taky me vsechno bolelo ty zuby a tak tak se nezlobte ,rano jsem jela k tomu lekari do mesta a pak jsem varila obed a pak me zase zacali ty zuby tak bolet že jsem lehla a lezela až do ted mezi tim prisel syn ze skoly a nechal me spat chuderka maminka je uplne k nicemu

tiburcia
11. únor 2011

@leheckova držím palce ať jsi brzo fit!! 🙂

leheckova
autor
11. únor 2011

ani nevis jak moc si to preju 😉

fram
11. únor 2011

@leheckova to mi spadl kámen ze srdce, že je miminko v pořádku. Je mi moc líto, že máš takovýhle trápení a zrovna těsně před porodem ☹ Moc ti přeju, ať se ti brzo uleví a porod je rychlý. Za takovýhle trápení se ti miminko určitě odvděčí tím, že bude hodňoučký a bude krásně spinkat. Držím palce.

fram
11. únor 2011

@tiburcia chudinko, tak to máš taky "pěkný" ☹

tiburcia
11. únor 2011

@fram ani nevíš jak už mě to s.ere 😠 😔

leheckova
autor
11. únor 2011

@fram doufam holky nic jineho mi nezbývá už se fakt tesim na tu chvilku že to prijde a nestihnu ani mrknout a bude to za mnou ..

helcenka
11. únor 2011

@leheckova - jsem moc ráda, že je miminko v pořádku. To je to hlavní, když jsi to všechno vydržela, co tě až doteď potrápilo, tak porod už bude "brnkačka" a až budeš držet mimíse v náručí, tak se ti i uleví. Antibiotika určitě zaberou a zítra ti bude líp. Jen pěkně odpočívej, a synáčka už máš velkýho, tak on to pochopí, že potřebuješ klid a zabaví se sám. Držím palce. A nechceš někomu tady dát telefonní číslo, aby jsi napsala, až se mrňousek vykulí? Všechny na tebe myslíme a taková zprávička by nás potěšila. 😉

lenkacar
11. únor 2011

@leheckova 😵

herbie
11. únor 2011

lehe to je dobre, ze jste v poradku no uz to mas fakt za par......zzzzuuuuzzzziiiii vubec se na to prosim te neupinej, protoze cim vic upinas tim vic mas nervi kdyz to pak nevyjde ja presne vim kdyz ovuluju mam hlen podbrisek boli testy mam ukazkovy sexovali jsme v ovulce a nic z toho ..... myslim jsi, ze mimis jsi nas najde kazdou v tu spravnou chvili co ma tim chci rict, ze se fakt tak nepozoruj protoze pak je to na prasky a mas akorat nervi pak to bude hruza i pro manzela nebo pritele ted nevim jestli jsi vdana......drzim ti palce at to vyjde.....nekdy prave jak moc chces tak to pak nevychazi ale vubec....

a.j.a.
11. únor 2011

Ahoj holky 🙂 nakukuji, jak dopadla @leheckova tak ještěže jste ty a mimi v pořádku. Mrzí mě, že máš těsně před porodem takové problémy ☹ tak snad atb rychle zaberou a bude brzy lépe.

lucie.krajcarova
12. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................32DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................27DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................26DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................24DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................21DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................20DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................18DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová, calibrum baby plan )......................................15DC
ane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................14DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................14DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................14DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................13DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................9DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................7DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................7DC

marulinka
12. únor 2011

ahoj holky.pár dní sem tu nebyla a měla sem ted co dočítat...
Jane-tobě gratuluji,seš šiokovná 😉
Lehečková-takový trápení ☹ držím palce ať už to máš za sebou a držíš mimíska konečně v náručí 🙂

anavirez
12. únor 2011

@leheckova držím ti pěsti, aby vse rychle odeznelo a byla jsi fit.

jak jsem psala muj bracha ma mikuláše 2,9kg narodil se 10.2. a kamaradce se narodil chlapecek vcera 2,6kg. taky to nemela lehke co se tyce otehotneni, myslim, ze 2x ci 3x potratila. od poloviny tehu musela lezet s nohama nahore. ma streptokoka, takze musela dostat kapacky. jeden dr ji vydesil, ze je mimisek maly a dalsi zase ze jo to ok. stahy mela od 4 hodin rano a maly se narodil az v sedm vecer.snad uz bude vse ok.

ja mam pocit uz odovulky, ze bych to mela dostat. neustale me v podbrisku picha, boli me v krizi, no nevim, doufam, ze to neni nejaky zanet.
no, taky nevim co si mam myslet a manzel to dnes se mnou nemel lehke, kapanek tedy dost jsem se sesypala. silene doufam, ze jsem tehu a dnes kdyz jsem hlidala neter, jsem zjistila, ze má nestovice. letela jsem k netu a moc me to nepotesilo. ☹ ch jo. myslim si, ze to adus take dostane. jjjj ☹

lucie.krajcarova
12. únor 2011

@anavirez no teda, ty neštovice ti nezávidím, to radši ať ještě nejsi těhu..
Lehe, drž se kočko, a ať už brzy nejsi 2 v 1 🙂

jahudka80
12. únor 2011

@helcenka no rozumné to je ale bude to docela .... zdraví je hlavní ale když jsem koukala že nám zůstalo 121kč po odečtení všech nákladů 😢 (tedy bez peněz z mé brigády) tak je to docela husté 121 na jídlo na celý měsí + benzín, drogerii a léky 😠 😀 No nebýt té malé rezervy tak bychom se šli asi pást 😅
@martasl jojo máš pravdu, nějak to zvládnem v březnu chodí vrácení daně,....to jsou taky svině dřív jim stačil papír o potvrzení splácení hypotéky - úroků, a vraceli nám a teď po nás chce výpis potvrzenej z katastru že je to naše nemovitost, jako to si jako myslej že můj manžel si vytiskl papír z banky se svým jménem částkou kolik zaplatil na úrokách a že to je za nějakou cizí nemovitost a né naší 😠 kretéééééni tak zas poletím v pondělí na katasrt a zas jim budu za to platit 😠 to fakt v tom našem státě stojí za h....
@leheckova moc mě to mrzí ty všechny problémy, moc na Tebe myslím a držím palečky ať je mrňous už venku a tobě ať se uleví a je dobře, vážně sis už vytrpěla 😢

Holky já mám hroznej exém natekly mi ruce že ani nemohu sundat snubák, mám tu mast nějakou s kortikoidy a tu se bojím teď mazat ☹ ale vím, že ta mi pomáhala budu muset zajít na kožní ale kdyyyy ?? Tam je to tak na 2h čekání a v tomhle stavu kdy se mi chce blít tam tedy fakt čekat nechci 😠

lucie.krajcarova
13. únor 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //

pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)......................................................33DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová................................................28DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová).......................................................................27DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).............................25DC
zzzzuuuuzzzziiii (25 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera).......................22DC
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová)..................................................21DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)......................................19DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová, calibrum baby plan )......................................16DC
ane84 (26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).....................................................15DC
sarykbrok (VP 6/2010, Femibion, kontryhel).........................................................15DC
endie (23let, MA 3/2010)................................................................................15DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................14DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej)................................................10DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................8DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,jeřáb ptačí)........................................8DC

fram
13. únor 2011

Ahoj holky,
@anavirez možná by bylo lepší, kdyby malá ty nešťovice dostala už teď než když bude starší. Oni to ty děti lépe snášejí a taky nezmešká žádnou školu. Ale jen doufám, že ty jsi je už měla (kvůli případnému těhu).
@jahudka80 tak si k dr. jen zavolej, jestli tu mast můžeš, já myslím, že mastička by miminku ublížit neměla. To je pořád něco,viď? 😒
Jestlipak už lehe nerodí?? 🙂

mircisek
13. únor 2011

@jahudka80 Ahoj, taky trpím na ekzémy. Mastičku s kortikoidy radši ne. Myslím, že se v prvním trimestru nesmí vůbec a pak jen opatrně, radši vůbec. Ale to chce probrat s kožním. 😢 Takže omezit sladké, slané, kořeněné, ovoce a styk s mycími prostředky, ale to určitě znáš. Teda ty, taky musíš mít všechno ☹ . Možná na to zkus Sudocrem. Když nic, tak se ti to aspoň zklidní.

martasl
13. únor 2011

ahoj holky 😉

koukám,jak je na tom lehe a ufffff,to mi spadl kámen ze srdce.hlavně že je miminko v pořádku.teď už je aby jsi to leheckova měla nejlépe ještě dnes za sebou.ty další problémy aby co nejdřív odezněly a ty ses mohla těšit z toho mrňavého uzlíčku.těším se na fotečku 😉

anavirez-teda neštovice,jo?pro Adélku by to bylo opravdu lepší,kdyby je chytla.čím později se dostanou,tím hůř se snášej,o dospělém ani nemluvím.a co ses o nich dočetla?když jsi je měla a jsi třeba těhotná,můžeš tím ohrozit těhotenství??asi jo,že??už nevím,jaká je inkubační doba,ale není to 10-14 dní??

holky,mě je dnes nějak zle.a to musím ještě na noční.u nás v práci se trochu rozmáhá střevní chřipka.jen doufám,že mě obejde 😒 .

mircisek
13. únor 2011

@anavirez Když jsem byla naposled těhotná v prvním trimestru, tak mi po návštěvě švagrová hlásila, že se děti osypaly. Hned se ptala doktorky a ta jí řekla, že pokud jsem to měla, tak by to mělo být dobré. Pokud ne, tak je to blbý, protože to může způsobit vývojový vady. Gynekoložka mi řekla to samé. V každým případě při příští poradně informovat gynekologa.

petra.vavra
13. únor 2011

ahoj holky, jen letmo koukám jestli nám Lehe už neporodila 😉
@anavirez sice se neznáme, ale koukám, že tu řešíš neštovice. Pokud jsi je jako dítě prodělala a jsi těhu tak to nevadí, první trimestr je špatný pouze pokud bys je jako dítě neměla. Špatné to je ve 3 trimestru, to by mimi muselo ven okamžitě, protože si neumí dělat protilátky, nejkrytičtější jsou poslední 3 týdny gestačního věku. Jinak za mě si nemyslím, že je dobré, aby Aduš neštovice prodělala, byť je relativně velká. Sice je hezké slyšet, že je lepší, aby je prodělala jako dítě, ale bohužel i v tomto věku můžou mít fatální následky, aniž by se projevily navenek. Všechny tyto nemoci se snaží nabourat do nervové soustavy a mohou v ní nadělat neplechu typu dyslexií apod. Vzhledem k tomu, že s Terkou chodím ke kapacitnímu neurologovi, se kterým jsem to probírala, patrně na tom pravdy něco bude. Pokud už je proděláte, držím palce, ať je průběh co nejklidnější s výborným koncem 😉

helcenka
13. únor 2011

Ahoj holky,
tak koukám, co Lehe, a zatím nic. Tak možná už je v porodce...

A koukám, že tu řešíte neštovice, tak to jsem sem neměla vůbec lézt... Právě kvůli neštovicím jsme přišli o mimíska a to jsem neštovice jako málá normálka měla. Tak víc to tu rozebírat nebudu, nechci nikoho strašit, jen upozornit, že to není žádná legrace, i když jste je už měli. ☹

Máme za sebou oslavu manžovo narozek a přijela i ségra, tak jsme rovnou oslavili její svátek. Tak jsem nějaká přetláskaná a to jsem měla jen kousek dortu... Kubík má nějakou rýmu, tak snad z toho nic nebude.