Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

jahudka80
3. říj 2010

@fram já bych řekla že nic že je to falešnej poplach 😀 jako už několikrát před tím 😠 , no ale je fakt,že bych se tomu nedivila obzvlášť když už se mi těhu teď zrovna moc nehodí 😀 😀 😀

jahudka80
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii ach jo zizíí to je mi moc líto. Koukala jsem že vendulka je už taky 2DC -je uplně nahoře. Hlavu vzhůru bude líp. 😉

veraakubik
3. říj 2010

@jahudka80 Tak pozor na pozitivni testik a mimi brisku-vetsinou kdyz se neco ,,nehodi,, nebo to je neplanovane tak to vyjde..Nevim,ale ze by zakon schvalnosti?! 😉 Ale tak pokud to ma prijit prijde to..

pe_t
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 😔 😔 zuzinko mrzi mě to.....já fakt už měla za to, že určitě se to povedlo....tak se asi upravuje ještě po revizi cyklus nebo co 😕

zzzzuuuuzzzziiii
3. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................26DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................23DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................21DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................21DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................21DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................20DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..18DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................17DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 17DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)... 13DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................7DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................23DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................2DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................2DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...2DC

pe_t
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii mysli teď na to, že za pár dnů začnete znovu... 😕

zzzzuuuuzzzziiii
3. říj 2010

Liptonek (26let, SP12/2009 Femibion) - 8.4.//
petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. //
kopretina82 http://www.fertilityfriend.com/home/29a25f (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.//
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.//
leheckova http://www.fertilityfriend.com/home/leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. //
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. //
mikkisek( 29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou //
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.//
a.j.a. (33let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
rozum (30let, MA 1/2010 Kontryhel, Femibion 800 - 18.9. //
daniela699 http://www.fertilityfriend.com/home/2f81b4 (34let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //

fram (35let, MA 2/2010,Femibion)...............................................................................................26DC
jane 84(26let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová).........................................................................23DC
endie(23let, MA 3/2010).................................................................................................................21DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel).............................................................................21DC
lucie.krajcarova (33let,VP 7/2010 kys.listovou,kontryhel,femigard).......................................21DC
meiki (30let, SP 7/2010, kys.listová )...........................................................................................20DC
jahudka80 (30let, calibrum babyplan ) http://www.fertilityfriend.com/home/2f814a ....... ..18DC
el29(31let,MA1/2010,kys.listová)..................................................................................................17DC
yfka30 (30let, SP 7/2010 kys.listová )......................................................................................... 17DC
natula http://www.fertilityfriend.com/home/2c513a (29let, MA 10/2009 kontryhel,vit.calib.bp)... 13DC
martasl(34let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).....................................................7DC
herbi(28let, SP 8/2009 prenatal vit.)........................................................................ ...................3DC
silvidee(35let,SP10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)...........................................2DC
zzzzuuuuzzzziiii (25let, MA 7/2010 kontryhel ).............................................................................2DC
vendulak http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E)...2DC

zzzzuuuuzzzziiii
3. říj 2010

pet dekuju a vam holky taky...
jenze ja uz nejak nemam silu... to jsou porad hrozny drzkopady.
uz jsem to obrecela, fakt, jsem tomu davala hroznou sanci, moc jsem tomu verila a delala vsechno a zase nic.
nevim, co dal... a navic, jestli me ceka ten zakrok, tak jen tak nezacneme ☹

fram
3. říj 2010

Šmankote, já jsem v čele tabulky 😕 😕 Já chci nahoru 😉 😉
@jahudka80 ve chvíli, kdy sis řekla, že se ti to mimi teď vlastně moc nehodí, tak si spermie s vajíčkem řekli: " ..a to bysme se na to podívali, jak se ti to teď nehodí..". 😀 😀

pe_t
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 😒 kdyby tu byl smajlik obejmuti, tak ho tam už máš......neboj, bude líp. Já taky ještě nic nevím, ale snažím se myslet, že kdyby nic, jdeme do toho znovu. Jen asi musíme vychytat, kdy a jak je ovula - mívám to nepravidelně. Psych.se připravuju i na to, že z toho nic nebude....
Zuzi, trefili jste se do ovu?Víš, kdy byla?

fram
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jsi po MA necelé 3 měsíce, to není tak dlouhá doba,třeba ještě tělo není úplně připravený a je lepší, že jsi zatím neotěhotněla. Statisticky se podaří otěhotnět až cca na šestý pokus, tak nevěš hlavu. Blbý je to zdržení s tou cyto poradnou, ale i to dopadne dobře a uvidíš, že těhu přijde ani se nenaděješ.

zzzzuuuuzzzziiii
3. říj 2010

dekuju moc pet a fram a jahudko a vsichni... objemuti citim i bez smajliku. pet a fram ted je to na vas...
ja sjem si do ted rikala, ze to necham, jak toprijde, ale porad jako by mi neco rikalo, ze to tak proste nema byt, kdyz se nedari...
to MA se nemelo stat a uz bych mela brisko, nemusela resit nejakou blbou poradnu a mohla bych byt stastna... ted se mi vsechno jen a jen vite co...

lucie.krajcarova
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii to je mi moc líto, Zuzinko. ale ono to přijde, uvidíš. Jinak Herbie včera psala, že je snad 2DC
@jahudka80 byt je super. a za kolik prodáváte ten váš? a hodíš odkaz na dietku? moc by mě to zajímalo. pokud ovšem nejsem těhotná 😀

veraakubik
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Ja vim,ze to neni jednoduchy,ale presne tohle jsem mela ja minuly mesic-ke vsemu jsem testovala brzo,test byl flaesne pozitivni a mrcha dorazila-taky jsem to obrecela,udelala pro to vsechno-pocitala plodny dny,znasilnovala manzela-obzvlast kdz jsem mela pocit,ze je spravnej cas..Litry grepaku ani nepocitam a stejne mi to nebylo nic platny..Pak jsem rekla,ze uz na to kaslu a nebudu to resit-nic jsme nepocitala,nemyslela jsem na to,grepaku jsem nevypila ani kapku a sex byl zrovne jen kdyz se nam chtelo a to asi bylo spravny-jsem v druhe pulce tabulky..drzim palecky abys nam brzo psala to same!!!!

jahudka80
3. říj 2010

@veraakubik 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to by mě vážně nepřekvapilo, když to člověk chce touží po tom snaží se jak blbec tak každej měsíc nic. Teď jsme se sice trefili do plod.dnů ,ale to už tolikrát a nic z toho nebylo, tak jsem to ani neřešila. Ale když vím, že se budem stěhovat a máme tak trochu jiné plány tak si říkám sakra co když jsem těhotná 😀 😀 😀

jahudka80
3. říj 2010

@fram tedy tý seš 😠 😀 no jestli tam je už to nezměníme a nějak se s tím poperem 😀 no u más udělali baby box 😀 😀 😀 vtíííp né . To jste si vážně mysleli že bych toho drobka 9měsíců nosila a pak ho šoupla do baby boxu 😀 😀 😀 jsem vás dostala co?? 😀 😀 😀

pe_t
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii bude líp! My prožili nejhorší léto života - v červnu MM přišel o práci ( ani nedostal od května výplatu), v červenci nám umřelo mimi a v srpnu maminka......já už byla na zhroucení. jenže jsem věděla, že to se stát nesmí....ryla jsem "hubou o zem" a měla pocit, že se svět zhroutil.....
A od září se to snad začalo obracet - nová supr práce, já už v pořádku a můžeme se snažit, a vše s maminkou už za náma a vyřízeno i s tím dalším bolestným jako je likvidace bytu, notář...atd. A teď si říkám, že by to štěstí za ten týden mohlo přijít. Ale i kdyby ne, tak příští měsíc....Ono v životě se to střídá.....neboj - otočí se to!!!!

jahudka80
3. říj 2010

@lucie.krajcarova jen za převzetí hypotéky a tedy dostanem 50tis. a ty dáme státu jako daň z převodu nemovitosti 😠
žádnej odkaz nepotřebuješ ráno mám jogurt, nebo koktejl, sváča kus zeleniny nebo ovoce , oběd normální jen si třaba dám o knedlík meně než jsem jedla před tím. sváča zas nějaké ovoce mělo by být banán může být mussli tyčinka a k véče jsem měla okorku s rajčaty s cihlou to vše na kostičky zalité jogurt. dresingem ( jogurt né nízkotučný ale ani tučnej) něco mez cca 3% tuku dáš sůl a nějaké koření co máš ráda já dala bazalku a česnek 😀 nesmí se jíst bílé pečivo a koláče.... k salátu si můžeš dák 2ks knekerbrotu. No samo že když člověk zhune např 3kg a bude mít jednou za čas chuť na koláč tak si prostě kousek dá a nebo 3kostičky čokolády 😉

lichtakova
3. říj 2010

Ahoj holky, jdu vás krátce pozdravit, já mám teďka úplně jiné strarosti, než očekávanou ms, šéfovo prudění dosahuje vrcholu, ve čtvrtek mi nepůjčil klíče od svý ordinace kam jsem vždycky v pátek chodila, že ještě nemá žádnej pokyn a já už jsem měla naobednáno, takže jsme to s kolegyňkou nějak pytlíkovaly v jedný ordinaci a přišel na obchůzku jeden z ředitelů, takže jsme mu to řekli a zítra mu asi přijdou vynadat, takže jak tam bylo teďka dusno, bylo hrozný a neumím si představit, co se bude dít teďka, chjooo. Do toho obesílám inzeráty a chodím a chystám se na pohovory, protože tady to začíná být fakt děsný....takže teď na otěhotnění tak úúúplně nespěchám 😉
Jinak Zuzi a ostatní, moc mě mrzí, že to tak dopadlo a držím pěsti, ať se zadaří co nejdříve

fram
3. říj 2010

@lichtakova tak to máš teda v práci hustý 😠 To se ti nedivím, že tam nemůžeš vydržet. Tady je asi opravdu jediný řešení najít si něco jinýho. A možná tím, že přestaneš tolik myslet na mimi, tak se zadaří. Přeju,ať to zítra v práci zmákneš s pevnýma nervama.

mv
3. říj 2010

Tak jestli dobře dívám do tabulky, tak
@veraakubik moc gratuluju. 😵

@jahudka80 hm, tak to je pak pochopitelný.My kolem stavby běhali od začátku 4 roky do dostavění, jeden problém za druhým... ☹
Dneska už sice máme hotovo, ale kolikrát jsem byla zralá na psychouše a nemohla už dál.Tak hodně štěstí se stavbou a hlavně bez problémů!!!😵

@fram tak hlavně, že v tom ti naši chlapi mají jasno, viď?? 😉

pe_t
3. říj 2010

@lichtakova hmmm to je na nic, když člověk tráví v práci půl dne a je to tam na prd...To je fakt nejlepší vzít roha 😉

mv
3. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii to mi mrzí, ale myslím, že jsme byly na revizi stejný den a teď to bylo 3 měsíce.Takže i když je člověk zklamanej, tak stále máš velkou šanci, že to dopadne příští měsíc. 😵

Já pořád nevím, jestli mám chodit teď těch pár měsíců do jara na folikulometrii.Na jednu stranu bych ráda věděla, zda mi dozrávaj folíky i bez clostylu,ale zase na druhou bych se na to do jara nejraději vyprdla a nechala to být.A když do jara nic, tak zkusit to IVF.

martasl
3. říj 2010

zzzzuuuuzzzziiii-hned jak sjem koukla na tabulku,měla jsem jasno.ach jo. ☹ ☹ ☹ a to vypadalo tak nadějně.Dáš se te´d zdravotně do kupy a až bude všechno ok,tak začneš s čistým štítem a to se už na 100% zadaří,uvidíš.

jahud-koukla jsem že jsem psala jak maďar.no holky taky měly svůj malej pokojíček a my spali v obýváku.ten byt byl pěknej,sice v paneláku,ale i tak.

fram-určitě se dolů už nedostaneš,hezky do horní tabulky. 😉 😉

fram
3. říj 2010

@mv já bych určitě šla na folikulometrii. Ale to samozřejmě musíš rozhodnout sama. Jen malá perlička - když mi po vysazení HA dlouho chodila ms jen s práškama, tak moje dr., že zkusíme folikulometrii, jestli ovuluju. Pozvala mě na 11DC, foliky byly moc maličký. Prý ať přijdu 13DC, tak já , že teda pozítří a ona ne, že další měsíc. Připadalo mi to nelogický, ale je to doktorka,že 😒 Tak jsem šla další měsíc 13DC a pak zase další 15DC. Dnes už vím, že je to nesmysl, přeci musí kontrolovat foliky v jednom cyklu, protože ten další už jsou zase jiný. Od té doby ji nedůvěřuju, bohužel malé město, nemám na výběr. Jinak je příjemná a hodná, ale i na tu revizi mě myslím poslala předčasně. Jsem se rozkecala, určitě vás to všechny zajímá 😀 😀

pe_t
3. říj 2010

@fram to víš že zajímá 😉 všechno jsou tady pro nás dobré zkušenosti! Já třeba nic nevěděla o nějaké folikometrii bo co 😅 jsem v tom jak trdlo.... 🙂

fram
3. říj 2010

@pe_t my když začali se snažením, tak jsem akorát věděla , že někdy v půlce cyklu je ovulace a v té době se musíme co nejvíc snažit. Všechno ostatní jsem se dozvídala až když začaly problémy, nejdříve s otěhotněním , pak zase revize. První kluk se nám povedl druhý cyklus po vysazení HA a nemusela jsem vůbec nic řešit.

lichtakova
3. říj 2010

@fram
@pe_t díky moc
já si to taky říkám, že třeba je nutná změna, tohle už začíná být fakt a prd, přesně, jak říkáte, člověk tam stráví spoustu času a ještě se muset zabývat takovýma pitomostma, já nevím, jestli už jako senilní a hrabe mu, nebo se sám bojí o svůj flek....těžko říct, ale hlavně to není můj problém. Poslední dny se chová, jako kdyby tam odtud chtěl mě nebo kolegyňku dostat, já fakt nevím, co se mu honí v lebce, na druhou stranu pro něj taky dělám dost práce...no nic, tak na mě zítra myslete..
Já jsem chodila ne folikulometrii v rámci vyšetření, co se mnou a myslím, ž ejsme díky tomu otěhotněla, aspoň jsme viděla, že tam něco fakt roste a přebližně ti řeknou, kdy to tak asi praskne...

meiki
3. říj 2010

@jane84 jestli se ma testit nejdriv 10 DPO, tak to bych mohla ja testnou v utery, pokud ms nedorazi

fram
3. říj 2010

@meiki 10DPO se ti už může čárečka ukázat, ale taky nemusí,já bych takhle brzy testila, jen kdybych po ránu blila jak alik nebo něco podobnýho 🙂 Jinak počkám na opoždění mrchy.