Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

meiki
11. říj 2010

@lucie.krajcarova pristi tyden 19

meiki
11. říj 2010
mircisek
11. říj 2010

Ahoj holky, jdu za váma po dlouhé době. Poctivě vás sleduji a teď fakt potřebuju podpořit a veřejně to nikomu říct nemůžu. Krátce moje historie. Mám zdravého dvouletého chlapečka. V listopadu jsem prodělala revizi pro MA (zamlklo 7+3, revize 14+0) - zjištěna genetická vada plodu. 1.5. druhá revize (6+3) - příčina nezjištěna. Veškerý vyšetření máme s manželem v pořádku. Minulý měsíc jsme tomu poprvé dali volný průběh a ještě před MS jsem měla citlivá prsa, špatný tlak. Udělala jsem test před termínem MS (já vím blbost) a byl tam duch a ne jeden. S dvoudenním zpožděním přišla MS - hrůza. První doba porodní hadra. Zkoušela jsem teď testy, jestli nemám zvýšenou hladinu HCG, že bych si nechala udělat hormonální profil a mrkněte na výsledek. MS má dorazit dnes (max zítra), takže jsem 12 DPO. 😕

meiki
11. říj 2010

@mircisek a to je 25 citlivost? na tom cernem je nadherna carecka, nejsilnejsi

meiki
11. říj 2010

ja nevim co rict, carecka je pekna, podle me by to mohlo vyjit 😵

mircisek
11. říj 2010

Jojo, to jsou 25. Duch z 8.10., prostřední z 10.10. a ten černý z dneška. Popravdě jsem zrovna byla na biopsii čehosi v břiše, takže jsem měla jiné starosti a začala jsem testovat kvůli těm pozitivním testům z minulého měsíce. 😕

lucie.krajcarova
11. říj 2010

@daniela699 gratulace k úspěšné KO 🙂 a jaký je TP?

meiki
11. říj 2010

ja jsem ted taky testovala, cely minuly tyden, nejprve duch, ale tech duchu uz tady bylo, takze jsem se moc neradovala az kdyz carecka poradne zesilila,
u Tebe uz je taky pekna carecka, ale nevim jak moc silnou jsi ji mela minule

jane84
11. říj 2010

@mircisek podle mě ta čárka sílí a odstín je pěkný a tmavý. Minulý cyklus byly ty čárky taky takhl tmavé nebo jsou teď tmavší?

lucie.krajcarova
11. říj 2010

@meiki já zatím nic. normálně mám spíš delší cykly, tak to čekám tak kolem 32DC. a příznaky asi žádné. jen bolest vaječníku okolo ovulace..

meiki
11. říj 2010

@mircisek tak bych rekla, ze uz je to jasne 😵 😵 , carecka krasne sili 😵 😵 😵 😵 😀 😀

mircisek
11. říj 2010

@meiki Takhle moc ne. Jsem z toho celkem překvapená. Doktorka mi minulý týden řekla, že mám co nejdřív otěhotnět, ale pokud to vyšlo, tak jsem nečekala, že to bude takovej fofr. I když všechny tři těhotenství byly na první pokus. 😅
Zatím se moc neraduju a čekám na MS.
A Tobě moc gratuluju. Sleduju vás pravidelně, takže jsem čárky viděla. Paráda.

lucie.krajcarova
11. říj 2010

@mircisek ahojky vítám tě u nás. testy vypadají nadějně!!!! kdy ti měla přijít MS? jen jsem se chtěla zeptat, jakou genetickou vadu ti zjstili takhle brzy? díky.
Jahudko, pet, je mi moc líto, že to tentokrát nevydšlo... taky se cítím divně, když jsem uprostřed tabulky nahoře a zatím žádné příznaky. na téhle ms - ne ms bude záležet hodně..... manža totiž nemá jistou práci od ledna, tak budem přemýšlet, co dál...

mircisek
11. říj 2010

Holky, díky moc. Jste skvělý. Já jsem hrozný nervák a teď se bojím to komukoli říct, kdyby to zase nedoopadlo. 😨

mircisek
11. říj 2010

@lucie.krajcarova MS měla přijít nejpravděpodobněji dneska ráno (pokud bych počítala některý dřívejší delší cykly tak zítra).
Mám skvělou doktorku, takže poslala plod na genetiku a tam diagnostikovali triploidii. Místo aby se chromozomy zdvojnásobily, tak se ztrojnásobily. Vzácná genetická vada neslučitelná se životem.

mrcoa
11. říj 2010

ahojky holky mam na vas prosbu jake jsou priznaky zamlkleho tehotenstvi?mela jsem // carky a ted uz zase nemam tak nevim jestli jsem si to nenamlouvala nebo ze to byl falesny poplach?snazime se otehotnet ze zdravotnich duvodu mi odebrali celou pravou stranu ted jsme v poradku a muzem ale pry se mohou ukazat // i kdyz mam cystu.mela jsem zpozdeni tyden nasledne jsem si delala testy vysly mi 3 stejne a ted jsem zacala krvacet.prosim poradte

jane84
11. říj 2010

@mrcoa pokud jsi měla týden zpoždění a // těhu jsi. Pokud krvácíš, upaluj k dr nebo do nemocnice na pohotovost

meiki
11. říj 2010

@mircisek taky se jeste moc neraduju, porad mam strach, ze se jeste rozjede, ale po dnesnich carach snad uz ne, no ale radovat se budu az po ko u mudra

lucie.krajcarova
11. říj 2010

@mrcoa ahoj spíš to vypadá na spontánní potrat, když krvácíš takto brzy. nebo opožděná ms..... těžko říct..

pe_t
11. říj 2010

@mrcoa ahoj, asi bych se s názorem přidala k lucce - spontánní potrat... 😔 ale těžko říct. Utíkala bych na pohotovost, nebo ke svojí dr..

pe_t
11. říj 2010

@mircisek ahoj no jak tak koukám, tak mi připadá, že čárka pomalu sílí, takže to vypadá na těhu 😉

pe_t
11. říj 2010

@lucie.krajcarova já to taky tak měla. Žádné příznaky, ani prsa citlivá. Ale podbřišek se střídavě dával o sobě vědět od ovuli....takže jsem z toho byla spíš pomotaná.

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@pe_t tak jsem supajdila do lekarny, obehala jsem 3 a v ty treti maji mikroskop donna 🙂, takze ho zitra rano nebo nejdele ve stredu rano budu mit... tu 500,- za to obetuju, stoji mi to za to, ted jsem kupovala 5 testu za 200 a je to na jedno pouziti, tohle vydrzi.
diky diky za tip... at uz z toho bude cokoliv, lepsi nez nic.

pe_t
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii 🙂 🙂 játo taky tak brala. Mě tenkrát stály ty test 240...no tak to máš v podstatě dvoje a pak "zadar" 😀 Zuzi doufám, že budeš spokojená a ukáže ti to jak mě.Já strašně moc stojím o to,abych otěhu už td po té třetí, protože jinak to bude komplikovaný s prací.... 😒 Tak snad. A ptala ses ještě nkoho na to, nebo četla sis o tom? Ať si uděláš i nějak vlastní obrázek....mrzeo by mě, kdyby jsi pak byla naštvaná, že bys to nepoznala a vyhodila 5OO 😉

helcenka
11. říj 2010

Ahoj holky,
to je dneska krásně. Mě konečně přestaly bolet nohy, ale zase mám na jazyku afty, tak snad to nebude nakonec opravdu nějaká viróza.

Jahudko, ani nevím, jestli mám říkat, že je mi to líto, ale ty jsi asi radši, viď. Tak hlavně aby ti všechno vyšlo, jak si přeješ.

Meiky, testy vypadají moc dobře. Odpočívej a malýho hlavně moc netahej.

Dančo, to je dost, že se objevíš. Moc gratuluju ke kontrole, já chodila taky po 14 dnech, vždycky se mi to zdálo hrozně dlouhý, ale teď jdu až za 3 týdny a to je teda hrooozně dlouhá doba. No a ten IP už asi není aktuální, už vlastně ani nevím, co jsem ti tam všechno psala... Tak se na chvilku s IP uklidním a počkám si, až budeš na mateřské, ale to už nebudu mít čas, protože budu mít doma mimi. 😉

Zuzko, ty se k tomu moc upínáš a znám spoustu lidí, kteří hrozně moc chtěli miminko a tak se snažili a pořád nic a nakonec to nechali být a otěhotněli. A já jsem taky nikdy teplotu neměřila, nejsem si jistá, že vůbec poznám, jaký mám čípek. Je fakt, že plodné dny poznám podle hlenu, ale to je asi tak všechno. A otěhotnět můžeš i jindy než v den ovulace. Vždyť my jsme tentokrát do ní vůbec netrefili...

@mrcoa - přikláním se k holkám, že by mohlo jít o spontánní potrat, šupajdila bych k doktorovi.

Tak jdu si s prckem zdřímnout. 😀

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@pe_t neboj se pet, nebudu nastvana, i kdyby to neklaplo. ja proste jen chci vedet kdy a jestli mam ovulaci... hleniky nemam zadny, nebo jsem aspon nespozorovala a ovul. testy jsem mela pozitivni tyden, tak jak to pak poznat?
@helcenka heli ja jen chci jak pisu pet vedet a kdy a jestli ovuluju. ja to z niceho nezpoznam, ani z hleniku, ani z bolesti vajecniku, ani z niceho... tak jak rikam, omrzim jeden pekny svetrik a koupim si misto toho ovulacni test...
vim, ze na to mozna myslim vic, nez bych mela, ale kdo ne, kdyz si preje miminko... vim, ze bych nemela, ze to neni zdravi, ale nenecham svuj zivot smrsknout do premysleni nad ovulaci a hlenikama...
jen mam blby obdobi, clovek by si rekl, ze se z te revize uz dostal, ale ani napad ☹
je to slozite

zzzzuuuuzzzziiii
11. říj 2010

@pe_t taky bych si prala otehotnet, jenze ja se pro to vzdycky nadchnua pak si vzpomenu, ze vlastne nevim, co ty moje vysledky z cito a jsem zase pri zemi... ale kdyby to vyslo, bylo by to krasny a proste by to nejak dopadlo... ja uz nechci predbihat, budu to brat tak, jak to prijde. ale proste mimi je pro me priorita, jenze zdravi to samozrejme taky ☹ ve ctvrtek budu chytrejsi.

jahudka80
11. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii no jo to se ti řekne volný průběh, ale ono to teď nepujde, musíme zaplatit 200tis. za pozemek a pak chcem stavět a když máš jedno dítě tak jsem zjistila že by nám pujčili 2,2mil a když už bychom měli 2 děti tak jen 1,75mil. a to už je tedy rozdíl 😉 Jinak antik.brát nebudu fuj 😠 😀
@lichtakova muž nece abych brala prášky ale taky nechce abych byla teď těhu. on si dá prej pozor 😀 😀 😀
@pe_t Játen mikroskop mám doma ale tedy zatím jsem neotěhotněla a to jsem to taky zkoušela podle něj 😀

HOLKÝÝÝÝ JESTLI NĚKDO BUDETE CHTÍT TAK VÁM TEN MIKROSKOP ZA 250KČ POŠLU 😀 😀 😀 😀 😀 MÁM HO V NOČNÍM STOLKU 😀 😀 😀 😀
@jane84 Jani to je jak já začla jsem krvácet a čípek je zavřenej 😠 a minule si přesně pamatuji ve 3h ráno byl otevřenej a odpol.jsem to dostala, ale teď je jakoby furt takovej zavřenej, ale mám ms tak teď ho tedy už nezkoumám 😅

mv
11. říj 2010

@lichtakova já ty základní výsledky, co mi vyšly pozitivně už mám,ale to dovyšetření trvá 4 měsíce objednávací doba.Je to jediné centrum v Praze, co se tím zabývá, tak ptoto tak dlouho.
Vím, že je stejně minimální pravděpodobnost, že by to do ledna vyšlo, stejně budu muset zase jít pak pro ten Clostyl,či už to nechat na CARU,jaký mi tam daj léky,ale mám z toho teda úplně po náladě.
Prostě je to všechno na strašně dlouho, měsíce letí a nic ....

jahudka80
11. říj 2010

@daniela699 Děkuji Ti moc a přji Ti ať se tobě i miminku dobře daří. Já musím s mímem ještě chvílu počkat 😉 už jsem to tu psala tak ať to neopakuji 😉