Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
1. říj 2010

pak me tu holky navnadi, ze by to mohlo dobre dopadnout a ono to bude jinak, pre se to ve me, chtela bych popsat a pak zase nechci, no nic nemuze byt jednoduche

martasl
1. říj 2010

ahoj holky 😉

helcenko-neboj,to bude dobrý.a z čeho se ty hematomy dělají??já ho měla posledně taky+cystu,ale neřekli mi z čeho to bylo.

jahud-vůbec nepřemýšlej nad tím,že by se teď miminko nehodilo.Vždycky se to nějak udělalo a zase se to nějak s financema udělá.A jak píše meiki-nemusí být všechno na domečku hned.My nenáme pořád pořádnou cestu a chodníku ani nemluvím.A ta vrchní koupelna taky hned tak asi nebude.Holt je to teď s těma penězma špatný.Ale mimíska si přeju i tak.když nic jiného,tak co nejvíc tě může potěšit než malej prďola a i ty větší. 😉

breberusko-tak to úplně chápu,že se ti to vleče.ale neboj,pak si řekneš,že to uteklo a budeš čekat na další vyšetření.a už víte,co to bude??a necháte si to říct??a co jména,máte vybráno??

lehe-tedááááá,ty už jsi 20 týden??tak to letí jak blázen.a inak stejné otázky jako na breberusku. 😉 co jména,pohlaví atd?? 🙂

pe_t
1. říj 2010

@jane84
@meiki holky já tomu věřím - do dvou měs.jsem všechny, včetně Fram 😉

Já žádné špinění nemám. Ale "divno"v podbřišku mívám - jako na ms.

@meiki taky se snažím nekontrolovat, ale prostě občas když ucítím jako by ms, tak to jen konstatuju. Nepozoruju se. Ale mám hojnej hlen - mokro.Máte to taky? Je to normální po ovu? Dneska jsem 19DC. Ale stejně - naposledy jsme se tulili v uterý a chceme ještě dneska (asi je to už pasé a je rozhodnuto o tomto měs., ale mě to nedá.... 😅 )
Meiki - kolikátý jsi DC??

jane84
1. říj 2010

@pe_t mám docela dost hlenu, ale takový hustý, bílý, musím si brát intimku

breberuska
1. říj 2010

helci, já jsem měla hamatom taky - můj Dr říkal, že se to kolem 11tt dělám, začíná fungovat placenta a tím přechodem z žloutkového váčku na ní nějak zakolísají hormony a tak se někdy vytvoří sraženinky....ale neboj, jestli je malá a ani nekrvácí, tak se vstřebá. Já jsem zakrvácela jednou a pak už nic.

jane, já jsem to nemyslela zle, jen mně to do puntíku puntíku připomnělo co se dělo u mně, aj ty dny sedí, nikdy před tím jsem to tak neměla, až tehdy...teď mně zase indikoval čípek a hlen, že se něco děje.

marti, my si to určitě necháme říct. ještě to nevíme, ani jsme si na to na tom NT screeningu nevzpomněli, my jsme byli jen našponovaní na to, aby nám řekli, jestli jsme na tom lépe než minule a nebo ne...nicméně já jsem na 90%přesvědčená, že čekáme holčičku, márinku. minule jsem chlapečka taky věděla, ačkoliv jsme se to oficálně dozvěděli až v nemocnici. Teď pro chlapečka jméno ještě nemáme, chtěli jsme vždycky marečka, ale toho už nechceme dávat, už jsme prostě jednoho měli...nevím, jestli to nezní blbě... a pokud to teď nebude ta holka, tak musíme něco vymyslet😀 to bude boj 🙂

martasl
1. říj 2010

breberusko-já bych taky pro nové miminko nevolila stejné jméno,jaké bych chtěla pro to první.úplně vás chápu.ikdyž se to miminko nenarodilo,tak svoje jméno už mělo a nemohla bych ho dát dalšímu miminku.Tak jsem zvědavá,jestli tvoje tušení je správné.ale i kdyby ne,hlavní je,aby miminko bylo zdravé a bylo všechno v pořádku. 😉

daniela699
1. říj 2010

Peti, mne to taky nedalo a i kdyz jsem si rikala, ze kdovi jak to s tou ovuli bylo, tak jsme radsi taky jeste pojistovali i po. 🙂 Nevedela jsem jiste jestli ovule byla, tak jsem si rikala, co by kdyby. 🙂 A s tim hlenem, ja jsem to tak mivala vzdycky po ovu, ze ho bylo vic az do ms a pak to preslo do ms a nebo taky ne. 🙂 Podle toho bych to nepoznala. Vim akorat ze byl jinej nez pred ovu, byl skoro nepruhlednej.

Holky ja jen obcas nakouknu a jinak furt pracuju, a nemam moc cas psat. Ale aspon taky nemam moc cas se nejak zkoumat. Nectu zadny stranky o tehu, nic. Protoze jsem pak vzdycky akorat na neco prisla a bala se. Jediny co teda vnimam porad, je jak me boli obe trisla a kdyz jdu tak citim prsa. 🙂 Ale jinak se snazim nejak nerozebirat. Stejne to clovek nemuze ovlivnit, tak bych se akorat stresovala.
Musim rict, ze s tim testovanim, je fakt mnohem lepsi pockat do terminu ms a pak teprve to zkusit. Minule jsem zkousela pred ms a byla jsem moc zklamana. A ted jsem jen ocekavala ms, a i kdyz jsem byla smutna, ze jsem citila ze prijde, zdaleka to nebylo takovy jako minule, a kdyz neprisla, tak jsem byla dokonce ten den nas... ze co to jako zase ma bejt, ze se mi to nejak rozhazuje. A pak zacala rust nadeje, ktera se potvrdila dalsi den rano. Takze na psychiku to bylo takhle opravdu mnohem lepsi. Protoze ty ruzny priznaky/nepriznaky jsou tak podobny, ze stejne clovek moc nevykouma. 🙂

Tak zatim papa, jdu zas fachcit. 😀

pe_t
1. říj 2010

@jane84 tak to máme stejné - intimku musím mít, jinak mi to je hrozně nepříjemné.
Měla jsem to i v těhu prvním, s malou, ale paradoxně si nepamatuju, jestli i běžně po ovu, když jsem těhu nebyla 😅

pe_t
1. říj 2010

Mrzí mě, že tu nebyla Zuzi ☹ nic nevíme ☹

daniela699
1. říj 2010

Breberus, to s tebou uplne souhlasim. Tohle je nove miminko a ma pravo na svoje jmeno. Jsou to dve oddelene bytosti, a pak by ti to akorat pripominalo. Obcas si vzpomenu, ze pred nedavnem bylo v brisku jine miminko, ale pak uz se snazim myslet na tohle, co tam doufam zdarne roste. 🙂 To jsem zvedava jak to nakonec u vas dopadne, jestli holcicka nebo kluk. 😀

daniela699
1. říj 2010

Bud to ma Zuzi moc prace, nebo nasla // a boji se to rict, a nebo nenasla a je smutna a nechce se ji to psat. Doufam, Zuzi, ze to je ta druha moznost. Moc na tebe myslim. 🤐

fram
1. říj 2010

@lucie.krajcarova luci, já vím, že ve většině států jsou na tom s mateřskou hůř, ale taky tam mají úplně jiný životní podmínky - práce na půl úvazku, jiný platy - můžou si dovolit zaplatit chůvu apod. Aspoň si to myslím. Tady když mamka po mateřský hledá práci, tak smůlenka - každý si myslí, že bude často doma s nemocným dítětem.

fram
1. říj 2010

@helcenka gratululu k obříkovi 😉 😉 Jen tak dál. 🙂

fram
1. říj 2010

@breberuska a už je ti líp? Bacily jsi vymýtila?
Já pořád hledám příznaky těhu, a zatím mě jen bolí břicho na mrchu. Moc nadějně to nevidím, ale ještě to úplně nevzdávám. A kde je ta zuzi, sakryš? 😀

breberuska
1. říj 2010

@fram je mi lépe, nasadila jsem osciloccocinum a vincentku vyměnila za sprej z mořské vody a fakt to pomáhá. Už u nás doma umírá jen manža...to víš, strašná nemoc na 7 (rýmečka) není žádná sranda 😀

příznaky nehledej, stejně je každý nemám, a hlavně neházej flintu do žita!!! Strašně moc držím palce...vám všem!!!

meiki
1. říj 2010

@pe_t ja jsem dneska 18 DC, den po Tobe 😀 😀
trochu citim prsa, ale to bylo i minule, takze s nejvetsi pravdepodobnosti nic 😒

meiki
1. říj 2010

ach jo Zuzinko kde jsi

martasl
1. říj 2010

teda ta zuza faaakt napíná.tak doufám,že to bude stát za to!! 🙂

holky,dnes před pár hodinkama se mi narodil novej synoveček Marek.Jsem ráda,že je všechno v pořádku,ale trošku to zabolelo.nedokážu z toho mít tu správnou radost.Švagrová měla těhu cukrovku tak ji to museli vyvolat.asi o týden dřív.ale hlavně,že jsou ok. 😉

danielko-je možná lepší nepídit po různých diskuzích a článcích.ale už teď vím,že nevydržím nechodit na stránky pro věci na miminko.a na kočárky-jsem na to magor.

meiki
1. říj 2010

@martasl ja taky porad koukam na fotoblogy a ctu jakou cestu meli za miminkem, nekteri jednoducjou a jini slozitou, ale tak nejak me to povzbuzuje, ze se nam to taky podari 😎

meiki
1. říj 2010

tak nejak zacinam byt presvedcena, ze nic, protoze fakt teda ty prsa tedaboli - ten tlak je fakt ted desnej

lucie.krajcarova
1. říj 2010

@leheckova nechci se obhajovat, ale musíme počítat s tím, že se rodičovská prostě bude snižovat. prostě na to nebudou peníze. nebo nám půjdou pořád nahoru daně. je to kruté, ale peněz všude chybí... no prostě jsem ekonom, tak se nečertěte, vidím to víc do budoucna... a hlavně vidím, jak je na tom ségra v Irsku, nic slavného to není. plat sice má vyšší, to ano, mateřskou měla stejnou jako já, ale prostě pak už nic. a chůvy a jesle a šlkolky jsou opravdu hodně drahé... tak to je.

lucie.krajcarova
1. říj 2010

Heli, super že jste oba v pořádku. a který jsi tt? nedáš si to do profilu? jen se divím, že ti výsledky NT screeningu nebudou říkat... většinou to snad dělají ne?

lucie.krajcarova
1. říj 2010

@breberuska gratulace, strašně to letí!!!!!! držím moc a moc palečky. ještě se zeptám, nenabízeli ti vyšetření klků? je to před plodovkou. vzhledem k předchozímu těhu na to asi půjdu. nebyla jste na tom některá?

Jahudko, ty jo, co to tak může být? nemáš v rodině nebo v blízkosti někoho, kdo tomu rozumí a kouknul by se? nejlíp stavař. třeba to nic není!!

lucie.krajcarova
1. říj 2010

jinak včera jsem byla na zumbě a moc jsem si to neužila. bylo mi trochu blbě, jak jsem nachlazená. a hlavně při protahování jsem hrozně cítila jizvu po císaři a hlavně zas ten vaječník!!!!!!! ani jsem to nemohla docvičit. je to vážně divné...

meiki
1. říj 2010

@lucie.krajcarova jak dlouho uz boli?

meiki
1. říj 2010

taky jsem si rikala, ze bych zacala se zumbou, ale zatim jen rikala

lucie.krajcarova
1. říj 2010

bolí mě to s přestávkami už týden, jako nic intenzivního, ale přijde mi to už dlouho.. jo zumba je fajn, určitě vyzkoušej. vím, že mě bude mrzet, když s ní budu muset přestat v těhu 🙂

jahudka80
1. říj 2010

@martasl No to je trochu problém my budem mít akční dům který je už i tak za výhodnou cenu a tudíž na klíč tak se vším všudy 😉 a tak nějaká nedodělaná koupelna nepřipadá v úvahu. Proto až budem v podnájmu tak musíme hodně šetřit a rychle zaplatit pozemek a udělat studnu a jímku také musíme mít nějaké peníze na projektanta a projdekt ať počítám jak počítám je to 500tis ☹ a to tedy vidím podnájem na dlouho asi 3roky to nebudou 😢
Holky já jsem dnes měla návaly a bolela mě hlava ááá to mívám 7-10dní před ms. Myslím že je to jasné aspoň bude vyřešeno. 😀 Počítám že příští pátek nebo sobotu dorazí mrcha.
Vám ostatním přeji brzké těhulkování
@jane84 vypadá to nadějně podle toho co píšeš držím moc moc palečky a děkuji za IP. Manžovi se to nelíbí aby mě někdo nepřepadl až pujdu s důchodama 😠 no to víš nemoc z povolání 😀 😀 😀 😀

fram
1. říj 2010

Holky, tohle jsem našla:
Méně, nebo více sexu? Říká se, že pár, který se snaží o dítě, by to neměl se sexem přehánět, aby spermie byly kvalitní. Je to pravda? „Jedná se opravdu o mýtus. Pokud jsou muž i žena zdraví, mohou si dopřávat sexu, kolik chtějí. Nemyslím si, že to kvalitu spermií jakkoli ovlivňuje," upozorňuje MUDr. Koucký.

lichtakova
1. říj 2010

@fram to je z babywebu, ne?
ahoj holky