Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
17. čer 2010

natu, u nás to samé udělala tchýně... 😠

lichtakova
17. čer 2010

holky, to je děs, je mi vás líto, že ještě musí člověk kombinovat, jestli se může svěřit nebo ne...
breber, tak řekneš, že máš nějakou vyrážku nebo něco s očima, tak tam nesmíš 😉

kopretina82
17. čer 2010

Nat, já to mám takhle s tchýní...Taky jsme jim to řekli s tím, že ať si to ještě nechají pro sebe, no a za pár dní to taky věděla celá vesnice (dokud to bylo ok, nebylo to špatné, jen se usmívat a říkat, jojo, čekáme na srpen, po potratu to bylo horší (ale i to roztroubila, takže asi tak...
Moje mamka to ví-o tý právě vím, že pokud to nedovolím, neřekne to nikde...Ale příbuzenstvu z manžovi strany bych to nejradši řekla až koncem léta 😲 😀. Nicméně u nich považuju za úspěch i to, že to neví dodnes-sice už padaly otázky typu jestli nepiju proto, že nechci, nebo že nemůžu, ale úspěšně jsme to zakecali 😀.Teda jako já je mám všechny ráda, akorát jsou na můj vkus trošku ukecaný 😉
Ale do NT budu mlčet jako hrob a zatloukat a zatloukat-už od začátku mám i přichystanou odpověď na případný dotěrný dotazy, že nevím jestli jsem těhu, že možný to je, ale k Dr. jdu až po neděli 😉 😀
Svítí tady sluníčko, tak razíme na prochajdu, zítra se určitě ozvu-jdu na 10.10.:-o 😵

lichtakova
17. čer 2010

kopretinko, tfuj tfuj tfuj 😉 😉 😉
já jdu zítra taky, jen doufám, že do zítra přestanu krvácet... 😒

natulaaa
17. čer 2010

😠 😠 no je to hruza někdy s těma našima maminama,Moje tchýně ted zase kecala buhví co o mě,když jsem šla na tu operaci,protože moje mamka šla do města a potkala jednu paní a ta jí říká A CO TA VASE RADKA?ona prý už nebude mít rodinu,jí prý berou vaječníky,chápete to,mi bylo do breku,já to řekla i manželovi,jako co to jeho matka kecá a tak se dělají drby,jeden něco řekno a každý si ještě přidá a pak z toho nakonec vyleze toto .
My nechceme ani nikomu říct,kdy přesně jdeme na to oplodnění,ale kruci já nevím jestli se nám to podaří,Brno je od nás 200km a to musíme řict,že tam jedeme,protože mamka bydlí podemnou v baráku a hlídá nam psa,když jedeme na dlouho pryč a po těch zíkrocích,jako je punkce,prý budu muset hodně odpočívat a možná mi nebude ani dobře a moje mamka hned všechno pozná,no jedině že bych se vymluvila na chřipku,no nevím,musíme něco vymyslet.Jinak bych zblbla,a kdyby to nevyšlo,tak otázky a co a proč ,no hruza

lichtakova
17. čer 2010

☹ ☹ ☹

helcenka
17. čer 2010

Hezké dopoledne,
manža šel s malým do mateřského centra, tak na mě nějak padl smutek.
My jsme to teď o druhém těhu řekli jen mojí mamce a ségře, protože ta si to stejně myslela. A řekla jsem to pouze jedné kamarádce, která si také prošla MA, takže o té jsem věděla, že bude mlčet, protože ví, jaké to pak je někomu to vysvětlovat. A jsem ráda, že i manža to vydržel nikomu neříkat. Alespoň jsem ušetřená řečí. Ani nevím, proč jsme to neřekli, protože u našeho raubíře jsme to vykecali hned všem, a to hned po potvrzení těhu doktorem. Takže někdy 6. týdnu. Teď jsem měla takový pocit, jako že to nemám někomu říkat.
A ještě se musím s něčím svěřit. Ten pocit byl asi taky proto, že jsem si loni v létě nechala vyložit karty a tam mi také vyšlo, že pokud budu těhotná, je tam riziko potratu... Ale já to brala jen jako možnost, které se dá zabránit. Takže už si karty vyložit nedám. Protože 90% věcí opravdu vyšlo. Je to zvláštní, protože si na to vzpomenu pokaždé, když se nějaká věc stane - ale i dobré věci, nejen ty špatné, i když ty vyšly bohužel taky. A těch dalších 10% může ještě vyjít, protože výklad platí do konce srpna.

A teď bych se chtěla zeptat něco k revizi. Byla jsem na ní v úterý, to jsem krvácela asi jako při silné MS a bolesti břicha jsem také měla velké. Od včerejška už jen tak špiním, břicho bolí sice míň, ale nic na to nezabírá. Jak dlouho vás břicho bolelo? Já začínám i nějak cítit vaječníky. Já teda doufám, že je to známka toho, že se vzpamatovávají a připravují, aby začaly pracovat. A to bolení břicha přikládám k tomu, že se mi zavinuje děloha, ale nevím. Na kontrolu jdu za tři týdny. Taky si občas říkám, jestli bych neměla mít spíš nějaké větší potíže.... Mně už asi hrabe nebo co.

breberuska
17. čer 2010

licht, dobrý nápad 😉

helci, já jsem špinila skoro dva týdny, ale bolesti při tom neměla žádné. ale třeba je to u tebe opravdu tím, že tělo zpátky startuje...mně se pak během 4 týdne po revizi bolelo úplně všechno a fakt dost, tak jsem mazala k Dr a ten mi řekl, že je tam zánět. jestli si dva týdny, tak to klidně může být i ovulka, ne? teřba bolestivá, protože máš po tom zákroku... 😒

helcenka
17. čer 2010

breber, já jsem ale po zákroku dva dny...

martasl
17. čer 2010

helco-mě po revizi ani břicho nějak nebolelo a krvácela jsem asi 4-5 dní.bolely mě spíš prsa,musela jsem je ztahovat a to bolelo jak prase.možná je i tím,že jsem měla prášky na uklidnění a ty mě asi i trochu oblbly.pořád jsem jen spala.Pokud by se ta bolest zvětšovala nebo přecházela do křečí,rozhodně zajdi k doktorovi.Nebo pro klid duše si tam zavolej a zeptej se,co a jak.za zeptání nic nedáš a doktor se určitě zlobit nebude.

helcenka
17. čer 2010

Mě právě břicho bolí jako při MS. Tak počkám asi do zítra a kdyžtak tam brnknu. On říkal, kdyby něco, ať volám. Já krvácela jen ten den co mi revizi dělali, teď už jen špiním, ale opravdu jen trošku. Ale břicho bolí, tak jsem z toho nějaká vyplašená, nic jinýho nebolí.

breberuska
17. čer 2010

heli promiň, já jsem pochopila minulé úterý...tak to je ještě brzo. Jak píše marťa, zkus se telefonicky zeptat a uvidíš. Já jsem tady měla léky na zast. laktace (akorát nezabíraly ☹ ) a ještě prevntivně ATB, tak asi i proto mně nic nebolelo.

natulaaa
17. čer 2010

Jej holky tam mě nebolelo vubec nic,krvácela jsem jen v den revize víc a pak další dny už jen slabě se špiněním ,ale maximální 4 dny no a pak jsem čekala na první porevizní,která už mi přišla normální,jako běžná MS,mi ta revize pomohla v tom,že od te doby nemám vubec žádné bolesti během MS,tak aspon k něčemu to bylo ,protože do té doby než jsem otěhotněla jsem každý měsíc trpěla jako blázen a bez brufenu ani rána a ted pohoda

leheckova
autor
17. čer 2010

ahoj ja jsem se taky rozhodla to nikde neříkat ale ja chci být hned doma tak nevim abych měla tu správnou výmluvu proč nechodim do práce ☹ 😒 chci být doma protože mam sefa prudase a nervaka a ja pak se nervuju a jsem špatná a to pak doleha na psychyku ve mě....kdo je na řadě s testováním někdo má příznaky na těhulkování 😀 😀 😀

angelina987
17. čer 2010

Lehe na řadu budu asi já a martasl - nebo teď se mi to plete, ale na to je ještě čas 😖

lichtakova
17. čer 2010

lehe, já jsem to teďka taky řešila, protože jen co jsem našla pozit.test, tak mě začlo škrábat v krku a bála jsem se, abych v práci k tomu nechytla něco horšího, takže jsem zůstala doma, pak jsem začla trošku špinit, takže jsem v neschopence pokračovala a no a výsledek víte. Babička se taky dotazovala, co mi teda je a proč jsem doma )ona má taky zrovna rozdělaný nový zuby, tak asi i z části proto 😉 ), tak jsme jí řekli, že mi nic tak není, že jsme jen unavená a že mám zvýšenou sedimantaci, takže mě pro jistotu nechává dr. doma....tak to bys taky mohla říct, že máš neschopenku z gyndy nikdo nemusí vědět, nebo se domluvit s praktickou, ta moje je v pohodě a nemá s tím problém...

jane84
17. čer 2010

Ahoj holky, omlouvám se, že se tu teď tolik neukazuju. Ale snažím se vás občas přečíst. Jste poslední dobou pěkně ukacený 🙂 absolutně teď nestíhám kvůli škole a hlídání synovce.
Já teď úplně žasnu, po potratu v srpnu se mi menses začal zkracovat a skončila jsem na třech dnech. Ne že bych se na to chtěla stěžovat, ale přišlo mi to divný. Teď jsem začala užívat bylinkové směsi od Alveo (ještěže to byl dárek, bylo drahé jako prase) a má to srovnat orgány v těle a mně se tento měsíc menses normálně protáhl, dneska už 5DC a pořád slabě krvácím. jestli to má fakt vliv, tak doufám, že příště už hlásím //
Jinak k tomu nic neříkání, protože bydlíme v jednom domě s našima a máti je bývalá porodní asistentka, tak u nich to asi dlouho neskryju, hlavně když na sebe budu opatrná. Ale nikdo jinek se to nedozví. hlavně ne tchyně, po tom co předvedla posledně

leheckova
autor
17. čer 2010

liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..............................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)............................................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)........................................................................5,5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//

andrissek( let,MA 4/2010)............................................................................................................58DC
lucifer1987(23let,SP 3/2009, MA 12/2009)kys.listová,mamavit..............................................................58DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................50DC
gambrinuska (28let, MA11/2009 calibrum babyplan,methformin,fostimon-injekce ..................................46DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................33DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................27DC
angelina987(27let, MA 2010,listovka calibrum babyplan)......................................................................24DC
mikkisek( 29let,MA 3/2010) kontryhel,kys.listová vit.E...............................................................................24DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................22DC
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová,vit.E,kontryhel) ...................................................21DC
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010) kontryhel....................................................................................20DC
endie(23let, MA 3/2010)...............................................................................................................15DC
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................14DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka(30let,kys.listová)..................................................................................................................14DC
breberuska (27 let,VP 5/2010)kontryhel,mamavit,femigard......................................................................11DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)....................................................................................................... 8DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)......................................................................................5DC
fram(35let, MA 2/2010 femibion).......................................................................................................4DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50, Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)...................................... 4DC

natulaaa
17. čer 2010

Lehe no na řadě si ted ty,další týden já,ale od toho nic moc nečekám,ikdyž jsme se řádně snažili,ale ten hnusný vejcovod to asi neskousl a kdo další?

lichtakova
17. čer 2010

natu, ještě neházej čápa do žita....

natulaaa
17. čer 2010

😀 😀 😀 😀

leheckova
autor
17. čer 2010

Helcenko břicho bolí jako na mrchu to je v pořádku ja taky krvacela jededn mozna dva dny a pak jen špinění ale bricho mě bolelo tak jsem si vzala ibalgin zkus ho a uvids

natulaaa
17. čer 2010

😀 jo jestli patří k těhu příznakum podrážděnost a to že jsem strašně mrská,už druhý den a všichni a všechno mi vadí a nejraději bych s něčím mrskla,tak v tom případě bych jeden příznak měla,kruci zas mi nejdou smajlové,vždycky mi přeskočí na začátek,když ho chci napat na konec.

natulaaa
17. čer 2010

😠 😀 😀 😀 chtěla jsem napsat NAPSAT a pak mám být v klidu,když mě i ti smajlové serou

helcenka
17. čer 2010

Holky díky. Já vím, že už všechny máte tohle za sebou a teď už se těšíte na miminka. Pro mě je tohle hrozně daleko, tak otravuju s takovýma otázkama....
Ale řekla jsem si, že maximálně tři dny smutnění a pak už jen samá pozitiva.... A možná se pak přidám i do vaší tabulky, teda jestli už nebude jen se //.

breberuska
17. čer 2010

heli, neotravuješ!!! 😀 od toho ta diskuze přece tady je 😉
a bylo by to super, kdybychom se pak všechny společně přesunuli do nového tématu s novou tabulkou 😀 😀

natu, tak první příznak je dobrý 😉

leheckova
autor
17. čer 2010

je tak to ja mam už asi tři dny takže ja se taky hlasim od včera mě začína bolet bricho na mrchu už začínam mít zase depek ☹

natulaaa
17. čer 2010

Lehe tak to jsme těhule,to je jasné,já jsem strašně mrská,kruci nevím proč,normálně mi vadí,když nna mě někdo promluví,nejradší bych se někde zakopala ale já mám na PMS ještě skoro

angelina987
17. čer 2010

@leheckova ještě máš času dost, nedělej ukvapené závěry

lichtakova
17. čer 2010

jo, koukejte být hezky v otm, páč já potřebuju vidět, jak rychle se dá po MA otěhotnět 😉