Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martasl
13. říj 2010

no teď jak jsem se přihlašovala,tak jsem to původní heslo automaticky napsala,sampzřejmě už neplatí.no nejsem magor??...jojo,jsem 😅

luci-kdy budeš testovat?

helcenko-já jsem ořvala už svoje 30tiny,pak už bulet nemělo cenu.no já si připadám v poslední době,jako by mi bylo nejmíň 100.no děs.a taky mě nic nebaví.tebe může těšit,že čekáš miminko.holky,a ty depky v zimě,bez sluníčka,pořád tma a zima-fůůůůj 😝 😝 😝 😝

zuzi-to máš ten z lékárny,jak jsi psala?na kolik tě teda vyšel?

mircisek-tak to mě mrzí,ale uvidíš,že budou brát ohled na tebe i miminko.a jak na to přišli?ultrazvukem nebo jsi měla nějaké problémy?a není to třeba jen nějaká cysta?

rozum
13. říj 2010

@pet + @danča - díky holky. Snad máte pravdu zatím jsem v poho, což mě trochu děsí 😉
@zuzi , taky bych byla pro psychologa, není na tom nic ostudného, my enské máme hrozně bujnou fantazii a dovedeme si v duchu vymýšlet neskutečné příběhy
@mircisek - tak to je mě líto a v kolikátem jsi?

pe_t
13. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii jojo jsem Petra 🙂 zítra na tebe budu mocinky myslet - určitě dej vědět. Ale stejně - myslím, že po tom všem člověk očekává horší zprávy, než pak ve skutečnosti jsou.
Jo a zrovna jsem se chtěla zeptat co donna, jestli jsi odolala, nebo ne 😉
je to jednoduchý - vytáhneš jak rtěnku a pak to červé kolečko nahoře vysuneš ( neotáčíš - tím se zaostřuje jen). Prostě vytáhneš to černý. a z druhé str. je na tom sklíčku ještě ochranná folie.Sundáš,vyčistíš nějakým alkoholem ( odlakovač,nebo já používám i pleťovku s alk.) a naneseš trochu slin. Bez bublinek! A necháš zaschnout. Pak zase zastrčíš a už si je prťatým čudlíkem rozsvítíš(je na spodu té "rtěnky" a koukáš. Co a jak mám vypadat máš v návodu 🙂 uffff 😀

pe_t
13. říj 2010

@martasl no kdyby byl člověk těhu, tak mě teda ta zima vůbec nevadí.... 😒

meiki
13. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii pridavam se k Pet, kdyby mel nejake zajeci umysli, tak se bude vyhybat snazenicku o mimi, ja mam taky doma pekneho palicka, obcas to obrecim, ale je to muj palicak 😀 😀 😀
jenom ho to proste taky vzalo, ze se to nepovedlo, kdyz oni chlapi o tom nemluvi a nedavaji moc znat najevo, ale uvnitr je to taky dostane, tak jako nas

pe_t
13. říj 2010

@meiki to je nás asi tady víc... 😀
co mimi, jak se mu daří? 😵

yfka30
13. říj 2010

@lucie.krajcarova jo táák, no mě právě předtím došla mrcha dřív, normálně to mívám po 30dnech, tak jsem zvědavá, kdy dorazí tedka 😕

meiki
13. říj 2010

@pe_t no snad dobre, protoze prsa boli jako cert, zaludek se mi taky pekne zveda, a podbrisek jeste obcas poboliva.
zacina me honit nejaka mlsna - na salatky, ale to nevim jestli s mimiskem souvisi

pe_t
13. říj 2010

@meiki 😵 při Barunce jsem ani nevěděla, že jsem těhotná, ale u toho druhého mimiska jsem prožrala,prozvracela a probolela prsama celé tři měsíce......každé těhu je fakt jiné

pe_t
13. říj 2010

@meiki že se zas tak blbě ptám - ty jsi vlastně teďka, jak jsi otěhu nějak hlídala ovulku??

meiki
13. říj 2010

@pe_t ne ovulku jsem nehlidala, jen jsme se poradne snazili 😀 😀 😀 😀 , skoro kazdy den

pe_t
13. říj 2010

@meiki a ještě z tebe něco vytáhnu 😉 od kdy do kdy? My se snažili v době od 9 - 16. Tak ovula byla asi ještě před, nebo po 😠 .....

meiki
13. říj 2010

@pe_t 8-16 skoro kazdy den a pak asi jeste 2x, ale vim, ze jsme si o tom uz povidali, a ze jsme to meli hodne podobne, ale ovulku fakt nevim kdy byla jen tusim, zacal me pak bolet podbrisek cca 3 dny

pe_t
13. říj 2010

@meiki já už to mám jakési pomotané 😀

martasl
13. říj 2010

holky,četlo jste to o tom 3-letém číňanovi co váží 60kg?odkaz je seznamu.to je mazec,chudák děcko,musí mít strašný potíže a musí ho to i bolet,sotva chodí.nechápu ty rodiče,že to nechali dojít tak daleko.hrůza 😝 😝 😝 .

no nic,já se s váma pro dnešek loučím,jdu za hodinku do práce.tak se mějte a rozum-ať to zítra na kontrole dobře dopadne 🙂 😉

meiki
13. říj 2010

@martasl ahojky

rozum: moc drzim palecky, aby kontrola dopadla na 1s hvezdickou

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@martasl Marti, tak ať práce ubíhá. co vlstně děláš?

veraakubik
13. říj 2010

Ahojky holky,tak jsem tady po par dnech z5..Takze pro vsechny kdo jste se mnou sledovaly moce testiky-v patek na muj svatek jsem sla k mudre-vzala mi krev a rekla,ze to tehotenstvi je-deloha zvetsena prosakla-takze dobra zprava,pak jsem dostala krasnou kyticku od meho nej kamarada a pak se den zacel bortit jak domecek z karek..Chytly me zuby,tak si manza vzal deti a vypadli ven s tim,ze si lehnu a zaspim bolest-jo,houby..Kdyz prisly brecela jsem bolesti a pod praskama vykoupla,nakrmila a ulozila deti a pak jsme jeli na pohotovost-diagnoza-dva kazy z toho jeden hlubsi-opichal mi to proti bolesti a pak byl klid-pry muze to bolet jak to bude prichazet k sobe-no to bolelo,ale boli me to do dneska-nastesti uz na zitra jsem objednana k zubarce-jsem sice posera a silene se bojim,ale jen kdyz mi to pomuze..No a ke vcerejsim vysledkum-tehu potvrzene s dokonce vyssi hladinou hcg..8. listopadu si mam prijit pro prukajdu a snad me posle i na ultrazvuk..Jen nevim jestli mezi vas jeste smim..

zzzzuuuuzzzziiii
13. říj 2010

@pe_t peti prosim te, at do toho koukam jak koukam, tak zadny svetlo nevidim ☹

sarykbrok
13. říj 2010

Dobré odpoledne snažilky, můžu se mezi Vás přidat? Od června jsem po potratu ☹ ve 21.tt pro vývojové vady a nyní jsme se začali snažit o další těhu. Už delší dobu si to tu pročítám a ráda bych si tu s vámi občas popovídala jestli můžu 🙂

mv
13. říj 2010

@veraakubik s těma zubama to je kříž.... ☹ hlavně,že s mimčem to vypadá v pořádku. 😉

@zzzzuuuuzzzziiii ten mikroskop používaly dvě kolegyně, jedné super určil ovulaci a druhé dával falešné výsledky.Sama zkušenost nemám.

Včera jsme byli s manžou na večeři a tam mi povídal, že bych měla přestat na to tak myslet.Se mu to říká.
Vůbec se prý nebrání tomu IVF, jen prý by ještě tak půl roku od toho ledna počkal a zkoušel to sám.A až pak kdyžtak vlastně až příští rok na podzim šel na to umělý.Jako hrozná představa pro mě, další rok v tahu by byl a nic z toho.
Ale prý to nechává zcela na mne, jestli prý chci, tak ať už nás dojdu objednat teď na ten ledena zkusíme to umělý .
Dneska i jediná kámoška, co o tom vše ví, mě říkala,ať neblbnu a ještě klidně rok to neřeším, že by na umělý šla až těsně před tou čtyřicítkou, když by se samo nezadařilo.Prostě všem se to kecá... ☹ Se omlouvám za ten výraz.
Fakt nevím, na jednu stranu se mi nechce vyplácat jeden pokus, ale na druhou čekat zase další a další dlouhé měsíce na nějakej zázrak přírody taky ne... 😠 😒 ☹

jane84
13. říj 2010

@veraakubik gratuluji ke kontrole, těším se ještě na dobré zprávy z ultrazvuku. Zkus si vzít hřebíček a buď pomlít a dát na kaz nebo zkusit na tom zubu rozkousat, pomáhá to od bolesti. Neptej se jestli smíš, ty musíš a hlavně prskat bacily !
už tu dlouho nikdo neprskal, tak šup šup 🙂
@sarykbrok Je mi líto, že jste přišli o mimi, určitě se k nám můžeš přidat, kdybys chtěla do tabulky napiš zzzzzuuuuzzzziiii, ona nám tu vede naši tabulečku. Jinak povídáme si tu o všem možném, chodíme si sem zadepkařit i se zasmát, určitě ti to pomůže, když budeš potřebovat

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@veraakubik veru, tak hlavně že je mimi v pořádku a držím palečky na zuby!!!!!!! jaké prášky sis vlastně brala?

@sarykbrok ahojky, to víš, že jo. tak koukám další velký potrat, je mi to moc líto. taky to byl down?

sarykbrok
13. říj 2010

@jane84 Díky za přivítání 🙂 Na depkaření jsem občas expert, ale zasměju se taky ráda. Udivuje mě kolika maminám se to děje, pomalu je je zázrak otěhotnět a v poho donosit, ale ono se to nám všem dřív nebo později podaří 🙂
@lucie.krajcarova Dík\ 🙂 jj velký potrat, koukám, že ty to máš taky za sebou, dokonce myslim, že jsme si spolu už jednou psaly na pozdním potatu.., jestli se nepletu 😀 U nás to byl Down+ srdeční vada (chlapeček) Jak to zvládáš? Já ještě se sebou občas pěkně bojuju, upnula jsem se ted na další těhu, tak snad se brzo zadaří.

sarykbrok
13. říj 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Mohla bych poprosit o zapsání do seznámku? Sim sim pěkně koukám 😕
VP, 6/2010, Femibion, kys.listová, 19DC, děkujůůůůů 🙂

jane84
13. říj 2010

@sarykbrok a jak jsi na tom, co vám dr doporučil? nějaká vyšetření na genetiku? a jak dlouho vám trvalo otěhu? My jsme tady taková směska, někomu se zadaří zase docela brzy, někdo tu trčí už hoooodně dlouho
@fram moc na tebe dneska myslím, snad dnešní den zvládáš dobře

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@sarykbrok máš pravdy, asi jsme si psaly. už jsem na tom dobře.nijak si to nevyčítám. když vidím našeho malého raubíře, tak je mi jasné, že bychom to nezvládli... no a teď jsem tak daleko, že ani nevím, jestli další dítě chci teď... no pořád se něco děje!!
jinak pro zuzi ještě věk jo?
@mv tak být tebou, tak si asi řeknu, počkám 3 měsíce (nebo jak dlouho chceš) a pak umělé. na tvém místě bych do 40 nečekala. ona se totiž i snižuje úspěšnost, jak roste věk.. navíc rostou genetické vady. takže tak 🙂 jak se říká, že do roka by se mělo podařit přirozeně, a pak zkusit jiné možnosti.

lucie.krajcarova
13. říj 2010

@jane84 Jani, koukala jsem se, že už je to rok, co se vám to nepovedlo... neuvažujete o nějaké další léčbě, vyšetření a tak? ty jsi mladá, neměl by byt problém otěhu... vím, že mě gyndařka říkala, že klidně s nějakým vyšetřením počká půl roku a ne rok, kvůli věku. jsem přece jenom starší prvorodička 😅

sarykbrok
13. říj 2010

@jane84 Po zdravotní stránce jsem ok, genetický testy nám vyšly dobře, riziko opakování máme stejné jako ostatní populace. Do dalšího těhu doporučovali počkat půl roku, ale my jsme už začali snažilkovat. Otěhotnět mi vždycky trvalo tak 3-5 měsíců, tak snad to přijde v tu pravou chvíli, kdy budu jak zdravotně tak psychicky připravená. Nejradši bych hned, jako každá snažilka, ale uvidíme no,...

jane84
13. říj 2010

@lucie.krajcarova pořád o tom přemýšlíme, ale je tu pořád to, že studuju. Možná roli hrála psychika, teď když se případný termín porodu posunul za státnice, tak jsem zase o něco klidnější a třeba to brzy klapne. Ale co se mi nelíbí, že se mi rozhodil cyklus a to špinění i když nebylo těhu, plus divná MS. Asi se objednám k dr na příští nebo přespříští cyklus. Ale bojím se, že se něco zjistí a já budu lítat po vyšetřeních v době, kdy bych měla plně makat na diplomce a učit se na státnice. Vůbec se bojím, že se něco najde a co to bude