Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
29. říj 2010

Já jsem tak pitomá, nakoukla jsem do albíčka na miminka říjnovek, se kterými jsem byla ve společném termínu. Teď tady brečím 😢 😢 jaký maj krásný miminka a já nic.
@lichtakova děkuju, ale nějak tomu přestávám věřit ☹

lichtakova
29. říj 2010

@fram naplakej...a nebo jo, jestli se ti trošku uleví, chjo, já tuším, jak ti je, v tý druhý diskuzi, kam chodím, je jedna holka a ta byla asi týden za mnou...takže kdykoliv vidím její příspěvky, mi dojde, v kolikátým týdnu bych byla já...

jane84
29. říj 2010

@fram neplač, taky budeš mít brzo mimčo, s Tebou už určitě cvičí hormony 😉

lichtakova
29. říj 2010

jo 🙂

majjka24
29. říj 2010

Ahoj holky omlouvám se , že Vás ruším v konverzaci, ale mám dotaz. Taky jsem potratila 13.9. v 17 tt a už je to vlastně 7 týdnů. první MS už mám za sebou a o víkendu bych měla mít ovulku, tak mám dilema zda si dávat pozor či nedávat. Neměla jsem ještě kontrolu po 6 nedělí. K dr. Jdu v pondělí. Tak jsem se chtěla zeptat kdy vy jste se začli snažit??

fram
29. říj 2010

@lichtakova @jane84 holky, já vím, že se tímhle vůbec nemám týrat a nevím, co mě to napadlo nakouknout ☹ Hormony se mnou cvičí, ale bude to spíš PMS 😒 Ježíš, to mám zase náladu na zabití. Chudák mm, doufám, že se moc netěší domů, když ho tady čekám s utrápeným ksichtem 😀

lichtakova
29. říj 2010

@fram ale kuš pms, ty trubko, to teda ne 🤐

fram
29. říj 2010

@majjka24 je mi moc líto, co tě potkalo. Moc neporadím, je rozdíl mezi potratem v prvním nebo druhém trimestru. Já byla na revizi v 7tt a snažit jsme se začali po třetí mrše. Teď lituju, že jsme nezačali dřív. Jsou tu holky, co otěhotněly hned po první porevizní a v pohodě. Záleží, jak se cítíš, ale i tak bych asi počkala minimálně do kontroly u dr. Držím palce, ať se vám brzo zadaří.

fram
29. říj 2010

@lichtakova někdy mám pocit, že mám PMS pořád, jak jsem nesnesitelná 😀

lichtakova
29. říj 2010

@majjka24 my po tý první ms, ale já jsem byla nějak po 6nedělí na prohlídce. Ale jestli je ti dobře... 😉 🙂

jane84
29. říj 2010

@majjka24 ahoj, mrzí mě, co tě potkalo, obecně se tu začíná snažit po 2 porevizní MS, nějak jsme se shodly, že pokud je tělo připravené otěhotnět můžeš, pokud ne, tak prostě neotěhotníš.

jane84
29. říj 2010

@fram nenenene, na PMS je moc brzo, to jsou těhu hormony 🙂

fram
29. říj 2010

@jane84 kéž bys měla pravdu 😉 moc tomu nevěřím, ale naděje umírá poslední. A jak ti jde od ruky diplomka?

jane84
29. říj 2010

@fram no od ruky šla, ale v tom pravém smyslu, od pondělka jsem na to nesáhla, nebyl čas, příští týden mě čeká návštěva knihovny, na několik hodin ☹

lichtakova
29. říj 2010

@fram jane má pravdu, já si to myslím taky a bude to 😵
a jane je hned v závěsu 😉

majjka24
29. říj 2010

Kují holky, citím se v pohodě, po fyzické stránce i ta psychika je už lepší, už jsem snažím se udělat tlustou čáru, celou dobu jsem jen seděla na netu a hledala a četla .....zjistili totiž že měl infarkty na placentě , tak genetika, bylo i podezření na nějakou nerovnost ( všechny od praprababičky v první linii potrácely kluky), pak testy na trombofilii a cystickou fibrozu, na karyotypy mě neposlal, byl to můj první potrat. Ale z genetického hlediska jsme oba v pohodě a hematologie je negativní. už mi z toho hrabalo, ty sny......takže jsme si řekli, že bysme se pustili do snaženíčka. Ovulace má proběhnout v neděli a v pondělí jdu k tomu Dr. .....asik to risknu.

helcenka
29. říj 2010

Ahoj holky,
v rychlosti jsem jen přelítla, co je nového. Z Vendulky mám radost, a vy ostatní, nesmutněte. 🙂
Malej je nemocný, nejdřív měl rýmu a byl zahleněný, tak jsem sei říkala, že to bude dobrý, ale teď už třetí den kašle. Má šílený záchvaty, včera sípavý kašel, jako když nemůže nastartovat auto, hrůza. Dneska teda už odkašlává při každém kašlání, tak snad to bude dobrý. Dávala jsem mu kapky, ty nezabraly, tak jsem teď vyhrabala jiný sirup, tak po něm se mu to asi uvolňuje, spustila se mu dneska i žlutobílá rýma. Ale je bez teplot, tak jsme k doktorce nevyrazili, protože měla dneska dovolenou a museli by jsme do nemocnice. 😝
No a já už teď k večeru cítím, že to na mě taky leze, mám nucení na kašlání a mám na jazyku aftu. Tak jsem nasadila léčbu, snad to zabere.

AJO - pořádně to vylež a buď ráda, že máš malou pryč. Já jsem doma s Kubíkem sama, musím vařit, protože mamka je taky nemocná. Manža teda snad bude zítra odpoledne doma, tak mi s něčím pomůže.

Jani - ta vyrážka mi teda přijde jako neštovice. Ale může to být i obyčejná kopřivka po nějakém jídle.

Danča se určitě nebude zlobit, když vám napíšu, že byla na kontrole a všechno je v pořádku. Je v 10.týdnu a dostala průjakdu. 😉

Jinak já jdu na kontrolu v pondělí, na krev, UTZ, nějaký rozbor moči kvůli tomu mému močáku. Tak mi držte palce.

A teď se loučím, jdu si lehnout a nevím, jestli o víkendu vůbec nakouknu.

lichtakova
29. říj 2010

@majjka24 jestli je ti dobře, klidně to riskni 🙂

majjka24
29. říj 2010

@lichtakova děkuju 🙂

lichtakova
29. říj 2010

@majjka24 no mně není zač 😉

fram
29. říj 2010

@helcenka vás se teda ty bacily chytaj ☹ Držím palce, ať jste s Kubíkem oba brzy zdravý . A v pondělí nám dej vědět, jak ti dopadla kontrola. 🙂

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@majjka24 ahojky, taky mám za sebou potrat v 2. trim. a snažit jsme se začali po druhé menstruaci, to už jsem měla za sebou kontrolu, že jsem ok... drž se..
Heli, díky za zprávičky 🙂

lucie.krajcarova
29. říj 2010

jo my jsme taky všichni nemocní, kašel a rýma.. ach jo, chytáme to jeden od druhýho..

lichtakova
29. říj 2010

@lucie.krajcarova tak zázvor, česnek... 🙂

a.j.a.
29. říj 2010

@fram jo jo, asi to bude tím, přece jen jsem zvyklá, že jsme 24hod. denně 5 dní v týdnu spolu samotné. Pupíkovi už jsem povykládala, jak se na něj moc těšíme 😵

majjka24
29. říj 2010

@lucie.krajcarova děkuju a ty víš proč se tak stalo? Poslal tě někde tvůj Dr.??

a.j.a.
29. říj 2010

@majjka24 ach jo, potrat tak pozdě ☹ to je mi tak líto ☹ my se začali snažit po druhé MS. Záleží, jak se cítíš po psychické stránce a jestli po fyzické je všechno ok. Jestli se cítíš dobře, jak píšeš, tak proč to nezkusit.

@helcenka Heli, to víš, že po téhle stránce jsem ráda, že je malá u mamky a já mám možnost se vyležet. Jinak si nedovedu představit, jak bych tu fungovala, když jsem sotva dolezla na wc 😝
Já jdu v pondělí taky na kontrolu, tak jsem zvědavá, co se nového dozvím 🙂

@lichtakova fuuuuuj, česnek 😀 ten už mi koluje v žilách místo krve 😀 už třetí den cpu česnekovou pomazánku a zatím zaháním akorát upíry než bacila 😠 je nějakej odolnej, zmetek jeden 😝 nebo je ta česneková pomazánka moc slabá 😅

a.j.a.
29. říj 2010

@fram ty ty, proč tam koukáš ☹ ? Já si zakázala už dáááávno nakoukávat, jak se daří říjnovkám 😒 akorát se zbytečně stresuješ.

lichtakova
29. říj 2010

@a.j.a. já vždycky topinkuju, ten zázvor není špatnej, ale mně moc nevoní

lucie.krajcarova
29. říj 2010

@majjka24 u nás to bylo trochu jiné, my jsme se dověděli, že dítě bude postižené... tak jsme se rozhodli. ale geneticky to byla náhoda, tak snad to podruhé vyjde..