Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

nikiss24
20. čer 2011

Ahoj holky, prosím Vás, chtěla jsem se zeptat, kdybych měla dostat první MS po potratu? V pátek to bude pět týdnů a pořád nic ☹ děkuji mooooc za info 🙂

marulinka
20. čer 2011

ahoj holky
@jane84 budu na tebe myslet,ale ty si šikula 😉 🙂
@nikiss24 mě myslím došla za 42dní....

nikiss24
20. čer 2011

@marulinka ahá...to je za dlouho...ale děkuji...my jsme se totiž chtěli pokusit znovu o miminko, ale pokud to bude takhle, tak to nestihnu do konce mateřské a já nevím jak to bude potom. Já mám invalidní důchod a v práci mi smlouva už skončila ☹

lichtakova
20. čer 2011

@jane84 taky držíííííííííííííím, až do čvtrka, aby byla super dobrá konstelace🙂

meiki
20. čer 2011

@nikiss24 ahojky, no muze to chvilinku trvat, je mozne ze mas porad nizkou sliznici, kamaradka dokonce snad cekala 8 tydnu prave kvuli te sliznici, jinak bylo vse ok a muzu Te uklidnit, i kdyz cekala tak dlouho a nakonec dostala vyvolavacku dasli ms uz neprisla 😉

nikiss24
20. čer 2011

@meiki díky moc, trošku jsi mě uklidnila 🙂

jahudka80
20. čer 2011

@nikiss24 Mě přišla 26, ale mám krátké cykly. A taky jsme to do konce rodičovské nestihly ☹ (právě kvůli potr.) malá je na začátku srpna a mimi se narodí až začátek října. Budu muset na sociálku a na všechno se zeptat, jsme též nezaměstnaná...
@meiki 🙂 stejně jak u mě ale bez vyvolávačky 😀 (já si říkala, že je to pěkná blbost a,že by to byla hodně velká náhoda kor z 1sexíku a další ms taky nedorazila) A jak se jinak cítíš??? Já nafoukle 😀 už se nemůžu nacpat tlačí mě žaludek. A to jsem si vymyslela, že budu malovat předsíň 😀 Už mám bordurku a v pátek si nechám namíchat barvy. Když už jsme to tu neprodali tak si to tu chci aspoň zkrášlit 🙂

nikiss24
20. čer 2011

@jahudka80 to je ten největší problém, že člověk nemá z čeho brát PPM, proto jsem to chtěla stihnout. Bojím se, že budeme bez peněz pár měsíců, i když si myslím, že bych něco mohla brát od pracáku, ale to asi nebude tolik. Uvidíme, kdyby jsi něco zjistila, určitě mi to napiš juu? Také uvítám nějaké informace. 😉 a díky moc 🙂

jahudka80
20. čer 2011

@nikiss24 Já ti písnu jak jsem dopadla, ale neboj zvládnete já otěhu když bylo malé 2roky a 5měs. a prý bych snad měla dostat v září rodičák za srpen (ale nevím to 100%) jinak bych byla září bez příjmu nebo nevim. No v říjnu asi nic nedostanu a v listopadu bych dostala za říjen. Když nebude odpol.pršet tak skočím na tu sociálku dnes ať vím na čem jsem taky se chci zeptat kvůli tomu abych mohla mít 3letou variantu tak co potřebuji pro manžela do práce...Protože jako nezaměst.jsem automaticky ve 4leté a tu tedy nechci 😠

nikiss24
20. čer 2011

@jahudka80 mno právě, taky nechci 4letou variantu, to by bylo naprd. Já se taky bojím, že budeme bez příjmů, ale určitě se to nějakým způsobem dá obejít 😉

meiki
20. čer 2011

@jahudka80 rano v postely musim hledat brisko :o), ale jen co vstanu tak se pekne zakulati a vecer, to je hruza, to si pripadam jak tesne pred porodem, kdyz se najim a bohuzel hlad me prepada az odpoledne a vecer a zacinaji me fakt tehotenske chute, coz jsem u prvniho nezazila, ale jinak v poho

yfka30
20. čer 2011

Ahoj holky 🙂 . Jdu se pochlubit, dneska jsme byli na NT screeningu, všechno je v naprostým pořádku a mimčo je pěknej divoch. Zkusila jsem se zeptat na pohlaví, tak mi řekla, že ze 70% to vypadá na holčičku 😵 .

@meiki to máš dobrý, já ho nemusím hledat už ted, tak to jsem zvědavá, až budu jak ty 🙂 . To si každej bude myslet, že za chvilku porodím 😀

jane84
20. čer 2011

Ahoj holky. Jsem doma, mám obhájenou diplomku, za A, takže další krůček. Ale byl to hnus. Spousta keců a otázek. Letos nás učitele dali dohromady a tak se tam sešli učitelé z různých oborů. A jak tě mají hodnotit, když tomu tématu nerozumí. Tak mají kolikrát stupidní otázky a připomínky úplně zcesty. Ani vedoucím se to nelíbilo a bojují za to, aby se to vrátilo zase zpět.
Takže děkuji za držení palečků, jdu se dál učit, ale nejdřív musím dát kafe.
@yfka30 Moc blahopřeji k úspěšnému NT a k 70% holčičce 🙂

yfka30
20. čer 2011

@jane84 děkuji i tobě blahopřeju k obhajobě diplomky 🙂

jahudka80
20. čer 2011

@meiki No to já už mám po ránu pěknou boulu 😀 a večer, ani nemluvím. Začíná mě pálívat žáha jak se mi děloha mačká na žaludek 😝 no ještě to musím 3-3,5měsíce vydržet 😀 . A chutě no ani mi nemluv, na to jak jsem se do 12tt strachovala že nepřibírám a hubla tak už mám 10kg 😀 😀 😀
@yfka30 gratuluji s výsledkům a super holčička budete mít páreček 😵
@jane84 😒 koukám pěknej vopruz, ale tak hlavně že jsi to zvládla tak ještě tfuj tfuj ve čtvrtek 🙂 ať můžete o víkendu slavit 😉
Holky já dnes kopupila barvu, tak zítra budu míchat 😀 a taky mě brácha přivezl z Ikey koberec no je to jako fotbalovej trávník 😀 😀 😀 budu si na něj muset chvíli zvykat 😀 ale až tu bude zelenkavě vymalováno tak se to staratííí 😀 aspoň doufám 🙂
@nikiss24 Tak na sociálce paní říkala po porodu zažádat o rodičák , Když nemám nárok na peněžitou pomoc v mateřství a pak třeba za měsíc dva, tři, manžel zažádá, že chce na mateřskou já zruším rodičák (i na den) a ona nastoupúí na mateřskou na den, a zvolí 3letou variantu, a pak zas se vrátí jakoby z mateřské do práce a já si zažádám znovu o rodičák a budu mít tu 3letou variantu, uf je to složité, ale musíme to tak udělat se 3800kč bychom tedy fakt nevyžili ☹

jane84
20. čer 2011

@nikiss24 Vím, že je potřeba plánovat dopředu, ale situace kolem mateřské a rodičovské se často mění. Teď jsem zaregistrovala, že by snad od nového roku mělo dojít zase ke změně. Prvně by měla klesnout ta 3letá varianta a co je důležité, že by stačilo, když otec dítěte chodil do práce a platí sociální. Pak by sis mohla vybrat i tu 3letou. Ale nevím v jaké fázi tyto plány jsou, jestli je to už schválené

jane84
20. čer 2011

@jahudka80 dám příklad otázky z dneška. Ptal se mě docent, který je odborník na savce, hlavně netopýry, jestli i u člověka se může vyskytnout, že žena dá přednostně vyvinout jedno pohlaví, že to platí u některých živočichů. Tak jsem řekla, že holčičky se dělají dva tři dny před ovulkou a chlapečce při ovulce. Samozřejmě jsem to odborně zabalila.
Nebo další: proč se spermii při IVF řeže ocásek. Když jsem řekla, že se neřeže, že se jen přimáčkne a tak znehybní, tak se se mnou baba začla dohadovat, že od nich doktorandky dělají v centru a říkaly, že se řeže. Zastala se mě oponentka, která taky dělala v centru, že je to tak jak říkám já. Tak jsem jí byla vděčná

jahudka80
20. čer 2011

@jane84 No to to jsi mě pobavila a manžu taky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to tedy si musela mít pevné nervy. Nesnáším když se někdo rýpe v takovejch pí.... a bazíruje na drobnostech. Ty snad budeš někoho uměle oplodňovat 😀 Manža se ptal co dělá prosím tě za školu.... no nic letím do hajan psala jsem do fotoblogu o plenách a nějak jsem se rozepsala a už je zas tolik hodin a to mám bejt ráno v 6:45 v nemocnici na krvi na cukr. tak dobrou

@lichtakova už máš i článek k plenám 😉 snad tam nemám moc chyb 😀 smolila jsem to teď navečer...

jane84
20. čer 2011

@jahudka80 Ať zítra test zvládneš a výsledky jsou ok. Jinak studuji učitelství biologie a chemie pro střední škole na Přírodovědecké fakultě MU. Takže spíš odborné předměty a k tomu pedagogické minimum. Na pedagogockých fakultách se zase víc ty pedagogiky a psychologie. Ale my jsme si chtěli nechat zadní vrátka, kdybychom se rozhodli, že učit nepůjdeme, abychom měli i pořádné odborné znalosti

jane84
20. čer 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.//
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //

pamir (21let, MA 4/2011, Regular) …………………………….……………………29DC
slunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamin E,bylinný čaj)......................28DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................27DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)....................................27DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..........................................................................25DC
safea7 (32let,MA 5/2011,femibion).............................................................................25DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo).........................17DC
endie (23let, MA 3/2010)..............................................................................................15DC
maja54 (33let, MA 8/2010, 12/2010, 4/2011 kys. listová, Mamavit).......................15DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................14DC
mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)...................................................11DC
el29 (31let,MA1/2010, kys.listová).................................................................................4DC

ráno jedu zas do školy prohlídnout si sbírky (vycpané ptáky, myši a všechny další hnusy, které bychom měli poznat. Přeji všem hezký den

nikiss24
21. čer 2011

@jane84 tak to také netuším, ale určitě by stálo za to se na to zeptat! Budu muset tam dojít. Díky 😉

marulinka
21. čer 2011

ahoj holky
@yfka30 gratuluji k dobrým výsledkům 🙂 tak na 70%budete mít páreček 😅
@jane84 si šikula 🙂
@jahudka80 ten rodičák je naprd.u prvního mimi sem si mohla vybrat,ale během mateřství firma krachla,tak u druhý už sem musela automaticky na 4roky. je to ještě na rok ale mimi bude v září.o plno peněz příjdem a zase budu automaticky na 4letech s nejmladším prckem...no je to s těma penězma na prd 😒
držím palce na cukr

veraakubik
21. čer 2011

Ahojky holky,jdeme se vam predstavit-Adamek se narodil 13.6.2011 v 7:22 v vahou 4240g a mirou 52cm..Narodil se 9 dni o terminu,v pondeli v 7:00 jsem mela prijit na vyvolani,ale pred 4 hodinou ranni me probudilo to,ze se mi chce hrozne curat a malou bolesti bricha-nic hroznyho,sla jsem na zachod a ejhle-naruzovelej hlen,takze jsem sla vzbudit manzela a okamzite vyjeli do porodky-tam jsme dojeli v pul 5,natocily mi ozvy,vysetrily,sepsaly papiry a odebraly se na sal-tam jsem dostala klytyr a dala sprchu..Porad mi bylo celkem do smichu,opravdove bolesti prisly z 7,takze jsem skakala na mici,manzel mi delal masaz-pak prisel primar,kouknul a povidal,ze mi dava 5 minut a malej je na svete-mel pravdu-zatlacila jsem na hlavicku,raminka a bylo hotovo..Pak jsem si zatlacila jeste jednou na placentu,dostala jsem 2 stehy a bylo hotovo..Uz vecer jsem krom vytahaneho briska nevedela ze jsem rodila..Malej je zlaticko,plne kojime a Kristynka s Kubikem ho milujou..vam vsem co uz bobisky nosite v brisku preji pohodove tehu a rychly porod a vam cekatelkem preji brzke uhnizdeni a pak uz jen samou radost...

marulinka
21. čer 2011

@veraakubik strašně moc gratuluji k Adámkovi,je to kus chlapa.přeji moc štěstíčka a zdravíčka 🙂 🙂
do třetice docela pohodový a rychlý porod--budu se bát,abych dojela včas-mám to půl hodiny autem a pak se ještě doplazit do druhýho patra 😅 😀

marulinka
21. čer 2011

jé a Mircisek se včera neozvala,to už určitě taky má mimíska u sebe...když psala že do úterý ho budou mít 🙂 🙂

veraakubik
21. čer 2011

@marulinka Dekuju za gratulaci..Taky to mame cca pul hodky,ale manzel trhnul rekord a musela jsem teda jen do prvniho,ale i tak..Vsechny tri porody jsem mela stejne,bez komplikaci a rychle,ale bala jsem se jak kdybych sla rodit poprve..Musim letet,malej se budi-otesanek zase bude mit hladik..Nakouknu opet ve volne chvilce..

martasl
21. čer 2011

ahoj holky 😉
doprčic,už mi podruhé 😉 zmoklo prádlo,já se na to vykašlu 😠 .

verakubik-velikánská gratulace k Adámkovi.je krásňoučkej.no teda,při tvém vzezření,kde jsi ho nosila??a píšeš,že porod byl rychlovka,nechápu.ale je fajn,že jsi to měla tak rychlý a hlavně,že jste oba v pořádku.těšíme se na další fotečky 😉 .

yfka-jé,tak třeba ta holčička bude na 100%.ono je to stejně jedno,hlavně,že miminko bude zdravé.ke kontrole gratuluju.

jani-no vidíš.zase jsi to zmákla a ve čtvrtek to pro tebe bude brnkačka.budu na tebe myslet,v kolik to máš.no ale budu po noční a stávat budu až ve 14 hod.takže to asi zaspím.ale jak se proberu,hned si na tebe určitě vzpomenu.

holky,tak v práci je masakr.jak mám dělat zástup mistrové na dílně,(kamarádka co to dělá,už to dělat nechce a mistrová za mnou sama přišla),tak pár mladejm holkám,co maj papír,že nikam nemůžou a dělaj největší bordel a peklo na dílně chtěj psát proti mě petici,že si mě nepřejou.asi se bojej,že budou muset začít makat.pak jsem se zatala jedné kolegyně,starší,se kterou se za jedna z těch pipek hádala.no a ta kolegyně mi druhej den pěkně podrazila nohy.úplně mě to vzalo,nečekala jsem to a strašně mě to mrzí.teď se jen modlím,aby se stal zázrak a já byla těhotná.manželovi jsem to ani neříkala,chtěl by,abych skončila.a to se mi nechce,teď nikde neberou.já už fakt nevím a ty vztahy na dílně nechápu.

martasl
21. čer 2011

el29-to mě mrzí,že ms dorazila.ach jo.při mé smůle a doktorovu názoru na moji ovulaci se k tobě asi brzo přidám ☹ .

anavirez-tak to je super,že kontrola dopadla ok,to se hned uleví.jména už máte?

jani-s těma půjčkama a úvěrama je to mazec.zlodějům půjčej a poctivý lidi aby se doprošovali o každou korunu.

endie-a kdy budete definitvně přestěhovaní?myslela jsem,že už jste a už jen dolaďujete.

jane84
21. čer 2011

@veraakubik moc blahopřeji. Je nádhernej. Hned ho přidám do tabulky 🙂

jahudka80
21. čer 2011

@veraakubik gratuluji, krásnej klučík a tedy super porod natož že byl malej takovej obřík 😉 přejem moc zdravíčka.

Holky děs běs, no ráno jsem si poseděla 2h v nemocnici na odběrech (tedy ten humus co dávaj pít jsem málem vyblinkala) a pak jsem další 2h seděla na kožním, jsem si jako myslela že mě třeba někdo pustí hahahaha, no a tedy dr. mě seřvala byla jsem u ní naposled 2002, tak měla kecy, mám zakázané mýt nádobí a když tak jen čistá voda, nesmím se mýt v žádné spracháči a ni žádném mýdle tekutém nic, jen Oilatum ...napsala mi 2mastě a 4věci co si mám koupit sama. Hm tak jsem koupila jen 3 a nechala jsem v lékárně 400kč 😠 . Do pátku musíme přežít páč nemám kartu a nemohu vybrat z bankomatu a v peněžence mi zůstalo 80kč 😅 a 200kč ve stravenkách 😀 , No jsem byla vytočená 175kč doplácet za 2 mastičky a další 232kč zaplatit za jedno mýdlo, krém 50ml na ruce a ještě jeden krém jen 15ml. To je fakt síla. 😠