Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

kixi
11. říj 2011

@ladydi Ahojky, vitam te v nasi smutne diskuzi a preji opravdu mnoho sil. Ja sama takove sny nemela, ale mam neco jineho. Pokazde kdyz se podivam na oblohu vzpomenu si na tu moji fazolku a je mi do breku..jako by se tam shora na me divalo...Kazda mame s miminkem spojene jine okamziky a proto si take myslim, ze je to normalni...ono to casem zmirni a ustane...Opatruj se a kdykoliv sem prijd za nama...vsechny tu vime jak se citis a tak ti urcite dokazeme alespon trochu ulevit.

sem
11. říj 2011

@safea7 rádo se stalo 😀 ¨

@leeena_4 o úplně závidím, mě ta mrcha mrchovatá určitě čeká na lázně, aby o ně náhodou nepřišla 😠

@ladydi to je mi líto, že se tahle diskuze rozrostla o další nešťastnou dušičku - vítej tady. Nemusíš se vůbec omlouvat, já měla celých cca 10 dní od té strašné zprávy, kterou mi lékař sdělil noční můry! Budila jsem se vystrašená, udýchaná a zmatená, budila jsem manžela, že se mi zdálo o potratu a pak jsem si uvědomila, že ono se to opravdu stalo ☹ ☹ ☹ . Sice mi to vlezlo do snů, ale nebyla to jen noční můra, ale skutečnost. Teď (13 dní od revize) je to už lepší a snad se začínám i těšit na další snažení, takže drž se bude to dobré!

barbarucha
11. říj 2011

@ladydi Ahoj Ladydi, já jsem sny měla taky. Nejdřív krásné o miminku, jak je živé a šťatné a pak když odešlo (u mě 13t), tak se mi pořád zdálo, že někde jdu a strašně krvácím. Ještě se mi to zdá někdy i teď po 4 měsících. Mě hodně pomohlo se s tím miminkem rozloučit. Normálně udělat na zahradě hrobeček a pohřbít všechny věci, které s ním byly nějak hodně spojené. Je to hodně těžké období, dovol si všechny pocity, které přijdou i když si někdy budeš připadat jako ufon, protože okolí třeba vůbec nebude rozumnět. Kdykoli přijď sem, tady jsme to prožily všechny, takže chápeme i beze slov.

lorreine
11. říj 2011

@ladydi Ahoj, prosim neomlouvej se...pis tu vsetko, co Ta napadne, kric, plac, vztekej se...mas na to plne pravo...tak ako hovori leeena_4, si teraz v najtazsej faze...urcite Ti tie sny nepomahaju, ale je to Tvoje podvedomie, pretoze o tom stale rozmyslas...co je samozrejme pochopitelne...neskusila si nejake bilinky? Samozrejme su tu aj babske rady ako teple mlieko atd, ale ja by som skor skusila nejake bilinky...nejake brala kamaratka na zle sny, tak sa opytam. Drz sa!

safea7
11. říj 2011

@ladydi Moc mě mrzí ,že ten kolotoč smutku nekončí a ty jsi do něj musele vstoupit,ale věř že každá bolest přebolí a i když teď se ti to zdá nemožné,věř že i tobě zas bude líp a budeš se zas radovat,nejprve ze snažilkování a potom i z nového života,který v tobě bude růst.Já s mím jsme se zase domluvili,že 22.12.kdy se náš chlapeček měl narodit,si uděláme krásný večer a budeme si prohlížet fotečky a myslet na to jak jsme se na něj všichni těšili 🙂 Já teď když se v noci dívám na oblohu,mluvím sním a prosím ho ať se ke mě vrátí v jiném tělíčku,abych mu mohla dát svou lásku,kterou k němu nikdy nepřestanu chovat,mě to moc pomáhá a věřím,že se mi to jednou splní 🙂 Víra a čas a láska milovaného,jsou nejlepšími léky na bolest a já ti přeji ze srdce co nejvíce síly a lásky 🙂

ladydi
11. říj 2011

Moc vám všem děkuju za krásná slova, jste moc hodné. No já furt v těch snech mám že žije, pocit že ho tou revizí zabiju prostě. I když dnes se mi zdálo že jen leželo a nehýbalo se a nežilo a že jsem mu viděla do tvářičky, bylo vidět, že by bylo nemocné... Chvílema jsem v pohodě, snažila jsem se od minulého týdne chystat na nejhorší, ale chvílema jsem histerická a řvu jako pominutá. A jak tu píšete, taky jsme si s manželem řekli, že je to náš andělíček, který je tu s námi a určitě nám pošle další miminko. Nebudeme váhat a otálet a budeme se pokoušet co nejdříve znovu. Po té zprávě minulý týden jsme se rozhodli, že děti chceme 3, že do toho prostě půjdeme, finance prostě nejsou všechno, nějako to prostě bude. Přišla jsem se podívat právě proto, že vím, že vy mi tu budete asi nejvíce rozumnět.

@sem nevím jestli si mě pamatuješ, ale jsem ze soukromé diskuze z dubnovek, byli jsme tam chvilku spolu...

barbarucha
11. říj 2011

Mě přijde úplně šílený, že doktor řekne: Vaše dítě nežije, přijďte na revizi V PÁTEK. To si myslí, že si ty 3 dny člověk dojde do práce vyřídit delší neúčast, poklidí si doma a v pátek přijde s taškou do nemocnice? Vždyť je to úplně na zbláznění. Mít jen informaci od jednoho člověka, že miminko nežije a přitom ho mít v sobě a cítit všechny příznaky těhotenství. To nemůžou tu revizi udělat rovnou? Kdyby žena začala silně krvácet, tak by ji určitě do nemocnice poslali hned a nikdo by ani necekl. To, že bude několik dní v naprostém psychickém pekle, tak to se nepočítá jako akutní stav?

ladydi
11. říj 2011

@barbarucha on mi to přímo neřekl že nežije, tuto větu nepoužil a já se neodvážila zeptat, ale vím že minulý týden říkal, že je miminko velké na 9tt a tentokrát jsem vydtřelila z lehátka tak abych ten UTZ alespoň zahlédla a bylo tam 8+3 takže prostě za týden nevyrostlo ani o jeden den, je to prostě jasný. Na prvním UTZ jsem měla TP 26.4. a na tom včerejším už 18.5. a přitom bych včera měla být 11+3. On se mě zeptal zda mi to bude vyhovovat v pátek, tak jse mkývla, bylo mi to asi jedno v tu chvíli. On by to totiž udělal rád přímo můj gyndr a on je tam jen v pátek a jen pro svoje pacientky to tam má domluveno. Takže bych strašně ráda to do pátku doklepala. Zatím nešpiním, stále mám výtok jako v těhu, čitý a bez zápachu. Jen mě ale už třetí den bolý chvílema vaječníky, tak se jen modlím abych to do pátka doklepala, nerada bych zažila to krvácení, známe se to stalo a prý to bylo něco strašnýho, prý z ní snad vypadlo i to miminko, prý ji to tak přišlo, že to tak vypadalo jako z knížky. ta ale potratila někde v 6-7tt

barbarucha
11. říj 2011

@ladydi No jo, on to má každý jinak. Já jsem zas vděčná, že když už to muselo tak být, že moje miminko odešlo samo a doma a že jsem u toho byla. Máme to prostě každý poskládané různě. Jestli máš podstoupit nějaký zákrok v nemocnici, tak je moc dobře, že to vnímáš jako tu lepší možnost pro Tebe, protože to pak bude i psychicky přijatelnější a budeš se z toho lépe léčit. Přeju hodně sil a budu na Tebe myslet.

ladydi
11. říj 2011

@barbarucha tak krev mi nevadí a popravdě asi i ráda bych to miminko viděla jak vlastně vypadalo drobeček můj, ale asi bych to pak nesla hůř si myslím. Jak říkáš, každý to máme kapku jinak. A poznala jsi to, že budeš krvácet? Já se bojím aby mě to někde nepřepadlo nenadále.

jane84
11. říj 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 //
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ........................................................37DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, kys. listová ) ………...........................................................34DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kys.listová)..............................................................................25DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan).............................................................24DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….……24DC
sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................13DC
barbarucha (34 let, MA 6/2011, kontryhel…………………….……………………......12DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)...............................11DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................10DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................10DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)...................................................................9DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel..........................................................6DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová)........................................................4DC
leeena_4 (2p let, UPT 8/2011, Mamavit)…...…………………………………………...3DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………......3DC

maximka33
11. říj 2011

@ladydi ahoj, moc mě mrzí, co tě potkalo... je smutné, že se to děje pořád a pořád.ach jo. taky jsem se se svým miminkem tak nějak rozloučila, poseděli jsme s manželem a brečeli, koukali na fotky z utz a ty pak spálili. myslím, ,že to je důležité. někdo to chtěl dokonce i v kostele, takový soukromý obřad. myslím,ž e to má velký smysl. držím ti palce.

maximka33
11. říj 2011

@maximka33 děvčata, dva měsíce žádná těhulka, to je škoda! dnes jsem na fb napsala, že zvracím a pár bláznů mi začalo gratulovat. škoda že není k čemu. mám jen asi střevní chřipku 😒

jane84
11. říj 2011

@maximka33 taky jsem ti už málem chtěla gratulovat a pak jsem si to přečetla pořádně. Jj střevní chřipka teď řádí. Zrovna předevčírem jsem si říkala, že tu dlouho nebyly hlášené //. Tak budu tajně doufat, že bych mohla já. 😀 ale já už jsem zdejší inventář, takže pochybuju

maximka33
11. říj 2011

@jane84 jj Jani, pokud na tom pracujete, tak nic není nemožné 😀

ladydi
11. říj 2011

@maximka33 tak fotku z ultrazvuku tu ještě mám, neměla jsem to srdce jí zatím vyhodit, všechny testíky s // jsem už ale dala manželovi a poprosila ho, aby je vyhodil už včera když jsme přijeli od gyndra.

jane84
11. říj 2011

@maximka33 a s tou chřipkou, dneska mi taky není nejlíp. Asi jsem něco lapla ve škole. Minulý týden ve čtvrtek jedna třída odpadla během dne, šest děcek dostalo dopoledne průjem a pro dvě si nemohl nikdo přijít, tak museli zůstat ve škole. Ostatní ročníky k nim lezli, aby se nakazili, tak jsme je odháněli a možná sami něco chytli

sem
11. říj 2011

@ladydi néééé další! Promiň teď asi ne, kdybych tam načíhla asi bych si vzpoměla, ale nemám na to sílu!! Když to čtu tak vidím, že jsi to měla stejný jako já, poslední akce byla asi v 8+2 tt a pak umřelo a přišli na to teprve když jsem šla na kontrolu v 10+5. Termín porodu dle UTZ jsem také měla 26.4.

vanilka31
11. říj 2011

Jj dlouho tu nebyly // Chtělo by to nějaké zpestření.

barbarucha
11. říj 2011

@ladydi No teď už bych to asi poznala. Tenkrát jsem moc nevěděla o co jde. Den před tím jsem byla taková jako na jehlách, všechno mě rozčílilo. Pak mě bolelo mě celou noc břicho jako na ms a záda a ráno, když jsem se šla vyčurat, tak se spustily potoky krve a já věděla, že to drobek nezvládl 😢

barbarucha
11. říj 2011

@maximka33 No tak já ti gratuluju k střevní chřipce 🙂 Člověk si dneska musí umět užít všechno.

sem
11. říj 2011

@ladydi zatím jsem neměla sílu vyhodit ani ty těhu testy ani obrázky (měla jsem 4 od první tečky až po takové krásné medvíďátko), ale už jsme o tom s manželem mluvili, dala jsem to do obálky a až na to budu mít sílu tak asi najdeme nějaké krásné místo kam to vezmeme a spálíme. Bohužel nemám zahrádku, jinak bych to asi také zakopala.

ladydi
11. říj 2011

@sem jj, bohužel ano, moje miminko vydrželo o den dýl, 8+3 a minulý týden jsem byla na kontrole 10+5 a v pondělí 11+3 a v pátek jdu na revizi. Jinak ano stejné jako Ty. Ale ostatní holky už snad budou ok, všem ostatním kontroly dopadly dobře. Tak alespoň že to.

@barbarucha nestraš, už třetí den mě občas chytnou najednou bolesti do břicha jako vaječníky a za chvilku to zase přejde. Že to prceknezvládl už vím, ale chci aby si ho to moje tělo ještě chvilku ponechalo. Musíme počkat do toho pátka.

sem
11. říj 2011

@jane84 šance je pořád, neztrácej naději - mě moje mamina měla ve 42 letech 😉 takže se neházej do starého železa a moje učitelka na ZŠ měla první děco ve 43 letech a druhé ve 45 letech a řekla bych, že to těm ženským svědčí a nutí je to udržovat se v kondici a vypadat skvěle. Moje mamina byla vždy štíhlá a upravená a nikdy jsem se jako dítě za ní nemusela stydět, nikdy mi žádný spolužák neřekl, že mám starou mámu, opravdu o sebe dbala a některé mladé maminy vedle ní vypadaly hrozně! Takže neházel se do starého železa 😉 😉 😉

barbarucha
11. říj 2011

@jane84 Jani a jak dlouho jste se snažili o to první těhotenství? Hodně mi tou poznámkou o inventáři připomínáš mě, když jsem na to první těhu čekala 7 let. Pořád byl nějaký důvod, proč to nešlo, každou chvíli jiný, ale po takovým čase už jsem se uměla usmívat jenom hořce. Každej měsíc další ms, bez ohledu na cokoli, co jsem udělala. Furt dokola, do zblbnutí.... Pro mě tohle těhu bylo vlastně vysvobození z přesvědčení, že já asi děti mít nikdy nebudu. A i když to dopadlo blbě, tak ve mě stejně zůstal pocit, že to moje dítě si ke mně cestu jednou stejně probije.

sem
11. říj 2011

@ladydi to je mi líto, že jsi také přispěla do té nehezké statistiky a ještě máš před sebou tu strašnou revizi ☹ , ale je dobře, že jste správně nalazeni do dalšího snažení.

jane84
11. říj 2011

@barbarucha o první těhu jsme se vyloženě nesnažili, nechali jsme tomu volný průběh a světe div se, zadařilo se po 3 měsících. Jenomže bohužel. Od potratu je to přes dva roky. Vystřídalo se tu hodně holek a já (a ještě herbie a matasl) jsme tu hned od založení skupiny a stále nic. Už se vážně budu muset rozhoupat k té nové doktorce.

ladydi
11. říj 2011

@sem já mám sadu fotek jen ze 7tt, zahradu sice máme, ale pohřbívat se mi to moc nechce, nevím, ještě to asi doma probereme. Do dalšího snažení jsme nalazeni velice dobře, začli bysme třeba hned kdyby to šlo, ale už vidím tu hrůzu v očích až najdu //, strašně moc se budu bát se radovat. A bojím se aby se ještě manžel z toho těšil.

jane84
11. říj 2011

@barbarucha ale zatím mi to ne že nevadilo, zamrzí to, to jo, ale nebrala jsem to tak tragicky. Protože jsem ještě studovala, letos jsem odstátnicovala, s přítelem jsme koupili byt, v srpnu se stěhovali, teď jsem začala chodit do práce, takže je toho dost a nemám moc času přemýšlet a trápit se. A najdu si radost a důvod, proč to není tak hrozné. Jenomže ono to za chvíli přejde

sem
11. říj 2011

@ladydi hrozně mě to vzalo, já fakt myslela, že ten šok nepřežiju když mi to doktorka sdělila!!!!! Ćekala jsem a modlila se dva roky, aby se to povedlo a když se to po tak šíleném úsilí podařilo tak se pak stane tohle, vše bylo tak perfektní, byla jsem nadšená z toho dubnového TP, bylo to úžasné, přes Vánoce už být doma s bříškem, celou zimu hezky doma zalezlá v teple a na jaro si porodit a létě už netahat pupík. K Vánocům a narozeninám (manžel a já máme narozeniny - únor a březen) jsme si chtěli nadělit výbavu do pokojíku a to štěstí, že nám zbydou další dva hrazené IVF pokusy na další miminka = veškeré naše sny, naděje, tohle vše umřelo v jediném okamžiku s tou jednou větou z úst lékařky. No a další IVF když nevyjde zblázním se a když vyjde taky se zblázním strachy!!!!! Než překonám 8 +2 tak budu zralá na Bohnice, nevím jak se teď obrnit a psychicky na to vše připravit = tyhle pocity budeme mít už po takovém zážitku asi všichni. ☹