Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

zzzzuuuuzzzziiii
22. lis 2010

Ahoj holky, pres vikend jsem nedelala tabulku a koukam, jak nam to vsechno poskocilo... japak to s vama holky vypada??? U me asi zase nic ☹ Ja nevim, nic na sobe necitim a to jsme to tenhle mesic fakt neodflakly...
Ve stredu to bud dostanu nebo ne a taky se o me rozhodne, budou vysledky z biopsie ☹ Uz ted zacinam mit strach a premyslim, ze si na to vezmu dovcu...

@mv to mi je lito s tvym synem, budu vam drzet palecky, at to dopadne dobre... taky znam jednoho klucinu, co trpi touhle nemoci a vim, co si s nim jeho mamina zazila, ale ted se ma dobre, nasel si slecnu, a zije celkem stastny zivot. Hrozne vam preju, at jste zdravi!!!

co ty peti? Ted jsem moc nechodis??? ☹

@jahudka80 co se tyce penizu... ja do prace chodim, a stejne je to velke... porad s manzou premyslime, co delat, aby ty penize byly nekde videt... ja fakt nevim. je to hruza.

Preju hezky zacatek tydne... a co horni cast spodni tabulky????

jahudka80
22. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii Ahoj Zuzíííí, já už nevím, co budu dělat 😠 to se mám jít točit k tyči 😀 😀 😀 aby to bylo znát. 😅 Už nevím co nám vše chtěj sebrat, mm příjde o peníze já o 600kč 😠 svině a sobě nevemou nic 😠 Jinak v tabulce jsem tak jak mám být 😀 😉 dnes mi to vyznačilo ovulku no jestli je to pravda 😀 tak koukám že jsme se trefili 😀 😀
@jane84 Jani jukni na graf 😀 😀 😀 jestli se mi to neposune jako minule(taky to bylo tak a pak když jsem zapsala další teplotu tak se to o den šouplo 😠) o jeden den tak jsme se trefili a dokonce 2x 😀 😀 😀

lichtakova
22. lis 2010

@lucie.krajcarova ahoj, no, většinou takhle na podzim a na jaře, jak jsou chřipky, tak zlobí osmičky, choboty a množí se záněty nervů....
@mv to nevím, protč to zrovna ortodontistku rozčiluje, není to časté, ale zas to není úplná rarita, hlavně když měl i ty první tak pozdě, tak se není moc čemu divit.

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@lichtakova tak díky. a ještě by mě zajímalo, jak to bude s mojí osmičkou... roste mimo půlkruh ostatních zubů - je tak nějak více uvnitř. myslíš, že bude nutné ji trhat? mám ještě dvě dole a ty jsou v klidu. jen se bojím, že by mě potkalo to trhání během těhu, tak se chci na to připravit. no a mám venku jen jednu půku, to by asi nešlo vytrhnout ne?

holky, krásný den 🙂

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@mv jejda, taková věc se synem.. kdo ví, proč to tajil. tak ať vás brzy objednají a víte, na čem jste. oddalovaní jistoty je snad ještě horší. ale to, cž o dalším miminku, to asi nepochopím.. promiň...

koukám, že herbie má už 28dc, to ona nemívá takhle dlouhé cykly, to jsem už odpozorovala 😉

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@zzzzuuuuzzzziiii takové problémy s penízkama? vždyť oba máte práci přece ne? už platíte hypo? zrovna jsem přemýšlela nad tím, že jsme vůbec nemuseli počítat peníze, když jsme byli sami dva 🙂 miminko to změní. když my si zároveń pořídili mimčo a domek, ale splátky hypo byly až po dvou letech - na stavbu jsme měli odkllad , platili jsme jen úroky.

lucie.krajcarova
22. lis 2010

jahudko, tak snížení rodičovské mě taky štve... tak si říkám, chudák švagrová, má dvojčata, v prosinci třetí, a bude brát 7 tis..
holky, už se nedá vzít rodičovská na 2 roky? nikde o tom nepíšou. jako myslela jsem si, že to zrušili, ale na srazu mi holka, co je ještě na mateřské říkala, že chce jít na 2 roky, tak že by si nezjistila aktuální stav?

lichtakova
22. lis 2010

@lucie.krajcarova no, když o tom víš, že tě zlobí, tak je lepší dát je pryč, já jsem měla ty dolní tak jen tak trochu prořezaný a nechala jsem si je vyndat, nejlepší v zimě. Když si necháš udělat snímek a kolem těch zubů bude černo, takový malý půlměsíčky, tak je tam zánět a čas od času tě to může zlobit, nebo to pak jednou může začít bolet hodně. Nebo to taky nemusí dělat vůbec nic, to se bohužel nedá předpovědět 😉

lichtakova
22. lis 2010

@lucie.krajcarova jak píšeš, my teďka máme rozjednaný domeček, tak jsem zvědavá, jestli nám to nakonec klapne nebo ne a jestli nám vypočítají hypo a do toho bude mimčo.... 😕 😅

jahudka80
22. lis 2010

@lucie.krajcarova no já nevím ale tam píší že si budem moct vybrat a brát od 4500kč až 11500kč tak myslím , že můžeš i na ty 2 roky no 11500kč je hezké ale kam dám 2leté dítě to už mi nikdo nečekne, jesle tu nemáme a za soukromé hlídání bych dala tak 8tis, tak vlasně to co bych vydělala a to se na to můžu víš co... 😠

jane84
22. lis 2010

Ahoj holky.
@jahudka80 jukla jsem na tvůj graf i na ten minulý. Minule tam nebyl takový pokles a pak vzrůst, ale tentokrát je to krásná ovulka. Podle mě už ti to ovuli neposune a trefili jste parádně 😀 😀 😀
@mv to mě strašně mrzí. Proč to tajil? Třeba to je jen viróza a tím že je neléčená se to projevilo stejně jako Crohn. Budu vám moc držet palce

lucie.krajcarova
22. lis 2010

@jahudka80 jasně, pro tebe to není. my chtěli dvě děti za sebou, proto jsem na dva roky šla a ráda. no a teď uvidíme. v nejhorším najdu chůvu.

jane84
22. lis 2010

holky s těma penězma to stojí fakt za ...... My jsme vážně pevně rozhodnutí, že snažení bude už jen do konce roku. Pokud se zadaří, zůstaneme bydlet u našich co nejdéle. Kdyby prodávali dům (vlastní totiž jen polovinu, druhou má teta, které bude 89 let a prodá se to líp jako celek), tak se přesuneme k přítelově babičce. Prostě takhle musíme přečkat mateřskou a pak půjdeme do bytu. Ten bychom možná koupili už při mateřské, ale zatím bychom ho pronajímali.
Když se nezadaří, tak půjdu po škole do práce, pokusíme se co nejvíc našetřit, abychom tu mateřskou pak zvládli. Kde v té době budeme, to zatím necháváme. Uvidíme až po novém roce

rozum
22. lis 2010

@mv Dobré ráno, hezky jsi to vysvětlila s tou listovkou. Mě totiž ta dr. na genetice říkala, ať ji beru! Ale stejně jsem to "žrala" několik měsíců a prdlačky, na UZ ani ťuk 😠 . Takže to není jen v tom, proto teď váhám, zda vyzkoušet ten Femigard? Mám dojem, že i @lucka K. ho bude brát? Nebo se Luci pletu?
Holky, co vše můžu už péct, aby mě to vydrželo do Vánoc?
@lehe - už se Ti to pomaličku blíží, to je nádhera 😵 😵 😵

jahudka80
22. lis 2010

😢 😢 😢 😢 Holky jsem úplně v prdeli, prababí byla u dr. a je na tom špatně nemůže mi chodit hlídat Máju , no paráda, tak to tady můžu zabalit páč po novém roce to tu neutáhnem nezbydou nám žádné peníze ☹ já už nevím jak dál, ...

rozum
22. lis 2010

@jahudka80 Jahu, tak to je mě líto. A nechce to jen čas u prababi, který by to trochu zlepšil?

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 to me moc mrzi, kruci, kdy se u vas uz konecne ta smula zlomi,

mv: drzim pesticky, at to dobre se synem dopadne

jinak holky zdravim, psala jsem sem prispevek, ale bohuzel se nezobrazil, asi jsem ho nejak spatne odeslala.
Ja mam zitra ko, tak snad to dobre dopadne, necitim zadne problemy, ani zadne spineni, bolesti, tak by mohlo byt vse ok, i kdyz teda strach mam obrovsky, uz aby bylo zitra 9:30 a ja uz byla zase klidna :o)

jinak materskou je stale mozno vzit i na dva roky

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 ten jsem nasla docela pekne zpracovany prehled zmen:
http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010...

dvouleta a trileta varianta se vubec nezmeni, jak psali v tom clanku, co jsi nasla ty, zmeny budou az od 1 ledna a Tobe uz zustane tech 3800

u te ctyrletky je jedna velka zmena, ato ze rodice budou pobirat 7600 jen do 9 mesicu veku ditete a pak uz jen tech 3800

http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2010...

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 ohledne rd na muze, sice s tim nemam zkusenost, ale vsude pisi, ze se to da uplne bez problemu takto udelat, ze na RD nastoupi vlastne muz a cca po tydnu se vrati do prace a rd presune na zenua ta pobira tu lepsi variantu, nezli sama mela narok, myslim, ze je to i v tom odkaze jak jsem davala

jahudka80
22. lis 2010

@rozum prababí má špatné klouby a to už se nezlepší a také anginu pektoris a musí být v klidu a to z Májou nejde někdy zlobí jak čert a sama mám co dělat abych jí zvládla. ☹ No jo musíme to nějak vyřešit ale tu práci potřebuji jinak ... nevím jak bychom to zvládali 😢
@meiki no letos asi nikdy, tak teď si říkám jen ať nejsem těhotná 😢 to by byla v mým případě spíž smůla než štěstí, na záčatku u prvního mi bylo zle celé dny a tak bych asi 4h v krámě nevydrřela a bez té práce to budem S TĚMA JEJICH ZASRANEJMA ŠKRTAMA horko těžko zvládat, nenávidím tuhle vládu svině zasraný 😠 😠 😠 😠

jahudka80
22. lis 2010

@meiki ty člaánky tedy věci co tam píší jsou staré, tamto co jsem dávala já by mělo bát aktuálnější bude se brát jen 7000 a ty co mají teď 3800 už budou mít po novém roce jen 3500 😠

jane84
22. lis 2010

@meiki neboj kontrola bude ok. A je skvělé, že nemáš žádné problémy. Díky za ten druhý odkaz. je tam všechno pěkně popsané

rozum
22. lis 2010

@jahudka - moje známá má partu mamin a hlídají si navzájem děti a nebo má taky jednu, co je na MD s malým a vždy tam svého chlapečka dá a pak jí dá jen tak něco, "aby se neřeklo" . Nemáš v okolí nějakou kámošku?

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 toco jsem davala, by nemelo byt stare, to je co uz vlada opravdu schvalila
jeste jsem se koukala a ten tvuj clanek je ze zari, takze novejsi je ted ten muj odkaz,
pisou si co chou, jak chcou a cemu mas pak verit

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 ty moje odkazy jsou ted z 11 listopadu a prave tam pisou, ze dalsi zmeny, ktere se tykali i ostatnich variant neprosli

jahudka80
22. lis 2010

@meiki já už nevím, prostě budem čekat a pak čumět až mě příjde míň peněz 😠

meiki
22. lis 2010

@jahudka80 jeste jsem to ted poradne projizdela a opravdu se zmenila jen ta 4leta a "jen" v tom, ze rodice budou pobirat 3800 daleko drive a to uz je schvalene, takze dasli zmeny nebudou, takze tech 600 Tobe nevezmou

meiki
22. lis 2010

jeste mrknu jinam a kdyz neco najdu hodim odkaz

mv
22. lis 2010

Jste hodné díky,,ještě, že to má člověk komu napsat..
Neříkal to proto, že se bál, že to má taky a bál se vyšetření, co bude muset podstupovat, protože ty hrůzy zná od popisu manžela.A pak taky proto, že manželovi se to od konce srpna hodně zhoršilo a nechtěl přidělávat starosti.
Telefon tam neberou, tak se zítra zajdu objednat osobně.

Je fakt, že ani zdravej člověk nikdy neví, jaká nemoc se mu může kdy projevit a co po něm může dítě zdědit ,a o Crohnovi jsme v době, kdy jsme měli syna nevěděli, že ho manžel má,ale dále fakt nevím...Nepřípadá mi zodpovědné, když už to vím a vím, jak moc ta nemoc člověku ztěžuje život ve všech směrech( a to má manžel jedno z nejlehčích stádií), tak pokud by to potvrdili u syna si pořizovat další dítě s tímto rizikem.Vím, že těch 10% je malá pravděpodobnost,ale...Snad mu to nepotvrdí, ale to stejně nic neznamená.
☹ Manželovi to našli až po třicítce.. 😠 😒 😉 Dalších 20 let nebudeme vědět, zda to nepropukne.
Opět mne v noci napadlo, že ten MA prostě měl svůj důvod a nemáme pokoušet osud a štěstí dále.