Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

fram
8. srp 2011

@jane84 tak ty jsi kutil odjakživa 😀 Já se přiznám, že jsem docela nešikovná. Ale u nás to nevadí, protože manža se naopak v tomhle vyžívá, tak mu to ráda přenechávám 🙂

meiki
8. srp 2011

@lorreine
@jessika ahoj holky, s tim, ze budete mit strach a zaroven radost, to uz tak bohuzel zustane, uz si to tehu asi az tak bestarostne neprozijete. Ja mam chlapecka a pri snazeni o druhe mimi nejprve 5tt potrat a pak pri dasli ve 13 tt vvv neslucitelne se zivotem miminka, takze preruseni. Na smutek a pocit praznoti asi opravdu zabira nejvice soustredeni na dasli boj o mimi. Ze vam hlava bere, co se stalo a ze se to asi tak stat melo a ze to proste bylo tak lepsi.., ale holt srdicku to bude trvat dil. Mne moc pomohli holky z tehle diskuse, protoze tu kazda z nas vi, cim prave prochazite, dokaze vas pochopit, pohladit po dusicce a i poradit, jak dal.

@lorreine kdyz nebude nutna revize, je pro Tebe lepsi, muzete se i mimi snazit hned a rika se, ze kde je "pohnojeno" zadari se mnohem rychleji (bohuzel to ale neni pravidlo)

holky obema hodne sily

lorreine
8. srp 2011

@fram Určite sa pozerám do budúcnosti s optimizmom. Manžel je proste optimista každým coulem...od včera mi opakuje, že sme predsa mladí a že určite ešte budeme mať detičky, len proste trošičku neskor nie teraz....on je strašne zlatý v tom, že sám si sadne k netu a hľadá názory a články, aby mi to potom mohol povedať, že predsa to a tamto čítal. Skor tu ide o to, že keď si dieťatko strašne prajeme a potom sa to nevýslovné šťastie zmení na nevýslovný žial, je to fakt zlé...ale veď to tu určite všetky poznáme 😒

meiki
8. srp 2011

@slunicko_luca ja uz verim naprosto vsemu, ze je mozne naprosto vse 😉 , kdyz ctu jak se nekterym holkam podarilo otehu, treba Ti nakonec praskli dva, jeden driv a jeden pozdeji.

lorreine
8. srp 2011

@meiki ďakujeme. Revize dúfam naozaj nebude nutná....určite sa budeme snažiť hneď ako to bude možné....Viem, že nám tu všetky rozumiete, preto si tu vylievam srdiečko 🙂

jane84
8. srp 2011

@fram u nás je to obráceně, přítel tohle moc nemusí, protože to doma nezažil, oni jen párkrát malovali a pořád jen na bílo. Tchán nechce nic dělat, tak se vymlouvá, že je to pořád dobrý. Teď, když dělali jádro, tak trpěl, že musí něco dělat. Takže přítel k tomu nebyl nikdy vedenej. Ale zase, co se týká nábytku, elektroniky atd, v tom si libuje. Je výhoda mít doma místra stolařské dílny 😀
@slunicko_luca no, potřebuju vymalovat dvě stěny proti sobě v obýváku, chodbu a jednu stěnu v kuchyni. Protože je to propojené, tak by to mělo ladit. Musí to být světlé barvy, protože je to fakt malý byt. Do obýváku za sedačku mám vybrané caffe latte od toho Duluxu. Uvidím jak moc to bude tmavé a co to udělá v tom pokoji. Když bude tmavá, tak druhou stěnu dám nějakou světlejší.Chodbu asi do oranžova, něco jako meruňková a kuchyň ještě netuším přesně, asi se rozhodne podle obýváku, taky nějakou světlou béžovou, capuccino nebo tak něco

meiki
8. srp 2011

@lorreine je fajn, ze mas manzela, ktery se tak snazi Ti pomoci

jane84
8. srp 2011

@lorreine manžel je skvělý, můj přítel se taky snažil, ale moc se mu nedařilo mě utěšit. Škoda, že jsem na tuto diskuzi nenarazila už tenkrát, ale až po půl roce. Nejlíp tě pochopí vážně jen ten, kdo to prožil také.

kopretina82
8. srp 2011

zdravím po dlouhé době
@slunicko_luca držím palečky. Já špinila, resp. krvácela (jednou dokonce tak, že mi krev během necelé hodiny protekla vložkou a valila mi po nohách) do 5. měsíce.No a koukni na pokládek 😉
Holky, máme se fajn, jen na PC mám strašně málo času, občas ale nakouknu a všem držím palečky 😉
Anynka mi roste jako z vody\, je to děsná neposeda, za chvilku poleze, to bude dílo 😉 😵 😲 😀

lichtakova
8. srp 2011

@slunicko_luca chjo, to jsou pořád starosti, moc na tebe myslím ☹
@lorreine vítej, doufám, že nebudeš muset na revizi, určitě je lepší, když si tělo poradí samo...já jsem naštěstí nemusela a byla jsem moc ráda...
@fram nazdar pani 🙂 , tak už se se Žanetkou chystáš? 😉

lichtakova
8. srp 2011

🙂 @kopretina82 jůůůůů, ta je krásná

lichtakova
8. srp 2011

@jane84 ahoj p aní magistro, jak se máš? 🙂

slunicko_luca
8. srp 2011

@kopretina82 AHoj Kopretino, o vikend mi te davala za vzor Martasl 🙂, ze jsi mela tehu samy problem s krvacenim a dopadlo to dobre....Mala je krasna 🙂
@ Meiki je fakt, ze pri prvnim tehu jsem nemela jediny problem a bylo mi vyborne a dopadlo spatne, takze ja podle priznaku asi fakt soudit nemuzu, kazdopadne mam nervy napnute k prasknuti, kazdopadne pri 6+2 nema v deloze videt ani tehotenskou dutinku a sliznice je 6 mm ☹, takze pokud nebudu mit z tech stredecnich 350 jednotek hcg pres tisic dneska, tak koncime, vysazujem leky a asi dame dovcu na zotavenou ☹

jane84
8. srp 2011

@kopretina82 malá je krásná, přijde mi, že je hodně podobná na Domču
@lichtakova Ahoj 🙂 dobře a ty? Stále jste si nenechali říct, co to bude? Taky už budeš mít drobečka brzy u sebe. Holky já vám to tak moc přeju a tiše závidím, ale hezky závidím 😉

lichtakova
8. srp 2011

@jane84 nenechali, vzhledem k tomu, že mi teďka v pátek ani nedělal utz to bylo snadný 😉 , ale už jsem celkem zvědavá, stejně na to vždycky koukám, ale jak už je tam teďka takový nahečmaný, tak by to šlo asi i blbě zjišťovat
já už bych ti to tak přála....... 😒

jane84
8. srp 2011

@lichtakova tento měsíc se poctivě snažíme. Nejdelší odstup byl 2,5 dne. Když minulý týden přítel dojel z ryb, tak jsem ho znásilnila hned jak dojel a večer pro jistotu znovu 😀 a to jsem byla 12DC, pak 15DC ráno a včera zas. Co bychom se neobětovali 😀 Už ani nesleduju, kdy mám ovulku. Zkoušela jsem kontaktovat novou dr, co jsem si vybrala, ale je teď na dovolené, tak snad to tento nebo příští týden klapne a zjistím jestli bere ještě pacientky. Objednat se můžu až budu znát svůj rozvrh, ale to už je jen 4 týdny a to vydržím

fram
8. srp 2011

@kopretina82 Anynka je sluníčko 🙂
@lichtakova ještě tak 14 dní a pak už bych madam nejradši vyšťouchla ven 🙂 Moc se na ní všichni těšíme 🙂 Však ty už jsi určitě taky připravená 😉
@jane84 doufám, že se vám ta poctivá snaha opravdu vyplatí, moc držím palce. Těšíš se do práce? Kdy nastupuješ? Ségra se vrací po mateřský (učí 1.stupeň), začínaj 25.8. a je z toho úplně hotová. Vůbec se jí nechce.

jane84
8. srp 2011

@fram začínáme 29.8, tři dny příprav, i když nemám tušení, co tam budu dělat. Hlavně si musím pořádně prolézt školu, abych nebloudila. A nebudu třídní, takže ty první dva dny budou ok

martasl
8. srp 2011

ahoj holky 😉
kopretino82-jé,ahoj.malá je nádherná,a ty kukadla.to letí,co?není to tak dlouho,co jsme tě itěšovali,že bude všechno ok,když ti doktoři nedávali velké naděje a Anežka je krásná zdravá princezna. 🙂

mpetula-moje řeč,to by bylo aby nebylo!!mě ms taky přišla dřív,než obvykle.no a pak jsme se na to vrhli,no víkend byl zajímavej 🙂 🙂 😀 ,somrovala jsem ještě dnes brzo ráno,než manžel odjel,ale to jsem ho už neukecala 😅 .

lichtakova-a co ty,už máš sbaleno do porodnice a vše nachystáno?jakej ste pořídili miminku kočárek.já jsem na ně tak ulítlá,to je děs.

jani-a nepřemýšleli jste i o tapetě?naše holky mají 3 zdi barvou a jednu tapetu.http://www.dumtapet.cz/contzen-tapety-62...
tu má naše Simona a zelenkavou zeď.Katka má tuhle a sytě červenou zeď.
http://www.tapety-folie.cz/vliesove-tapety-laca...
na těchto dvou stránkách mají nejlepší výběr a ceny.teď přemýšlím,že místo oranžové zdi v obýváku dám tapetu a místo modrošedé vymalujem nějakou béžovou,prostě světlou barvu.

fram
8. srp 2011

@jane84 blbý bude, když ti hned při nástupu bude blivno z těhotenství 😀 😀

lorreine
8. srp 2011

Holky, možem sa opýtať ešte jednu vec? Kedy vám po potrate vymizeli tehotenské príznaky. Mňa ešte stále bolia prsia a mám ich zvětšené...nejak mi to príde divné...

jane84
8. srp 2011

@fram to nevím jestli bych dala. Vůbec zvyknout si vstávat v 5 a dojíždět každý den bude problém. A kdyby fakt do toho přišlo těhu, tak nevím. a mně bude určitě hodně blbě
@martasl no přemýšlela jsem. do obýváku ji přítel nechce, do kuchyně ji dám na jednu krátkou stěnu a ještě mi vrtá hlavou ta chodba, mrknu se na odkaz, zatím mi totiž na chodbu žádná nepadla do oka. Navíc vymalovat můžu sama, ale tapetovat ne a přítel je od rána do večera pryč. ale zkusila bych kdyžta taťky, jestli by mi nepomohl

martasl
8. srp 2011

jani-mrkni i na ten první odkaz.uvidíš,třeba se ti něco zalíbí.

jane84
8. srp 2011

@lorreine ono chvíli trvá než hcg klesne na nulu a tělo se vrátí do normálu. Až půjdeš na kontrolu, tak kromě ultrazvuku by bylo dobré nechat si vzít krev, aby se to hcg zkontrolovalo

lorreine
8. srp 2011

@jane84 OK, ďakujem. Predpokladám, že to aj doktor urobí, ja len že je to divný pocit...vedomie, že som potratila, ale stále sa citím tehotná...je to nanič...

lichtakova
8. srp 2011

@fram no to nevím, jestli jsem připravená-asi spíš začnu plašit, až mě můj dr.odvelí na kontroly do porodnice...to víš, na miminko se těším i bojím a porodu se bojím-nevím, co mám čekat 🙂
@martasl nemám sbaleno, sice si to už dávám na kupičku, takže tam mám nějakou drogerii, župan a bačkory, ale ještě jsem ano nevymyslela, do čeho to dám...a taky chci něco dokupovat až v nemocniční lékárně, takový ty kalhotky, perla....poporodní vložky..
Já to zatím doufám, že do konce srpna bych to měla mát všecko nachystané doma a začátkem září sbalím tašky a pak mám ještě do konce září čas, než by to mělo vypuknout....aby nejdýl v půlce září bylo všecko.
Tady máš fotku kočáru .-)

meiki
8. srp 2011

porad musim mylset na jahudku, jestli je vse ok, uz mam docela strach, ze ani manzel nic nepisnul

a slunicko uz by se taky mela pomale ozvat, co ji teda zavolali, snad hcg pekne stouplo

meiki
8. srp 2011

@lorreine rozhodne bych se na to zeptala a nechala si vzit krev na hcg, to ukaze totiz nejvic

slunicko_luca
8. srp 2011

Holky, tak jsem myslela, ze se dnes rozhodne a stale budem vyckavat. Hcg stuplo na 560, o dve ste od minula /za 5 dni/, ale nestoupa uz tak geometricky jak by melo, takze jdu na dalsi odber ve čcvrtek a to se uz doufejme rozhodne. Pan doktor rika, ze radeji pocka, jelikoz v deloze bude neco videt pokud hcg vyleze nad hodnotu 1000 jednotek. Holky vubec z toho nejsem moudra, nechapu, co to ma znamenat, prijde mi, ze si to moje telo dela co chce....Nevim jestli tohle muze jeste dopadnout dobre?Kazdopadne to jsou pro me dalsi nervy do ctvrtka odpoledne.

martasl
8. srp 2011

lichtakova-kráááásnej,to je sillver crros,ne?moc se mi tento líbí.

slunicko_luca-tak to vypadá nadějně.určitě bude všechn o v pořádku.do čtvrtka,to bude celá věčnost,co?jsi aspoň doma a ležíš?hlavně odpočívej a nic moc nedělej.