Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
26. srp 2010

@natulaaa ale ale , to nechci slyšet, jasné že nikdo neví, jak to dopadne, ale když bedeš smutná a dopředu si říkat, že to nedopedne 😠 😠 😠 tytyty jestli má být někdo v září těhule tak ať to jsi ty!!!!Musíš být v pohodě já vím, že si řekneš že se mi to kecá, že už doma dítě mám, ale věř touha po mimču je stejná ať je první druhé nebo třetí. Jenkdyž už nějaké máš tak jsi asi malinko klidnější. Ale prosím snaž se myslet na krásné věci, udělej si s manžou třeba malý výlet, nebo si jděte někam posedět na véču, do kina užívejte si- to co pak nebudeš moct, až budeš blinkat, a funět s rostoucím bříškem. 😉 Hlavně nečti ty píčoviny na netu jako že se to támhle té nepovedlo a že tahle potratila a že tahle tohle fuj fuj . Kdybych mohla tak ti pošlu půlku své práce ať mi pomůžeš a příjdeš na jiné myšlenky 😀 prostě jdem a výjde to. Já si tenhle měsíc říkám buď budu s natulinkou počítat týdny a nebo hold si dám kolo s někým jiným v říjnu..... 😀

lucie.krajcarova
26. srp 2010

@natulaaa jahůdka má pravdu, člověk o tom nesmí takto přemýšlet... koukni na mě, plod s downovým syndromem, no co se dá dělat, stalo se, ale pokusíme se zas. to si piš, že budu mít strach, ale vždycky bude naděje, že to dobře dopadne.jo a strach příchodem z porodnice nekončí 🙂 ten už bude celý život, i o velké děti..

natulaaa
26. srp 2010

@jahudka80
@lucie.krajcarova holky moc vám děkujii,já měla dneska nějakou depku,bylo mi blbě a už začínám cítít en muj vaječník,tak už se tam asi něco děje,chudáček,dostane ted zabrat 😵 😵 ,ale jen at maka.lajdák jeden 😠 😀 ,a já vám mám stavy ,že se z ničeho nic rozbulím 😕 😕 ,no asi začínají pusobit ty hormony,bavila jsem se dneska s kámoškou a ona taky prý měla stavy,chvíli tak,chvíli tak 😲 ,no bude to mít manža se mnou asi těžké 😖 😖 😵 ale musíme to vydržet a zase bulím,čučím na mclaudovky 😀 😀 ,jééžiš se mnou to cloumáá 😀 😀

martasl
26. srp 2010

ahoj holky.
jak píše lucka-porodem to nekončí,ten strach o děti je na celej život.když byly holky menší,běda,jak jsem je neviděla z okna,už jsem všude viděla únosce a pedofily(vidím je všude furt).teď jim taky dokola opakuju,jak si maj dávat bacha na auta,cizí lidi,pořád sonduju s kým si na netu píšpu,jestli to není nějakej pedouš a jestli po nich nechce něco hnusnýho.na tohle jsem úplnej magor.holky už jen koulej očima.děsně se bojím,že je sejme auto nebo je někdo unese.hrůůůza.nechápu,že chlapi jsou tak v klidu.nejdřív se bojíme,že neotěhotníme,pak že o mimi přijdem,když se narodí,že mu někdo ublíží.holt chce to hoooodně sil a pevné nervy.ale stojí to za to,jen doufám,že až mi bude třeba 80,tak mě děti nenechají někde za živa hnít a že mi poříděj pěknej penzion!!!! 🙂 dvě nebo i tři děti by se na to mohly složit,ne?? 😉

mv-je to děs s tím čekáním,hlavně,když denně slyšíme ten tikot těch našich hodin.mě ten můj věk taky hrozně děsí a je jedno,že už dítě nebo děti máme.potěšil mě můj gynekolog,když mi posledně na moje povzdechnutí ohledně věku řekl,že jsem ještě mladice a mimi bude!!!tak se netrap věkem-jsi mladice.když můžou jiný ženský rodit po 40,tak ještě máš dost času.a ten sydrom-nejsi s ním první ani poslední,doktoři vědí,jak s ním zatočit,aby tebe ani miminko neohrožoval.neboj-jednou se dočkáš. 😉

helcenka
26. srp 2010

Ahoj,
tak vás dneska všechny zdravím.
My jsme byli dopoledne na ponících a krmit lamy, malýmu se to moooc líbilo, pořád by jezdil, jenže když tam bylo tak 30 dalších dětí a koně jenom 3. No ale svezl se třikrát a byl spokojený. Pak jsme nakrmili suchým pečivem.
Jen jsem nás ráno pěkně navlíkla, protože bylo zataženo a zima, přibalila jsem i pláštěnku no a už po cestě jsem nás odsvlékala a kabelu nacpanou oblečením k prasknutí... Pak jsme zašli na obídek s mamkou, byla to mňamka, moc jsme si s mimískem pochutnali.

@natulaaa - tak to je super, jak vám jdou včeličky, zrovna jsem tady na Koníkovi narazila na fotoblog jedné holčiny, šla na první IVF, zavedli jí 3 vajíčka a má 3 krásný holčičky. To úplně zahřeje u srdíčka, když to člověk vidí. Pěkně se rozmazluj, musíš teď nabrat sílu na ty dvojčátka. 😀 😀 😀
@martasl - tak pořád čekám, že mě v tom nenecháš. 😉

Přišla ségra, šla s malým ven, tak jdu vysát a vytřít a pak se asi natáhnu.

martasl
26. srp 2010

helci-doufám,že tě v tom nenechám 😉 .hlavně se moc nepřepínej,začátky jsou nerizikovější!!

helcenka
26. srp 2010

@martasl - to se lehko řekne, jenže mě to nějak nedá. Když si to tak vezmu, tak se cítím v pohodě, ne že bych nějak lámala rekordy v úklidu nebo další práci, ale pořád tak nějak čekám, že mi třeba začne být zle, teda tajně doufám, že nezačne. To bych pak nic neudělala. S Kubíkem mi fakticky nic nebylo, normálně jsem zvládala všechno jako předtím, v 5. měsíci jsem lezla ještě po horách, v 6. jsem umyla všechny okna, pověsila záslony a pohoda. U druhého, které dopadlo, jak dopadlo, mi už touhle dobou bylo zle, byla jsem ráda, že jsem se vyhrabala z postele. A neudělala jsem vůbec nic.
Ale snažím se i odpočívat, to je jasný, po obídku se vždycky s prckem natáhnu a dám si dvacet. Já to beru tak, že je to dobré znamení, že je mi dobře, jako mi bylo s Kubíkem. 😀

fram
26. srp 2010

@natulaaa to je blbý, že ti je zle z těch hnusů, co do sebe láduješ, ale na konci tě čeká odměna v podobě dvojčátek, tak to za to stojí 😀 Nepůjde tvůj manža studovat? Že by si střihnul medicínu, když už umí píchat ty injekce 😀 😀 😀
@helcenka říká se , že když ti je blbě, tak to znamená, že roste hcg a miminku je dobře. Ale to je pěkná blbost,mě bylo blbě, dokonce mi ještě 2 dny před revizí narostla prsa.. A vidíš, je ti dobře jako při Kubíkovi, myslím, že to je dobrý znamení 🙂

lichtakova
26. srp 2010

nazdar holky, jak se máte? 🙂

fram
26. srp 2010

@mv to je pech s tou mutací a to čekání v našem věku je stres. Nekoukala jsi někdy na porodnice.cz - poradny - MUDr.Koucký? Hodně tam píše o mutacích a dost často i o tom, že většina! kolegů nezná nejnovější výzkumy, jak maximálně zvýšit šanci na úspěšné donošení miminka. Možná by stálo za to mu napsat a poradil by.

natulaaa
26. srp 2010

@fram no mi říkala včera sestřička,že ten prednison,co beru ráno je těžký na žaludek a že se má jist na najezený žaludek,ale já ráno neumím jíst a pak je probléém,jinak tu injekci co pícháme ráno,ta prý nemá nežadoucí učinky,jen mě potom bude bolet a tlačit břicho,ale to budě těma vajíčkama co mi tam porostou 😵 😵
@lichtakova ahojky my jak my,ale ty ses tu dlouho neukázala,jak bojuješ?

lichtakova
26. srp 2010

@natulaaa ahoj natulko, bojuju a chystám se na o pošašený stěhování ordinace, takže o jiných věcech moc nepřemejšlím 😉, ale jinak se clekm snažíme....tak uvidíme, jestli to k něčemu bude
co tady, schyluje se k něčemu??? a co ty, už stimuluješ??

natulaaa
26. srp 2010

@lichtakova ty počkat počkat ty si co,že stěhuješ ordinaci,možná si to už psala,ale je nás u hodně a já vždycky zapomenu 🤐 🤐 ,jj já už druhý den píchám,zrovna ted jsem manžovi ukazovala,že mám nafouklé břicho a cítím tu pravou stranu,kde mám ten vaječník,tak že by po dvou injekcích už něco začínalo 😕 😕 ,no kéééžby 😵 ,v sobotu jdu na první utz a budem počítat tu moji snušku,doufám,že něco vytlačím 😀 😀 .A co ty,jedete je tak na volno,žádné testy a měření?

lichtakova
26. srp 2010

@natulaaa jo jedem "na volno", i když to to teda zrovna moc nevystihuje... 😖 😉
nojo, nám v rámce polikliniky stěhujou ordinace...takže si přihoršíme. Já jsem zubodravec 😉

natulaaa
26. srp 2010

@lichtakova zubodravec? 😕 😕 ,tj laborantka?sorry možná si sedím na vedení 😀 😀 😀

martasl
26. srp 2010

lichtakova-zubodravec-těch se bojím,jak čert kříže...podle mé zubodravkyně nemám proč,ale nikdo mi to nevymluví-auuuuuu.ale pěkně se tituluješ 😅 😅

jane84
26. srp 2010

ahoj holky 🙂

@natulaaa Natul ty bereš prednison? Mamka ho taky brala, na žaludek pěkná bomba a zadržovala vodu, takže nabrala a změnil se jí obličej typicky po prednisonu, trošku natekla a zakulatila se, ale ona to potřebovala. Tys myslím taky psala, že bys to uvítala

jane84
26. srp 2010

@fram Ahoj jak to vypadá u vás se snažením? u nás tento měsíc nic moc, snaženíčko bylo 10DC a pak až 15DC, přičemž ovulka byla s největší pravděpodobností 14DC 😒

natulaaa
26. srp 2010

@jane84 jj to brala i moje segra a obličej se ji změnil strašně,ale ona brala nějakých 80j a já beru 5j a taky to brala moje švagrová,ona měla rakovinu a taky natekala,ale ty dávky jsou několika násobně vyšší,takže u mě to prý nehrozí a navíc já to budu brát jen \3 týdny vííš 😉 😉 😉 ,Jani a ty jak pokračuješ? 😉
@martasl ježiš tak co je zubařka nebo laborantka? 😀

jane84
26. srp 2010

@natulaaa tak trošku jsem tenhle cyklus rezignovala, přítel tento týden jel 12ihodinové směny, vracel se pozdě večer, strašně unavený, asi z toho nic nebude, skoro jsme se nesnažili, ale to jsme před potratem taky zrovna nesexovali každý den. Ale nehrotím to.Jsem ráda, že jsem mohla přes léto pracovat a vydělat si nějaké peníze, tak třeba už to teď klapne. Nevíš co dělá Vendulka, každý den sem nakouknu, abych byla trochu v obraze, ale o ní jsem už hoooooodně dlouho neslyšela

natulaaa
26. srp 2010

@jane84 jj nepsala tady už dlouho,nevím co se stalo,že sem nechodí 😖 😖 ,holky já se loučím pro dnešek,jdu skládat na chvilinku puzzliky ,dobrou noc 🙂 😉

fram
26. srp 2010

@jane84 ahoj 🙂 my se snažili 14.,15. a 17DC, takže naděje je. 16DC jsme vynechali, protože mm měl akci a vrátil se nalitej jak dělo, pěkně mě naštval 😒 . Ale víš jak to je - naděje si raději moc nedělám, už teď vím, že jestli mrcha dorazí, tak to zase obrečím ☹ Jestli jsi ovulovala 14DC a 15DC bylo snažení, tak naděje určitě je. Držím palce. Já jsem o pár dní napřed, tak se "ortel" dozvím dřív. Pokud to nedostanu testovala bych 5.9. v neděli.

martasl
26. srp 2010

natul-si myslím,že je zubařka,ne?? 🙂

jane-taky si myslím,že je dost velká naděje,fram-u tebe taky-holky to vyjde!!!
jestli zítra zjistím,že jsem těhu,tak ovu testy jdou na prd.sem si myslela,že jsem vůbec ovulaci neměla.ale třeba neměla,těhotná nebudu a mám v ms bordel 😅

natulaaa
26. srp 2010

@fram
@martasl jsem na vás zvědavá 😵 😵 😵 ,jinak já nemužu zabrat 🙄 🙄 😀 😀 ,tak jsem si vzala notáska ssebou do postýlky 😵 😵 ,a přišla jsem na to,že mi bude mm píchat zítra 2X 😲 😲 ,já potřebuju totiž 225 jednotek a ty ampulky jsou dělané po 300Jednokách a my dneska pichli 225,tudíš zbylo 75J ale já potřebuju zase 225,takže jedna várka bude 75,a z nové ampulky a 150j ,takže 2 píchance zítra,och booože 🙄 🙄 🙄 🙄 😀 😀

natulaaa
26. srp 2010

@martasl já nevím,že by zubařka 😲 😲 ,
@lichtakova jej odkud si,já mám foobii ze zubařu,tak známost je známost néé 😀 😀 ,to bych dostala i obrázek nééé? 😀 😀

mv
27. srp 2010

@fram díky za ten odkaz, kouknu tam.

@martasl tak dnes držím palečky!!!!

S tím věkem to je fakt na palici, deptá mě to dost.Buď se od toho musím oprostit a nepřemýšlet nad tím, kolik mi je a být smířená s tím, že můžu rodit taky ve 40letech, nebo to je k prdu.
My to máme i dost zamotaný s tím bydlením.V týdnu jsem zjistila, že má být byt hotovej k nastěhování v listopadu,takže se nějak dál rozhodnout budeme muset nazávisle na tom vyšetření až po novém roce..Buď můžeme dál uvažovat o mimču a byt musíme ihned pronajmout a nezařizovat zbytečně ,a nebo se tam nastěhujeme, ale tím končí možnost s mimi.Oboje nelze.
Ch jo, to je tak složitý všechno a po těch výsledcích ještě více.....
😒
Všem hezký víkend, my měli mít půjčené lodě a rafty na zítřejší den a jet vodu, ale nevím, asi to zrušíme kvůli počasí. ☹

mv
27. srp 2010

Jo a ještě jsem zapomněla napsat svůj včerejší sraz s kámoškou.
Říkala, že si myslí, že bych měla mít v životě více pokory,příjmout svůj život takový jaký je a být šťastná, za to, co už mám a nesnažit se to hrotit za každou cenu.Mám zdravé dítě, super manžela, postavenej dům,tak co prý chci dále...
Nejhorší je, že jsou dny, kdy to přesně takhle vidím i já.Ale pak zase dny, kdy si říkám, že snad nechci tak moc.... 😉
Kolegyně z bývalé práce mi nedávno také říkala, že pokud se budeme dále snažit s mým hyperinzulinismem, manželovým Crohnem a našim věkem, že si akorát pěkně zahráváme se životem...A to ještě jsem nevěděla o té mutaci.
Se to někomu říká, co????? 😒 😒
Teda snad neproprší celej víkend..... 😝

natulaaa
27. srp 2010

dobré ránko 🙂 ,ježiš u nás taky leje 😠 😠 ,dostala jsem dvě včeličky a jdu si ještě na chvilku nádchnout 😵 😵

lichtakova
27. srp 2010

@natulaaa z Prahy, klidně dojeď, obrázek dám, když tak ti i nějaký namaluju 😉

lichtakova
27. srp 2010

jůůů, tady se dneska bude testovat???