Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

a.j.a.
6. led 2011

@jane84 jo jo, souhlasím. Zrovna jsem si říkala, že jsem blbá, že jsem podlehla tlaku okolí a ptala se na pohlaví, když jsem byla rozhodnutá, že to vědět nechci, pže to vědět nepotřebuji. No ale tak kobliha je narozdíl ode mne rozumná a nechce se moc ukázat 😀 😀 😀

gabikri
6. led 2011

@jane84 : přesně, nemá cenu si nic vyčítat, těch potratů je fakt hodně, viděla jsme to v té nemocnici, jak na běžícím pásu 😒

mircisek
6. led 2011

@wanda1 Taky tě moc obdivuju. Nedokážu si představit, když umře miminko. Jsi fakt silná. Mně gynekoložka po potratu řekla, že na to pomůže jen další těhotenství. Na svoji holčičku nikdy nezapomeneš, ale úsměv miminka ti určitě hodně pomůže. Někdo chce další mimi hned, někomu to trvá déle než se rozhodne mít další miminko. Je to jen a jen na tobě a já ti přeju, ať to jde jen podle tvých představ. 😵

lenkacar
6. led 2011

@gabikri zrovna na tebe jsem někde kouklaa ,že se vám povedlo a ono je to taky v pytli 😔 😝

gabikri
6. led 2011

@lenkacar : já to měla hrozně dramatické, pořád jo a ne, nejdřív že těhu neprosperuje, že je nízké HCG, pak to stouplo, pak zase že to nevypadá nadějně, pak naskočilo srdíčko....................no tohle už bych nechtěla zažít, když špatné zprávy, tak hned a ne takovéhle nervy 😒

lenkacar
6. led 2011

@gabikri já to četla ty jsi chodila jako samoplátce na krev ne?mě řekla mudra že můžu na ket za 2až3měsíce ,že to mám nechat na jaro ,že se líp těhotní

gabikri
6. led 2011

@lenkacar : no jak blbec, asi 8 odběrů, to bylo hrozné psycho.......vždycky čekat do odpoledne, než přišly výsledky 😒
Jinak mě řekli že když je revize, tak se musí čekat cca 3 měsíce, ale že když není a tělo si s tím poradilo samo tak stačí počat to šestinedělí. 😉

lenkacar
6. led 2011

@gabikri stejně je to o náhodě ,že se to povede a bude to dobré .. 😉 mě to furt chválili jak se to povedlo a najednou jsme všichni čuměli .. 😝 s tou krví sis zadělala na pořádný nervíky ,mě to odmítli jako samoplátci a tak jsem si poslušně vyčkala do car za 3 týdny a už tam bylo i něco vidět ..ale ty dny se vlečou co? 😀 😝 ty se aspon čistíš ,ale já ne ..a moje kámoška potratila jako ty a čistila se 2měsíce 😉

wanda1
6. led 2011

@mircisek Díky moc. Představa, že máme šanci mít další dítě mě drží hodně nad vodou. I proto chci být co nejvíc „v pohodě“, aby se brzy zadařilo. Nechci to nějak lámat přes koleno, protože po tom všem si už to těhu nikdy neužiju jako to první… Je jasný, že s každou tetičkou příjde i den smutku, ale za chvilku je tu zas ovu nebo aspoň doufám, že bude.
A co ti valstně na tu situaci řekli doktoři (jestli se teda můžu zeptat)? Mě osobně mrzí na českém zdravotnictví, přístup doktorů k pacientům. Možná to jsou dobří chirurgové a odborníci, ale co se týče komunikace s pacienty, tak to je děs a běs 😝

gabikri
6. led 2011

@lenkacar : no ono záleží, kde ses na to ptala, já šla normálně na transfúzní stanici a tam jim je to jedno, zaplatíš, tak ti naberou krev na co chceš 😉

lenkacar
6. led 2011

@gabikri no právě na transfuzce a chtěli po mě žádanku od mudry 😠

gabikri
6. led 2011

@lenkacar : jooo? Tak vidíš, všude mají jiný metr 😉

lenkacar
6. led 2011

pro podruhé poučení ..zůstat v klidu ,stejně si to mimino nevykoukáme ,nevyležíme ,nevybrečíme ..

lenkacar
6. led 2011

@gabikri jo a nikomu bych to neřekla ..pak ty soustrastný pohledy a otázky ,ty mě zdrtili nejvíc 🙄

lenkacar
6. led 2011

třeba vladísovo sestra doted neví ,že jsem potratila ,ani jednomu z nás se nechce do toho jí to zavolat ..bojíme se té reakce 😝

gabikri
6. led 2011

@lenkacar : já to naštěstí taky nikomu nevytroubila, až na mojí kadeřnici, ta to na mě poznala a začla se blbě vyptávat, tak jsem jí v pondělí řekla, že jsem těhu a ve čtvrtek jsem o to přišla. Docela mám nervy, až tam půjdu příště, tak mi bude rovnou koukat na břicho a nic ☹ Je to tam jak na nádraží, takže vysvětlovat jí to tam před hromadou zvědavých ženských se mi teda moc nechce 😒

lenkacar
6. led 2011

@gabikri já čekal do 8tt na srdíčko a pak jsme to pár lidem řekli a v pátek za 14dní konec .. 😝

marulinka
6. led 2011

http://www.novinky.cz/krimi/221599-zena-odlozil...
další milující matka ☹ 😠

lenkacar
6. led 2011

@marulinka já to ani číst nemůžu ..

gabikri
6. led 2011

@marulinka : hrůza, já to taky nemůžu ani dočíst do konce 😖 😖

lucie.krajcarova
6. led 2011

@marulinka jj to bylo v tv. ale jestli se o ní teď už opravdu postará???? věřila bych, kdyby zafungovali rodiče, ale to nevypadá 😢

marulinka
6. led 2011

@lucie.krajcarova .. takový matky,který jednou dítě odloží nejsou pro mě matky.... 😖

marulinka
6. led 2011

@lucie.krajcarova a nemá mimi nechávat venku,ale aspoň ho dát do péče doktorů a sama doktora navštívit... 😠

lucie.krajcarova
6. led 2011

@marulinka no přesně... kdo ví, jestli vůbec byla na psychiatrii..

mircisek
6. led 2011

@wanda1 Vlastně mi neřekli nic moc a prostě to začali řešit. Teda vlastně když jsem naklusala do špitálu, tak jsem natrefila na jednoho blba, který mi řekl, že to okamžitě musí ven a jako těhotnou mě v žádným případě nemůžou operovat a že je to se mnou prostě špatný. Tak jsem s pláčem zase letěla za svou onkoložkou a ta mě poslala za panem docentem, kterej to začal řešit. Hlavně to přeměřil, jak to od minulého UTZ vyrostlo a protože to nerostlo, tak naznal, že počkáme do konce 1. trimestru (po konzultaci s mou gynekoložkou). Někdo má pocit, že operace těhotné je rutina, ale starší doktoři ke mě přistupovali opatrně a radši si všechno hlídali. Z lidského hlediska si vlastně nemůžu stěžovat, až na toho prvního vola.

lenkacar
6. led 2011

@mircisek hlavně že si někdo troufnul .. 😕

lichtakova
6. led 2011

@gabikri jé, ahoj, já jsem parkrát koukala do jiné diskuze kvůli kamarádce a tak tě tršku znám a četla jsem tam tehdy, že to vyšlo...chjooo, to je mi líto ☹

wanda1
6. led 2011

@mircisek To je typické, že ti nic neřeknou. Ale aspoň, že jsi byla s nimi spokojená. To já myslela, že budu v nemocnici vraždit. Co doktor to jiný názor a ty pak nevíš na čem jsi a kde je pravda. V nemocnici jsem poznala co je to bezmoc… O neschopnosti a chybách sestřiček radši pomlčím … 😠
Tak hlavní, že to mohlo jít ven a že ti nemuseli přerušit těhu a hlavně že jsi to nevzdala. Budu na tebe moc myslet.

martasl
6. led 2011

holky!!!!neblázněte,nestíhám dočítat.skončila jsem v půlce předešlé stránky a už musím letět.takže reagovat budu zítra.jsem nějaká na měkko.pořád se mi chce bulet.ráno v autobuse při cestě dom jsem slzela ani nevím proč.a teď jsem se u těch vašich přízpěvků rozbulela zase.nevím,co to semnou je.

luci-omlouvám se ale dodatečně ti přeju všechno nej nej k narozkám,hlavně zdravíčko,šťastné dítko a brzo další,milujícího partnera a všechno co si přeješ. 🙂 😉

....a už fakt letím.mějte se a čavec 😉

rozum
6. led 2011

@wanda1 já bych ráda věděla o těch chybách sester!!! Popř napiš do IP. Děkuji