Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

leeena_4
14. zář 2011

@kixi vy se máte, že je máte tak brzy. Ach jo ☹. Já už chci taky. Ale pěsti držím nám všem, ať jsou to dobré výsledky. Ale ještě jsem si uvědomila, že ty moje výsledky trvají dýl i proto, že nečekám jen na hystologii s z nemocnice, ale i na komplet výsledky těch choriových klků, co mi brali ještě jako těhotné.

@blandik je něžný a mě přijde i docela vtipný. Já jsem chorobný optimista a myslím že docela silný člověk, ale taky ne za každé situace. Minulé úterý jsem jela na gyndu autem, tam v pohodě, ale cestou zpátky jsem měla chuť na nějaké "dojáky", tak jsem si pustila CD a celou cestu domů taky prořvala. Taky jsem cítila, že to potřebuju a ulevilo se mi. A lepší časy budou 100% 😉

leeena_4
14. zář 2011

@hexelucka nemáš vůbec zač kočko, odtoho tu jsme jedna pro druhou 😉. A ta dotěrná otázka proč už mě taky točí 😀. Furt se vtírá 😀

hexelucka
14. zář 2011

@leeena_4 díííííky🙂)))je fajn vědět že tady jste holky všechny🙂))))

leeena_4
14. zář 2011

@hexelucka 😵 😵 😵

hexelucka
14. zář 2011

holky díky všem za milé řádky moc a moc jsem za ně ráda...pomáhají víc než si myslíte.Tak to musíme všechny zvládnout nejen doma ale i v sobě samotných.,Podpoříme se ve svém bolu a ono bude zase líp....držte se holky at vám(nám)všem vše dobře dopadne a to úplně vše🙂)))

hexelucka
14. zář 2011

@blandik drž se také zlatko!!! je moc pěkné že každá máme nějaké trápení ve finále vlastně stejné a přitom dokážeme ještě tu další povzbudit díky moc a slzičky ty musí kapat nesmí se držet to nejde....v slzách je úleva ale také síla....mě to též přepadne ale ted musím být zase já ta silná abych mohla podržet manžela....všechny doufáme v lepší zítřky a chce to vše opravdu jen čas a vlídnou ruku partnera a fajn lidičky jako jsou tady kolem sebe🙂drž se!!!!!!

hexelucka
14. zář 2011

@lenka5731 ach jo též sis prošla svým holka a máš můj obdiv....a máš ve všem pravdu pokusím se tím řídit a porušit šestinedělí?no už jsem o tom též přemýšlala(dneska jsem 3 týdny od revize a dole se cítím fit)si říkám co se může stát?to je taky moc neprospěje když celé předtěhu a celé potěhu musíš držet celibát(mi jej drželi od OPU až vlastně doted)...no akorát k čemu se zase vracím i na doporučení mudra z caru jsou antidepresiva(minule mi moc pomohli a není na ně návyk a taky šli v pohodě vysadit...takže v pátek mířím opět ke své mgr.kudlákové promované psycholožce🙂bude docela zdrcená z toho že jsem zpět a opět netěhotná☹ale i tohle je cesta já se jí bránila zuby nehty ale opravdu je dobré i k takovým lékařům zajít.....tak uvidíme.-)tak se také drž vše zlé se zase v dobré obrátí musíííí!!!!!!!!

blandik
14. zář 2011

@hexelucka - tak, tak ty slzy pomáhají, přijde mi, že odplavují smutek, který se tam někde střádá...Bude zase líp. Na tuhle bolest je nejlepší náplast dítě, tak vytrváme, a't se ho dočkáme 🙂 .

Já jsem na netu četla, že nějací skotští vědci zjistili, že není žádný důvod proto, aby ženy po potratu čekaly 3/6 měsíců se snažením. Že dokonce se ženám, které nečekaly, dařilo otětnet snázeji...A taky mám takový nějaký pocit, že to tělo tam dole něco prodělalo, ožilo a třeba bude snazší otěhotnět. NO, nejsem lékař. Jen vím, že čekat nebudu. Nemám zas tak tolik času, o mimi se snažíme dva roky, nebudu čekat další tři nebo šest měsíců jen tak "ladem" 😎 .

@leeena_4 - optimismus je strašně fajn, to bych taky chtěla, snažím se o něj, ale jsem spíš pragmatik 😨 . Já si ty smutné písničky dneska pouštěla taky schválně a te'd mi je dobře. Síce jsem bulila i včera večer a to dlouho, a dneska taky - takže vypadám jako bych nespala týden...ale mezi lidi jdu zas až zítra.

cuddle
14. zář 2011

@hexelucka drz se, ono to vsechno cim prochazime je hrozna zkouska vztahu, kdyz se zjisti problem u jednoho jestli ten druhy by se smiril s tim, ze proste to dite mit nebude, jsou lide, co radeji vztah ukonci, ze je pro ne to dite dulezitejsi . u nas je problem u obou, takze si nemame co vycitat, ale zase vim, ze bez deti byt nechci - manzel by i tuto variantu pripustil, smiril by se s tim. Ja asi ne - takze u nas padlo rozhodnuti adopce - podame si zadost a budeme pokracovat jak to zdravi a moznosti dovoli dal - predpokladam nejdriv nejake testy na genetiku a pak po novem roce mozna dalsi IVF....

cuddle
14. zář 2011

@hexelucka tobe rekli po revizi dodrzet 6ti nedeli ??? ja mela na papiru napsano 14 dnu zadny pohlavni styk, a zitra jdu na kontrolu ke sve gyndarce a chci se zeptat jestli uz muzu , jsem dnes presne tyden po revizi a klidne bych si dala rict 😉 , nemluvim o manzelovi 😀 😀 😀

hexelucka
14. zář 2011

@blandik já též nemusím čekat tak dlouho...ted musím počkat tu porevizní mrchu a hned další cyklus jedu stimulku na další IVF takže vlastně hned po revizi....🙂takže i vy co můžete být těhulky aji bez pomoci tak se nebojte a šup na to jen ta porevizní potvora se musí počkat🙂)tak hrrrrrr do toho!!!!!!

jane84
14. zář 2011

@hexelucka mrzí mě, že máš po revizi ještě starosti doma. Také jsme to tak měli. Někteří chlapi to tak neberou, někteří ano, ale nechtějí o tom mluvit, jiní zase ano. Jak psala Leeena_4, udělejte si pěkný víkend, spolu poplačte, podívejte se na fotky nebo video ze svatby, zajděte tam, kde jste se seznámili, připomeňte si, proč jste spolu a proč spolu chcete mít dítě. Máte to těžké v tom, že vás tlačí termín na stimulaci, ale zkuste o tom aspoň pár dní nemluvit. A udělej si taky čas na sebe, kosmetika, masáž, kadeřnice, cokoliv. Za to všechno si to zasloužíš 😉 PS v tabulce v horní části tiburcia, taky má endometriózu.Nedoufala, ale je tam 😉

hexelucka
14. zář 2011

@cuddle no právě že mi taky říkala lékařka co mi dělala revizi 14 dní minimálně počkat je zvláštní jak jsem byla na dně a uřvaná tak to jediné si z toho co mi říkala po probuzení pamatuji 😅 Jinak vše ostatní jen matně ale drahej mi tvrdil že to určo neříkala, ale já vím že říkala 😨 a ty jsi mi ted potvrdila že to není blbost 😵 ono mi jsme byli obě fakt na začátku takže ta revize nebyl u nás nijak velký výkon u těch co na ni museli daleko později už to byl o to větší zásah do dělohy takže já si myslím že když už nás nic dole nebolí tak bychom ten podvozek měli pěkně protáhnout.-))))))))))

hexelucka
14. zář 2011

@jane84 jéééé děkuji zlatko také za vlídné řádky a slova pohlazení na duši.-)snažím se o tom ted nemluvit, netlačit uvidíme jak to bude ale takto jsem jej nikdy neviděla je to voják legionář je to drsnej chlap a nikdy nepadl před nikým a ničím na kolena a ted úplně obrat.....kéž bych mu to mimi mohla dát i bez pomoci lékařů aby mohl být opět štastnej tak se těšil a ten pád zase na začátek byl pro něj možná daleko bolavější než pro mě nevím......čas si pro sebe udělám a už vymejšlím nač jej nalákám fakt se snažím připadám si jako pejsek málem mu ležím u nohou a i když by to mezi náma opravdu zkončilo budu si moci říct že jsem udělala maximum.....snad opět najde ztracenou chut do života a bude zase dobře....tohle je teda něco s čím jsem vůbec nepočítala je to opravdu bonus k tomu všemu zlému☹snad se i já to té tabulky brzo zařadím a nejenom já ale my všechny snažilky.-)

cuddle
14. zář 2011

@hexelucka no ja to podepisovala v souhlasu s vykonem a tam bylo dole napsano 14 dni od vykonu zadny pohlavni styk a zprisnena hygiena - jinak vlastne zadne omezeni
neschopenku jsem ukoncila 2den po revizi a vikend jsem uz byla mezi lidma abych se odreagovala, ted uz normal pracuju - samo snazim se i setrit , ale jinak delam vse - manzel by se pritulil a ja vlastne taky 😀 , dalo by se rict ze uz je to dlouho, od KET vlastne pauza a to uz je od 18.8 - pac po nem jsem se bala a chtela dodrzet tech 5 dnu a pak jsem rikala, ze do testu, pak do krve a nakonec do dopadlo takto 😒 manzel rikal, ze si toho sviste udelame samy a tech 35 tis utratime za dovcu - takze asi takovy mame plan 😀 ja bez ovulace on s 0,5% morfologii to mame plan na 2 tisicileti 😀 😀 😀

hexelucka
14. zář 2011

@cuddle já adopci též nadhodila ale tam to bylo bez odezvy to je pro něj nepřijatelná varianta(zatímco mě by nevadilo cizí dítko-vzala bych jej za vlastní ze vším všudy tak mu asi zřejmně ano takže tady by to lámat přes koleno nemělo cenu)ale pokud u vás oba souhlasíte tak to vám závidím 😉 Víš moje sestřenka se též snaží 5 let a nic, problém není ani u jednoho z nich a už jsou v pořadníku na adopci-prošli všema fázema dneska je žádost o adopci pěkná fuška, a čekají řekli jim 2-3 roky....a i když by šli do dalšího pokusu tak pořád mají vizi toho adopčátka a to je žene kupředu....

hexelucka
14. zář 2011

@cuddle já právě to měla ve zprávě co mi dali po výkonu tam ty souhlasi jsem nečetla tak mi z toho bylo zle že jsem to jen podepsala....a napsané tam bylo přísný zákaz ale to se myslelo hned po výkonu🙂no musím vzhledem k naší domací situaci to nechat až tak na pátek(manža je dost unavenej, nevyspalej prostě naprosto bez života)no chce to trošku lepší situaci však víš🙂i podle toho asi poznám jak jsme na tom☹no a do práce já kdybych šla asi bych tam taky mohla něco posr....já musím býv v práci víc jak 100% ne myšlenkama fuč mám zodpovědnost za pacienty a to mě štve mít něco klidného tak už tam taky jsem☹ale když jsem se na takovou práci dala netušila jsem že mi jednou bude překážkou....No a tak letos zkusíme ještě jednu minimálku ted ten další cyklus a pokud by to zase někde ztroskotalo tak si musíme dát pauzu a já se budu muset nějak zařídit i v práci uvažuji o změně zaměstnání či stahnutí úvazku je rozdíl mít 8 služeb do měsíce nebo jich mít 20☹Tak ale to už je zase hudba budoucna takže ted nechci domýšlet co by kdyby....a ty si ty plány klidně uskutečnuj protože i vyjímky jsou a klidně se můžete radovat s přirozeného početí si opakuj že takové diagnozy vás přeci neskolí🙂)))budu držet pěstičky i zázraky se dějí 😉

herbie
15. zář 2011

dobre ranko vam vsem, tak dneska jdu k doktorovi tak snad mi rekne co a jak, uz ted se bojim akorat jsem si vyplnila udaje papiry asi 4 nez tam pujdu protoze, jsem novy pacient, pak vam nahlasim ..... drzte mi palce jane84 martasl, jahudka fram vy vite 😉 je nas tu strasne moc novych to je super ale holky vedi jak dlouho se snazime a nic 😠 🙂

terrik
15. zář 2011

Ahoj holky, jsem tu nová, mohla bych se k vám přidat? V srpnu jsme přišli o miminko v 18tt, vyvolani porodu/potratu pro VVV. Občas je mi dost smutno,tak jsem ráda,že jsem našla "koníka" a ráda by jsem se s Vámi třeba těšila na další mimi a tak nějak byla navzájem oporou 🙂

lichtakova
15. zář 2011

@herbie držím pěsti 🙂
@terrik ahoj, to je teda děsný, to už má člověk skoro pocit, že je to snad dobrý a pak taková rána.... ☹

martinakl
15. zář 2011

Ahojte. Tak mi ted volal doktor z genetiky, ze vysetrili plod a mel opravdu Edwardsuv syndrom. Tak asi je to dobre, ze se to vyresilo samo a relativne vcas, ale to ted moc velka utecha neni ☹ V pondeli jdeme s manzelem na odber na genetiku.
Holky, co jste na odber take sly, jak dlouho jste cekaly/cekate na vysledky?
@terrik Ahoj Terko, ja prisla o mimi minuly tyden, byla jsem na konci 15. tydnu. Bylo ale mrtve uz dele, tak mi delali aspon jen revizi.. Ten porod, to si nedovedu predstavit ☹ No a dnes jsem se dozvedela, ze umrelo kvuli tomu syndromu... Coz doktor tusil uz predtim, ze je nemocne (ze screeningu).

cuddle
15. zář 2011

@hexelucka no tak ne kazdy s adopci souhlasi nebo se s tim dokaze vyrovnat - ja mela ze zacatku taky pocit, ze manzel je opravdu tomuto nenaklonen, napriklad, kdyby jsme museli do darovanych spermii mel by s tim trochu problem , u vajicek jsem rikala, ze by mi to nevadilo a s tim by se smiril lepe - nakonec adopce - probirali jsme to, samosebou obavy jsou - hlavne z jeho strany jestli nas to ditko bude mit rado, jestli atd. - ale to je samo normalni obava z neznameho , ale nakonec rekl, ze s tim souhlasi , ze je to pro nas oba stejne , ditko nebude mit puvod ani od jednoho z nas, mame stejne podminky a bude nase 🙂

terrik
15. zář 2011

@lichtakova no právě, říkala jsem si, že po prvním negativním NT už se můžu radovat a pak toto ☹ no nikdy na něho nezapomenu

leeena_4
15. zář 2011

Ahoj holky,
já se zblázním z té genetiky. V Gennetu nám primářka řekla (byly jsme tam ráno před nástupem do nemocnice oba) že to, jestli je to dědičné, nebo ne se zjistí z těch choriových klků a pošlou nám výsledky do 14 dnů. V úterý to byli 3 týdny a nic! Tak jsem tam dneska volala, ale primářce mě nespojí, prý jí vyřídí, aby mi zavolala. Ale sestřička (nebo recepční, nebo co to tam je) mi říkala, že prý by nám oběma museli brát krev aby to zjistili, že z těch klků to nezjistí. Takže jsem zmatená jako lesní včela. Buď kecala primářka genetiky, nebo já jsem úplný debil, že si pamatuju něco, co neřekla, nebo kecá ta sestra. Každopádně jsem nasraná, protože jsme tam šli oba právě proto, aby nám kdyžtak vzali krev, ale ta doktorka řekla, že není třeba a teď, když už jsem měla výsledky mít dávno v ruce budu řešit znova odběry a čekat měsíc???? Do pr... Nemáte někdo zkušenost, že by poznali dědičnost choroby z odběru choriových klků?
@terrik vítej k nám, uvidíš, že ti tu s námi bude dobře. Mám podobný osud. Před třemi týdný potrat kvůli downovu syndromu a špatnému srdíčku ☹. A teď se ještě trápíme kvůli tomu, jestli je to dědičné, nebo ne 😉

terrik
15. zář 2011

@martinakl Tak to je mi moc líto ☹ ale i když to zní možná divně, možná lepsí, že nakonec zemřelo samo.. No bylo to děsné, protože jsem kulíška ještě ten den cítila, jak se vrtí a omlouvala se mu ☹ Teď už je to ale lepší a snažím se spíš myslet do budoucna. My zatím čekáme na výsledky, až půjdu k doktorce, tak snad už budu vědět, jestli šlo o náhodu..

leeena_4
15. zář 2011

@terrik je pravda, že když umře sám, tak člověka nenapadají takové ty myšlneky, že ho zabil. Ten náš taky žil :-/

martinakl
15. zář 2011

@leeena_4 No my musime oba na krev. Vysetrovali mrtvy plod, takze asi podobny test jako u choriovych klku, a z toho jen zjistili, ze mimi postizene opravdu bylo. Ja se v tom nevyznam, ale podle me musi vzit vzorek DNA jak tvuj, tak partneruv... Dite neobsahuje celou genetickou informaci vas obou. Ale ja jsem mela gentiku naposledy na gymplu 🙂 tak radeji zavolej nejakemu jinemu doktorovi...

terrik
15. zář 2011

@leeena_4 Ahoj Leni, děkuji za přivítání 🙂 Nám mají přijít výsledky z amnia a histologie,ale nevím jestli se podle toho pozná dědičnost. Prý pak ještě půjdeme oba na genetiku asi krev a to doufám, že co nejdříve, abych věděla na čem jsem. Ale jak jsi psla, že Vám říkala primářka, že se to pozná podle těch klků, tak bych asi věřila spíš jí

martinakl
15. zář 2011

@terrik No urcite jsme to meli dost "ulehcene" tim, ze jsme to nemuseli rozhodnout my... Za to jsem na jednu stranu rada. Navic jsem jeste male necitila, jen rostouci brisko.. Ale u nas to byl druhy pokus, tak ztracim nadeji a na dalsi pokusy nemam ani pomysleni...

leeena_4
15. zář 2011

Holky, tak plaším zbytečně. Blbá je recepční/sestřička. Hnedka mi volala primářka genetiky, že výsledky už mají týden, jen to nestihla zpracovat a výsledek je: VVV - Downův syndrom - NEDĚDIČNÁ! 😵 😵 😵 Jupííí. Ještě to přijde poštou domů.