Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

daniela699
12. srp 2010

Ahoj holky, dneska to taky venku vypada, ze bude krasne, ale mi to je prdu, pac jsem tady zavrena v praci. Ach jo.

Zuzi, kdyby naaaahodou k tomu doslo, tak ta konizace cipku znamena ze ho trochu seriznou, jen tu tkan, ktera se zacne chovat divne, ale otehotnet muzes uplne v pohode. Moje segra si tim prosla a ted ceka miminko. Jak jsem byla na revizi, tak tam byla taky holka po konizaci, a v podstate ji rekli to co nam. Urcite se to musi zahojit, ale nemelo byt to trvat nejak moc dlouho. I kdyz ja vim, ted uz cloveku pripada dlouhej kazdej tyden. Ale ty to budes mit urcite v poradku, to by dr uz neco rekl, tak se nemas ceho bat. 🙂

daniela699
12. srp 2010

Mv, tak dobry porizeni u dr. 🙂 Na me to v te ordinaci vetsinou trochu vic padne, protoze si rikam, jak jsem mohla uz vypadat ja. Nekdy je to lepsi, nekdy horsi no. Ale uz jsem se dokazala tuhle dokonce i podivat na fotky z utz co jsem tenkrat mela. Rikam si, ze proste mimousek si to to rozmyslel a nechtel na tenhle svet.
Chtela jsem se podivat jak vypadala sliznice v tehu, a zdalo se mi ze na jedne strane byla silna a na druhe nic. Tak nevim, nejsem odbornik, jen si pamatuju jak to vypadalo kdyz mi to ted pri kontrolach ukazovali primo na utz. Takze mozna kdyz mi rikaji ze nizka, tak vidi vzdycky jen tu cast. No musim se na to zeptat. Nevim jestli to mam vzit i k te nove dr.?

jahudka80
12. srp 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, MA 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//

helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010 ).............................................................................28DC
pe_t (34let MA 7/2010, Femigard, kys.listová, kontryhel..............................................................28 DC- od reviz.
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan)................................................................26DC
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit).........................25DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)...............22DC
jahudka80 http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a (30let, kys.listová, kontryhel)...........................20DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )............................................................................................18DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................15DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová).....................................................................................................13DC
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová )..........................................................................................11DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).....................................................................................10DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard)............................................................7DC
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...........................................................................................................7DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)..................................................................5DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.).............................................................................................................3DC
jane 84(26let,SP 8/2009kontryhel,kys.listová)...............................................................................................2DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,Elevit Pronatal).....................2DC

natulaaa
12. srp 2010

@jahudka80 kdy ty testneš hmmm? 🤐 🤐 🤐 grafík mááš náádherný a dneska vzestup,to vypadá slibně 😵 😵

daniela699
12. srp 2010

Jahud, rekla bych ze aspon podle grafu jsi jasna. 😀 😀 😀

jahudka80
12. srp 2010

@natulaaa já netestuji ☹ na zklamaní času dost. Počkej si do příštího čtvrtka 😀 😀 😀 já musím taky čekat
@daniela699 @natulaaa holky já jsem dnes bez nálady, bolí mě pod uchem uzlina, jestli to znáte když jíte honě kyselé tak vás to jako zabolí pod ušima, a mě pod tím pravým bolí furt od rána. Do teď to bylo jen při kyselém a teď furt. Ráno jsem rychle jela pro dětské prkýnko na wc, abych jako malou navnadila že bude čůrat jako velká holka. Včera jsem žrala jak prase, rohlík se šunkou 2 koláče, slané oříšky , ale nejsou to žádné těhu.příznaky já takhle žeru když mám stres 😢jsem tlustá břicho mám jak v 5měsíci 😢 😢 😢mám práci kterou nestíhám a nevím jak jí udělat... teď pujdu dát prádlo do skříní co jsem včera žehlila včera jsem to už nezvládla ☹peru cejchy páč jak jsi psala natul od zítra bude hnusně a já jsem zvyklá 1x za měsíc povlékat a teď jsem ve skluzu. Je tu zas bordel..... 😠a dnes se budu patlat s plněnejma paprikama a rajskou. No doufám, že jsem vám moc nezkazila náladu ráno když jsem se měřila bylo mi hnusný vedro jako když máte teplotu 😒

jahudka80
12. srp 2010

@natulaaa @daniela699 holky jinak jste obě moc hodňoučké já se držím při zemi sice jsem našla (viz. foto ) ale právě aby to štěstí nebylo tak okousané jako ten čtyrlístek ☹

zzzzuuuuzzzziiii
12. srp 2010

@daniela699 prave, kazdickej den zpozdeni je na otstrel 🙂 ja mam prave strach, abych pak z toho nemela nejake komplikace. bojim se, protoze 4 je uz docela hodne... kdyz si vezmu, ze 10 je rakovina ☹
snad to bude dobry, nechci na to moc myslet a rikam si, ze by snad doktor uz neco videl ted... ale clovek nikdy nevi...

zzzzuuuuzzzziiii
12. srp 2010

@jahudka80 jahudko nestmuni, clovek ma obcas den blbec, kdy se mu vsechno zda zbytecny a na nic... musis myslet na to pozitivni... vezmi si, co vsechno mas na starosti - domacnost, prace, prcek, manzel... ona to neni zadna sranda a tak si myslim, ze kdyz se nekdy neco o fous zdrzi, tak se prd stane. Nebo mas urcite narok na to, jednou vyzehlit o par dni dele a udelat si cas jen pro sebe.
A ver, ze nejsi tlusta... myslim, ze na svete neni zenska, ktera by si tohle rikala... jsem tlusta, jsem oskliva, chci vypadat jako ta a ta... i ja jsem takova... porad se snazim neco nejist a pak stejne prijdu na to, ze ten muj me ma nejradsi, kdyz jsem v klidu, na nic si nestezuju a mam dobrou naladu. proste jsme jake jsme a mely bychom se tak mit rady.
vis co? udelej si s necim radost... nejakou drobnustku, treba si slupni neco dobreho, co mas rada, kup si neco hezkyho, nebo si udelej hodinku veget, svet se prece nezbori. a vubec jestli ti je spatne!!!
Uvidis, ze zitra bude vsechno lepsi...

jahudka80
12. srp 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 🤐 děkuji jsi moc hodná, to je právě to já chci mít vždy vše hotové, teď rozmrazuji mrazák a půjdu věšet ty cejchy. Stresuji se věcma kterejma bych se stresovat neměla. Včera jsem zprdla manžela ,že až budu těhotná tak nebudu dělat všechno sama ať taky něco dělá, že vykoupe malou(a tak šel koupat) já si kolikrát říkám , že mě z toho stereotipu hrábne ☹ 😢 . Přijde z práce nají se u leži na gauči 😠 jak je strašně unavenej a já asi nejsem unavená- no já nemohu jsem přeci na mateřské dovolené 😀 celej den se válím píšu si s kamarádkama 😀 jo a to že vařím, peru, uklízím, starám se o malou, nakupuji, žehlím......to vlastně nic není 😒 ....já bych je chtěla vidět doma s dětma by byl bordel všude, oběd by byl tak v 15h ....no prostě jsme ženské a máme to pod kontrolou. Zuzííí dík jdu pomalu pověsit ty cejchy aby mi uschly. 😉

zzzzuuuuzzzziiii
12. srp 2010

@jahudka80 jo jahudko, tak tohle je vsude stejny... u nas je to tak, ze rano v pul 6 vyrazim do prace, vetsinou jsem do pul 5 doma a pak me ceka prace venku, tak do 8 hodin a teprve potom musim stihat ten zbytek - uklizeni, prani, zehleni, vareni atd... a to nemame deticky... taky jsem se pokousela zavest povinnosti typu - ty mas na starosit vynaseni odpadku - aspon to 🙂 za tu dobu se zadarilo asi dvakrat, kdyz uz to fakt pretejkalo a ja to tam schvalne nechala a radsi se na to nekoukala 😀
chlapi proste zensky prace neuznavaji a nikdy nebudou a prave proto si rikam stop, dneska na vsechno kaslu a jdu si pohodlne lehnout k televizi - kde po deseti minutach stejne usnu unavou, takze z ni nic nemam 😀
asi tak 🙂 takze nema cenu se zbytecne stresovat, vzdycky si rikam, stavaji se horsi veci...

lucie.krajcarova
12. srp 2010

ahoj holčiny, tak dnes jsem se potkala s Petrou Vávrou, je moc fajn 🙂 dnes holky neměly čas, ale příště se určitě zastaví na kafe a Terezka si pohraje s Marťou na písku nebo na houpačce.
co se týče kontryhele, nevím, jestli přímo zkracuje cyklus, ale umí zkrátit počet dní, kdy se krvácí, to je myslím, super.

lucie.krajcarova
12. srp 2010

Jahudko, jestli ti můžu poradit, vymysli si něco, na co se po celém dni budeš těšit, třeba výborné kafe, čokoládu nebo nákup něčeho na sebe. je to pozitivní motivace. jo a když mě se nechce dělat, dám si do aromalampy olejíček s citronem nebo nějakým jiným citrusem, protože jeho vůně velice povzbuzuje k aktivitě. no a stíhám pak toho daleko víc. já jsem teď taknějak nadopovaná už od začátku týdne. no jestli to nebude tím, že večer popíjím colu a pak se mi nechce spát a makám ještě po nocích. ale dnes už fakt ne 😀
co naše @breberuska? dlouho se neozvala.
jinak taky toho mám dost před sebou.. teď umýt koupelnu, když malý spí, pověsit prádlo. až se probudí, jen na gyndu pro zprávu (doktorka ji tam má už z genetu, tak se to dovím dřív než od nich), pak LIdl - wc redukce - Jahudko nemáme stejnou? pak Penny a hlavně Kaufland - mají tam spoustu užitečných věcí.. no a jestli nebude odpoledne pršet, tak brusle.
jo včera jsme byli na tenise a paráda, po dvou letech jsme to nezapomněli. chtěla bych hrát častěji.

lucie.krajcarova
12. srp 2010

jo jahudko, manželovi bych nějaké domaácí práce dala určitě. jak to bude, až budeš chodit do práce a děti do školy? přijdeš z práce, práce doma, večeře a ještě úkoly!!!!!!!

lucie.krajcarova
12. srp 2010

u nás je to tak, že manža maká kolem baráku a venku - seká trávu, zalívá kytky, vynáší popelnici. doma moc ne. ale jak přijde z práce, hned si bere malého a je s ním - buď venku nebo doma. takže buď mám klid na práci nebo na sebe 😀 občas ho i koupe nebo se koupou spolu. a večerní hlídání mu vůbec nevadí, takže večer vyrážím na kosmetiku a tak.

natulaaa
12. srp 2010

tak holky u nás je to taky stereotyp 😖 😖 ,já jsem doma furt,a manža maká od rána až do 5ti,takže skoro celý den jsem sama a jinak ,já doma dělám všechno,co mužu,dokonce jsem si sama i malovala celý byt,já si to dělám po kouskách,je to nízké podkroví a mě to stašně baví 😵 😵 ,a udělám jednu stěnu,vytřu pod ní a mám furt uklizeno 😵 ,jinak my máme takové dva travníčky,jeden před barákem a druhý za,ale to taky seču sama,je to rovinka a je toho málo a já jsem člověk,který neumí jen tak sedět a něco fuurt musím dělat,ale taky mě mrzí,že manža příjde domu a nají se a lehne k televizi a pochrupkává,na jedné straně vím,že fakt maká a je unavený,ale na druhé straně mi je to taky líto,protože jsem tady furt sama,díky bohu mám tady moje rodiče a když posedávám na balkoně jako ted,tak oni jsou tady na dvorku a kecáme spolu téměř furt,prostě tu nejsem sama,ale když příjde manža z práce,tak bych chtěla,aby nespal a byl víc se mnou noo,pak se probere,sedne k PC a k mailum a je večer a jdem spát,ted to u nás taky zavání stereotypem 😖 😖 ,ale tak je to asi všude no 😒 😒

daniela699
12. srp 2010

Holky, si tak rikam, ti chlapi se tak maj. Kdyz je clovek do neceho vylozene nedokope, tak jsou schopni nevidet a neslyset. Tasku s botama co si nevybalil a lezela v predsini jsem dala rano do dveri loznice aby to musel prekrocit a doslo mu to... a co myslite, ze se stalo? 😀 😀 Jo, prekrocil ji a sel dal. 😀 Jsem myslela ze budu vrazdit.
U nas jsem to taky vzdycky ja, kdo s necim zacne a musi udelat trochu humbuk, aby se pritel rozhybal. On ty veci nakonec udela, ale sam od sebe veeeelice zridka. Takze je to pro me i trochu vysilujici dokopat k necemu sebe a pak jeste jeho. 😠 Tesim se, az budu doma a budu mit vic casu na uklizeni a tak, ale taky si rikam, aby si pak jeste vic nezvykl, ze se veci uklizi samy. 😀

daniela699
12. srp 2010

Jahud, je toho proste moc a jeste na to neni klid, tak pak je clovek uz unavenej jen z toho, jak se to kupi a musi davat pozor na vic frontach.
S tou naladou, trochu to na me taky pada, cim vic se blizi termin mrchy a netesim se jak nebudu prekvapena tudiz zklamana. Uz aby to bylo za mnou, nejlepe po mrse, aby clovek zase mel nejakou tu nadeji. Ale ja myslim, ze tobe to ted musi vyjit a pak uz se taky budes divat na svet prece jen veseleji. 🙂 Ja to tak rozhodne citim. I kdyz teda se obcas pristihnu, ze vim ze se budu hrozne bat.

daniela699
12. srp 2010

Zuzi, ona mela taky neco vysokeho, nevim cislo, ale vim, ze dalsi stadium uz byla rakovina. Ze uz byla na hranici. A miminko bude na podzim. 🙂 Neboj, to bude dobry. Lehce se to rekne, co? 🙂 Ale musime verit, jinak to nejde.

daniela699
12. srp 2010

Luci, doufam, ze jak to mate vy, tak to jednou taky nastavim. Nemusi se lidi delit o stejny prace, kazdy muze delat neco jineho, ale s ditetem je jasny, ze proste to volno kdyz clovek prijde z prace uz neni. Ale zase to je vynahrazeny necim jinym, deti rychle vyrostou tak je potreba si jich uzit co nejvic. Si myslim. 🙂

daniela699
12. srp 2010

Natul, pritel je taky schopnej prijit z prace sednout k pc a hrat do 11 hry. Zrovna vcera, takze jsme byli doma, ale pritom kazdej jinde. Jak jsem rikala, kdyz nezacnu delat dusno, tak se nerozhejbe. Ale ja uz se hrozne tesim na to jak budu doma, ze si konecne budu moct zase planovat co budu delat (samozrejme asi ne hned), ale ze proste nebudu muset sedet na zadku osm hodin denne. Tesim se na ten pohyb, at uz to bude cokoliv. Tesim se ze budu hospodynkovat. 🙂 No pak si reknem. 😀 😀 😀 Si to zatim hezky maluju. 😀

martasl
12. srp 2010

ahoj holky 😉 teda že bych šla taky prát?nemám celkem co,lale snad něco najdu.děsně ráda věším prádlo,na žehlení kašlu,to už musí být,abych vyžehlila 😝 😝
Už mě zase pořád bolí hlava,včera jsem si už musela vzít prášek a dnes taky.včera migréna jak prase.těch výsledků se začínám nějak bát,na neurologii jsem objednaná na20.8.
S těma chlapama-můj manžel třeba když se mu povede přijet ještě v za světla,tak je do tmy venku a pořád něco dělá(a to třeba jede z velké dálky a řídí).prostě jak neprší tak je furt venku a maká.když je hnusně,tak dodělává něco doma.no taky neuklízí,ale dost často vaří.klidně si můžu odjet(kdyby bylo kam) a vím,že se postará. 🙂 .včera jsem si umyla okna v podkroví a měla bych dole,ale mě se tááák nic nechce.jak mě pobolívá ta hlava tak jsem absolutmně nepoužitelná. 😠 ☹ ☹

zuzi-to máš nějak jinak číslovaný.já když jsem měla problémy s tím čípkem(před 7lety),tak mi doktor říkal,že je 5 stupňů.já to tenkrát měla mezi 2-3 a říkal,že to bylo tak tak.naposledy jsem měla 2 tak jsem zvědavá,jak to bude teď.doufám,že to bude ok.tak nevím,jestli je těch stupnic víc-asi jo.protože kdyby jsi to měla mít do 5,tak už bys asi ležela na stole-takže to budeš mít jinak,no doktoři přece vědí,co dělaj. 😉

zuzi-co teda s manželem děláte?týká se to medicíny,ale ještě jsme se nedozvěděli nic konkrétního 😅

začínám se holce dívat po škole a začínám panikařit.ona neví co chce.baví ji focení-teda fotí blbým mobilem,ale každej je z těch jejich fotek vedle.jinak nemá žádný fotografický znalosti.tak jsem ji dnes volala,ať si půjčí od švagrové foťák a nafotí si nějaký fotky po okolí.nebo chce do politiky 😝 😝 😝 ,ale to je doufám jen takový chvilkový poblouznění.nikam nechodila,nesportuje,já fakt nevím,kam s ní.ona si myslí,že má ještě moře času se rozhodnout,což je blbost.už by měla mít jasno.učí se dobře,má vyznamenání.jsem zvědavá,co najdem....ach jo,jako by těch starostí nebylo málo. ☹

breberuska
12. srp 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že nepíšu…nějak jsem dostala strach a nechci vám tady depkovat. Jen vás vždycky přeletím, abych věděla, jak se máte! Jahud, heli, Danielko, moc držím palce, aby to vyšlo, co jsem se dívala na grafíky, tak je máte krásné
Já jdu zítra ráno na kontrolu, budu asi 6+1 nebo 6+2 a nevím, jestli půjde vidět už srdíčko…jinak jsem teda pekelně unavená a od včerejška se mi pekelně houpá žaludek a nic mi nechutná – manža chudák včera vařil a já jsem to nebyla ani schopná ocenit…

natulaaa
12. srp 2010

Marti mi je taky poslední dva dny nějak nezdravě 😖 ,nějak mě všechno pobolívá,nic se mi nechce,jsem prostě bez enegie a né a né se zvednout a jít něco dělat 😝 😝 ,venku máme 29 stupnu 😕 😕 😝 ,no uvidím,co se z toho vyvrbí 😝

Breber ahojky,a jakto depky,si těhulka neboooj,si už o krok dál než my a tted už to dopadne 😉 😉 ,uvidíš 😉

zzzzuuuuzzzziiii
12. srp 2010

@martasl no ja jsem videla vysledky a tam bylo 10 stupnic a ja mela 3 a 4 pozitivni... tak nevim, jak to delaji, nebo jestli je toho vic...
myslis co delame jako za praci? ne ne, s medicinou nemame nic spolecneho... ja jsem pres den na urade a doma mame farmu, takze po praci a o vikendech je co delat a manzel dela jen doma.
takze tak 🙂
daniel, kez by platila veta i pro me, miminko bude v brisku na podzim 🙂

zzzzuuuuzzzziiii
12. srp 2010

holky pokud vim, tak unava, ale fakt hrozna to byl muj prvni priznak tehotenstvi... ja to s vama vidim fakt nadejne a moc vam drzim palecky.

daniela699
12. srp 2010

Breberus, ja jsem na tebe myslela, a rikala jsem si ze te mozna prepadl strach, ze cekas co bude zitra. Ale ver mi, to bude dobry. 🙂 Lehe mela srdicko snad uz nekdy v patem tydnu, tak treba mozny to je, i kdyz ja jsem taky 6+0 jeste nemela, ale na tom zas az tak nezalezi, jeste je cas. Budu na tebe zitra zase myslet, aby jsi byla v pohode a dovedla si ty dobry zpravy poradne uzit. 🙂

breberuska
12. srp 2010

děkuju holky, dám vám vědět🙂já si říkám, že to prostě musí být ok, ale ten strach v koutku duše je pořád...potvora.

daniela699
12. srp 2010

Breberus a diky, ale myslim, ze z toho nic nebude, smiruju se s tim radsi dopredu. 😒

daniela699
12. srp 2010

Zuzi, bude. 🙂 To jsem si jista. 🙂