Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
2. srp 2010

zuzi, zkuste si zajít někam na neutrální půdu na večeři a promluvit si v klidu, pak uvidíš! Třeba děláš předčasné závěry a utápíš se v horších představách, než to doopravdy je...

natulaaa
2. srp 2010

holky já vám přeju dobrou noc 🙂 🙂 ,Herbi ahojky 🙂 ,ted si tu nebyla nějakou dobu néé,nebo se mi to zdá? 😉

Zuzzzi tobě přeju hodně hodně sil,a at to zvádnete nějak vyřešit 😔 😉

dobrou 🙂

lucie.krajcarova
2. srp 2010

pa holky 🙂 dobrou dobrou 🙂

veraakubik
2. srp 2010

Hoky jdu si pro radu-mrcha dorazila-opet a tak jsem se rozhodla vypocitat plodne dny-bohuzel mrcha nedochazi pravidelne,takze jsem zapatrala a vypocitat to jde-vezme se zpetne 6 mesicu nejkradsi MS a nejdelsi-z nejkratsiho se odecte 20 a z nejdelsiho 10-takze kdyz nejkratsi je 28 a nejdelsi 35,tak prvni plednej den je 8 den cyklu a posledni 25 den cyklu..Takze 8 dnu po tom,co mi menstruace zkonci mam prvni plodnej den?Doufam,ze jsem to napsala alespon trosku srozumitelne..Ja vim,ze se noho z vas bavi na muj ucet,ale ja jsem v tomhle fakt zacatecnik a proste nevim..

daniela699
2. srp 2010

Zuzi, rekla bych, ze to mas trochu podobne jak to mela Herbie. Myslim, ze jsi na nej hodne vazana a zijes jen pro nej, a vubec ne pro sebe. A to jak jste porad spolu…asi to proste nezvladl. Vim ze je to hnusny, kdyz od nej cekas podporu, ale nebylo by to poprve, co chlap proste “utece”, kdyz ma pocit ze uz to nezvladne. Kolikrat treba pribehy nemocnych zen, a jejich partner je opustil, protoze nevedel jak dal. I kdyz treba opravdu jeste o nic nejde, treba se proste jen potreboval od toho vseho trochu vzdalit a porad je jeste cas to nejak zachranit. Zkus to co se stalo s mimiskem a jak se citis, probirat s nama, vymysli si jen pro sebe neco peknyho, trav cas nekde jinde a necekej od nej nic. Doprej mu prostor, a hlavne bud na sebe hodna. Vim, ze to je ted tezky, ale krok za krokem to bude lepsi, uvidis. Mysli jen na sebe, protoze nezalezi, jak se ostatni chovaji, stesti a spokojenost je jen tvoje rozhodnuti. Preju ti hodne sily, aby jsi to co nejlepe zvladla.

daniela699
2. srp 2010

Veru, ja jsem taky zacatecnik. 🙂 Kazdej se ucime takze se urcite nikdo na nici ucet nebavi, neboj. A dohromady se toho urcite naucime vic, nez jednotlive. 🙂 Rekla bych, ze ten vypocet dava smysl. Asi bych jeste koupila testy a zkusila treba otestovat ovu, jestli teda neplanujete od toho 8. do 25. dne neponechat nic nahode. 😉

daniela699
2. srp 2010

Tak krasnou dobrou noc. 🤐 🤐 🤐

herbie
3. srp 2010

holky to ja jsem s tema vypoctama na 5 hahahahah a s tim hledanim cipku taky to si s vama moc o tom asi nepokecam 😀 zzzzzuuuuuzzzziiii jj ver mi cim vic to budes mit na haku a neresit to tim lip to pak bude pro tebe......hele takhle alespon poznas jestli te opravdu miluje tak se zpamatuje a jestli ma nekoho jinyho tak tomu nikdo ani ty nezabranis lasce neporucis kazdopadne se ho nevyptavej vydrz posilam ti silu 🙂

mv
3. srp 2010

Ty jo, teda vy jste toho napsaly!! 😀 😉 Už si nepamatuju, co jsem četla na začátku.
Někdo se ptal ne tu ovuli hned po revizi.Já měla přesně ten cyklus takový bolesti, že jsem to ještě nezažilaTakže podle mne to je možné určitě.

zuzi: všechno už napsaly holky, tak se nebudu opakovat.Hezky to na této stránce napsala daniela 699.Jen moc držím palce,ať se to u vás nějak rozlouskne.Pro mě by byla asi horší ta nevědomost s podezřením, než vědět, na čem člověk je.A jinak souhlas s herbie, pokud to nemá u vás dopadnout, tak to asi stejně neovlivníš.A možná čím dřív by se to stalo, tak tím lépe.Jsi mladá, krásná holka...
😉
Ale třeba to je fakt jen nějaká krizovka,spojená s tím nezdarem s mimi, která se za chvíli přežene a bude už jen lépe!!!!

@natulaaa ono s tou genetikou to je složitější.Mě živí, takže asi i trošku chápu centra, co z ní nědělají až tak závěry.Bohužel je doba, kdy se to laikovi jeví, jako, že si nechá ji udělat a pokud dobře dopadne, tak má vyhráno.Ale ne vždy to tak je.I u zcela zdravých lidí se pak objeví problém u mimča, což bohužel ty nabízené testy neodhalí.Na to jsou potřeba další speciálky a to by se člověk nedoplatil.Ty se běžně vůbec nedělají.
Určitě je todobré si ji nechat udělat a pokud bys měla pocit, že jsi pro zdravé mimčo neudělala maximum, tak jednoznačně běžte do toho jiného CARU.Už jen pro váš klid. 🙂
A s těma penězma za IVF to je fakt.Člověku, co měl to štěstí a nemusel to nikdy zjišťovat se jeví, jako, že je to vše zdarma a pak se nestačí divit, na kolik vlastně že to "zdarma" výjde.Mamča mi zrovna o víkendu říkala, že je fajn, že ještě do 40 let stihneme ty pokusy zdarma. 😀 😝
Já razím na odběr, tak mi držte palce,ať je HCG nulové.Jinak zítra zase na revizi a já nechcíííííííííííííííííííííííííííííííí. 😝

mv
3. srp 2010

@veraakubik Já měla vždy cykly s takřka pravidelností 28-29 dní a ovuli většinou už 12.DC.Někdy i 10.DC.A pak se v tom vyznej... 😀 tak určitě ze začátku asi více sledovat.Tady mají holky v tomto směru bohaté zkušenosti, určiě poradí více, než já.
Stejně mě takřka vždy fungoval jen ten nepoužitelnej vaječník, či jsem měla folikuly po clostylu 30mm. 😠 ☹

zzzzuuuuzzzziiii
3. srp 2010

jsem si naprosto jista, ze jednou neco probehlo... nevim co, ale vim, ze mi lhal a namisto za kamaradem sel za nejakou holkou. to vim na 100%... mlci, dela vse tak jako normalne a nic nerika. nevim, co si mysli, ze jako na vsechno zapomenu a budu zase v pohode. to teda ne... nechci se s nim rozchazet, ale presne jak rika herbie, v hlave jsem si uz udelala ten nejkriticntejsi scenar, co jde... od neho se nic vic nedozvim. porad mi tvrdi, ze nikoho nema... poslechnu herbie... akorat nevim, jak to udelat s novymi konicky, protoze mam den vzdy tak nabity, ze na nic nemam cas a domu chodim vecer. kez by slo dokopat svoje podvedomi k tomu, aby prestalo myslet na to, co se stalo... a zase zacit delat vse pro to, abych co nejdriv mohla byt tehotna... vcera jsem se pekne zliskala vinem... na to, ze jsem pul roku kvuli mimi nepila to stalo za to... kazdym dnem bych to mela taky dostat, vcera to byl mesic, co jsem byla na revizi... ☹ nic se mi nedari...

zzzzuuuuzzzziiii
3. srp 2010

Holky dekuju hrozne moc za podporu. Moc mi to pomaha... Mate pravdu, co se ma stat, stane se. Chci mit rada sama sebe, je pravda, ze od rana do vecera litam z prace do prace a na sebe nemam absolutne cas. Jediny, cim relaxuju, je spanek, na nic jinyho se nezmuzu. Prvni krok, uz ma zarozenou kadernici, tak premyslim, co si dam na hlavu 🙂

breberuska
3. srp 2010

hezké ráno holky, mv hodně štěstí na kontrole!

veraakubik, zkus sledovat hlen a čípek, natu tady dávala hezké oskazy, tuším na rodina.cz a nebo měřit teplotku a máš to asi nejlepší a nic neprošvihnete 😉 No a každopádně sexíkem každé dva dny nemáte co pokazit 😀 ale jinak myslím, že ten výpočet by mohl být tak, jak jsi napsala.

pe_t
3. srp 2010

Dobré ráno holky 🙂
K těm ovu testům - já když je tenkrát zkoušela a řídíla se jimi, je měla hrozně nespolehlivý... není fakt lepší se orientovat podle hlenu a čípku? no ještě mi hodně pomáhal ten mikroskop. Ale ovu testíky - ty byly nějak nespolehlivý. Ale pokud se v nich někdo vyzná a fakt mu pomáhají, tak je to bezva.
Jak píše breberka - sexíkem se nic nezkazí 😀

fram
3. srp 2010

Dobré ráno,
u nás leje jako z konve, v noci byla šílená bouřka.
mv, hodně štěstí na kontrole
pet, já si nikdy hlen ani čípek nekontrolovala a ani neměřím teplotu. Zkusila jsem 2x ovu testy, byly pozitivní, tak doufám, že ovuluju a už to nechávám být.
Přeju všem krásný den a pádím do práce 😖

lucie.krajcarova
3. srp 2010

ahoj holky, my jsme vzhůru od šesti, manžovi zvonil budík a venku děsně lilo..
verakubik, není ovulace x.tý den od začátku cyklu čili od prvního dne menzes? myslím že to tak vychází, aby byla ovulace tak nějak uprostřed.
holky, loučím se, jedeme na slovensko do pátku, tak snad tamnebudem zavření na hotelu a bude pěkně 🙂 držte se, vše dobré na kontrolách a třeba i něco víc 😉

herbie
3. srp 2010

lucie tak si to na slovensku uzijte a hlavne se vrat domu v poradku .... zuuuuzzzziiii super neboj vsechno se vyresi hlavne si to tak neber ja vim je to tezky ale tak za rok uvidis se tomu budes smat....jak rikam nebav se s nim o tom delej jsi co se ti libi a hlavne nejakej novej konicek at on vidi ze se kvuli nemu nesesipes ty pockej hele ten ti pak bude zobat z ruky........

pe_t
3. srp 2010

Luci mejte se krásně, ať vám tam vyjde počasí 🙂
Holky kolik berete listovky? Já beru od Elasto-Q 1tbl.denně - 400mg. Asi bych to měla zvýšit na 2 denně že? Máte někdo zkuš. s Elasti-Q?

veraakubik
3. srp 2010

@breberuska riaks hlen a cipek..Tak ted mozna pobavim,ale cipek jsem objevila teprve v nedeli a hlen?Trpim vytokama,takze mi prijde porad stejne..Ale budu se ridai heslem-sexem se nic nezkazi,takze hned jak to pujde,znasilnim manzela..Jeste se si teda blbe zeptam-ten treba 8den cyklu se pocita od posledniho dne menstruace?

natulaaa
3. srp 2010

DOBRÉ RÁNKO 🙂 🙂 @mv no jasné,to je jen základní genetické vyšetření a bohužel i přesto se muže stát,že potratím,nebo že se muže narodit i postižené mimi,já vím,že to neznamená,že se mi na 100% nic nemuže přihodit,ale budu o hooodně klidnější a nedejbože kdyby na něco přišli,tak nám to ušetří i spoustu peněz a vyčerpaných pokusu ,nervu a zásahu hormonu do těla,takže proto do toho jdem 😉 😉

natulaaa
3. srp 2010

@pe_t jééj Peeti kam jedete na slovensko?užijte si to,dneska je tam prý náádherně psaly holky 😉

lucie.krajcarova
3. srp 2010

Nat, jedeme do Bratislavy a banské bystrice, manžel tam bude pracovat a my trochu dovolenkovat.

natulaaa
3. srp 2010

@veraakubik to takhle vubec nejde říct,podle těch výpočtu se vubec neřid,někdo má fázi od ovu 11 dní a někdo 18dní,to znamená,že nemužeš počítat ,že je to asi v pulce cyyklu,takže bud budete sexovat co druhý den a to se trefíte vždycky,nebo si pohlídáš hlen,já mívala hlen málokdy,ale během ovu jsem měla pocity mokra ,hlen nesmí být kremový a lepkavý,spíš kluzký a vodový a nebo použít ovu testy,ono je blbé,že to máš nepravidelné,takhle se to těžko určuje 😉

natulaaa
3. srp 2010

@lucie.krajcarova joo tááák,my jsmena slovenku byli už na hoodně místech,ale Pieštany,Patince,Podhajská a tak,

jahudka80
3. srp 2010

tak už jsem tu a vaše tabulka
Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion)..................................................................8.4.//
petra.vavra(30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová)...............................................................30.4. //
kopretina82(28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel)...................................................................5.5.//
http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan )..................................................................... 24.5.//
leheckova(31let, MA 12/2009 kys.listová) ...................................................................................21.6. //
http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan).............................................................23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E)......................................................................už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard).............................................................26DC - 28.7.//

mircisek(30let,MA 11/2009,5/2010,kontryhel)....................................................................................65DC
gambrinuska (28let, MA11/2009,calibrum babyplan,puregon) ..............................................................49DC
hadonoshka(42let,MA 12/2009 clostilbelgyt).....................................................................................44DC
fram(35let, MA 2/2010,Femibion).......................................................................................................22DC
vendulak(22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal,čaj vitality a plodnosti)........................................................22DC
http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)..........................................................................................21DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).................................................................................................21DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..........................................................................20DC
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ) ...................................................................................18DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)..................................................................17DC
daniela699 (34let, MA 5/2010, a mamavit)..................................................................................16DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4
natulaa(28let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calibrum babyplan) ...............................................................13DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a
jahudka80 (30let, kys.listová, kontryhel)...............................................................................11DC
http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...................................................................................9DC
endie(23let, MA 3/2010)................................................................................................. 6DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..........................................................................................4DC

natulaaa
3. srp 2010

@veraakubik ještě jsem zapoměla napsat že fáze od ovu do ms se názývá LF a ta je každý měsíc stejná,nebo s odchylkou jeden den,já mám třeba 13dní,vím,že když mám ovu,tak za 13dní bude ms a fáze od ms do ovu muže být ruzná ,proto,když máš cyklus 35 ,tak ovu nebude v puce ale bude podle řoho,jak dlouhou míváš LF a dejme tomu,že 15dní,tak při 35DC bude ovu 20DC a když budeš mít kratký cyklus,třeba 26DC,tak ovu budeš mít 11DC,chápeš to a to si bohužel musíš vysledovat,protože ten rozdíl je 9dní,takže pruměrem se jen neřid,to je špatně,nebo sexujte prostě furt,od 10DC do20dc a nějak se trefíte,Ale není to jednoduché u nepravidelných cyklu,kdo má 26,28,tak se to dá,ale pokud ti to tak skáče,tak těžko říct,Jééžiš vyznáš se v tom 😀 😀 😀 😀

natulaaa
3. srp 2010

Dani nááádhera,měla si krááááásnou ovuli 😉 😉 aprosím prosím,dej si tam sexík,vždyt na tom nic není,my na emiminu pak kontrolujem,že kdo otěhotně,kdy měl sexík před ovu 😀 😀 ,

Jahud a u tebe teprve bude ovu,máš krásné teploty,neboj,že nebude,anovulákvypadá uuuplně jinak a ty si náádherně dole 😉 😉

natulaaa
3. srp 2010

holky doufám,že vám nevadí,že takhle radím,mě to všechno učili na emiminu a vím,že se mě ptáte,tak jsem to dneska shrnula najednou,dneska je co shrnovat 😀 😀

lichtakova
3. srp 2010

Ahoj holky, jak se máte? teda kromě Zuzi ☹
taky u vás tak leje? tady hrozně, to je teda dovolenka.... 😖

jahudka80
3. srp 2010

@martasl máš docela dlouhé cykly to můžeš mít ovulku i 20den 😉 má kamarádka dokonce 2 ji tak mají 😉